Weer nederlaag1 oor Koudekerk!! Jazzgroep Toos Welz-trofee naar Onderlinge wedstrijden O.S.S. Visser terug uit Brazilië BROUWER DE KONING Vovero - Be Fair dames 1:1-3 Rentokil wint zinderend duel! UITVAARTVERZORGING nRGEN^Uli Hart van Holland/9 november 1994 pagina 9 Ontdekt Actie voor straatmeisjes Adempauze nationaal team Inspannende winter en HARDH0UT Grote kollektie Kamerplanten BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen - 10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten. WMiïwwm Door opvallend spelgedrag werd ze vorig jaar ontdekt door Martin Rutten, toenmalig trainer van dames 11 promo tieklasse van Rentokil/ZVH. Hij zorg de ervoor dat ze een poging kon wa gen in het steunpunt van de nationale meisjes B-selectie met als gevolg dat ze deze zomer geselecteerd werd voor Oranje, Inde Volkskrant van 14 oktober werd Ingrid afgeschilderd als 'aanstormend jong talent'. Haar uitverkiezing wordt 'opzienbarend' genoemd. Citaat: "De aanvalster uit Zevenhuizen speelde deze zomer met Jong Oranje een uit stekend Europees juniorenkampioen schap, waarna Goedkoop haar over hevelde naar de A-selectie. 'Ingrid is ons grootste vrouwentalent van de laatste tien jaar. Die gaat echt V_ Koudekerk a.d. Rijn - Afgelopen zater dagliep Koudekerk op eigen veld tegen de derde seizoensnederlaag op. Het Leidse U.V.S. bleek vooral inde tweede helft sterker. Na een 1-0 voorsprong bij rust, stond Koudekerk na 25 minuten in de tweede helft met 1-3 achter. Een laatste doelpunt van Frank Gordijn in de 42e minuut verkleinde nog wel de achterstand, maar verder kwam het niet. Het gevolg van deze nederlaag is dat Koudekerk teruggeworpen is naar de zesde plaats op de ranglijst met 4 punten achterstand op koploper T A.V.V. uit Ter Aar. In de eerste helft bleek er nog geen vuiltje aan de lucht. Koudekerk dicteer de het spel en U.V.S. kreeg een aantal kleine kansjes, maar doelman Cok Dor- repaal keepte attent en hield zijn doel voor rust nog schoon. Koudekerk, zonder de geschorste Ron Faling en John Kagenaar maar met de van een langdurige schorsing terugge keerde Sibe Schellingerhout, creëerde Z|ch een aantal kansen. In de 16e mi- "ujrt leverde goed doorzetten van Mark Bakker balbezit op, diens voorzet werd Poor Peter van Asch goed ingekopt, maar werd door de verdediging van S. tot corner verwerkt. De corner zoude inleiding geven tot de openings- rater door Ronald Hakkebrak, deze 'st de afgeslagen bal goed in te schie- en en via een been van een der U.V.S.- erdedigers verdween de bal achter de kansloze U.V.S-keeper Bert Siera 1-0. ,°ivoor het rustsignaal had Koude- j nog een aantal goede mogelijkhe- n' maar zowel Mark Bakker als Peter niet naar Brazilië als muurbloempje'." Dit gebeurde ook niet en daarbij deed zich het unieke feit voor dat een Neder landse volleybalster op een wereld kampioenschap debuteerde zonder ook maar één enkele seconde ere-divi- sie-ervaring te hebben Ingrid blijft nuchter onder lofuitingen aan haar adres. Natuurlijk vindt ze het leuk om na negen jaar bij ZVH gespeeld te hebben, tot het hoogste niveau ge klommen te zijn. Echter ze verblikt of verbloost er niet onder. Brazilië vond ze geweldig, maar waar ze het meest van onder de indruk raakte is de situa tie van de meisjes die in Brazilië op straat leven. Het uit 12 leden bestaande team