echt" lijken de beenwonden van de Lotusslachtoffers m Evenementenladder "Met onze belangen is nauwelijks rekening gehouden" Sint Nicolaas had het druk met doosjes vullen Rottemerencup naar Nieuwerkerk a.d. IJssel evenhuizen-Moerkapelle Kerkdiensten Activiteiten Agenda m Plattelandsvrouwen vieren Kerstfeest m om bij te blijven... Hart van Holland/7 december 1994 pagina 5 W Oefening rampenbestrijding Moerkapelle Betrokkenen grenscorrectie vragen om schorsing V ragen onbeantwoord ^duidelijkheid en onzekerheid Zondag 11 december Medische weekenddienst Sa "em agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen-Moerkapelle - Eind au gustus is er een (erkende) Lotus-kring opgericht in Zevenhuizen, namelijk de Lotusstudiekring Atria. "Je moet van toneelspelen houden, het leuk vinden om een beetje met kleuren te spelen en wat met je handen te doen, immers beeld je situaties uit en maak je bij jezelf zogenaamde verwondin gen", zegt Lia Hommering van de on- langs opgerichte Lotusvereniging Atria. Iedere woensdagavond van september tot en met november en van januari tot en met mei wordt er aan gediplomeerde of aspirant lotusslachtoffers les gegeven in de kantine van de brandweergarage. De verengiing bestaat uit negen gediplo meerde Lotusslachtoffers en zeven men sen in opleiding. Twee weken achtereen wordt er lesgege ven aan de beginnersgroep, terwijl de daarop volgende Lotusavond bedoeld is voor degenen die hun bevoegdheid be haalden en hun diploma geldig willen houden. LOTUS betekent: Landelijke Opleiding tol Uitbeelding Slachtoffers. Lia Hommering, secretaresse: "Mensen die deze opleiding heb ben gevolgd en de aantekening hebben behaald, noemen we 'Lotus slachtoffers'. Lotusslachtoffers dragen in belangrijke mate bij aan de EHBO-en Rode Kruisopleidingen,- oefeningen en -examens. Door het optreden van lotus slachtoffers leren EHBO-ers en hulp verleners hoe men een slachtoffer van een ongeval, hetzij op straat of thuis of ineen rampsituatie, moet benaderenm. geruststellen en verzorgen. De gegrimeerde letsels en verwondin gen zijn niet bijna niet van echt te on derscheiden, waardoor EHBO-ers en hulpverleners tijdens de opleiding ook leren waaraan men de letsels kan her kennen. De Lotusaantekening is een aanvulling op het eenheidsdiploma EHBO en moet ook door herhalingslessen geldig wor den gehouden. Dit doet men door zich aan te sluiten bij een door het "Oranje Kruis" erkende Lotusstudiekring en de kringbijeenkomsten te volgen. Deelname kan als men in het bezig is van een geldig eenheidsdiploma EHBO. tijdens de opleiding leren de aspirant- lotusslachtoffers bij zichzelf diverse letsels te grimeren, deze in spel verder uit te beelden en ook deze in scène te zetten. De opleiding duurt ongeveer twee jaar en wordt afgesloten met een landelijk examen van het "Oranje Kruis". Tijdens dit examen moeten met goed gevolg enige letsels worden gegri meerd, geacteerd en geënsceneerd, teneinde de aantekening te verkrijgen". Wie belangstelling heeft voor de Lotus cursus kan met Lia Hommering van Lotusvereniging "Atria" contact opne men, tel. 01802-4055. Op woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur is men ook welkom in de kantine van de brandweerkazerne om een kijkje te komen nemen". Moerkapelle - Lia Hommering nam met studieleidster mevrouw Roggeveen, onlangs deel aan de grootschalige ram penoefening van de Rode Kruisafdelin- gen Moerkapelle en Gouda. Zij was één van de 16 slachtoffers, die door een windhoos in het kassengebied aan de