Sinterklaas op de bres voor slachtpaarden Uitbreiding veiling geen utopie Gouwezicht wordt "Bij Jan en Ien" Nieuw perronmeubilair op NS stations Kerstconcert van de harmonie "Rewa" Vogelvrienden hield geslaagde expositie A^ddinxveen-BolïSTóp Kerkdiensten Asielzoekers naar Waddinxveen Gemeentebestuur Bos koop nodigt 7 december vrijwilligers uit 2 december om 19.00 uur in de bieb Sint doet ook mee Hart van Holland/30 november 1994 pagina 15 Gezellig familiecafé Zondag 4 december Sociaal veilig Boskoop - De Landelijke Inspectie dienst van de Dierenbescherming heeft een onderzoek verricht naar het trans port van slachtpaarden vanuit het voormalige Oostblok naar Italië. De Landelijke Inspectiediénst is erin ge slaagd uitstekend beeldmateriaal te verzamelen, waarvan samenvattingen reeds meerdere malen op de televisie te zien waren, het openen van de gren zen heeft ertoe geleid dat steeds meer paarden voor een schijntje in Oosteu- ropese landen opgekocht worden om voor het tienvoudige in Italië verkocht te worden. Daar belanden ze in de sala mi of in honde-en kattevoer. Wekelijks worden vele paarden van Oost Europa getransporteerd over dui zenden kilometers. Tijdens dagenlange transporten- vaak in enorme hitte - worden dieren niet gedrenkt of ge voerd. Ritten van 41 uur zijn daarbij geen uitzondering, in de volgestouwde vrachtwagens ontberen ze elke rust en verzorging. Gaat een paard liggen, dan wordt het dier vertrapt door andere paarden. Veel paarden komen ver zwakt en ernstig verwond aan bij het slachthuis of sterven onderweg. De paarden worden bij de grens aange voerd met ingeslagen ogen. Omdat in voerrecht geheven wordt naar de kwa liteit van de paarden, verminken de exporteurs de paarden bewust om voordeliger uit te zijn. De Dierenbe scherming Boskoop ondersteunt de landelijke actie van de Dierenbescher ming. In de bibliotheek, op het postkan toor en in diverse winkels kan men informatie inwinnen, actiekaarten in vullen of tenminste een handtekening zetten tegen dit zinloze dierenleed. Toen de Sint hoorde van de Dierenbe scherming Boskoop hoe slecht de slachtpaarden behandeld worden, be sloot hij als paardenvriend, spontaan zijn handtekening te komen zetten. Hij doet dat op 2 december in de biblio theek waar hij op zijn paard arriveert. Hij zamelt samen met Zwarte Piet hand tekeningen in tegen de paardentrans- porten. Hij rekent erop dat de Boskoop- se bevolking massaal aanwezig zal zijn om de protestlijsten te ondertekenen. Boskoop - Bij de behandeling van het Streekplan Zuid-Holland-Oost heeft ge deputeerde de heer T. Jansen, positief gereageerd op de uitbreidingsmoge lijkheid van de Boskoopse Veiling. Deze zag de realisering mogelijk mits er door het gemeentebestuur van Boskoop een goed onderbouwd plan voorgelegd kan worden. Mondeling heeft de gemeente Boskoop vernomen dat de provincie welwillend tegenover de uitbreiding staat, mits de gemeente met een gede gen plan komt voor de verkeersafwik keling op het Reijerskoop. In 1993 ging de gemeenteraad in princi pe akkoord om de veiling 50% te vergro ten, hetgeen strijdig is met het bestem mingsplan, wat echter thans nog door de raad moet worden vastgesteld. Om realisatie mogelijk te maken moet het bestemmingsplan worden gewijzigd en daarvoor moet de provinciale overheid toestemming verlenen. Het veilingbe- stuur had gehoopt in januari a.s. daad werkelijk met de uitbreiding te begin nen maar naar het zich laat aanzien schuift dat een jaartje op. De gemeente Boskoop heeft inmiddels een stedebouwkundige aangezocht om een plan voor de verkeersafwikkeling op te stellen. Boskoop- Op 5 december is de biblio theek om 16.00 uur gesloten. Op Twee de Kerstdag, maandag 26 december, zal de bibliotheek gesloten zijn, 's mid dags vindt dan de opening van Bos koop Creatief plaats. Verder is de uit leentermijn van 5 t/m 10 december zes weken in verband met de Kerstvakan tie. Bij de Waddinxveense Sjoelers gingen de prijzen naar: P. Kerkvliet, Jan Kers bergen, Dick Dros, Tine Valenkamp, Peter v. Leeuwen, G. Renesse, Cor v. Herk, Gerard Vos, Adrie Faas, Cor Kers bergen, Dirk Faas, Wim Slingerland sr., Jaap v. Beek, Ronald Meijer, M.C. Tak- tor, Ben den Ouden, Yvonne Kersber gen, Corry Boegheim. Lies v. Beek, Ta mara Olie. De winnaars