Vuurwerk: Hou je hoofd erbij! De toekomst meester een hoekte "Lees eens een andere krant!" wjan Ge lp Gewoon Schieland wint communicatieprijs van de waterschappen itieberichten IJssel en Gouwe Familieberichten Foto's in het HART VAN HOLLAND Hart van Holland/7 december 1994 pagina 3 "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Cornelis Korstiaan van Hoven Vuurwerk: mag nu nog niet! In overtreding De HALT vuurwerk-afhandeling Resultaat? WZH0 presenteert basis voor toekomstige ontwikkelingen 30.250 exemplaren. van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwars weg la te Zevenhuizen, afge haald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: nè beta lingvan 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donder dagmorgen na verschijning van het Hart van Holland. Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop advocaten spreekmiddag in zevenhuizen Mede namens mijn kinderen en kleinkinderen wil ik u danken voor uw belangstelling en medeleven na het overlijden van mijn lieve man. onze lijne vader, schoonvader en opa Zevenhuizen, december 1994. A. van Hoven-Verweij Overlast en verwondingen door vuur werkzijn (helaas) jaarlijks terugkeren de problemen: ouderen voelen zich niet veilig op straat, dieren schrikken onnodig. Een ongeluk zit trouwens ook in een klein hoekje. Bureau HALT houdt een vuurwerkcam pagne en verspreidt een vuurwerk krant voor jongeren die aan leerlingen van middelbare scholen wordt uitge deeld alsmede leerlingen van de hoog ste klassen van het basisonderwijs. Vuurwerk hoort bij een feestelijke Oud en Nieuwviering. ledereen van 16 jaar en ouder kan vuurwerk kopen op 29,30 en 31 december bij een officiële vuur werkhandelaar. Afsteken mag vanaf Oudejaarsdag 10.00 tot Nieuwjaars morgen 02.00 uur. Jongeren die nu bezig zijn vuurwerk af testekenfvan 12tot 18jaaroud) krijgen na aanhouding door de politie de keu ze: of door naar de officier van Justitie wat een boete van minimaal vijftig gul den oplevert of door naar bureau HALT. Voorwaarden zijn wei dat zij hooguit eenmaal eerder bij bureau HALT zijn geweest, dat hun ouders toe stemming geven voor een zogenaamde HALT vuurwerk-afhandeling en dat de eventueel veroorzaakte schade (bijv. een vernielde brievenbus of telefoon cel) niet meer dan 1.500,- per jongere is. Bureau HALT en 'politie uit de regio Hollands Midden werken ook dit jaar weer nauw samen. Jongeren die op het politiebureau kiezen voor een HALT- afhandeling worden doorgaans binnen een week door bureau HALT uitgeno digd voor een voorlichtingsbijeen komst, meestal op het politiebureau. Daar krijgen ze in kleine groepjes een pittige film te zien over vuurwerk slachtoffers. Daarna wordt met de jon geren gepraat over de gevaren van vuurwerk voor henzelf en hun omge ving. Met succes wordt sinds vorig jaar ook gebruik gemaakt varf de medewer king van een vuurwerkslachtoffer, die de jongeren vertelt hoeveel pijn en an dere narigheid zijn ongeluk heeft ver oorzaakt voor hemzelf en zijn familie. En ook hij was altijd voorzichtig..., dacht hij! Korte tijd later worden de jongeren door bureau HALT nog een aantal uren aan het werk gezet; soms is dit bij een kinderboerderij of de plantsoenen dienst. Jongeren die dit jaar kort voor de jaarwisseling worden opgepakt kun nen er op rekenen dat zij op 2 of 3 januari zuilen worden ingezet bij het opruimen van vuurwerkrommel in hun gemeente. En is er schade veroorzaakt dan moet die ook helemaal terugbe taald worden aan de benadeelde. Bu reau HALT maakt hierover bindende afspraken met de jongere. De Halt-afhandeling is zowel wat be treft de 'gewone' vandalisme en dief stalzaken als de vuurwerkaanpak zon der meer een groot succes. Nog geen 5% van de "Haltjongeren" wordt door de politie voor een tweede keer naar bureau