4^A^dclinxveën-BoIEöop KrWgloopwinkel geopend Debat internationale politiek Doe-avond bij de Gouwe Vis Zwemdiploma De Sniep Kerstmarkt in De Sniep Kerkdiensten Zondagmorgen koffieconcert in Praathuis Boskoop Nieuws van De Paddestoel Eenmaal goud en tweemaal zilver Jan en Ien in voormalig Gouwezicht Als je hobby je lief i eurohome Coverage covers live in de Tunnel Hart van Holland/7 december 1994 pagina 17 Zondag 11 december Zijde 36 01727-14550 Kaartavond Kerstmarkt Kerstbingo Waddinxveense turnsters scoorden hoog op turntoernooi I Poppenmaakster Lenie Verschut-Stolker Boskoop - De aangeboden artikelen moeten een zekere waarde bezitten en moeten verhandelbaar zijnEn de prijs wordt in overleg vastgesteld. Als een artikel niet binnen drie maanden verkocht is, moet het worden teruggenomen. Of het wordt in prijs verlaagd. Dat zijn enkele van de regels van Kringloopwinkel De Cirkel aan de Burgemeester Colijnstraat in Boskoop, die vorige week vrijdag geopend werd. Annemieke Lemmers is de initiatiefnemer van deze bijzondere winkel, waar onder meer boeken, meubelen, huishoudelijke artikelen en kleding te koop zijn. Met de komst van De Cirkel heeft Boskoop, net als veel andere gemeenten in ons land, een snuffelplaats voor goede en goedkope spulletjes. Waddinxveen - Het gitaarduo Louis y Christian zal optreden tijdens de dis cussie over internationale zaken die dinsdag 13 december wordt gehouden in gebouw Het Nieuwe Trefpunt aan de Stationsstraat 18. Het duo speelt wer velende Zuidamerikaanse muziek uit de Andes. Aanvang 20.00 uur: de mu ziekgroep treedt omstreeks 21.00 uur en.na afloop van het officiële gedeelte op. Waddinxveense organisaties zoals de Kerngroep Waddinxveen Torna/Lima. de plaatselijke afdeling van Unicef. Stichting Vluchtelingenwerk enzo voorts en andere groeperingen die zich met 'het buitenland' of buitenlands be leid bezig houden, geven acte de pre sence. Verder zijn de politieke partijen en de kerkgenootschappen uitgeno digd. Aanleiding tot de discussie is afgespro ken in het regeerakkoord tussen Partij van de Arbeid, VVD en D'66. Deze bij eenkomst is georganiseerd door de Waddinxveense afdelingen van PvdA en D'66. Volgens het regeerakkoord is het door de snel veranderende internationale omstandigheden noodzakelijk de ver schillende onderdelen van het interna tionaal beleid opnieuw en in samen hang te bezien. Over deze herijking spreken de Waddinxveners Will Brath (PvdA) en Jan van Angeren (WD), als mede Michel Groothuizen (D'66). ten. Na de pauze wordt er een aquarium ingericht. Ook het begrip 'solitairplant' komt aan de orde, met adviezen voor de juiste voedingsbodem voor de meeste planten. Waddinxveen - Aquariumvereniging De Gouwe Vis organiseert op maandag 12 december een doe het zelf-avond. Voor alle aquariumliefhebbers die wel eens de wens hebben gevoeld zelf een aquarium te maken, is deze avond een belangrijke. Er zal namelijk een demon stratie gegeven worden-op welke wijze je zelf een aquarium in elkaar kunt zet ledereen is welkom in het gebouw van speeltuinvereniging Oranjewijk aan de J.W. Frisoweg, aanvang 20.00 uur.. Waddinxveen - Op dinsdag 29 novem ber werd in Gouwebad De Sniep weer gezwommen voor het A-diploma. Er de den 66 kinderen mee. Namens de natio nale zwemraad was de heer H. Mulder alsafgevaardige aanwezig. De beoorde lingscommissie bestond uit W. van Minnen, R. Hogerbrugge en C. Slagter. Alle kandidaatjes ziyn geslaagd. De ge slaagden zijn: Gerbert Waardenburg, Pauline Versluis. Boudewijn Weijer- niars. Jan Paul, Niek Vermeulen, Peter Visser, Mark de Brabander, Feike Ma- njn Marchal, Jeroen Vermulm, Daisy Geurten, Annejet