Nieuwe eigenaren van't Wapen van Moerkapelle Sint Nicolaas begroette honderden kinderen Snackbar Moerkapelle: een patat je mét of een smakelijke kroket?! Eindejaarasactie "Het was een reis om nog lang over na te praten" Hart van Holland/7 december 1994 pagina 13 Centraal gelegen Foto's zaterdag af te halen bij 't Wapen van Moerkapelle Rob en Jantine Hielema zorgen ervoor Snackbar om de hoek Verslag hulptransport 1994 S.K.R. S.K.R. let op de kleintjes 200 wachtende vrachtwagens Lekker douchen - Arip pn Marie-Ionise Moerkapelle - Arie en Marie-Louise Vuijk, zijn de nieuwe eigenaren van 't Wapen van Moerkapelle: een gezellig dorrpscafé, gevestigd in een pand dat dateert uit 1819. Ooit een rustplaats voor vermoeide reizigersop een door gaande route v.v. Waddinxveen Bos koop naar Zoetermeer en Den Haag. Een 'uitspanning' voor reizigers die te paard of met paard en wagen even een verpozing zochten. Daarnaast is het bijna twee eeuwen oude Moerkapelse dorpscafé een ontmoetingsplaats ge weest (en nog) van de plaatselijke be volking. Volgens ingewijden liep de grens van de toenmalige zelfstandige gemeenten Zevenhuizen en Moerkapel le dwars door het café. "Over het bil jart", vermeldt de geschiedenis. Echter dit biljart is al een poosje niet meer dominant aanwezig. De gelegenheid om te biljarten wel. 't Wapen van Moerkapelle heeft een aparte biljartzaal, waar naast biljarten, gezelligheid geen tijd kent, terwijl deze biljarters weer gezellige kaartavonden organiseren. Elke avond speelt hier één van de negen biljartteams die 't Wapen rijk is. "Ook de regionale fibre competitie-wedstrij den worden hier gespeeld", zegt Arie Vuijk, die al een bekend gezicht is in Moerkapelle. "Officieus ben ik vorig jaar al begonnen. In het zadel geholpen door een compagnon. Ik ben al meer dan 20 jaar in Rotterdam als barkeeper werkzaam in de horeca. Toen ik de mogelijkheid vernam om hier de zaak van voormalig eigenaar Nico Steijn te kopen heb ik niet geaarzeld. Nu per 1 december draai ik als zelfstandig on dernemer en ben ik dus echt voor me zelf begonnen", lacht de 47-jarige uitba ter. Ook zijn vrouw Marie-Louise geniet inmiddels bekendheid bij de vaste stamgasten van 't Wapen van Moerka pelle. Naast veel biljarters hebben jong en oud hun stekkie gevonden in dit café op de drukke hoek van de Moerkapelse zijde met de Dorpsstraat. "Ook veel passerende automobilisten, die een parkeerplaats aan de overzijde van de weg hebben komen hier aan voor een broodje, een complete lunch of zomaar een kopje koffie. Op zondag zijn we gesloten maar de rest van de week zijn we er van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat. Op vrij dagen zaterdag tot twee uur en door de week tot één uur. Ik ben blij dat Rob Hielema de snackbar van ons pacht en m'n keuken-assistent is. Als m'n gasten een hapje willen eten of lekkere trek hebben bestellen ze een snack en geef ik dat door aan de keuken ofwel de snackbar. Deze is, zoals heel Moerka pelle weet, achter 't Wapen gevestigd en binnendoor bereikbaar. Ik ben blij dat Rob met zijn vrouw Jantine er weer een goedlopende snackbar van maken waar snelheid en service geboden wordt. Wij hopen het vertrouwen dat we inmiddels opgebouwd hebben door ons eerste jaartje kennismaken, te con tinueren en onze gasten vooral gezellig heid en sfeer te bieden". Moerkapelle- Het was zaterdag dringen geblazen