HALT verwezen. Oe Algemene Vergadering van Aandeel houders van de N.V. Watermaatschap- pij Zuid Holland Oost (WZHO) in Gouda heeft de watertarieven voor 1995 vast gesteld. ionform het voorstel van de directie en de Raad van Commissarissen, zullen de drinkwatertarieven van WZHO pr 1 ja nuari gemiddeld met f 0,16 per m3 stij gen. Voor een gemiddelde huishouding betekent dit een verhoging van circa 27 gulden op jaarbasis. Onderbouwing van de nieuwe tarieven zijn de begroting die voor 1995 is opge steld en het masterplan van WZHO voor de periode 1995-2010. Beide no ta's zijn gisteravond aan de aandeel houders gepresenteerd. Met het masterplan legt WZHO een ba sis voor de toekomst zoals die nu te zien is. Aan het masterplan "De Toe komst Meester", liggen studies en on derzoeken ten grondslag over de wa- terafzet en de prognoses op dat gebied, de infrastructuur, de voorgestane stra tegie alsmede de tariefsconsequenties hiervan. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen. Boskoop. Benthuizen. Hazerswoude-Dorp. nazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn. zevenhuizen/ Moerkapelie. Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week °P woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij i lgersina Noordelijke Dwarsweg la -"61 GA Zevenhuizen. Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kanten-klaar materiaal (indien gereserveerd) tol dinsdagmiddag 13.00 uur. dèi!t&eVer Ste" zich N,ET eerantwoor- H'lvt LOOr eventuele onjuistheden in nisch opgegeven advertenties!! n h van ^arl van Holland stelt zich advert "^Prakelijk voor de inhoud van de in en ingezonden mededelingen hel re h. ^ovendien behoudt zij zich aiheri v.""r- zonder opgave van reden. - tentjes voor publikatie in Hart van Voor Li /an(' te weigeren. Han c"Jen over de bezorging van (iontt"^ H°"and, uitsluitend bellen. Netwl L^ag"°ch,end ,0t 11-00 uur: __"erk Den Hajjg vsp 07Q 3350133 Buurtjes uit de Leliestraat, werd het toch nog pakjesavond voor ons. Bedankt! Ries en Lena hartelijk gefeliciteerd met jullie 12,5 jaar. MOe An Jaap Es t.k. Fisher price kassa; kinderfietsje 16 inch springbox 80/190 01714-15021 t.k. nieuwe geknoopte kleedjes voor tafel of slaapkame kleedjes na 20.30 uur: 01727-12291 gratis af te halen: Olivetti monitor monochroom na 18 uur: 01802-3042 t.k. multitrainer nw. pr. 600,- vr. pr. 400,- na 18 uur: 01793-3116 verzamelaar vraagt oude ansichtkaarten te koop 01802-3077 Hoera, 10 december wordt Jeffrey 3 jaar hartelijk gefeliciteerd opa en oma verschoor TT"Ti Wat maakt mensen gelukkig? Vele filosofen en psychologen hebben zich met deze vraag beziggehouden, maar volgens Emile Ratelband is het heel eenvoudig. Hij vindt dat je gelukkig zijn door iets te doen waarvan i je dacht dat je het niet zou kunnen. Iets waar je nooit toe gekomen bent of iets waarvoor je bang bent bijvoorbeeld. Of iets belachelijks, gewoon omdat je daar zin in hebt. in zijn boek Maak van geluk een gewoonte, dat I recentelijk is verschenen, doet hij suggesties om eens iets heel onver- j| wachts te doen, iets geks. Zoals een onbekende mee uit eten vragen of J| eens een andere krant lezen. Of alle dingen opschrijven waar je goed Jj in bent. Of je werkplek versieren. De ideeën van Emile Ratelband zijn inspirerend. Ook al besluit je geen enkel 'advies' uit zijn boek op te volgen, dan nog heb je een prettige middag of avond met het lezen van Maak van geluk een gewoonte. Bijvoorbeeld door het volgende: "Betaal voor iemand die achter je in de rij staat. Een vreemde gedachte? Ja, natuurlijk - heb je dat ooit wel eens gedaan? Nee! Wat een belachelijk idee!!! Het is vreemd, eigenaardig, ongewoon. Maar ga nou eens in de rij staan voor een bioscoopkaartje, en zeg tegen de persoon die achter je staat dat je v.oor hem of haar wilt