Julianastraat, bij kweker Oudijk. ver wond was door glasscherven. Een pop was er maar liefst door onthoofd. "Er werd göed gewerkt en de situatie had zo in het echt plaats kunnen vinden. Beide Rode Kruisploegen deden hun uiterste best". Zevenhuizen - De VVV Zevenhuizen- Moerkapelle meldt dat op de navolgen de data evenementen worden gehou den. 7' Op 9 december het Kerstconcert met het Rewa-orkest in Waddinxveen; op 9 en 10 december een Kerstmarkt in Ze venhuizen; op 11 december in Rotter dam de stadionloop in kerstsfeer (13,5 km) dinsdag 13 december weer Gouda bij kaarslicht laat zien (kaarsjesavond) en van 5 december tot 2 januari een foto-expositie in Zoetermeer wordt ge houden. Zevenhuizen-Moerkapelle - De Belan genvereniging Achtkamp blijft protes teren tegen de grenscorrectie tussen Rotterdam en Zevenhuizen-Moerkapel le. Deze grenswijziging moet worden doorgevoerd om de bouw van woon wijk Achtkamp mogelijk te maken. Vori ge week, heeft de vereniging de presi dent van de Rechtbank van Rotterdam verzocht de grenscorrectie te schor sen totdat 'een zorgvuldige afweging van de betrokken belangen hebben plaatsgevonden'. Er moet eerst 'meer duidelijkheid gegeven worden over de planologische plannen voor het ge bied,' aldus het verzoek van de vereni ging. Bij de veranderingen zijn circa 300 bewoners, 30 bedrijven en ongeveer 159 volkstuinders betrokken. Het ver zoek tot schorsing van de grenswijzi ging wordt op 9 december door de rechtbank in Rotterdam behandeld. De besluiten zijn onzorgvuldig tot stand gekomen," vindt Tony Kohlen. voorzitter van de belangenvereniging, lussen juni 1993 en september 1994 beeft de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle de bewoners niets laten weten. °P 20 september wordt de grenswij- Z'g'ng als voldongen feit gepresen- eerd. Zo kun je toch niet met je inwo- ners omgaan?" Tony Kohlen blijft zich erover verbazen. "De gemeente heeft bauwehjks informatie gegeven," vertelt "ok de vragen tijdens de informa- 'eavond op 6 oktober bleven nagenoeg onbeantwoord". Volgens deVoorzitter van de belangen- re,J'g'ng is niet duidelijk waarom op n korte termijn moet worden over- g gaan tot een grenswijziging. "Er is S en structuurplan. Er zijn slechts vage c-^bemens bekend waarvan de finan ce haalbaarheid niet aangetoond is. aarom zo'n haast, als de planvorming J"1* duidelijk is? Hoe kan nu al m,,, ,n vastgesteld waar de grens et komen? Bovendien bleek op de ormatieavond clat een aantal prakti- vnr,eu ,en noS n'et geregeld is, bij- eeld de veranderingen op het 'st 1 van post, telefoon, hulpdien- ,jp nansluiting op energievoorzienin- s n en de vuilophaaldienst". gevolgen van de grenscorrectie zijn praktisch en financieel van aard. "De veranderingen kosten veel geld," aldus Kohlen. "De bewoners moeten adres wijzigingen sturen, officiële papieren moeten veranderd worden en de on roerend zaak-belasting wordt meer dan tweemaal zo hoog! En voor de bedrij ven gelden deze consequenties in het kwadraat. Onder de ondernemers heerst daardoor grote onduidelijkheid en onzekerheid. Worden de vergunnin gen die verleend zijn door de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle voortgezet? Welke consequenties heeft de grens correctie nog meer? Deze vragen leven bij de bedrijven". De Belangenvereniging Achtkamp stelt geen buitensporige eisen, vindt de voorzitter van de vereniging. "Wij zien heus wel in dat die wijk er moet ko men," legt Tony Kohlen uit. "Maar de manier waarop de veranderingen wor den doorgevoerd, dat kan niet door