Samen lunchen IbijClOOO Kerkdiensten vcnhuizcn-Moerkapelle Succes voor de Kleine Trompetter Informatieavond Gastouderproject De trein miste je op een haar... Donatie restauratie historische vaandels Activiteiten Agenda Eortkort kortj Koffiebar Kramendag Zevenhuizen Plattelandsvrouwen over geneesmiddelen ort~kort^korl om bij te blijven... Welfare - Verkoopmiddag woensdag 16 november Zondag 13 november Medische weekenddienst Hart van Holland/9 november 1994 pagina 5 Excursie Kerststukjes agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Voor wie is het Gastouderproject? Hoe werkt het gastouderproject? De informatieavond op 17 november Zevenhuizen-Moerkapelle - Door het Anjerfonds Zuid-Holland is het verzoek van de Stichting Oud Zevenhuizen/ Moerkapelle om een bijdrage in de kos ten van het herstel van de haar drie geschonken vaandels gehonoreerd met een subsidie van 4800 gulden. Het Anjerfonds is daarmee de eerste instel ling die geldelijk bijdraagt aan het vaan delproject van de jubilerende Stich ting. De totale projectkosten van de vaandels bedragen 12.041 gulden inclu sief de aanschaf van speciale vitrines voor de vaandels. Door donateurs en sympathisanten is de Stichting in het bezit gekomen van de drie vaandels met bijbehorende schriftelijke oorkondes. Deskundig ad vies luidde dat restauratie een eerste vereiste is om het reeds jaren durende verval te keren. Om de vaandels na restauratie in goede staat te kunnen bewaren zijn die vitrines onontbeerlijk. Vanwege de vereiste afmetingen moe ten die speciaal worden vervaardigd en dient uiteraard een klimatologisch ver antwoorde ruimte beschikbaar te zijn om de doeken te bewaren. Het betreft vaandels van de Christelijke Zangvereniging Euphoria Zevenhuizen 1919; Bijz. Vrijw. Landstorm Als 't Moet, afd. Moercapelle en Gem. Zang.Ver. Ons Genoegen Zevenhuizen a.d. Rotte, opgericht in 1929. Naast het Anjerfonds is een klemmend beroep gedaan op de provincie Zuid- Holland (provinciaal Museumfonds) en het ministerie van OCW (Deltaplan Cultuurbehoud) om in de eenmalige kosten bij te dragen. De stichting, die dit jaar tien jaar bestaat, hoopt langs deze weg 90% van de kosten gesubsidi eerd te krijgen en spant zich in om via extra donaties het resterende bedrag beschikbaar te krijgen. Zevenhuizen Herv. kerk lO.OOuurds. W. Radstake, Rotterdam; 19.00 uur de heer N. Stam, Nieuwlekkerland. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J.H. Lam- mers. Benthuizen. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. vd Zwan, Rotterdam; 18.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff, Boskoop. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur ds. J. van Rossum. Moerkapelle Herv. Gem. 11.00 en 19.00 uur drs. J.W. van Estrik. Geref. Gem. 9.00 en 15.30 uur ds. F. Harinck. Zaterdag 12 november: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-15241. Zondag 13 november, dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moer- kapelle, tel. 01793-1687. Zevenhuizen - Vrijdag 11 november vertoont koffiebar Het Praathuis te Ze venhuizen de film Cry Freedom over de strijd tegen de apartheid in Afrika. Jong en oud zijn hartelijk welkom in het Her vormd Centrum, aanvang 20.30 uur. Zevenhuizen - Voor de vierde keer pre senteert zich een aantal ideële instellin gen op de jaarlijkse kramendag op 12 november aanstaande. Op het Dorps plein in Zevenhuizen zullen van 10.00 tot 15.00 uur de volgende groepen