Oudijk, Vincent Geertshuis, Danielle Olie, Jauke Lod der. Frank v. Haastrecht, Rob v. Haas trecht, Chantal.vd Zwan, Jolanda Borst, Sander v. Veen, Mark de Pater, Esther den Houdijker, Leonie den Houdijker, Shailindra Madho, Anne den Hertog, Nadia Vishnudatt, Manfred Baas, Moni que Baas, Esther v. Nieuwkoop, Wouter de Graaff, Meivin Builee, Reno d. Toom, Jojanneke Weijermans, Stephan v. Vel de, Arne Langendoen, Stephanie vd Put, Kristel Hoogduyn. Arco Verweij, Joyce vd Velde, Edwin Hofman. Angelle vd Berg, Kevin Dijksman, Robin Stolk, Xynthia Kavelaars, Michelle Penne- waard, Hubert Spruyt, Maayke Pronk, Anne Hilgers, Dennis v. Hof, Menno Hulst, Jeroen Gijzemijter, Liselotte Gij- zemijter, Vivian Barnas, Madeleine v. Wijk, Nico v. Vliet, Evelien Veenstra, Marije v. Tilburg, Erna Linssen, Louis Jansen, Rick Luyendijk, Lisette v. Holst, Pjotr Boere, Patrick Witjes, Jordy Wit jes, Yfke Ossentjuk, Mirjam Rijlaars dam, Karlijn Vlaardingerbroek. Waddinxveen - In bomenwijk De Sniep wordt zaterdag 10 december een Kerst markt gehouden van 10.00-16.00 uur. lezoekers zullen kraampjes aantreffen P\addinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. W. 'ekstra, Berkel en Rodenrijs: 16.30 ur ds. L.S.K. Hoogendoorn. ery. Immanuël kerkgem. 10.00 uur r|S tu' van Houwelingen; 17.00 uur s- h. de Kok, Rotterdam, sow- menst Ontm. kerk. aptisten gem. Ichtus (in gebouw greater, Kerkstr. 13): 10.00 uur spre- br. van Engelenhoven. Boskoop •P.G.: 10.00 uur ds D Peters, Alp- nen a/d Rijn. ,g!; 8em- 9-30 uur ds. R. de Reuver: lt„'L u,u(: ds. J. de Wolf, Houten, ri' !ek9-30 uur ds. J.H. Langelaar. uir.Geref, kerk 9.30 en 17.00 uur ds. JJ4 Oosting. P gem. Bethel - - - dnni 9-30 uur: ds. J.A. v. Hooij- 1 1 .00 uur ds. J.H. Langelaar. op de Ieplaan en Lijstèrbesstraat. Tij dens de Kerstmarkt geven Peter Burger (orgel) en Chris Stellaart (piano) om 10.30 en 14.30 uur een'concert. Om 11.30 brengt het interkerkelijke koor Meeting een aantal kerstliederen ten gehore. De kerstmarkt wordt georgani seerd door de winkeliers-en ontspan ningsvereniging "De Sniep". Boskoop - De collecte 'Geef 's voor dia betes' die van 13 tot en met 19 novem ber werd gehouden heeft 7.081,55 opgebracht. Met de collectegelden fi nanciert het Diabetes Fonds weten schappelijk onderzoek rond suiker ziekte. Voor degenen die de collectant heeft gemist: giro 5766 of banknummer 70.70.70.805 t.n.v. Diabetes Fonds Ne derland in Amersfoort. Boskoop - Op zaterdag 10 december is er een avondvullend programma van uitsluitend covers te horen in de Tun nel door de band Coverage. Alle nummers die Coverage speelt zijn geselecteerd op herkenbaarheid, zo dat niemand zich hoeft te vervelen. Brain Adams, Sting, Doe Maar, Madon na en Roxette passeren de revue. Zaal open om 22.00 uur, de entree is ƒ10,-. Boskoop - Klaverjasvereniging Habo prganiseert zaterdag 10 december een koppelklaverjastoernooi in het ge bouw de Stek, Puttelaan 148, tel. 01727- 15264. De inleg per koppel is ƒ10,-. Er zijn prachtige prijzen te winnen; tevens is er een grote Tombola. Aanvang 10.00 uur. Opgave en inlichtingen: M. Eele- man, 01727-13033 of C. Vonk, 01824- 1709; L. Hogerbrugge 01828-17878. Boskoop - Maandag 12 december viert de Soos 40 plus haar 12 1/2 jarig be staan met een feestelijk programma in gebouw Ons Jeugdhuis aan de Julia- nastraat. Deelnemers aan de soos zul len vanaf 15.00 uur onder leiding van Cor Angenent geamuseerd worden door deelname aan tal van spelletjes. Het programma wordt besloten met een gezellig samenzijn. De soos is in 1982 gestart met als doel om mensen die buiten het arbeidsproces zijn ge raakt, waaronder WAO-ers, een ont moetingspunt