Sï^huizen-Moir^peMg Verbouwing La Baraque.. eindelijk voltooid 'Een terugblik en weer doorgaan" Bewoners Zevenster vieren Pasen in nieuwe recreatiezaal Een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in op pagina 8! Hart van Holland/30 november 1994 pagina 17 Eindelijk Van kippenschuur tot regionale discotheek en eetcafé, annex feestruimte. Zorgcentrum aan de Leliestraat krijgt nieuwe faciliteiten Veel vrije uren Ramen als patrijspoorten Datum opening nog niet bekend Dinsdagmiddag in De Zevenster Dit is de nieuwe entree van Ben Verburg's eetcafé La Baraque I Zevenhuizen - La Baraque is door de laatste ingrijpende verbouwing een Ieetcafé met allure geworden. Een fraaie brede trap aan de noordzijde van Ihet grote pand aan de Zuidplasweg, waarin zich op de begane grond een I discotheek annex feestruimte bevinden, leidt via een bordes naar de I entree van het eetcafé. I Hel is even knipperen met je ogen bij I 'iet ontwaren van de fraaie bar, die als I een schip op het drogeuitgerust met I pmchtige koperen scheepsornamenten. I dominant de hoofdrol speelt. Sfeervol zijn de rotanzitjes, waar gezel- I lig getafeld kan worden, maar waar je I nok een aperitiefje kunt nuttigen alvo rens van je maaltijd te gaan genieten in |net eigenlijke eetcafé, aan de andere I rijde van de bar. Hier heeft de oude bar 1 plaatsgemaakt voor nog meer tafeltjes I en stoelen. I 'wee splinternieuwe toiletgroepen in leen frisse en smaakvolle entourage, I peven de indruk dat het bij Ben Verburg I kraakhelder is. kis er één blij is dat er aan de langsle- J ^er!"e verbouwingsperikelen een ein- I v k ^e'C0men' dan is het eigenaar Ben I erburg wel. "We kunnen lang nakaar- 1 en en de gemeente de zwarte Piet toe spelen. maar dat heeft geen zin. Een feit 's wel dat de verbouwing al een jaar afreed had kunnen zijn. als alles vol gens p|an was Aanvankelijk was er ook I _e toezegging dat het te grote terras overkapt mocht worden, maar we moesten' toen 'weer voldoen aan be paalde voorwaarden. Vervolgens raak ten papieren zoek, kortom er ontstond een Babylonische spraakverwarring. Er is door jullie in de krant aandacht aan de zaak besteed. Waarschijnlijk heeft dat geholpen bij de toestemming om de bouw te voltooien Ben Verburg was aanvankelijk alleen van plan om de faciliteiten behorend bij de discotheek óp de begane grond uit te breiden; er een nieuwe entree en garderobe te creëren alsmede meer toiletruimten. En passant rees het idee om op een gedeelte van de ontstane uitbouw- wat een te groot terras zou worden- een overkapping te maken en op die wijze het eetcafé uit te breiden. Dat is dus nu gebeurd. Hetgeen gerea liseerd is verdient alle lof. "We gaan naar Ben", zeggen veel jonge ren uit de regio op zaterdagavond te gen hun ouders. Dat zeiden jongeren 22 jaar. geleden al toen ze naar Ben's ouderlijk huis aan de Zuidplasweg gin gen. Ben was een jongen met veel vrien den en vriendinnen die bij z'n ouders hartelijk welkom waren. Een kippen schuur werd als ontmoetingsruimte ingericht. Toen deze na een jaar of negen vervangen moest worden, gaf de gemeente hiervoor.geen toestemming. Ben bedacht een plan om zich op de huidige locatie te vestigen, kocht grond, maar ook daarvoor kreeg hij geen toestemming vanwege mogelijke geluidsoverlast. Toch kon hij- zij het met gebruikmaking van een noodge bouw geplaatst achter op het indus trieterrein- een eigen zaak beginnen. "La Baraque" was geboren. Het zou nog ruim zes jaar duren voor dat de eerste paal voor nieuwbouw de grond in kon. Dat gebeurde in augustus 1988 en in mei 1989 werd het definitie ve pand officieel geopend. Lag het ac cent aanvankelijk op het discotheekge- heuren en was de bovenverdieping bedoeld ais chauifeurscafé met flexi bele openingstijden, een half jaar na dien moest, vanwege een enorme toe name van het aantal eters, het eetcafé worden uitgebreid. Gelijktijdig werd ook de benedenverdieping, als een soort serre, uitgebouwd, maar nog niet in gebruik genomen. Hier is sinds twee jaar éen fraaie sfeer volle feestruimte