Zevenhuizen ins Moerkapelle Hoogheemraadschap van Schieland Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland/14 december 1994 pagina 5 Q Wet milieubeheer/ Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren en ontwerp-beschikking Wet Milieubeheer Strengere regels voor vrijstelling van schoolbezoek Goedkeuring belastingverordeningen Instellen i n va I i den-pa rkeerplaats Gemeente en Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemachtigd door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, en het college van dijkgraaf en'hoog heemraden van Schieland; gelet op afdeling 3.6 van de Algemene Wet Bestuursrecht; maken bekend, dat door hen op 9 december 1994 vergunningen zijn verleend ingevolge de Wet Milieubeheer en ingevolge de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren naar aanleiding van de aanvragen van de heer A.H.H. Kandt, Bredeweg 164 te Zevenhuizen, voor: - een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een aannemings- en verhuurbedrijv en - een vergunning ingevolge de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren voor het lozen van afval water in oppervlaktewater. Aan deze vergunningen zijn voorschriften verbonden, die nodig zijn ter bescherming van het milieu. De vergunningen en alle terzake zijnde stukken liggen vanaf donderdag 15 december 1994 tot donderdag 26 januari 1995 voor een ieder ter inzage op de secretarieën van: - de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en buiten deze tijden na telefonische afspraak; - het Hoogheemraadschap van Schieland, Maasboulevard 123 te Rotterdam, elke werkdag van 09.00 uur tot 16.00 uur; Bij de Raad van State staat tot donderdag 26 januari 1995 beroep open voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tijdig tegen de ontwerp-beschikkingen bedenkingen hebben ingebracht; d. degenen, die bedenkingen hebben tegen wijzigingen, die in de beschikkingen ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest tijdig bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, afdeling bestuursrecht spraak, Postbus 20019, 2500 AE Den Haag. De beschikkingen worden van kracht met ingang van de dag na het éinde van de beroepstermijn. Indien gedurende die termijn een verzoek tot schorsing van de beschikkingen dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan, worden de beschikkingen niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE Den Haag. Zevenhuizen, 9 december 1994, Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, C.A.H. Oosterhoff Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemach tigd door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.19 van de Algemene Wet Bestuursrecht bekend, dat hij voornemens is op de aanvraag van Superli Kosmetika Produktie Divisie V.O.F. om een vergunning ingevol ge de Wet Milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor de produktie van haarkosmeti- ka, gelegen aan het adres Zuid piasstraat 1b tot 3 te Moerkapelle, positief te beschikken. Aan deze vergunning zijn voorschriften verbonden, die nodig zijn ter bescherming van het milieu. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere terzake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, voor een ieder ter inzage en wel vanaf donderdag 15 december 1994 tot donderdag 12 januari 1995 elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur (inzage van destukken buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovenge noemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraagde beschikking, elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot donderdag 12januari 1995 schriftelijk bij het college worden ingebracht. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan verzoeken dat zijn persoonlijke gegevens niet worden vermeld. Gedurende de bovengenoemde termijn bestaat desgevraagd voor een ieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-beschikking. Daarbij wordt de gelegenheid gegeven gemotiveerde monde linge bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking in te bren gen. Na afloop van deze termijn blijft de aanvraag en de daarbij behorende stukken, alsmede de eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, ter inzage liggen. Zevenhuizen, 9 december 1994. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, C.A.H. Oosterhoff Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken bekend dat het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 28 november 1994 de navolgende raadsbesluiten van 3 november hebben goedgekeurd: - de tweede wijziging van de verordening op de heffing en invordering van begrafenisrechten, goedgekeurd onder nummer 248084; - de tweede wijziging van de verordening op de heffing van rechten voor door de vrijwillige brandweer bewezen diensten, goedgekeurd onder nummer 248085; - de tweede wijziging van de verordening op de heffing van bruggeld in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, goed gekeurd onder nummer 248086; - de derde wijziging van de verordening op de heffing en invor dering van reinigingsrechten, goedgekeurd onder nummer 248087; - de vierde wijziging van de verordening op de heffing en invordering van de afvalstoffenheffing, goedgekeurd onder nummer 248088; - de tweede wijziging van de verordening op de heffing en invordering van onroerende-zaakbelastingen, goedgekeurd onder nummer 248090; - de vierde wijziging van de verordening op de heffing en invordering van retributies en precariorechten, goedgekeurd onder nummer 248091; - de vierde wijziging van de verordening op de heffing en invor dering van rioolrechten, goedgekeurd onder nummer 248092; - de derde wijziging van de verordening op de heffing en invor dering van een woonforensenbelasting, goedgekeurd onder nummer 248093; - de derde wijziging van de verordening op de heffing en invor dering van hondenbelasting, goedgekeurd onder nummer 248094. Genoemde besluiten liggen met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage op de gemeentesecretarie. Zevenhuizen, 13 december 1994. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de waarnemend burgemeester, A. Visser L.M. Schoots De waarnemend burgemeester van Zevenhui zen-Moerkapelle maakt bekend, dat het colle ge van burgemeester en wethouders in zijn vergadering van 6 december 1994 heeft beslo ten tot het instellen van een invalidenparkeer plaats: krachtens artikel 20, lid 1, sub d., van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer en artikel 26 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990: voor het instellen van een invalidenparkeer plaats aan de Akkerweg tegenover huisnum mer 49 te Moerkapelle; door middel van plaatsing van het bord E6 van bijlage 1 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, aangevuld met een on derbord voorzien van het kenteken ten behoe ve van een parkeerplaats aan de Akkerweg. Dit besluit met de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 15 december 1994, gedurende zes weken, voor een ieder ter inza ge bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, afdeling Grondgebiedzaken, sektie C.C.T.R., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan binnen de termijn van de terinzagelegging een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemees- teren wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle. Voorts kan een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrecht bank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Zevenhuizen, 7 december 1994, de waarnemend burgemeester voornoemd, L.M. Schoots Een paar dagen extra vrij van school omdat het gezin wat eerder of langer op vakantie wil dan de vastge stelde schoolvakanties? In het verleden werd het soms toegestaan. Tegen woordig bijna nooit. Sinds de Leerplichtwet dit jaar werd aangescherpt, is vrij krijgen in zulke gevallen alleen nog mogelijk als de aard van het werk van één van de ouders maakt dat het niet anders kan. Vrijstelling van schoolbezoek moet tegenwoordig minstens zes weken tevoren worden aangevraagd en er is een verklaring van de werkgever nodig, waaruit blijkt dat verlof binnen de officiële schoolvakantie niet kan. Vrijstelling van schoolbezoek wordt hooguit een maal per jaar toegestaan, voor ten hoogste tien schooldagen. De eerste twee weken van het nieuwe schooljaar zijn uitgesloten. Wie door ziekte pas van vakantie kan terugkomen nadat de scholen alweer zijn begonnen, dient sinds de aanscherping van de wet een doktersverklaring uit het bezochte land bij zich te hebben. Uit die verklaring moeten hettijdstip en het karakter van de ziekte blijken. Ouders die in aanmerking willen komen voor vrijstel ling van schoolbezoek voor hun kinderen, kunnen bij de school een formulier daarvoor krijgen. Daarop leggen zij hun verzoek vast. Wordt een verzoek ingediend voor maximaal tien schooldagen, dan beslist de schooldirektie erover. Gaat het eventueel om een verzoek voor een langere periode, dan wordt de leerplichtambtenaar van de gemeente ingeschakeld. Voor gewichtige omstandigheden kan vrij worden gevraagd. Hierbij moet worden gedacht aan een verhuizing, een huwelijk, het overlijden van een familielid of aan een huwelijksjubileum van ouders of grootouders. Ook daarvoor moeten ouders bij de schooldirektie zijn, indien mogelijk zes weken voor de datum van de verlofdag of -dagen. Voor ouders die zich precies willen informeren over de regels, zijn erbij de scholen richtlijnen met betrek king tot vrijstelling schoolbezoek verkrijgbaar, die regionaal in overleg met de leerplichtambtenaren zijn opgesteld.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 5