de beugel. De bewoners en ondernemers zijn niet eens behoorlijk gehoord en er is geen rekening gehouden met onze belangen". Het college van burgemees ter en wethouders is daar volgens de voorzitter debet aan. "Zij zeggen alles in het werk te hebben gesteld om onze belangen zo min mogelijk te schaden, maar ik vind dat de gemeente zich te klein heeft opgesteld. Zo van: zij zijn groot, wij klein en kunnen geen invloed uitoefenen. Ook de houding van de ge meenteraad hierin was passief De vereniging zal zich sterk blijven maken onder andere voor brede groenstroken langs de wegen in het betrokken gebied om het landschappe lijk karakter te behouden, medezeggen schap bij verdere ontwikkeling van de plannen, het behoud van de volktuin- verenigingen, het tegenhouden van hoogbouw en goede alternatieven voor de gedupeerden. Om dit alsnog in het uitvoeringsconvenant opgenomen te laten worden, heeft de vereniging tijd nodig. "Als het besluit kan worden uit gesteld, hebben wij meer tijd om onze doelstellingen te realiseren," aldus Tony Kohlen. "Want een grenswijziging kan slechts op 1 januari worden door gevoerd, dus uitstel betekent automa tisch een jaar extra tijd. Daarom hoop ik dat de uitspraak op 9 december voor ons gunstig uitpakt De zaak begint om 9.30 uur. Zevenhuizen - Vrijdag 9 december wordt bij koffiebar 't Praathuis een go spelconcert gehouden. Gospelgroep Desiré uit Boskoop treedt op deze avond op in het Hervormd Centrum. De stijl van deze groep lijkt op dè populai re zanger KennflMarks uit Amerika. Het belooft een goede gospelavond te wor den. Aanvang 20.00 uur. ledereen is hartelijk welkom. Zevenhuizen - Op donderdag 15 decem ber nemen de leden van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Zevenhuizen een voorschot op het Kerstfeest. Op die avond komt de afde ling vanaf 20.00 uur in Hotel Vos samen voor kerstliederen, het kerstverhaal, operettemuziek, poëzie, filmmuziek en zang. De avond, waarvoor de afdeling een eigen bijdrage van tien gulden vraagt, wordt verzorgd door José v.d. Staak. Aanmelden kan tot en met 9 de cember bij W. van Holst (01802-2921). papa en mama gefeliciteerd met jullie 12,5 jaar huwelijk. Mirjam Jacob 10 dec. Joop en Trudy 25 jaar getrouwd gefeliciteerd Fred en Christine Ja het is echt waar, Lia is 13 dec. jarig. Hoera Gefeliciteerd je vriend Aart xxx Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. U.W. van Slooten, Bergschenhoek; 19.00 uur de heer T.J. Korten, Oud-Beijerland. Oud Verlaat 10.00 uur ds. A. van Eijk, Gouda. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur drs. A.F. de Oude, Rotter dam. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur ds. J. van Rossum. R.K. 10.15 uur communieviering in dorpshuis Swanla. Moerkapelle Herv. Gem. 11.00 uur drs. J.W. van Estrik; 19.00 uur ds. G.C. de Jong, Sliedrecht. Geref. Gem. 9.00 uur leesdienst; 15.00 uur ds. C.A. van Dieren. Zaterdag 10 december: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, tel. 01892-14085. Zondag 11 december: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-12500. Zevenhuizen - "Er is een grote respons op de knip, vouw-en plakdoosjes. annex kleurplaten. Kijk maar", wijst Bas Kamerman van C1000 in Zevenhuizen. "Meer dan 250 kinderen hebben een zelfgemaakt doosje ingeleverd en zeker meer dan veertig kinderen brachten hun schoen. Sint Nicolaas zal deze allemaal vullen De heer Kamerman zei dit een nacht voor Sint Nicolaas met z 'n Pieten aan de slag gingen.En op zaterdag 3 december klonken er verraste uitroepen