gecreëerd in een to taal andere stijl als die van het eetcafé. Ook hier een fraaie bar. De zaal is ge schikt voor bruiloften en partijen- met gebruikmaking van de discotheek- ruimte- dankzij verrijdbare wanden. De discotheek, die een iace-lift onde- ring, is alleen nog maar op zaterdaga vond- c.q. nacht open. "Veel jongeren hebben in de discotheek hun levens partner ontmoet en willen nu graag hun bruiloft in La Baraque vieren. Daarnaast biedt het eetcafé dankzij de verbouwing maar liefst 185 plaatsen. Die hadden we hard nodig, want vooral in het weekeinde is het hier hectisch", lacht Ben, die samen met kok Peter en Geralda de gerechten bereidt. "Een officiële opening houden we niet, want ik zou niet weten wie uitgenodigd moet worden. Iedereen die hier komt denk ik, nou als je die allemaal tegelijk hebt, kun je het niet meer overzien. Desondanks geldt voor belangstellen den de uitnodiging: Kom eens langs, ledereen is van harte welkom". wil0 genieten met het 7 'are"werk liefdevol onderdak in "De enst" Elke dinsdagmiddag krij- dir W,etllee koffie geserveerd en de hptr nCe'mevrouw Staal, is uitermate i ken bij het werk. We hebben heel respect voor haar. De dinsdag- wüi V00r c'e Welfare-verkoping, ter- J W|J aan het inrichten waren, heelt I Zimetersen meters geborduurde tafel- Zij is door de 'evenster j.J;ns staan strijken. 7„ 'ieer|. vanai de opening van De stim R|Ster 'aar ge'eden) een grote Wppsi u voor het Welfare-werk ge- ak u/;n a'de ooit de bevoegdheid het 7 Ook de medewerkers van vonr i?rgc,e.ntrum z')n we erkentelijk I k„Din °l)drage aan de Welfare-ver- SchrJl' ')aarnaast mevrouw J.I. I se wé' °dder, die de verkoping vori- wa^ij ensc'aSrniddag opende. Het huizt aarceerste officiële taak in Zeven eerste was ze gedurende dit man ai)a?.r van waarneming van haar a|s burgemeester van Zevenhui- zen-Moerkapelle, slechts getuige ge weest bij officiële gebeurtenissen. Ze hield een bijzonder hartelijke toe spraak. Haar en mevrouw Staal mocht ik namens de Welfare in plaats van het gebruikelijke bloemetje- een groot Rode Kruisbadlaken overhandigen. Leuk dat artikelen, zoals schortjes waarbij je pannelappen cadeau kreeg, zo gretig aftrek vonden. De verloting- waarvoor veel midden standers, een bekend sportmerken een recreatiebedrijf aantrekkelijke prijzen beschikbaar stelden- waar we ontzet tend dankbaar voor zijn- heeft ook een bijdrage geleverd aan de totaalop brengst. Bovendien besteedden veel bezoekers voor honderd gulden, om dat hen bij dat bedrag een fraaie quilt kerstkrans in het vooruitzicht was ge steld. Kortom: We kunnen weer terugkijken op een zeer geslaagde Welfare-verko ping. Telkenjare blijkt de opbrengst Zevenhuizen De bewoners moeten er zo min mogelijk hinder van ondervinden, maar het zal niemand ontgaan zijn dat het sinds de bouwvakvakantie rommelig is in zorgcentrum de Zevenster in Zevenhui zen. Vlak voor de vakantieperiode is bouwbedrijf A.P. van der Knaap namelijk gestart met een grote verbouwingen nieuwbouwproject aan de Leliestraat. Er werd gestart met het verwijderen van het parkeerterrein en met het bouwrijp maken van de grond. weer verbluffend, zeker ten opzichte van andere, vergelijkbare gemeenten. Van de opbrengst, dit jaar 5883 gulden, worden nieuwe handwerkmaterialen aangeschaft", zegt mevrouw N. van der Knaap. Zij is degene die verantwoordelijk is voor het Welfare-werk van het Rode Kruis, dat hier ter plaatse zelfstandig functioneert. Ze weet zich gesteund door negen andere enthousiaste vrij willigsters van wie de oudste een kwie ke dame is, die de 76 al gepasseerd is. Mevrouw J. van der Voorden, ook bij de evaluatie aanwezig: "Er worden door de Welfare-werksters heel veel 'vrije uren' genvesteerd in het omgaan met ouderen, immers het Welfare-werk be perkt zich niet tot het aanreiken van nieuwe materialen aan thuiswerkende ouderen en zieken. De contactbezoe- ken zijn vooral gericht op het sociale aspect. Daar hoort minstens een ge sprekje bij, een informeren naar 'hoe De oude ingang werd helemaal veranderd: de pui is gesloopt