te bieden. Wekelijks ne men zo'n 60 personen deel aan de soos- activiteiten. Boskoop - In verband met uitvoering van herstelwerkzaamheden is de brug aan het Zuidwijk nabij nummer 70, van af maandag 12 december tot en met vrijdag 23 december afgesloten voor zowel het gemotoriseerde wegverkeer als het vaarverkeer. Door middel van borden zal een omleidingsroute wor den aangegeven. Voor voetgangers en wielrijders wordt een voorziening ge troffen, waardoor zij van het Zuidwijk gebruik kunnen blijven maken. Voor nadere inlichtingen tel. 19561. Waddinxveen - ln café Sport aan de Kerkstraat wordt op maandag 19 de cember (20.00 uur) een bijeenkomst gehouden waarop een 'open overleg' plaatsvindt door de VVD-Gemeente- raadsfractie. Inwoners die met be stuursleden en fractieleden van ge dachten willen wisselen zijn hartelijk welkom. Boskoop - Zondagochtend 11 decem ber vindt in het Praathuis het laatste koffieconcert plaats van 1994. Het wordt dit keer verzorgd door het ba- rok-ensemble Banchetto Musicale. Zij zullen ondermeer een suite brengen van Johann Hermann Schein, een sona te van Johan Joachim Quantz, een kwartet van Johann Sebas.tiaan Bach en een triosonate van diens zoon Carl Phi- lipp Emanuel. Het is oude muziek uit begin zeventiende tot midden achtien- de eeuw: Banchetto Musicale bestaat uit vijf musici die zich in dit ensemble toeleggen op de barokmuziek. De he dendaagse uitvoeringspraktijk daar van ondervindt enige invloed van nieu we elementen bijvoorbleed uit de jazz. Het koffieconcert begint als steeds om half twaalf. De toegangsprijs bedraagt zeven gulden voor volwassenen, kinde ren mogen gratis. Waddinxveen - ln De Paddestoel wordt op vrijdag 9 december aanvang 20.00 uur een kaartavond gehouden. Er zijn zowel met het kaarten als met de verlo ting, aantrekkelijke prijzen te winnen. Op zaterdag 10 december wordt er in De Paddestoel een attractieve kerst markt gehouden. Voor de kinderen zijn er tal van leuke bezigheden, van schminken, grabbelen en dergelijke. De volwassenen kunnen zich in het dart- spel uitleven. Op vrijdag 23 december is er een extra kerstbingo. Er zijn mooie prijzen te ver dienen. Aanvang 20.00 uur. Waddinxveen - Afgelopen zaterdag 3 december werd het Rabo-open turn toernooi in Ouderkerk a.d. IJssel ge houden. De organiserende verenigin gen waren OKK Ouderkerk en Thor Bergambacht. Er werd geturnd in de C- lijn. Als eersten waren 's middags de pupillen en de junioren aan de beurt. Begonnen werd op de brug waar de Waddinxveense meisjes van Pro Patria Zoetermeer prima turnden Verona v.d. Leur (8) kreeg een 8.70 en Marjoleine Verweij (9) een 9.10. De rest van de wedstrijd verliep voor beide meisjes ook zeer succesvol. Verona werd uit eindelijk tweede met een totaal van 34.35 p. 1. balk 8.40 vr. oef. 8.25, sprong 9.00. Marjoleine Verweij werd opnieuw eerste met een totaal van 35.05 p. (balk 8.95, vr. oef. 8.60 en sprong 8.40). In de categorie junioren werd Marloes Broerse (12) van de Pro Patria ploeg derde. Om 18.00 uur begon de avondwedstrijd met de categorieën jeugd en senioren. Berlinda Verweij (11) en Maaike van Velzen (10) uit Waddinxveen namen hieraan deel met de P.P. ploeg. Maaike van Velzen behaalde een 22ste plaats met een totaal van 22.45 (vr. oef. 4,35, sprong 98.00, brug 4,80 en balk 5.30). Berlinda behaalde een zilveren medail le met 31.95 p. (vr. oef. 6.60, sprong 9.10, brug 8.55 en balk 7.70). Bij de senioren behaalde Ilse Mulder van de Zoetermeerse ploeg een eerste plaats met 35.35 punten (vr. oef. 8.95, sprong 8.20, brug 9.05 en balk 9.15). Alex en Daniëlle eindelijk is het zover jullie eigen huisje heel veel geluk - liefs pa