met een kraam vertegenwoordigd zijn: Unicef, Amnesty International, Rotta en de Milieuvereniging Zevenhuizen/ Moerkapelle en de pas opgerichte afde ling van de Zonnebloem. Verder geven de Wereldwinkel en Greenpeace acte de présence. Het ge heel wordt opgeluisterd door Frans Schiereck met zijn toverkunsten. De organisatie hoopt dat velen aan staande zaterdag naar het dorpscen trum komen. Zevenhuizen - Het thema van de maan delijkse bijeenkomst van de afdeling Zevenhuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen is "Verslik u niet". Mevrouw A. Prenger is gastspreekster over dit onderwerp. Aan de hand van video-beelden zal zij het gebruik van geneesmiddelen en wat de werking er van is verduidelijken. De avond wordt weer in hotel Vos gehouden en begint om 20.00 uur. Op donderdag 1 december kunnen de leden van de Plattelandsvrouwen-afde ling Zevenhuizen een kerstmarkt van Zoetermeers tuincentrum bezoeken. Vertrek om 13.30 vanaf de brandweer garage. Info en aanmelden: tel. 2921. Op 12 december kunnen de leden bij Nelly van der Knaap een kerststuk ma ken. Zij dienen dan zelf een aantal attri buten mee te brengen. Men kan zich vanaf heden aanmelden, tel. 1698. Unicef kerstkaarten J. Verhulst 01793-2344 W v Holst 01802-2921 I. vd Hoek 01802-2260 Wilt u meer informatie over het werk van De Zonnebloem? Kramendag 12 november! Bianca liefst 262968 uur, 10957 dagen en toch maar 30 jaar!! Gefeliciteerd. Hans t.k. Batavus racefiets i.z.g.st. 125.- 01714-16602 t.k. Batavus herenfiets 3 versn. trommelremmen grijs 28" wielen 250,- 01829-5797 discoverlichting moonflower roboscan strobo rookmachine supanova LSS 01828-10571 t.k. ski-overall mt. 128 campri 1 wk gedragen 25,- bijpassende laarzen 7,50 01802-1351 Philips KTV 55 cm defect, voor onderdelen of rep. 20.-01828-32383 wegens omstandigheden t.k. Viscount orgel half pedaal moet weg t.e.a.b. 01828-31582 Zevenhuizen Woensdag 16 november: 14.30 uur Hervormd Centrum: Ouderenmiddag, mevr. A. Marck thema: "Wat kunnen we dden tijdens de winteravonden". Zaterdag 19 november: 20.00 uur Geref. kerk Zeven Muzen muziekavond Zaterdag 19 november: Intocht Sint Nicolaas. Zaterdag 19 november: 20.00 uur, Dorpshuis Swanla: Zangvereniging Zanglust m.m.v. Shell mannenkoor. Zondag 27 november: 16.00 uur: Ger. kerk Dorpsstraat: oecum. dienst "Ontmoe ting over drempels heen" voorganger ds. A.P. Noordam; thema: "Dankbaarheid", m.m.v. gospelgroep Menorah o.l.v. Cor Breedijk. Donderdag 1 december: oud papieraktie "De Eendragt" 8.00-18.30 uur. Vrijdag 9 december: 18.00-20.00 uur en Zaterdag 10 december: 10.00-15.00 uur: Kerkgebouw Ver. Vrijz. Herv.: Kreatieve Kerstmarkt. 6 januari 1995:14.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen: kindertheater Itoek en het IJsbeertje. Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein ANBO: Spelmiddag-, elke maandag 14.00 uur Zevenster; Soosmiddag. 2e woensdag Her vormd Centrum; 4e woensdag Zevenster; aanvang 14.00 uur; fietsen: vrijdag 11 en 25 nov.; 9 dec., 13.30 uur verz. dorpshuis Swanla; zwemmen: in De Koornmo- len: elke donderdag 10.00, 11.00 en 13.30 uur.; 12 nov.: 14.00 uur toneel Zevenster; 21 nov.: bezoek intratuin zoetermeer, vertrek 13.30 uur Zevenster; 23 nov.: Dia-presentatie Oud Zevenhuizen; 14 dec.: 14.00 uur Kerstviering Swanla; 2 febr. '95: toneelvereniging Spektakel. Oud Verlaat "De Vier kap": Iedere woensdagmiddagvoor de jeugd vanaf 4 jaar: 13.30-15.00 