voor de deur van het 'lege' pand waarin Sint Nicolaas, op vorstelij ke wijze. maar liefst 130 keer werd 'ver eeuwigd' met één of meerdere Moerka pelse kinderen. De winkeliersvereni ging organiseerde in samenwerking met Fotoclub Moerkapelle een foto-ses sie in het onlangs nieuw gebouwde win kelpand. Om met Sint Nicolaas op de foto te kunnen, moest per kind een kleurplaat worden ingeleverd, doch kinderen uit één gezin gingen gezamen lijk op de foto. De foto's kunnen zater dag 10 december tussen 12.00 en 14.00 uur 'gratis' afgehaald worden bij slijte rij 't Wapen van Moerkapelle aan de Moerkapelse Zijde. Moerkapelle - De opbrengst van de Dia betes-collecte is in Moerkapelle 2.040,95. Het bestuur van het Diabe tes Fonds Nederland wil graag alle ge vers bedanken. Mevrouw Hofman uit Moerkapelle, collecte-organisatrice, is alle collectanten erkentelijk voor hun bijdrage. Zij die geen collectant gezien hebben kunnen alsnog een bijdrage overmaken op girorekening 5766 van het D.F.N. te Amersfoort. Janny en Win bedankt, grandioos de kaartclub onze leider van E1 Dirk van Elleswijk is jarig. Gefeliciteerd ETSJSDPPHA Willy en Peter nog hartelijk gefeliciteerd met jullie 25 jarig huwelijk (2 dec.) van K.M.J. Moerkapelle - "Niet alleen staan we meer dan 12 uur per dag klaar met een snelle snack, een broodje al dan niet met kroket, we hebben ook cateringfa ciliteiten in huis. Daarvoor is reeds een klantenpotentieel, onder andere van bedrijven. Daarnaast willen we ons ook op party-service richten, al is dat nog in ontwikkeling. Met de Kerstdagen kun nen de klanten hier kennis mee maken, daar we op bestelling heerlijke salades en koude gerechten kunnen bereiden. Dankzij onze grote koelcel is heel veel mogelijk", zegt de uit Waddinxveen af komstige Rob Hielema. Rob is een man die z'n vak verstaat. Ooit ontmoette hij z'n vrouw, de toenmalige Jantine de Knegt, 'achter' de patat in cafetaria De Vork in Waddinxveen, waar zij beiden werkten. Na tien jaar in de cafetaria branche werkzaam geweest te zijn ver ruilde hij die sector voor de meubel branche, echter had hij dat binnen een jaar bekeken. Woonachtig in Moerka pelle, was echtgenote Jantine reeds enige tijd werkzaam bij 't Wapen van Moerkapelle en inzetbaar in de cafeta ria, annex snackbar. Toen ze vernamen dat de nieuwe eigenaar van "t Wapen van Moerkapelle een pachter van de snackbar zocht, hebben zij de stoute schoenen aangetrokken en is Rob als zelfstandig ondernemer per 1 decem ber van start gegaan. "We moeten weer een naam opbouwen. De inwoners en passanten snelheid, service en kwaliteit bieden. Op elk tijd stip van de dag, vanaf 12 uur de moge lijkheid bieden om snacks te bestellen, broodjes en dergelijke. Maandag en dinsdag zijn we tot acht uur 's avonds geopend. Op woensdag en donderdag tot elf uur 's avonds en op vrijdag en zaterdag tot 12 uur 's nachts. Op zon dag zijn we gesloten. Ik hoop de snack bar samen met m'n vrouw te runnen. Dat zal wel om de beurt zijn, omdat we nog jonge kinderen hebben. Fijn dat veel mensen Jantine goed kennen. De Moerkapellenaren moeten weer ver trouwen in de snackbar om de hoek krijgen. We hebben ook voor een nieu we naam gekozen die alles te maken heeft met Moerkapelle, dus 'snackbar Moerkapelle'. Onze doelgroep zijn im mers de inwoners van Moerkapelle?" Op de foto Jantine en Rob Hielema met hun kinderen Patrick en Nathasja Moerkapelle - De trekking van de grote eindejaars-verlotting van winkeliersvere niging Moerkapelle vindt plaats op dins- dag27 december om 14.00uurinde Rabo bank. De hoofdprijs is een Reischeque ter waarde van vijfhonderd gulden en be schikbaar gesteld door de gezamenlijke winkeliers. De reischeque kan besteed worden bij de Rabobank. De overige prij zen zijn: 1 magnetron John Kadiks); Schrijfmachine t.w.v. 325.