Zilteren legpenning voor sportjournalist Streekaccordeonorkest Kreater Disco-party in de Paddestoel Gemeente Waddinxveen start met werkzaamheden Wijk Zuidpias '90 Dinodagen Speelautomaten-verordening treedt in werking Gezellig thuis dineren Kerstbingo Inwoners Boskoop ontvangen afvalkalender Gouwemasters zwommen in Parijs Kerkdiensten Deel 2 zoekt bassist en/of key-board speler (m/v) 01828-13500 Interculturele M Zondag 18 december UW TELEVISIEDOKTER Verbazing gemeentebestuur over krasloterij De kerstdiners Bereidingswijze Waddinxveen - "M'n eerste krante-artikel in de Haagsche Courant was een verslag van een wedstrijd van voetbalvereniging Moerkapelle tegen Gouderak die met 1-1 eindigdeherinnert ziek de thans 55-jarige Bert Hertog. Vrijdag vierde hij z 'n 40-jarig jubileum als sportjournalist, waarvan 25jaar in vaste dienst bij de Goudsche Courant. Dat gebeurde met een receptie in hotel-restaurant De Unie in Wad dinxveen, sinds 1985 de woon plaats van de rasechte Moerkapellen- aar. Deze had veel weg van een reünie, omdat veel sporters, waaronder oud wereldkampioen schaatsen Hein Verg eer, voormalig Nederlands turnkam- pioene Ria Rietveld- van Velzen, de schaatsers Rien de Roon, Jan en Ineke Kooiman en anderen, alsmede tal van bestuursleden van sportverenigingen aan de uitnodiging gevolg gaven en ve len blij waren elkaar hier weer te zien. Voor z'n inzet kreeg hij van de Kamer van Koophandel Midden-Holland de zil veren legpenning met draaginsigne en oorkonde uit handen van stafmedewer ker drs. Gerard Gietman. Van de heer J. Bredie uit Gouda, ontving hij de specia le waarderingsspeld van de KNVB. Bo vendien werd Hertog verrast met de legpenning, het draaginsigne plus de oorkonde, van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Dick Toet, ad junct hoofdredacteur van Wegener Sij- thoff mocht hem één en ander overhan digen en richtte zoals voorgaande he ren deden, een hartelijk felicitatie woord aan het adres van Bert Hertog. Theo de Jong, hoofdredacteur van de Goudsche Courant betrok vooral zijn vrouw Jeanne, die Bert in het weekein de en 's avonds veelal vergezelt, in z'n felicitatiewoord. De collega's verrasten Bert met een fraai naslagwerk met archief-artikelen en foto-materiaal van 40 jaar sportver slaggeving en een eigen bijdrage in dit herinneringsboek. Bovendien kreeg het echtpaar Hertog een reis aangebo den. Het in 1995 tien jaar bestaande streek accordeonorkest Kreater is op zoek naar een bassist en/of iemand die key board bespeelt, om de baspartij te ver zorgen. Een instrument is eventueel aanwezig. Het orkest bestaat momenteel uit 20 accordeonisten en wordt ondersteund door een drummer. Door de verhuizing van de bassist zit het orkest nu zonder deze belangrijke steunpilaar. De muziekwerken die het orkest speelt, schommelen tussen semi-klassiek en populair. Aan uitnodigingen van be jaardenhuizen e.d. in de regio gaven en geven zij regelmatig gehoor. Het orkest repeteert onder leiding van Paula van Wanrooy op dinsdagavond van 19.30 tot 21.00 uur. Inlichtingen: 01828-16462. Waddinxveen - Vrijdag 16 december organiseert wijk-en speeltuinvereni ging De Paddestoel de maandelijkse disco-avond voor de Waddinxveense jeugd. Deze maand wordt de disco avond een grootse jaarafsluiting onder het motto Nothing but a party", waar de allerbeste platen van het afgelopen jaar worden gedraaid. Drive-in disco theek "The Flying Dutchman" met de disc-jockeys Ed, Jan-Willem en Martin draaien naast de grootste hits van 1994 ook de beste platen van dit moment en de nieuwe hits van 1995. De zaal gaat om 19.00 uur open. De entree bedraagt 1.