en het zitje is weg. Op die plaats komt de nieuwe receptie. En achter de oude receptie, waar zich een kantoor bevond, komt de toko. Deze is momen teel gevestigd op de eerste verdieping. De nieuwe ingang bevindt zich aan de straatkant. Net als bij de oude' ingang komt ernaast een zitje. Achter glas, waardoor men geen last heeft van de koude. Tegenover de ingang komt de garderobe met toiletten. En rechts, tus sen de Zevenster en de aanleunwonin gen wordt een grote nieuwe recreatie- zaai gebouwd. Dit wordt de gr-ote trots, van de Zevenster en zal gebruikt wor den voor het dagelijkse koffieuurtje, voor activiteiten van de ANBO, mode shows en andere festiviteiten van het verzorgingstehuis. in een deel van de recreatiezaal wordt een buffet ingericht. Daar kan men te gen vergoeding hapjes en drankjes en zelfs complete maaltijden geserveerd zullen worden, in de keuken van het buffet is nu al een dozijn sleuven ge maakt voor de elektriciteit. Bij elke sleuf is met viltstift aangegeven welke apparaat erop aangesloten zal worden: vaatwasser, iriteuse, koelkast enzo voort. De recreatiezaal wordt licht en zonnig, onder meer door de drie grote ronde ramen als patrijspoorten aan de straatkant. De eerste verdieping van de Zevenster zal in verbinding staan met de aanleun woningen. Op het nieuwe gedeelte van de eerste verdieping komt een zitje (bo ven de receptie) en boven een gedeelte van de recreatiezaal wordt een ruimte ingericht waar bewoners hun verjaar dag of een ander feest kunnen vieren. De ruimte, die in tweeën worden ge deeld met een schuifwand, zal verder gebruikt worden voor vergaderingen en door Welfare. Ernaast kan men ge nieten van mooi weer op het dakterras. Langs de 'verjaardagszalen' kan men doorlopen naar de aanleunwoningen. Delen van de huidige recreatiezaal zul len worden ingericht als multifunctio nele ruimte met een onderzoeks-en een kleedruimte en voor medische en para medische diensten. De bouw schiet op. Overal in de nieuw bouw is al glas geplaatst. Vorige week was de Zevenster echter niet bereik baar door het installeren van de tele fooncentrale. Deze operatie zou twee dagen duren maar leverde nogal wat problemen op. Deze zijn gelukkig ver holpen. De datum van de uiteindelijke opleve ring hangt af van het aantal werkbare dagen. Het is in ieder geval de bedoe ling om het Paasfeest in de nieuwe zaal te vieren met alle bewoners en de offi ciële opening vindt in mei plaats. het met iemand gaat', waarna de Welfare dame niet zomaar plompverloren weg kan gaanVerder eens een eindje wande len met een oudere die dat alleen niet doet. Verder zorgen we een maal per jaar voor ver voer van en naar Gouda van ouderen die een dag-boottocht maken, georganiseerd door het Rode Kruis". Iedere dinsdagmiddag komen circa 15 tot 20 dames bij elkaar in de recreatiezaal van zorg centrum "De Zevens ter". (Het totale aantal Welfare-werkers/sters is circa 40.) Er wordt wel gehand werkt, maar niet zo in tensief als de dames thuis gewend zijn te doen. Ze komen vooral voor de gezelligheid en om met elkaar 'brei'- 'naai'- of 'haak'ervaringen uit te wisselen. Soms is raad en daad van een Wel fare-vrijwilligster noodzakelijk. Die zijn vrijwel allemaal elke dinsdagmiddag aanwe zig. Zij bezoeken dan ook de op hun kamers in De Zevenster verblij vende, handwerkende ouderen. "We constate ren dat de leeftijd van de handwerksters (en één man die tapijten knoopt red.) vrij hoog ligt. Blijkbaar denken mensen dat je voor het Welfare-werk oud moet zijn of zo, maar iedereen is welkom. Het is bedoeld voor zieken en oudere mensen. Bedoeld als een soort bezigheidstherapie. Men kan gewoon thuis handwerken. Onze Welfare-medewerk sters komen met materialen en patronen langs. Wie zich aan wil melden kan op een dinsdagmiddag tussen twee en vier uur naar De Zevenster komen. We zijn nog een paar maanden te vinden in de recreatiezaal op de eerste etage. Voorjaar 1995 verhuizen we naar een nieuwe zaal. tussen de aanleunwoningen en het Zorgcentrum".

Hart van Holland | 1994 | | pagina 17