- (Van Marle); Vijf levensmiddelenpakketten ter waarde van vijftig gulden (D.Pak): Fietscomputer, voor-of achterzitje; regenpak; twee on- derhoudssets voor de fiets; fietspomp op plank (rijwielhandel H. Kooy); 1 tuinset: 4 stoelen en 1 tafel (M. van Dorp); Texeler wollen dekbed 200x 200 cm. (W. v.d. Vlist); Geurenset; Enjoy Plus (ontharings- apparaat), 2 bonnen voor schoonheids- behandeling extra's (drogisterij Roden burg): Tweemaal Fuji Clearshot fotoca mera elk t.w.v. 79,- waardebon goed voor een portret-studio opname incl. een vergroting 30x40 t.w.v./ 92.50; waarde bon goed voor een fotolijst met passe partout naar keuze t.w.v. ƒ95,- (Fotoboe tiek); 4 wijnpakketten slijterij Het Wapen van Moerkapelle; 12 cadeaubonnen t.w.v. 25,- De Parasol; Twee haarverzorgings- pakketten en twee huidverzorgingspak ketten (kapsalon Verheul); vier'zuivel- pakketten (SRV Ton Matze); vier zuivel- pakketten (SRV Theo Matze); tien var kensfiletrollades van 1 kilo (slagerij Stuy- venberg); verrassingspakket (K. Have- laar): 20 taartwaardebonnen van ƒ15,- (bakkerij Eshuis); Eenpersoons donzen dekbed hoofdkussen; dekbedovertrek sloop (fa. A. Bac); viermaal een mand gevuld met delicatessen a 50,- (fa. A. van Vliet); Idem een mand met delicatessen ter waarde van honderd gulden. Bij beste ding van tien gulden krijgt men een stem pel bij de deelnemende winkeliers aan de Eindejaarsactie in Moerkapelle. Tien stempels betekenen een volle kaart. Deze kan in de bus in de Rabobank worden gedeponeerd. Zoals gebruikelijk vertrok de konvooi van Stichting Kinderhulp Roemenië in november weer richting het oosten, voor de tweede keer naar de Roemeense dorpen Rachita en Loman. Bram Noordam en Beppie Roos, respectievelijk voorzitter en secretaris van de S.K.R., doen deze en volgende week verslag van de reis. Na maanden van voorbereiding, sorteren, verpakken en organi seren vertrok op vrijdag 11 no vember om 4.20 uur het konvooi van twaalf vrachtwagens, twee luxe wag.ens en een camper richting Roemenië. Tien vrachtwagens waren volgeladen met hulpgoederen terwijl de wagen van Nen Eindhout fungeerde als slaap/keu- nwagen en de wagen van Theo Knop en loogerdijk als 'bezem/fourage- wagen Het is misschien wel leuk om te weten vat een 'slaap/keuken' en een i ein 'ouragewagen' inhouden: de aapwagen van Rien Lindhout is eigen- )K zijn eigen bloemenvrachtwagen die voor het transport wordt voorzien van twaalf stapelbedden en een zogenaamd bagagerek. De keukenwagen is een gro te aanhanger die achter de wagen van Rien hangt en jaarlijks door Gert Bak ker (Bouwbedrijf Koster) wordt inge richt als keuken. Want laten we eerlijk zijn er moet wel voor 35 personen, ze ven dagen voor eten worden gezorgd. Een knap groot gezin dus! De 'bezem wagen' heeft niets met bezems te ma ken maar die term is afkomstig uit de wielerwereld. in die wagen zitten alle noodzakelijke gereedschappen, repa ratiematerialen, onderdelen, diesel olie, een aggregaat, drie