van kinderen die dankbaar en blij met hun traktatie naar huis gingen. Zevenhuizen - in dorpshuis Swanla werd vrijdag en zaterdag de jaarlijkse vogeltentoonstelling van Zang en Kleur gehouden. Ditmaal lag het accent op bijzonder omdat voor deelname vogel verenigingen uit de dorpen in het Rotte- merengebied en regio waren uitgeno digd. Hoewel een aantal verenigingen niet deelnam, zonden Woerden, Moer kapelle, Bleiswijk, Waddinxveen, Gou derak en Nieuwerkerk een aantal vo gels in voor de tentoonstelling. "De Vogelvriend" uit Nieuwerkerk a.d. IJs sel had de mooiste inzending en mocht de Rottemerencup in ontvangst ne men. Uitslag: Bij de jeugd werd Menno Vijf huizen algemeen kampioen EK, jeugd en winnaar van de bondsmedaille. Algemeen kampioen van de gehele show werd de kanarie (een geel inten sief): eigen kweek, van C.J. Streefkerk met 92+ punten. Hij kreeg tevens een bondsmedaille. Kampioen van Zang en Kleur werd de rood ivoor schimmelkanarie van J.A. Schotting met 91+ punten. Deze kam pioen 'eigen kweek' kreeg tevens het bondskruis. Verenigingskampioen van Zang en Kleur werd J.v.d. Berg met 91 punten voor een diamantvink. Uitslag verloting Prijzen vielen op de navolgende lotnum mers: 2975; 2689; 2655; 2796; 836; 181; 1658; 2550. De prijzen zijn af te halen bij J. v.d. Berg Rozenstraat 87 Zevenhui zen. Enkele bestuursleden met de kampioen, geel intensief kleurkanarie (C.J. Streefkerk) Zevenhuizen: Vrijdag 9 december: 18.00-20.00 uur en Zaterdag 10 december: 10.00-15.00 uur: Kerkgebouw Ver. Vrijz. Herv.: Kreatieve Kerstmarkt m.m.v. kinderkoor. Zaterdag 17 december: 's middags in Dorpshuis Swanla: samenspel van blokfluit en viool. Maandag 19 december: 15.30-20.00 uur: Dorpshuis Swanla: open les Ballet Dinsdag 20 december 16.15-18.00 uur: Dorpshuis Swanla: open les Koor. Woensdag21 december: 14.30 uur: Hervormd Centrum: Ouderenmiddag Kerst viering. Vrijdag 23 december: 20.30 uur: Ger. kerk: Kerstconcert m.m.v. Zanglust, Vox Jubilans en De Kleine Trompetter. 6 januari 1995:14.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen: kindertheater Itoek en het IJsbeertje. Zaterdag 28 januari 1995: 19.00 uur Dorpshuis Swanla: samenspel piano en dwarsfluit. Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein ANBO: Spelmiddag. elke maandag 14.00 uur Zevenster; Soosmiddag. 2e woensdag Her vormd Centrum; 4e woensdag Zevenster; aanvang 14.00 uur; fietsen: vrijdag 9 dec., 13.30 uur verz. dorpshuis Swanla; zwemmen: in De Koornmolen: elke donderdag 10.00, 11.00 en 13.30 uur.; 14 dec.: 14.00 uur Kerstviering Swanla; 2 febr. 1995: toneelvereniging Spektakel. Oud Verlaat "De Vierkap": Iedere woensdagmiddag voor de jeugd vanaf 4 jaar: 13.30-15.00 uur; 14 dec.: jeugd: 13.30-15.00 uur kerstkaarten maken; 16 dec. 20.00 uur kerstklaverjassen; 19 dec.: 20.00 uur: kerststukjes maken kaarsen bakje meenemen opgeven bij j! Suurland: 010-4210818; 20 dec.: 14.30 uur: kerstviering Soos (gasten welkom); 20 dec.: kerstviering Schakel (gasten welkom); 21 dec.: voor de jeugd kerstvierin gen; 30 dec.: klaverjassen; 3 januari: 14.30 uur: Soos; 13 jan.: klaverjassen. Moerkapelle: Zaterdag 17 december 19.00 uur Wintershow in Op Moer van Rollinq '90' 20.00- 22.00 uur: Roller-disco. Vrijdag 23 december: 19.30 uur: kerk ger. gom. kerstzangavond m.m.v. alle Moerkapelse koren. Iedere 2e donderdag Soos in Op Moer om 9.30 uur: 8 dec. Iedere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.30 uur Wereldwinkel Raad huisplein.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 5