ontketende, op initiatief van een aldaar werkende Nederlandse arts, ac ties om geld voor deze straatmeisjes in van Asch hadden vanmiddag het vizier niet op scherp staan. Na rust stonden de ploegen na 4 minu ten alweer op gelijke hoogte. Ronald Fillipo liet doelman Cok Dorrepaal met een prima schot kansloos 1-1. Koude kerk bleek niet bij de les, het liet U.V.S. voetballen, in tegenstelling totde eer ste helft. U.V.S. vond het prima: Frank Maaskant kon van dichtbij de 1-2 tik ken. Koudekerk kwam na 20 minuten weer wat meer in het stuk voor, maar een schot van Frank Gordijn, in het veld gekomen voor Peter de Wit, verdween naast de goal. Ook Mark Bakker zag na een goede aktie de bal naast gaan. In de 25e minuut werd het zelfs 1-3. De net in het veld gekomen Richard van Polanen schoot bij zijn eerste balcontact de bal meteen in de korte hoek achter Cok Dorrepaal. Vlak daarop moest Eric Smit net buiten het strafschopgebied aan de noodrem trekken om een U.V.S.-speler van scoren af te houden, Sibe Schel lingerhout die het met deze overtre ding niet eens was, kreeg voor het weg trappen van de bal de enige gele kaart van de wedstrijd. Koudekerk bleef het wel proberen, maar alleen Frank Gor dijn wist uit een prima pass van Bart Nieuwenbrug nog tegen te scoren. Zaterdag 12 november speelt Koude kerk 1 weer een uitwedstrijd tegen S.V.L.V. in Voorschoten. Aanvang 14.30 uur. Ook Koudekerk 2 speelt uit in het kader van de L.D.-Cup treden zij aan tegen R.C.L. 4. Aanvang 12.30 uur. !'ra?C'''ïxveen~ Afgelopen zaterdag 5 e/n^)er heeft Toos deelgenomen r "e Regiodansfestival van de KNGb en omstreken van de ÏrÜenS 'estiva' lieten de beste jazz- onhT11 u'1 re§'° hun kunnen zien verpn- 6 van Jazzdansen. De acht D0s?'^n^en ^'e mee deden waren: kprL.,nhoven' Reeuwijk, KDO Lek- GnuH V Ammerstol, Velocitas --- -- oeres Bodegraven. Jazz-dans Reeuwijk-dorp en Toos Waddinxveen. Toos deed op deze avond mee met maar liefst 120 deelnemers verdeeld over negen groepen. Dit keer ging de Welzz-troffe naar de tienergroep van Toos Waddinxveen onder leiding van Ariënne Zwijnen- burg: zeer lovend doordat ze met een grote groep toch een mooie dans lieten zien. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Koudekerk a.d. Rijn - Op dinsdag 15 november wordt de wedstrijd Koude kerk onder de 23 jaar tegen Quick Boys Al gehouden, aanvang 20.00 uur. mama, hoe ouder je wordt, des te meer we van je houden, veel liefs, marsha en jaron 12 nov. Kramendag in Zevenhuizen Amnesty Unicef Wereldwinkel Zonnebloem gevonden: sleutelbos Rljndijk-Zoeterwoude 1 november 01714-13969 Huib en José hartelijk gefeliciteerd Tot zaterdag E.A.A.R. en S.B Wie heeft er nog navelbandjes voor mij, daar kroel ik altijd mee; marenthe 01802-3018 wie heeft mijn hokeystick gevonden? Moerkapel- le bij Dorpshuis Jesse: 01793-2338 t.k. ski-imperial t.e.a.b. 01802-3506s Zevenhuizen - Onder grote publieke belangstelling werden zaterdagmiddag in dorpshuis Swanla de onderlinge wedstrij den van gymnastiekvereniging O.S.S gehouden. Bekers Meisjes en jongens: Marie-Anne Boer 34.50. Meisjes extra Kim Walter 36.00. jongens selectie: Erik van Zanten 33.80. Zevenhuizen - De 17-jarige Ingrid Visser staat weer met beide benen op de grond: letterlijk en figuurlijk. Het eerste heeft betrekking op haar deelname aan de Wereldkampioenschappen