vriezers en twee koelkasten met voorraad, kortom alles waar we problemen mee zouden kunnen krijgen. Een hele organisatie op zich om alles alleen al voor te bereiden. Dit jaar gingen we voor de tweede keer naar Rachita en Loman. Rond 17.30 uur arriveerden we bij de Oostenrijkse grens. Na een kleine twee uur zetten we ons reis voort Oostenrijk in. Bijna tradi tiegetrouw arriveerden we rond 20.30 uur in Ansfelden waar we begonnen met het aftanken van de wagens. Nor maal gesproken deden we dat in Geisel- wind in Duitsland, maar aangezien de dieselolie in Oostenrijk op dit moment goedkoper is dan in Duitsland, hebben we gekozen voor Oostenrijk (ook de S.K.R. let op de kleintjes!) Na een (ver diend) borreltje en een heerlijke maal tijd (chili con carne) zochten we om streeks 23.00 uur ons bed op. Zaterdag 12 november vertrokken we om 06.00 uur uit Ansfelden richting Hongaarse grens. Vanaf Ansfelden is het nog zo'n 260 kilometer rijden naar de Hongaarse grens. De nieuwe autoweg naar Nikkels- dorf was gelukkig net klaar en dat scheelde óns dertig kilometer door kleine dorpjes. Omstreeks 09.30 uur arriveerden we bij de Hongaarse grens. Het kostte bijna vier uur om de grens te passeren. Enerzijds door de enorme hoeveelheid vrachtwagens en ander zijds omdat twaalf vrachtwagens nou eenmaal tijd kosten. Na een flinke ruk arriveerden we om streeks 19.30 uur in Szeged, zo'n zestig kilometer van de Roemeense grens. Onderweg waren we erg benieuwd naar het aantal wachtende auto's. Besloten werd dat Dick Pak Koos van Marle en lbolvka Welner (onze tolk) alvast naar I de grens zouden rijden om te bekiiKen hoe de situatie was. Zij zouden dan weer terug zijn als wij in Sze ged zouden waren gearriveerd. In middels werd begonnen met de maaltijd. Rond 9.00 uur kwam de 'infogroep' terug.... bijna 200 wachtende vrachtwagens. Maar Ibolyka had een regeling kunnen treffen met de Hongaarse douane. We mochten de volgende ochtend via een sluipweg naar de grens komen. Als dan de Hongaarse douane de garantie kreeg dat de Roemeense douane ons ook liet voorgaan dan konden we in een keer passeren. Met een voorlopig goed gevoel gingen we slapen. Zondagmorgen om 5.30 uur ver trokken we richting Hongaars/ Roemeense grens waar we, na eerst getankt te hebben in Mako, om 8.15 uur arriveerden. Eerst naar de Hongaar en daarna naar de RoemeenOm 9.30 uur passeer den we de Hongaarse grens en reden op naar de Roemeense grens. In krap twee uur werd alles geregeld en om 1115 uur reden we Roemenië in. Eindelijk om 20.30 uur (Roemeense tijd) arriveerden we in Sibiu. Wij moesten eerst naar Sibiu omdat ons 'Roemeense kantoor' daar gevestigd is en wij der halve vallen onder de douane van Sibiu. Na een lekkere maaltijd hebben we vier kamers gehuurd uitsluitend om te kun nen douchen. Maandagmorgen rond 9.00 uur gingen Bram en Sorin naar de douane met de TiR carnetten om alles te regelen. Dit kostte nogal wat tijd! Maar liefst vier uur. De douane kwam mee, opende en controleerde de auto's. Eindelijk ver trokken we richting Rachita om fe be ginnen met het verdelen van de hulp goederen waar we om 15.30 uur aan kwamen. Na de nodige begroetingen moesten we eerst wat eten en drinken van de bewoners. Rond 17.30 uur (ruim vier uur later dan gepland) begonnen we met het verstrekken van de goede ren. wordt vervolgd..

Hart van Holland | 1994 | | pagina 13