uur; zaterdag 12 november: Bingo; 22november: Soos; 18november: klaverjassen; 29november: De Schakel; 3 december: 13.30 uur: St. Nicolaasfeest kinderen; 19 december: Kerststukjes maken. Moerkapelle: Vrijdag 18november: Ger. Gem. CD presentatieavond m.m.v. jeugdkoor Asarela; jongerenkoor Nethanja i.s.m. koren uit Scheveningen. Iedere 2e donderdag Soos in Op Moer om 9.30 uur: 10 nov. 8 dec. Iedere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.30 uur Wereldwinkel Raad huisplein. Zevenhuizen De Kleine Trompetter heeft na een succesvolle Night of the Proms niet stilgezeten. Op 5 novem ber nam deze harmonievereniging deel aan een concours in Hardenberg, waar men zoals gebruikelijk twee nummers moest spelen. ne 39 Zevenhuizense muzikanten waren wel een beetje zenuwachtig omdat ze dit jaar als vereniging willen promoveren van de tweede naar de eerste afdeling. Ruim op tijd aanwezig kon er een kwartier voor de aanvang gestemd worden. "Was dat nu alles" zei een jeugdlid toen ze, na hun optreden het podium verlieten. En dat was het: twee nummers, een verplicht werk en een keuzestuk. Na afloop was iedereen (inclusief de diri gent) bijzonder tevreden en nog meer toen de prijzen bekendgemaakt wer den. Met een totaal van 291 punten behaalde De Kleine Trompetter een eerste prijs en promoveerde aldoende naar de eerste afdeling. Met een etentje werd dit heuglijke feit tenslotte gevierd. Deze drie leden van De Kleine Trompetter gingen voor het eerst op concours. "Hebben we hier nu twee uur voor in de bus gezeten Zevenhuizen-Moerkapelle - Op donder dag 17 november wil het Gastouder project Waddinxveen e.o. zich voor stellen aan wie het project nog niet kent. Hoewel het Gastouderproject al sinds 1990 in Zevenhuizen en Moerka pelle kinderopvang bij gastouders aan huis verzorgt, zijn er misschien toch nog mensen die het project niet ken nen. Het Gastouderproject bemiddelt tus sen "vraagouders" die omdat zij wer ken of studeren opvang zoeken en "gastouders" die tegen betaling kinde ren van anderen bij zich thuis willen opvangen. Opvang wordt verzorgd voorkinderen van 0-12 jaar. Gast-en vraagouder melden zich bij het gastouderproject aan. Daarna wordt een afspraak gemaakt met de coördina tor, die naar de mensen toekomt om een beeld te krijgen van het aanbod van de gastouder en de wensen van de 1 vraagouder. Ook geeft zij nadere uitleg over afspraken en regels die gehan teerd worden. Vervolgens zoekt het gastouderproject naar bij elkaar passende combinaties. Hierbij wordt niet alleen gelet op tijden, ook wordt rekening gehouden met an dere wensen zoals opvoedingsideeën, woonafstand en eventueel de afstand naar school. Kenmerkend voor deze vorm van op vang zijn flexibiliteit: opvang op varia bele tijden en maatwerk: het aantal da gen en uren kan aangepast worden aan de vraag. Ook buitenschoolse opvang hoort tot de mogelijkheden. Het doel van deze avond is om iedereen wat meer te vertellen over de werkwij ze, de kosten, verdiensten, regels en afspraken die gemaakt worden. Het bij wonen van deze avond verplicht tot niets. De avond word gehouden in het gebouw van de Vierstroom, Dorps straat 51 te Zevenhuizen van 20.00 uur tot ongeveer 21.45 uur. Het Gastouder project is voor meer informatie elke werkdag bereikbaar tussen 9.00 en 11.00 uur op telefoon: 01828-19591 Zevenhuizen - Nog één week en dan is het zover... de Welfare Verkoopmiddag in De Zevenster. Er wordt hard gewerkt