betalen; gewoon zonder bijbedoelingen, omdat je iets ongewoons wilt doen". Emile Ratelband meent dat mensen geluk niet buiten zichzelf J kunnen vinden. Succesvolle mensen, gelukkige mensen, onder- 1 scheiden zich volgens hem van anderen door één ding: zij onder- nemen actie. En met zijn nieuwste boek geeft hij voldoende J| suggesties aan zijn lezers hoe zij dat zouden kunnen doen. Maak van geluk een gewoonte kost fl. 25,- en is verkrijgbaar in de boekhandel en bij het Ratelband Instituut in Oosterbeek. Lviv. Van v,. UHlOv,;,, ('ht.llggl(. j. II V>. Het hoogheemraadschap van Schie land is winnaar geworden van de com municatieprijs van de waterschappen 1994. Schieland won de prijs met het jaarverslag over 1993. De communica tieprijs bestaat uit een kunstwerk van de beeldhouwer Taeke Friso de Jong uit Kamerik. Het is de eerste keer dat deze prijs in de vorm van een wisseltrofee werd uitgereikt. De trofee stelt een in brons gegoten meander voor. De beeld houwer ontwierp tevens een verkleind model dat Schieland mag houden. Drs. T.E. Westerterp - oud-minister van Ver keer en Waterstaat- overhandigde de prijs deze week aan Petra de Landme ter, hoofd voorlichting van Schieland. De j ury waardeerde Schielands jaarver slag vanwege de goede leesbaarheid, de fraaie uitvoering en de hoge infor- matiewaarde. De afdeling Voorlichting van het winnende hoogheemraad schap heeft het jaarverslag samenge steld. De vormgeving was in handen van P.G. van der Burg bNO; lay-out en druk zijn verzorgd door Hofstad Druk techniek BV in Zoetermeer. De jury had veel lof voor de foto's die de verschil lende artikelen in het jaarverslag ver luchtigen. Een compliment voor de Rotterdamse fotograaf Hans Pattist. in totaal zijn 21 inzendingen uit het hele land bij het wedstrijdsecretariaat gere gistreerd. Na een voorselectie zijn vijf jaarverslagen genomineerd voor ver dere beoordeling door de jury. m Inbraak/diefstal: Aan de Beatrixlaan werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een auto middels het inslaan van een ruitje. Aan de Beatrixlaan werd in de nacht van dinsdag op woensdag een auto opengebroken door het forceren van het portierslot. Uit de auto werd een autotelefoon ontvreemd. Op dezelfde wijze werd nog een auto opengebroken waaruit een cd-kabel werd ontvreemd. Aan de Papaverlaan werd in de nacht van woendag op donderdag een poging gedaan in te breken in een woning mid dels het boren van gaatjes. Kennelijk is de dader gestoord door het wakker worden van de bewoner. In dezelfde nacht werd ook aan de Ak- kerweg een poging ondernomen maar door het aanwezig zijn van afgesloten raamboompjes, lukte dit niet. Aan de Akkerweg lukte het wel. daar werden de tv, de audio-apparatuur en 2 portemonnees weggenomen. Overig nieuws: Snelheidscontrole Burg. Klinkhamer- weg: maandag tussen 14.00-17.00 uur, aantal passanten 2175, er waren 70 overtreders, de snelste reed 74 km/u. dinsdag tussen 12.20-13.10, aantalpas santen 430, 29 overtreders waarvan de snelste 70 km/u reed. woensdag tussen 13.50-17.00 uur, 2230 passanten, 64 overtreders waarvan de snelste 76 km/u reed. Donderdag tussen 9.15-14.00 uur, 2910 passanten, 150 overtreders waarvan de snelste 85 km/u reed. Aanrijdingen: Zaterdagmiddag vond een eenzijdig ongeval plaats op de Plasweg t.h.v. een van de snelheidsremmers. Een 33-jari- ge Waddinxveense automobilist remde af voor een tegenligger maar kwam op een verkeersheuvel tot sjilstand. Maandagochtend omstreeks 08.25 vond een aanrijding plaats op de over steekplaats gelegen in de afrit van de RW 12 t.h.v. de Carpoolplaats. Een 16- jarige bromfietster uit Zoetermeer stak daar over zonder voorrang te verlenen aan een van de rijksweg komende per sonenauto met een aanrijding als ge volg. De bromfietster had een pijnlijke knie maar behoefde niet naar het zie kenhuis te worden vervoerd. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Station, gewone zwarte damesfiets merk Mondia Ninety; Bre- derolaan, rood/witte ATB; Station, groene Batavus damesfiets; Zuidplas- laan, zwarte opoefiets merk Old Timer. Maandagavond werden vanuit de sporthal aan de Vondellaan 6 trainings pakken uit een tas ontvreemd. In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken in een bedrijf op het bedrijventerrein Coenecoop. Een raam werd opengebroken en een videocame ra ontvreemd. Van een bouwterrein op Coenecoop werd in de nacht van maandag op dins dag werden 3 stroomverdelers en een knabbelschaar ontvreemd. Aan de Bonenakker werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in 2 auto's. Uit 1 auto werd niets ont vreemd, uit de ander werd de radio ontvreemd. Aan de Bilderdijklaan werd woensdag middag een auto open gebroken mid dels het inslaan van een ruitje. Wegge nomen werd een polstasje met beschei den. Aan de Vondellaan werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een woning middels het inslaan van een ruit. Uit de woning verdween een videorecorder. Woensdagavond werd aan de Sniep- weg tussen 18 en 19 uur een witte Fort Escort ontvreemd met het kenteken RG-94-PV. Aan de Graanakker werd in de nacht van woensdag op donderdag een po ging gedaan in te breken via de schuif pui. Wegens een aangebracht extra slotje lukte dit niet. Donderdagavond werd in een winkel aan de Kanaalstraat een 14-jarige Wad dinxveense jongen betrapt bij een win keldiefstal. Hij werd aangehouden en aan de politie overgedragen. Hij wordt in de gelegenheid gesteld zijn straf via HALT (alternatieve straf) te onder gaan. Het afgelopen weekend werden uit het schoolplein van de school aan de Ka- naalweg 25 tegels verwijderd. Aan de Peter Zuidlaan werd zaterdag ingebroken in een auto door het force ren van het slot. Weggenomen werd de radio-cassetterecorder. Aan het Kuiper Rietbergenplein werd in de nacht van zaterdag op zondag een witte Mitsubishi bestelauto type L300 ontvreemd. Het voertuig is voorzien van het kenteken VL-56-VD en zat vol met slaapkamerartikelen. Aanrijdingen: Maandagochtend vond op de toerit naar de Alphenseweg een kop/staart aanrijding plaats waarbij 3 personen auto's betrokken waren. Vermoedelijk heeft een 26-jarige Waddinxvener de voor hem stilstaande auto opgeduwd tegen de daarvoor stilstaande auto. Er ontstond alleen materiele schade. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Sta tion. herenfiets merk Ravensteyn; Zuid kade, groen/blauwe herenfiets merk Batavus met veigremmen en versn. in het weekend van 27/28 november werd aan de Warmoeskade vanaf een bouwterrein een 2:assige aanhangwa gen gestoten merk 'Ansems. Aan de Goudse Rijweg werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in 2 woningen middel het gaatjes boren. Uit de ene woning werd weggenomen de tv, cd-speler en video. Uit de andere woning geld en de video. Aan de Wilhelminalaan werd woensdag ingebroken in een flatwoning middels het openbreken van de voordeur. Weg genomen werden cheques en een be- taalpasje. Aan het Zwanenwater werden in de nacht van donderdag op vrijdag 2 au to's opengebroken middels het inslaan van een ruitje, in het ene geval werden handschoenen ontvreemd, in het ande re gevai werd de radio-cassetterecor der, een jas en een zonnebril ont vreemd. in de nacht van vrijdag op zaterdag werd aan de Meeuwenplaat een auto opengebroken door het forceren van het slot. Ontvreemd werden een radio- cd-speler en een scanner. Overig nieuws: Aan de Snijdelwijklaan raakte donderdag een auto in de sloot. De 36-jarige Boskoopse bestuurster was om onbekende reden naast een bruggetje gereden.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3