-. De house-party is bestemd voor de jeugd van 9 t/m 14 jaar. Op 14 januari wordt er een play-backwedstrijd geor ganiseerd. Jongeren kunnen zich voor deelname aanmelden. Waddinxveen - Op dinsdag 8 november is door aannemingsbedrijf Joh. van Herk B.V. uit Waddinxveen gestart met het bouwrijp maken van de wijk Zuid- plas'90. Aan dit bedrijf is, als laagste inschrij ver, het aanleggen van het eerste deel van de riolering en bou wstraten in deze nieuwe woonwijk gegund. De aanneemsom bedraagt ongeveer f2.600.000,-. Voor dit bedrag worden ongeveer 2.375 m. p.v.c. en 1.750 m. betonnen rioolbuizen gelegd. Dit laat je riool, bestemd voor de afvoer van het afvalwater van de woningen, wordt onderheid. Hiervoor zullen 1.325 hei- Palen met de totale lengte van 12 km worden gebruikt. 'n het voorjaar van 1995 wordt hierna gestart met het bouwen van 52 wonin gen in deelplan A en 87 in deelplan D. 'n een ander deel zullen 4 standplaat- ^n|V°or woonwagens worden aange- fevens zal worden begonnen met deel- plan B, de bouw van een dependance van "De Hooge Burch" uit Zwammer- oam. Dit complex bestaat uit een aantal ^ooneenheden voor in totaal ongeveer 180 geestelijk gehandicapten. Om al i O v l J rv g\.IIUIIUIV.U|ZLV.II. v/lll VA» eze woningen te bouwen, worden nu eerst 13.650 m2 bouwwegen aangelegd. 'n de hele wijk Zuidpias '90 zullen tot en met het jaar 1998 ongeveer 360 wonin gen gebouwd. Bij het bouwen zal er op worden gelet dat vooral materialen ge bruikt worden welke ook in de toe komst en zelfs wanneer de woningen ooit gesloopt moeten worden, onscha delijk zijn voor het milieu. De ontsluiting van de wijk zal gebeuren vanaf de rotonde op de Beijerincklaan. Aan de andere kant zal bij de Mina Druckerhoeve een brug worden ge bouwd, zodat de scholen en winkels in de Zuidpias '80 ook vanuit de nieuwe wijk bereikbaar zullen zijn. Voetgan gers en fietsers kunnen straks ook nog van twee andere bruggen gebruik ma ken. Speciale aandacht is bij het opstellen van de plannen besteed aan de sociale veiligheid. Bij het ontwerpen van de wijk is daarom nauw samengewerkt met de Districtspolitie. Als gevolg hier van zal een aantal extra voorzieningen aan de woning worden aangebracht. Tevens zal de gemeente door aanpas sing van de openbare verlichting en bestrating het voor met name inbre kers nog moeilijker maken hun slag te slaan in deze wijk. Door al deze maatregelen wordt Wad dinxveen mogelijk de eerste gemeente in Nederland'met een woonwijk waar aan het "Keurmerk sociale veiligheid" verleend wordt. Waddinxveen - In wijkgebouw het Zuid- honk (naast sporthal De Duikelaar) wordt op vrijdagavond 16 december weer een klaverjasavond gehouden, aanvang20.00 uur. Deelname: een rijks daalder per persoon. jongeman z.k.m. lief meisje t/m 30 j. voor serieuze relatie (slank) 01828-14494 wij hebben kaartjes voor Youp van 't Hek 21-12. Wie wil ruilen? 01828-18858 Hoera, 17 december zijn mijn opa en oma 30 jaar getrouwd. Gefeliciteerd Michelle Wim van Beuzekom waar is het nabuurskonijn, zeker een kerstkonijn, Gemeen hoor! je collega's Bezoek de dag na kerst de damdag te Boskoop bij Mulder t.o. het station vanaf 10.00 uur nog 7 weken dan mag Paulien mevrouw Neele- man gaan heten. Gefeliciteerd pa en ma fam. 19 dec. is de dag dat Pa Visser van de VUT genieten mag. Jack Wilma en kinderen Hoi heb jij Take That posters voor mij Ik heb Bon Jovi East 17 enz. 01828-17398 Joop en Ina hartelijk gefeliciteerd met jullie 40 jarig huwelijk Fam. H. Timmermans W'veen t.k. playmobiel 01828-18603 t.k. lage noren mt. 47 01828-14439 Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. W. Scherff, Spakenburg; 16.30 uur ds. H. Hidding, Bunschoten. Herv. Immanuël kerkgem. 