Gemeente PTT Post in nieuw jasje Aanbieding non-discriminatie code voor het basisonderwijs Dirk Brem heeft schoonste duif Zevenhuizense ondernemers naar Rotterdam Zang en Kleur houdt bijzondere expositie Kerkdiensten Activiteiten Agenda Zevenhuizen lof Moerkapelle om bij te blijven... Zondag 4 december Medische weekenddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland/30 november 1994 pagina 5 r Melding/aanvraag bouwvergunningen J Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is de eerste gemeente die de "non-discriminatiecode voor het basisonderwijs" aanneemt. Zevenhuizenaar 30 jaar in dienst Tentoonstellingsbezoek begin van nieuwe hobby?! Rechts hampioen- eigenaar D C. Brem keerd door z 'n Zevenhuizen-De jaarlijkse postduiven- entoonsteiling van De Stormvliegers, het eigen clubgebouw aan de Zuid- asweg, verliep bijzonder geani- Veel postduivenmelkers ont- ni?ett®n elkaar, wisselden erVaringen i en bekeken eikaars duiven. Ook de "et-leden toonden veel interesse, im kershet geheel zag er weer verzorgd Verder was er bonnenverkoop en '"den er prijsjes verdiend worden. met de schoonste van het geheel, geflan- assistent-duivenverzorger, Dirk v.d. Bas. De duiven van Nieuwerkerker Dirk Brem gooiden hoge ogen tijdens de keu ring, waarbij Wout de Vries uit Utrecht als keurmeester fungeerde. Hij had niet alleen de schoonste van het geheel: een oude duivin, ook de schoonste oude doffer. De schoonste jonge doffer was eveneens van D.C. Brem. Gerrit Jonge- nelen had de schoonste jonge duivin. Er waren maar liefst 200 duiven voor de tentoonstelling ingezonden. Gevr. ansichtkaarten foto's boeken van Waddinxveen en Woubrugge 01828-19052 t.k. gevr. vrieskast met 3 laden 01820-21690 Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. D.H. Bosma, Den Haag; 19.00 uur ds. J. Enderlee, IJsselmuiden. Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaas beek. Vlaardingen. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur ds. J.A. Koole, Zoetermeer. Moerkapelle Herv. Gem. 9.00 uur drs. J.W. van Estrik; 16.30 uur drs. R. v. Kooteri, Soest. Geref. Gem. 11.00 uur leesdienst; 19.00 uur ds. A.B. van der Heiden. Zaterdag 3 december: dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zeven huizen. tel. 01802-1783. Zondag 4 december: dokter W Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b. Bleis- wijk, tel. 01892-15241. Zevenhuizen: L1 Donderdag 1 december: oud papieraktie "De Eendragt" 8.00-18.30 uur. Vrijdag 9 december: 18.00-20.00 uur en Zaterdag 10 december: 10.00-15.00 uur: Kerkgebouw Ver. Vrijz. Herv.: Kreatieve Kerstmarkt m.m.v. kinderkoor. Zaterdag 17 december: 's middags in Dorpshuis Swanla: samenspel van blokfluit en viool. Maandag 19 december: 15.30-20.00 uur: Dorpshuis Swanla: open les Ballet Dinsdag 20 december 16.15-18.00 uur: Dorpshuis Swanla: open les Koor. Woensdag21 december: 14.30 uur: Hervormd Centrum: Ouderenmiddag Kerst viering. Vrijdag 23 december: 20.30 uur: Ger. kerk: Kerstconcert m.m.v. Zanglust, Vox Jubilans en De Kleine Trompetter. 6 januari 1995: 14.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen: kindertheater Itoek en het IJsbeertje. Zaterdag 28 januari 1995: 19.00 uur Dorpshuis Swanla: samenspel piano en dwarsfluit. Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein ANBO: Spelmiddag. elke maandag 14.00 uur Zevenster; Soosmiddag-, 2e woensdag Her vormd Centrum; 4e woensdag Zevenster; aanvang 14.00 uur; fietsen: vrijdag 9 dec., 13.30 uur verz. dorpshuis Swanla; zwemmen: in De Koornmolen: elke donderdag 10.00, 11.00 en 13.30 uur.; 14 dec.: 14.00 uur Kerstviering Swanla; 2 febr. 1995: toneelvereniging Spektakel. Oud Verlaat "De Vierkap": Iedere woensdagmiddagvoor de jeugd vanaf 4 jaar: 13.30-15.00 uur; 3 december- 13.30 uur: St. Nicolaasfeest kinderen; 19 december: Kerststukjes maken. Moerkapelle: Zaterdag 17 december 19.00 uur Wintershow in Op Moer van Rollinq '90- 20.00- 22.00 uur: Roller-disco. Iedere 2e donderdag Soos in Op Moer om 9.30 uur: 8 dec. Iedere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.30 uur Wereldwinkel Raad