van de tweede ronde zijn: Wim Valenkamp, Bas Brou wer, Cees v. Wijk, Dirk Jan v. Drunen, Mien v. Renesse, Coby v. Eek, Cor Faay en Marius Kersbergen. eerste met een roodb/ons intensief. Hij won hiermee tevens een eerste prijs en de bondsmedaille. De heer P. Dullaard werd kampioen met 91 punten met een gordelgrasvink. Naast de eerste prijs ontving hij ook de bondsmedaille. De gemeenteraad van Waddinxveen heeft groen licht gegeven voor de huis vestingen circa zeshonderd asielzoe kers en daarmee de realisatie van een asielzoekerscentrum aan de Zuidelijke Rondweg. Het voorstel behelsde een bestuurs overeenkomst tussen de gemeente Waddinxveen en de Staat der Nederlan den. Het stemresultaat was, dat de raads fractie van de politieke partijen PCW. CDA, VVD- de bestuurlijke coalitie deze overeenkomst onverdeeld goed keurden, daarbij gesteund door de frac ties van D66 en PvdA. De Unie 55+-fractie heeft na ampel over leg verdeeld gestemd, namelijk: de frac tievoorzitter, de heer J.G. Viergever, heeft zich voor deze overeenkomst uit gesproken om te laten blijken, dat zijn partij steun aan echte vluchtelingen noodzakelijk acht en dat ook gemeen ten in deze hun verantwoordelijkheid niet dienen te ontlopen. Dit dus los van ook bij hem bestaande bezwaren tegen de concrete invulling van de plannen omtrent de komst van het AZC. Zijn collega, de heer J.B. Borger, heeft zich tegen deze overeenkomst ver klaard. Hij zegt dat na zorgvuldige afwe ging te hebben gedaan van alle over het AZC ontvangen informatie. Met name het aantal van 600 personen, met alle consequenties van dien, is hierbij door slaggevend geweest. Boskoop - Eethuisje- bar "Gouwezicht", Ridderbuurt 70 a, (met uitzicht op de Gouwe) wordt per 2 december café- cafetaria "Bij Jan en Ien". Jan en Ien staat voor Jan en Ineke v.d. Kraats. Dit enthousiaste echtpaar uit Hazerswoude-Rijndijk, staat te popelen om in het heringerichte, frisse en sfeervolle café aan de slag te gaan. De afgelopen week is er door vaklieden hard gewerkt om het interieur te schilderen, behangen en van nieuwe vloerbedekking te voorzien... Het resultaat is verbluffend. De sfeergordijnen geven aan het geheel een extra dimensie. "Het is de bedoeling dat we een familie café worden, waar iedereen die van gezelligheid houdt, binnen kan stap pen voor een kopje koffie, drankje, hap je, maar vooral voor een praatje. Wie zin heeft om te gaan biljarten, een potje te kaarten of te dobbelen, weet ons hopelijk ook te vinden. We staan garant voor een lekkere snack uit onze cafeta ria en hanteren de goedkope prijzen die de vorige pachter hanteerde". Bij Jan en Ien v.d. Kraats dus ook een pilsje voor f. 2,25. Ze zijn daardoor één van de goedkoop ste café's uit de regio. "En elke vrijdag van vijf tot zes uur organiseren we een 'happy hour'. Dan rekenen we slechts de halve prijs", lacht Jan v.d. Kraats. Hij en z'n vrouw Ien, hopen dat hun café, annex cafeta ria, tevens een ontmoetingsplaats wordt van vissers, buurtbewoners en Boskoopse kwekers, wat "Gouwezicht" in het verleden altijd was. Aan hen beiden zal het niet liggen, het zijn echte gezelligheidsmensen, met bovendien een humoristische inslag en 'in' voor een geintje. Ze hebben het café-gebeuren altijd aan de andere kant van de bar meegemaakt en zien met hun café-cafetaria "Bij Jan en Ien" een langgekoesterde wens in vervulling gaan. Ien, voorheen werkzaam bij een grote wit-en bruingoed'zaak, behaalde destijds reeds haar horeca-papieren, in afwachting van een kans ergens een eigen zaak te beginnen. Jan heeft een Waddinxveen - Vogelvereniging Vogel vrienden, hield vorige week weer een geslaagde tentoonstelling in het club gebouw nabij het Waddinxveense sta tion. Met 91 punten werd de heer H.C.J. Arkzee in de categorie kleurkanaries, Waddinxveen - In De Paddestoel wordt op 2 december een bingo-avond gehou denvoor jong en oud vanaf 12 jaar. Aan vang 20.00 uur. De entree is gratis. zaak in recycling, die hij verwacht te moeten afstoten, want hij wil het Bos koopse café, koste wat kost, optimaal runnen. "Hoewel jongeren van harte welkom zijn, mikken we een beetje op het publiek van onze leeftijd. Eind der tigers. veertigers en wat ouderen. Tus sen de middag verwachten we, net zo als voorheen het geval was toen dit