aan de voorbereiding; nog iets afma ken; een schort, tafelkleed, truien, speelgoedbeesten, baby badcapes, kerstkaarten; te veel om op te noemen, in het afgelopen jaar is er weer fijn gewerkt. Met zo'n 40 deelneemsters (en 1 deelnemer) waarvan de meesten nog graag iets om handen hebben, wordt er veel gepresenteerd. Elke dins dagmiddag is er een groepsmiddag in de Zevenster. Veel van de aanwezigen komen van buiten De Zevenster. Dan worden er materialen verstrekt, waar nodig is raad gegeven en eikaars werk bewonderd; en niet te vergeten wordt er veel en gezellig gepraat. De 9 vrijwil ligsters bereiden vaak het werk voor en maken het later weer af. Ook bezoeken ze deelneemsters thuis en op hun ka mer, omdat zij om verschillende rede nen liever in hun eigen omgeving blij ven en toch graag iets te doen willen hebben. Ook wordt er vaak alleen een praatje gemaakt of bij mooi weer, want ook dat is Welfare...niet alleen het handwerken is belangrijk. Maar om hiermee door te kunnen gaan is het natuurlijk belangrijk dat er veel wordt verkocht woensdag 16 november, want van de opbrengst kan weer nieuw mate riaal gekocht worden. Om het kopen aantrekkelijk te maken zijn er veel ac ties zoals: bij aankoop van een tafel kleed, kans op het winnen van een ser vies! Voor een gulden een kussen win nen? Het kan echt! Bij 2 schortjes een paar pannelappen gratis! Bij besteding van honderd gulden een prachtig ge vlochten kerstkrans cadeau! De grote verloting met prachtige prijzen, be schikbaar gesteld door de Midden stand! De verkoop wordt geopend om 14.00 uur door mevrouw J.l. Schoots- Lodder. (ingezonden) - "Stoere bink ben jij, 13-jarige Zevenhuizense jongen met je blonde kuif en je coat met grote zwart/wit ruiten. Durfde jij even met je 'bike door die halve overwegbomen zig-zaggen, terwijl ze al neergelaten waren en de trein er aan kwam. De machinist van de trein naar Gouda, donderdagmiddag dertien minuten over drie, sloeg de schrik om het hart van jouw staaltje 'flinkdoenerij Jouw I vriendjes hadden het nakijken en bleven geduldig wachten. En jij... dus ook maar, vijftig meter na de overweg op het fietspad van de Noordelijke Dwarsweg. Dus wat maakte het nou in tijd uit? Geen sikkepit. Je zou eigenlijk over de knie moeten" Zevenhuizen, 4 november. Dirkje. Zevenhuizen - Omdat de 8-jarige Marissa Sloof de hoofdprijs won tan een door de Zevenhuizense 1000. georganiseerde wedstrijd, mochten haar klasgenootjes woensdagmiddag met haar lunchen. In de Cl000 supermarkt waren voor deze gelegenheid tafels en stoelen geplaatst, zodat het eetfestijn in 'stijl'plaats kon vinden. Alle leerlingen van deze groep 5 tan basisschool 't Reigerbos. genoten hoorbaar en zichtbaar. tuiden het allemaal maar wat gaaf dat ze dit dankzij Marissa's aeiginele inzending op het thema ersier een boterhammee Ronden maken. Bas Kamermans: "Marissa 's inzending was helemaal getekend, geplakt en geknipt Kijk, (toont hij en place-mat, peper-en zoutstel, estek, brood met beleg, alles van Papier. We hebben ook inzendin- p1 ^regen bestaande uit een Bestek met een echt bord, I maar deze werd als de beste Beoordeeld. Maar liefst negentig kinderen deden an de wedstrijd mee, die in de erlstvakantie werd gehouden neu£e en me' v<jfde prijs: f'k Connie v.d. Meer, Cindy erbeeke, Patrick van Rooy en I i' ^un v'eiei m de prijzen Ban inzending en kregen een I cadeautje.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 5