damesvolleybal m Brazilië, met een heenvlucht van 13 uur op 18 oktober en een terugvlucht van 16 uur op 29 oktober. Hel tweede is de terugkeer naar de realiteit van alledag. Na maar liefst 11 weken absentie nam ze vorige week deel aan het eerste HAVO-5schoolonderzoek. Ingrid is leerling van de LOOT-school in Botterdam - het Thorbecke lyceum - waar studie met sport gecom bineerd kan worden. Brazilië was voor alle Nederlandse meisjes een sensatie. Ingrid mocht als kersvers lid van het nationale dames volleybalteam anderhalve set spelen in de wedstrijd tegen het team van Cuba, dat ongeslagen wereldkampioen werd. In totaal nam het Nederlandse team aan vier wedstrijden deel. Nuerop nationaal niveau een adempauze is tot volgend voorjaar, (waarin de EK-dames in Nederland en de wereldjeugdkampioen schappen in Thailand worden gehouden) wordt er niet meer getraind in de sporthallen-zuid in Amsterdam. Het zomerschema bestond uit 30 uur per week! Het nationale team is tijdelijk uit elkaar, leder speelt nu bij een eigen club. Ingrid volleybalt bij WC/Bonduelle in Vught. Naast vijfmaal per week trainen neemt ze op zaterdag deel aan wedstrijden. "Het was een veelbewogen zomer", verzucht de lange blonde Zevenhuizense (1.89m), die een kei is in aanvallen en blokkeren. Na eerder met haar ouders diverse malen de oceaan te hebben overgestoken voor familiebezoek in Californië, vloog ze de afge lopen zomer met Jong Oranje naar Polen, Tsjechië en Hongarije voor deelname aan internationale volleybalwedstrijden. Naar Frankrijk en Duitsland ging het met gemotoriseerd vervoer. Nu begint voor haar de winter, die minstens even inspannend zal wor den als de afgelopen zomer. Op tijd naar bed, goede, gezonde maaltijden nuttigen, die veel energie opleveren, studeren, trainen en deelnemen aan wedstrijden. Ze is er klaar voor en denkt het zware programma aan te kunnen. "In de trein vijf of zes keer per wèqk naar Vught kan ik studeren en ik prijs me gelukkig dat ik ouders heb die altijd achter me staan en me in alles steunen", lacht ze.... Waddinxveen - Ondanks matig spel werd de eerste set van de bekerwed strijd volleybal in het voordeel van Be Fair beslist. De tweede set werd be paald door Vovero (Rozenburg), uitko mend in de eerst klasse. Zij maakten veelvuldig gebruik van prikballen, waar Be Fair in de eerste instantie geen ant woord op had. Drie wissels konden daar geen verandering in brengen. Met een gewijzigde opstelling werd aan de derde set begonnen. Servicedruk van Marcella Bos en Cora Bos en sneller en geconcentreerder spel resulteerde in setwinst. Deze lijn werd in de vierde set doorgezet en met goede spelverde- ling met midden- en buitenaanval werd ook deze gewonnen. Setstanden: 7-15; 15-10; 3-15; 3-15. Door de 3-1 winst op Vovero zal Keu kencentrum Waddinxveen/Be Fair bin nenkort de strijd aangaan tegen tweede divisionist Delta 1De datum is nog niet bekend. Zaterdag speelde Rentokil tegen het ongeslagen Alcom/Capelle. Deze wedstrijd werd live uitgezonden op TV Plus en begon om 17.15 uur. Ondanks het vroege tijdstip waren ongeveer 800 man naar de sporthal gekomen om hun team aan te moedigen. Coach Van der Burgt liet Rentokil in een andere opstelling spelen mede door het ontbreken van de geblesseerde Al- bert Christina, en dit bleek zeer effec tief. Rentokil