10.00 uur ds. A.A. van Houwelingen; 15.00 uur kerstfeest jongeren Imm. kerk; 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers, sow-dienst Ontm. kerk. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13): 10.00 uur spre ker br. Niemeyer. Boskoop V.P.G.: 10.00 uur ds. G. Glastra, Den Haag. Herv. gem. 9.30 uur ds. F. Bos, Wad dinxveen; 18.30 uur: ds. H. Omme- ring, Alphen a/d Rijn. De Stek 9.30 uur ds. J.A. v. Hooijdonk. Chr.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. K. Boersma, Oud-Beijerland. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick van Steenis. Geref. kerk 9.30 uur: ds. J.H. Lange- laar: 17.00 uur ds. J.A. v. Hooijdonk. Waddinxveen - Voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar worden er "twee oerge zellige dinodagen" georganiseerd door Stichting Waddinxveens Welzijnswerk. Dino Dapper zal de kinderen meene men naar de oertijd en de kinderen laten zien hoe 'oergezellig' deze tijd was. Op dinsdag 3 januari is de eerste dag die begint met een spannend dinover- haal van Dino Dapper. Donderdag5 januari is het een 'doe' dag in Dinoland. Beide dagen beginnen om 10.30 uur in de voormalige Klaas de Vriesschool en duren tot 15.00 uur. De kosten bedra gen een rijksdaalder per kind. Deelne mers dienen zelf een lunchpakket mee te nemen. Aanmelden 01828-31932. Gevraagd: Vrijwilligers voor dergelijke kinderactiviteiten. Aanmelden op bo venstaand telefoonnummer. 24- uur service 3 maanden garantie ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast enz. Waddinxveen - In januari 1995 start de cursus 'Interculturele Samenwerking'. Deze cursus wordt uitgevoerd door de heer T. Nieuwenhuizen van Centrum Buitenlanders Rijn en Lek en georgani seerd door de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk in samenwerking met Stichting De Vrouwenraad. Inl.01828-31932. Boskoop - Per 1 januari treedt in Bos koop de speelautomatenverordening in werking die de raad onlangs heeft vastgesteld. Deze maatregel houdt in dat snackbars en sportkantines maxi maal twee behendigheidsautomaten mag plaatsen en geen kansspelautoma ten. Behendigheidsautomaten zijn speelautomaten die geen geld uitkeren, zoals bijvoorbeeld flipperkasten. Voor cafés en restaurants geldt dat zij met ingang van het nieuwe jaar maximaal twee kansspelautomaten mogen plaat sen. Kansspelautomaten keren wel geld uit. De gemeenteraad heeft de verordening opgesteld om het gokken van jongeren zoveel mogelijk aan banden te leggen. Uit statistieken blijkt namelijk dat de gokverslaving onder de jeugd toe neemt. Ook op rijksniveau denkt men erover om strengere regels op te stellen voor het plaatsen van speelautomaten. Dit blijkt uit een recente notitie van het Ministerie van Economische Zaken. Het gemeentebestuur van Boskoop vindt het daarom verwonderlijk dat het rijk dit jaar wel groen licht heeft gege ven aan de krasloterij. Het college heeft de Minister van Justitie hierover een brief gestuurd, waarin zij vraagt een einde te maken aan dit tweeslachtige rijksbeleid. Waddinxveen/Gouda - Tegenwoordig hoeft de vrouw (of de heer) des huizes geen uren meer in de keuken door te brengen, terwijl de familie gezellig rond de kerstboom zit. Party