huisplein. n Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat de volgende melding/aanvraag om bouwvergunnin gen zijn binnengekomen: het uitbreiden van de kas aan de Van Hasseltweg 9 te Moerkapelle (16-11-1994); de bouw van een bedrijfsruimte aan het Zuideinde 30 te Zevenhuizen (18-11-1994); de bouw van een tunnelkas aan de Noordelijke Dwarsweg 90te Zevenhuizen (18-11-1994); het uitbreiden van de bedrijfsruimte aan de Wollefoppenweg 67 te Zevenhuizen (22-1 V1994); - het plaatsen van een tijdelijke opslagruimte aan het Nijverheids centrum 38 te Zevenhuizen (25-11-1994). t.k. gevr oud ambachtelijk gereedschap 01820-30797 Zevenhuizen - Op woensdag 7 december om 15.00 uur zal de Stichting Provinciaal Platform Anti Racisme (SPPAR) in de openbare basisschool 't Reigerbos de non- discriminatiecode voor het basisonderwijspresenteren. Op deze feestelijke middag zal prof. dr. J. Pool, gedeputeerde van Zuid Hol land, de code overhandigen aan wet houder M. Zijderhand, de heer N. Dirk zwager, directeur van 't Reigerbos en de heer K.W.T. Huizinga, directeur van openbare basisschool "Burg. I.J.P. Keij- zer". De gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle is de eerste gemeente binnen het Intergemeentelijk Samenwerkings orgaan Midden-Holland die de code voor de door haar bestuurde scholen van toepassing heeft verklaard. Een kind wat een ander kind voor "vieze Turk" uitscheldt, een ouder die een denigrerende opmerking maakt over allochtone leerlingen. Ouders die voor hun kind vrij vragen om het Holifeest te vieren, leerlingen die een hoofddoekje dragen. Allemaal zaken waar de school tegenwoordig mee geconfronteerd kan worden, hoe ga je daar als school mee om? Nederland is een multiculturele sa menleving geworden. De school heeft daar een centrale functie in. Zij bereidt kinderen voor op een rol in doe samen leving. Het onderwijs dient daarom aandacht te schenken aan allerlei as pecten van die multiculturele samenle ving". aldus Geert Annevelink, consu lent bij de SPPAR. De SPPAR heeft het afgelopen jaar ge werkt aan de invoering van een non discriminatiecode in het basisonder wijs in het Intergemeentelijk Samen werkingsorgaan Midden Holland. De code moet gezien worden als een richt lijn voor de scholen met betrekking tot het omgaan met directe en indirecte discriminatie en racisme op en rondom de school. Annevelink: "Natuurlijk moet de school alert zijn op directe vormen van discriminatie en racisme zoals schelden en graffiti. Discrimina tie kun je daarbij overigens ruim opvat ten. Dus niet alleen discriminatie op grond van etniciteit maar ook op grond van bijvoorbeeld sexe, geloof of sociaal economische achtergrond. Er moet echter ook aandacht zijn voor andere aspecten. Zijn de leermiddelen op school bijvoorbeeld gescreend op vooroordelen of is er binnen de school aandacht voor de meertaligheid van leerlingen?". De code kan gezien worden als een uitgewerkte intentieverklaring tegen racisme en discriminatie. Naast regels ten aanzien van discriminerend gedrag geeft de code ook een aantal bepalin gen met betrekking tot het vormgeven van intercultureel onderwijs. De code moet een bijdrage leveren aan een vei lig klimaat voor alle leerlingen, ouders en onderwijspersoneel op de basis school. De code en de daarbij behorende bro chure met bijlagen zijn te verkrijgen bij de SPPAR, 01820-24802. De kosten voor de code bedragen 2,50 (excl. porto) en voor de bijlagen 7,50 (excl. porto). Zevenhuizen- Van de 27 ondernemers die gevestigd zijn in het gebied dat per 1 januari a.s. overgaat naar Rotterdam waren er maar liefst 22 aanwezig tij dens een bijeenkomst waarvoor een functionaris van de Kamer van Koop handel was uitgenodigd. De heer Van den Berg maakte veel 'zaken' duidelijk. De ondernemers aan>Zuideinde, Groe- neweg, Bermweg en Wollefoppenweg waren met name benieuwd naar de con sequenties die het voor hun bedrijfs voering heeft om straks in Rotterdam- Achtkamp gevestigd te zijn. Hun adres wijziging (postcode'e.d.) is per 1 okto ber 1995 een feit. Voor de ondernemers heeft het o.a. tot