en ma Kees van harte met je 42e verjaardag, je wordt al aardig grijs, hè oude bok! Roel, Marleen en Joke Suzette veel succes in Groningen!! je broer Ries en Lena hartelijk gefeliciteerd met jullie 12,5 jarig huwelijk Kees Janny en Kids Wil, de volgende ben jij H. N. 4 dec. waren Wim en El 25 jaar een stel van harte gefeliciteerd de kinders! t.k. Honda MT 5, metallic groen met wit ster/schijf- ingekuipt zeer mooi 01828-15530 t.k. stalen kanteldeur 2.44 x 1.96 inpandig draaiend 01727-13293 Waddinxveen - Het heren 1 team van Be Fair heeft in Bergambacht een punt gepakt van de heren van Thor. De wed strijd begon met twee zeer gespannen teams. Be Fair was het eerste team dat de zenuwen overwon en pakte de eer ste twee sets overtuigend met 8-15 en 4- 15. De derde set moest voor Be Fair de volle winst kunnen brengen, maar de realiteit was anders. Thor had een gou den wissel ïn z'n spelverdeler en ging een tempo hoger spelen. Met meer overtuiging werd de veer kracht van Be Fair getest. Maar Be Fair had deze veerkracht niet en werd met 15-6, 15-6 en 16-14 met een 3-2 neder laag naar huis gestuurd. Boskoop - "Het is enorm druk geweest tijdens de openingsavond 2 december", zegt de eigenaresse van café en cafetaria Ineke van der Kraats. Zij en haar man Jan, bijgestaan door dochter Suzanne hebben ook nadien ervaren dat Boskoop een meelevend dorp is. Aldoende hebben ze het afgelopen weekeinde hun vuurdoop gehad. Zoon Jeffrey, ook op de foto, woonde de feestelijke opening eveneens bij. Het resultaat van vier dagen verbouwen, verven, behangen en inrichten, mag gezien worden. Nieuw is de houten lambrizering, de fraaie toog aan de bar, de decoratieve draperieën, de vloerbedekking en de nostalgische wandborden en wanddecoraties, alsmede de hoge bistrotafeltjes, hebben het interieur een totaal nieuwe outfit gegeven Boskoop-Waddinxveen - "Oudere men sen hebben me altijd aangetrokken", zegt mevrouw Lenie Verschut-Stolker uit Waddinxveen. "Vroeger was ik als jong meisje in de bejaardenverzorging werkzaam en heb dat toen als bijzonder prettig ervaren. De gezichten van oude re mensen weerspiegelen levenserva ring en stralen wijsheid uit. Ze hebben een leven achter zich. Verdriet en vreugde gekend. Dat tekent zich in een gezicht. Daarom heb ik ervoor gekozen om poppen te maken met karakterkop- pen". Een gedeelte van haar levensechte ver zameling is tentoongesteld bij Europa- tuin Moons in Boskoop waar Lenie vele dagen in november en december te vinden is. Haar handen staan nooit stil. Ze demonstreert aan iedereen die be langstelling heeft- soms groepen da mes van vrouwenverenigingen- op wel ke wijze ze de koppen van haar ouwet- jes vormt, lijfjes maakt: kortom hoe de eerste aanzet voor een nieuwe pop tot stand komt. "Kijk, ik rol een balletje Fimoklei en plaats dat balletje op een stokje. Dat stokje vormt de basis van het lijf en dat balletje wordt het hoofd. Ik heb alle materialen al uitgeprobeerd, maar deze klei, die je in een gewone huishoudoven kunt'bakken, bevalt me het meest". Inmiddels is ze al 15 jaar poppenmaak ster; heeft ze een collectie die ze abso luut niet kwijt wil omdat het haar kinde ren zijn, maar leert ze ook afstand te doen. "Poppen maken kost materiaal. Je kunt nooit uren rekenen, maar ik wil wel de kosten eruit hebben", lacht ze en daarom hanteert ze gangbare prijzen. Ze naait en breit alle kleding zelf en maakt ook schoeisel en attributen van takkenbos tot fauteuil en kleine acces soires. "M'n vader was meubelmaker en had een meubelfabriek in Waddinx veen. Hij was ook altijd met z'n handen bezig. Dus heb ik dat van hem geërfd"

Hart van Holland | 1994 | | pagina 17