startte goed en nam een 3- 0 voorsprong, welke door Alcom weer teniet gedaan werd. Rentokil had een lastige opslag, waardoor spelverdeler Avital Selinger veel moeite had de pas ses goed te verwerken. De sterk spelen de Rini Boutens wist het beslissende punt te scoren in de eerste set 15-12. In de tweede set leek het erop dat Rentokil naar een gemakkelijke set overwinning zou afstevenen. Door tac tische goed uitgevoerde service en een stevige blokkering liep Rentokil uit naar een 14-10 voorsprong. Het eerste setpoint ging verloren door een gecon stateerde netfout. Daarna kwam Alcom langzaam maar zeker terug en waren er veel side-outs voor Rentokil, echter het direct afmaken bleef achterwege. Al com wist in deze zinderende slotfase tot tweemaal toe op gelijke hoogte (14- 14, 15-15) komen. Maar na een foute aanval van Ron Boudrie en een hele mooievan Boutens werd het 17-15voor Rentokil. Ook in de derde set hielden de teams elkaar in het begin goed in evenwicht. Alcom wist nog een voorsprong van 7- 9 te nemen, maar waar Rentokil kan beschikken over sterke passers Gra- bert, Kooijman, Rodenburg en Tinkhof ging Alcom ten onder aan de mindere passes van de jeugdige Van Es, die de opslag van Mischa Latuhihin teweeg bracht. Rentokil kwam weer bij en ging door. Nu pakte Rentokil de tweede set point aan om de wedstrijd winnend af te sluiten, Edger Tinkhof was de man die het laatste punt (15-10) scoorde en het begin van een feestje inleidde. Rentokil heeft de aansluiting met de koplopers niet gemist en heeft nu 4 punten uit 4 wedstrijden. Zaterdag speelt Rentokil tegen Link/AMVJ om 17.15 uur in Amstelveen. De uitslagen met puntentotaal zijn als volgt: Meisjes groep 3: 1. Lineke Hoeymakers 30.20; 2. Ilona Gritter 30.00; 3. Marissa van Rijs 29.10; 4. Manon Grootendorst 28.50. Meisjes groep 4: 1. Josien van Dam 32.20; 2. Yvonne Westdijk 31.00; 3' Mariska Hiemstra 30.10; 4. Myrthe Mebius 28.90; 4. Simone Monster 28.90. Meisjes groep 5:1. Suzanne Reijm 30.10; 2. Saskia de Jong 29.50; 3. Britta Voskuilen 29.30. Meisjes groep 6:1. Ilona Jansen 32.20; 2. Silvia v.d. Heide 31.20; 3. Maartje Groenveld 31.00. Meisjes groep 7: 1 Sanne Ver- kaik 32.50; 2. Lian v.d. Z o u w e n 32.40. meisjes groep 8: 1. Bo Walter Meisjes groep 3: v.l.n.r.: Ilona, Lineke, Marissa en Manon 33.10; 2. Pa mela Koole 32.10. meisjes 12-13 jaar: 1. Lara Sips 32.00; 2. Heidi v. Adrichem 30.40. Meisjes 14-15 jaar: 1. Femke Usselstein 34.00. meisjes extra groep 5-6:1Daisy Walter 3110; 2. Marije Grootendorst 30.90; 3. Connie v.d. Meer 30.70. Meisjes extra groep 8: 1. Kim Walter 36.00. Jongens groep 3-4: 1. Johan Uitenboogaard 30.10; 2. Frank de Boer 29.50. Jongens 6-7: 1. Wietse Aleman 30.00. Jongens asp. 1. Girt Clazing 29.70. Jongens extra groep 7-8: 1. John de Boer 33.50. Jongens asp. extra: 1. Erik van Zanten 33.80. te zamelen. Zo hielden ze een collecte, organiseerden cliniques en volleybal- demonstraties waarvoor ze entree geld vroegen. Op deze wijze brachten ze in een paar dagen maar liefst vijfdui zend gulden bij elkaar. .iWEK^ DROOG HAARDHOUT I I VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Grote potchrysanten en cyclamen Winterharde violen, Erica winterbloei FRUITBOMEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor 10,-

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9