gevolg dat ze naar de Kamer van Koophandel Rotterdam overgaan en hun facturen, briefpapier, belettering e.d. moeten wijzigen. Op de foto van links naar rechts, achter: B. Hofman, E P. Verschoor, P.v.d. Marwen, N. Sleeuwenhoek. C v.d. Berg. Voor: S. Boere, J. Koole, Rika Sleeuwenhoek, M. Heemshergen. Zevenhuizen-Waddinxveen - Het dage lijkse straatbeeld in Zevenhuizen' Moerkapelle maar ook in de rest van Nederland gaat op 1 december dras tisch veranderen. Het vertrouwde blauw/grijze PTT Post uniform van de postbesteller is vernieuwd en aange past aan de eisen van deze tijd. De nieuwe kleuren zijn licht bruin met rode accenten, waardoor duidelijk is te zien dat de betreffende medewerkers bij PTT Post werken. De heer A.C. Pronk, vestigingsmanager van het sor- teercentrum aan de Stationsstraat: "Het straatbeeld wordt er een stuk fleu riger op. Voor de bestellers die dage lijks met de klant in contact komen is een keuze gemaakt die op de doelgroep gericht is. Zo gaan de bestellers die iedere dag hun werkzaamheden in de bestelwijk in de bebouwde kom doen,- anders gekleed dan hun collega's die iedere dag de polder intrekken om daar in weer en wind in het open gebied, de post te bezorgen. Voor de bromfiets- wijken krijgen de bestellers in januari 1995 een skijack met dito pantalon. Ook de kleding van de chauffeurs wijkt kwa functionaliteit weer enigszins af. De leidinggevenden tenslotte gaan ge kleed in een keurig colbert met bijpas sende pantalon met "een geheel eigen tijds aanzien". Hij wijst erop dat in het afgelopen jaar de kleding in de praktijk, onder alle weersomstandigheden, door zo'n 200 medewerkers is uitgetest. Diverse ma len zijn er aanpassingen geweest en dat heeft als resultaat dat de bevolking de PTT Post medewerkers vanaf 1 decem ber op straat in de nieuwe outfit aan zai treffen. De foto toont de bestellersgroep van Zevenhuizen-Moerkapelle in hun nieu we 'beroeps'kleding. De heer M. Heemsbergen te Zevenhui zen is 30 jaar in dienst van de PTT en heeft zijn werkzaamheden in vier ver schillende uniformen verricht. Zevenhuizen - "Vogels houden en met deze vogels gaan kweken is een boeien de hobby", zo vinden de leden van vogelvereniging "Zang en Kleur". Deze vogelvereniging organiseert op 2 en 3 december de jaarlijkse tentoonstelling in dorpshuis Swanla. "Voor zo'n hobby ben je niet afhanke lijk van de weersomstandigheden en je hebt er weinig ruimte voor nodig. Som mige leden van Zang en Kleur houden de vogels gewoon in de huiskamer en hebben zodoende de natuur in huis. Vaak gebeurt het dat iemand die begint met het houden van vogels, direct een volière gaat bouwen in z'n achtertuin en bij een slecht kweekresultaat z'n licht gaat opsteken bij de ervaren vo gelliefhebbers, dus leden van een vo gelvereniging. Je kunt wel vogeltjes gaan kopen op de Antwerpense vogelmarkt, maar pas thuis realiseert men wat er voor het houden van vogels komt kijken. Daar om willen we iedereen adviseren die vogels wil gaan houden en ermee gaat kweken, eerst over deze hobby infor matie in te winnen: Daarvoor is nou bijvoorbeeld een vogeltentoonstelling, een ideale gelegenehid", zegt een be stuurslid van "Zang en Kleur". Hij adviseert om, als men echt van plan is om vogels te gaan houden, lid te worden van "Zang en Kleur". "Wie lid wordt ontvangt maandelijks een schitterend blad met wetenswaar digheden over vogels. De jaarcontribu tie bedraagt slechts 56 gulden. De vere niging organiseert tal van ontspannen de avonden, maar nodigt ook sprekers uit die op boeiende en leerzame wijze, over vogels vertellen. Wie geen vogels wi! kweken, maar er zeker belang in stelt, is hartelijk wel kom op onze show, die er weer perfect verzorgd uit zal zien. De tentoonstel ling in dorpshuis Swanla, is geopend op vrijdag 2 december van 13.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. t.k. bruin leren bankstel i.z.g.st. fabrikant Roskam 01793-2427 t.k. zitje voor kinderwagen 25.- 01828-17342 t.k. Ford Sierra s.O GL autom. 1987 zwart stuur- bekr. schuifdak 6000,- 01828-14463

Hart van Holland | 1994 | | pagina 5