pandje nog 'Gouwezicht' heette, kwe kers die hun lunch hier gebruiken. In onze cafetaria kunnen ze allerlei snacks gebruiken, maar ook een broodje, een tosti of een slaatje. Die mogelijkheid bieden we tijdens onze openingsuren, van twaalf tot twaalf", zegt Ien eraan toevoegend dat "Bij Jan en len" op zon dag van twee tot twaalf geopend is. Hun 16-jarige dochter Suzanne, die een toeristische opleiding volgt, zal in haar vrije uren. haar ouders bijstaan. En na tuurlijk zal de 13-jarige zoon Jeffrey buiten z'n schooluren ook van de partij zijn... Voor de gezelligheid.... Vanaf 3 december kan iedereen "Bij Jan en Ien" terecht. Hart van Holland wenst Jan en len 'veel succes'. Waddinxveen- Vrijdag 9 december geeft de muziekvereniging "Rewa" (combinatie van de muziekverengin- gen voorwaarts uit Waddinxveen en Cresendo uit Reeuwijk een Kerstcon cert in de Ontmoetingskerk in Wad dinxveen. Aan dit concert zal tevens medewerking worden verleent door het "Alzandokoor" en het jongerenkoor "Reeuwijk-dorp" met solozang van Th. Hulspas. Ook is er voor de eerste keer een optre den van het leerlingen orkest van de harmonie "Rewa" o.l.v. Jacqueline Lentz. Algehele leiding Harry Wey- kamp. Naast een aantal bekende Kerst liederen, die door het publiek kunnen worden meegezongen staan ook een aantal werken op het programma voor koor en orkerst. Zoals o.a. het prachti ge "Comfort ye me People" van HAndel, een solo voor 5 baritons, een potpourri van Engelse Kerstliedjes "Trilogie of Carols" genaamd en "Adagietto voor dwarsfluit" een solo voor fluit met or kestbegeleiding. Koor en orkest zullen gezamenlijk nog de "Deep River Rhapsody" van Harold Walters ten gehore brengen. Dit Kerst concert begint om 20.00 uur. Boskoop - Woensdag 7 december is het internationale Vrijwilligersdag. In veel landen wordt dan aandacht besteed aan het waardevolle werk van vrijwilli gers bij tal van organisaties. Ook in Boskoop bloeit het verenigingsleven vooral dankzij de inzet van vele vrijwil ligers. Het gemeentebestuur van Boskoop heeft dan ook Boskoopse verenigingen en instellingen uitgenodigd op 7 de cember voor een informele bijeen komst. Deze bijeenkomst wordt gehou den in gebouw De Tunnel, Reijerskoop 4a en begint om 17.00 uur. Veel verenigingen hebben reeds een uitnodiging ontvangen. Instellingen die geen uitnodiging hebben ontvangen, worden hierbij uitgenodigt om op 7 december aanwezig te zijn. Voor nadere informatie hierover kunt u terecht bij afdeling Onderwijs en Wel zijn, de heer Hiddo Oosterhuis, tele foon 01727-19554. Boskoop 10.00 uur ds. p vcj Laarse. srv. gem. 9.30 uur kand. dr. E. Dek- er' Couda; 18.30 uur: ds. R. de Reu ver. rh uur ds. R. de Reuver. m Xeref'kerk 9-30 en 17.00 uur ds. Costing. ^hr- gem. 'Bethel 9.30 uur Jan van "Oven, Vlissingen. F*"* kerk 9.30 uur: ds. J.H. Lange- 'dar; 17.00 uur mevr. drs. W.A.M. Kel- ^gLZwammerdam. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. nerv. Immanuël kerkgem. 10.00 uur us- H. Onstein, Amsterdam; 17.00 uur s- J.C. de Moor, sow-dienst Ontm. kerk. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw greater. Kerkstr. 13): 10.00 uur spre- er br. S. Verkerk. De nieuwe wachtruimtes zijn uitge voerd in de nieuwe NS-huisstijl. Ze zijn samengesteld ui een open metaal-con structie voorzien van glaspanelen. Door de totale doorzichtigheid wor den ze als sociaal veilig ervaren. Waddinxveen - NS heeft de twee Wad dinxveense stations de afgelopen we ken voorzien van nieuw 'perronmeubi lair'. De oude wachtruimtes en bankjes op de perrons voldeden niet meer aan de eisen van deze tijd. Op het perron van station Wad dinxveen heeft NS een nieuwe wachtruimte geplaatst. De oude wachtruimte was al eerder weg gehaald omdat deze begin dit jaar door vandalisme vrijwel geheel was vernield. Ook op het perron van sta tion Waddinxveen Noord staat een nieuwe wachtruimte. Bovendien is het perron van dit station opnieuw bestraat. Op beide stations zijn te vens nieuwe bankjes geplaatst, zowel in de wachtruimtes als op de perrons. Sinds kort staat er op beide stations tegens een Kaartjesautomaat. Bij de Kaartjesautomaat kan 24 uur perdagmet muntgeld en giromaatpas een treinkaartje of strippenkaart wor den gekocht.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 15