Service Van den Berg bereidt de maaltijden. Het enige wat nog hoeft te gebeuren is de maaltijd au-bain-marie te verwarmen en daarna op borden te presenteren. Op die manier kan de hele familie echt genieten met de kerst. Er zijn twee viergangenmenu's waaruit gekozen kan worden, het eerste be staat uit een gateau van gerookte pa lingmousse met een frisse limoensaus vooraf. Dit wordt gevolgd door een ro mige bospaddestoelensoep. Bij het hoofdgerecht kan men een keuze ma ken uit een hertebiefstuk met wildsaus of een varkenshaas met champignon saus. Het diner wordt afgesloten met een speciaal kerstdessert met maras- quinsaus. Het tweede kerstmenu bestaat uit een gateau van gerookte eendeborst met ganzelevermousse. De soep is een wild bouillon. Ook bij dit menu kan er geko zen worden tussen een hertebiefstuk of varkenshaas. Beide menu's worden begeleid door een aardappeltaart, hari cot verts met bacon, witlof in ham en rode stoofpeertjes. Bij dit menu hoort een bosvruchtendessert. Het diner is eenvoudig te bereiden. De gerechten worden geportioneerd klaargemaakt. De gerechten zijn een voudig in de koelkast te bewaren. Net voor het begin van de maaltijd worden ze in een pan met heet water verwarmd (au bain marie). Alle gerechten kunnen daarna op het mooiste servies geser veerd worden. Naast deze faciliteit biedt Van den Berg als banketbakkerij of Party Service, tal van faciliteiten voor de kerst. De kerst maaltijd zou bijvoorbeeld uit een koud buffet kunnen bestaan Inlichtingen: 01828-12044. Waddinxveen - In wijkgebouw het Zuid- honk wordt op zaterdag 17 december een Bingo-avond gehouden, die in het teken staat van het komende kerst feest. Er zijn weer aantrekkelijke prij zen, met als klapstuk een superronde. De avond begint om 20.00 uur. Bij alle Boskoópse inwoners valt een dezer dagen de afvalkalender van de gemeente Boskoop weer op de mat. Op deze kalender staat precies aangege ven wanneer men welksoort afval moet aanbieden. Verder bevat de kalender een aantal praktische tips om de hoe veelheid afval te verminderen. Daarbij wordt aangesloten bij het milieuthema van 1995: 'Minder afval... nog beter'. Waddinxveen - Het afgelopen weekein de hebben van de zwemclub "De Gou we" Nic Geers en de van het Goudse DONK afkomstige Rob Boele deelgeno men aan een internationaal zwemtoer- nooi voor masters in Parijs (50 m bad). De Gouwemasters hebben tot heden naam en faam opgebouwd in de hogere leeftijdsgroepen met de vijftig-plussers Judith van Berkel, Nic Geers en Hans den Boer maar nu wordt de Waddinx veense club ook in een jongere groep vertegenwoordigd door de 2.03 m lan ge Rob Boele. Hij is pas 36 en dat hij internationaal, ook in zijn snelle groep van 35 t/m 39 jaar meetelt bewees hij dit jaar door op de wereldkampioenschap pen in Canada vierde te worden op de 50 en 200 m schoolslag. En bij zijn eer ste wedstrijd onder de vlag van "De Gouwe", zwom hij tijdens de clubkam pioenschappen in 1 min 8 sec een nieuw nationaal record op de 100 m wisselslag. In Parijs werd hij overtui gend eerste op de drie nummers waar op hij had ingeschreven. De 200 m wis selslag ging in 2.42.67 de 50 m vlinders lag in 31.67 en de 50 m schoolslag in 34.01. Nic Geers behaalde eveneens driemaal goud, waarbij twee nieuwe nationale records. Op de 200 wisselslag werd het 2.51.57 (NR), op de 50 vlinder 33.75 en op de 100 m rugslag 1.21.99 (NR). Voorts werd hij tweede op 100 vrij, de 50 vrij en de 50 m rugslag.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 17