Kerstman bij Angela Koffiebar Cotre tegen discriminatie moet zorgen voor leefbaar klimaat op basisscholen Creatieve kerstmarkt Bomenknotten met "Rotta" Open lessen van De Zeven Muzen Activiteiten Agenda Kerkdiensten evenhuizen-Moerkapelle Uitslag Nut en Sport om bij te blijven... Hart van Holland/14 december 1994 pagina 9 Medische weekenddienst Zondag 18 december agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zaterdag 17 december: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moer- kapelle, tel. 01793-1687. Zondag 18 december: dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Zeven- huizen, tel. 01802-1204. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur de heer N. Stam, Nieuwlekkerland; 19.00 uur ds. A. van Eijk, Gouda. Oud Verlaat 10.00 uur ds. T.D. van Soest, Rotterdam. Geref. kerk 9.30 uur drs. A.F. de Oude, Rotterdam; 18.30 uur ds. J.W. vd Linden, Zoetermeer. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur ds. J. van Rossum. R.K. 10.15 uur communieviering in dorpshuis Swanla. Moerkapelle Herv. Gem. 11.00 uur drs. J.W. van Estrik; 19.00 uur ds. C. den Boer, Ben- nekom. Geref. Gem. 9.00 en 16.30 uur stu dent F. Mulder. Zevenhuizen: Zaterdag 17 december: 's middags in Dorpshuis Swanla: samenspel van blokfluit en viool. Maandag 19 december: 15.30-20.00 uur: Dorpshuis Swanla: open les Ballet (Zeven Muzen) Dinsdag20 december 16.15-18.00 uur: Dorpshuis Swanla: open les Koor. (Zeven Muzen). Woensdag 21 december: 14.30 uur: Hervormd Centrum: Ouderenmiddag Kerst viering. Vrijdag 23 december: 20.30 uur: Ger. kerk: Kerstconcert m.m.v. Zanglust, Vox Jubilans en De Kleine Trompetter. 6 januari14.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen: kindertheater Itoek en het IJsbeertje. Zondag 22 januari: 15.30 uur Ger. kerk. Oecumenische dienst samen met Over Drempels heen. Zaterdag28 januari: 19.00 uur Dorpshuis Swanla: samenspel piano en dwarsfluit (Zeven Muzen). Iedere zaterdag: van 101)0-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein Donderdag 9 maart: 8.00-18.30 uur: oud papieraktie "De Eendragt". Zaterdag 18 maart: Dorpshuis Swanla 20.00 uur: Toneeluitvoering V.O.O. 22 april: Muziekavond De Zeven Muzen. ANBO: Spelmiddag. elke maandag 14.00 uur Zevenster; Soosmiddag. 2e woensdag Her vormd Centrum; 4e woensdag Zevenster; aanvang 14.00 uur; zwemmen: in De Koommolen: elke donderdag 10.00, 11.00 en 13.30 uur.; 14 dec.: 14.00 uur Kerstviering Swanla; dinsdag 20 december: 19.30uurinDe Zevenster: Kerstzang m.m.m. gem. koor Zanglust; 2 febr. 1995: toneelvereniging Spektakel. Oud Verlaat "De Vierkap": Iedere woensdagmiddag voor de jeugd vanaf 4 jaar: 13.30-15.00 uur; 14 dec.: jeugd: 13.30-15.00 uur kerstkaarten maken; 16 dec. 20.00 uur kerstklaverjassen; 19 dec.: 20.00 uur: kerststukjes maken kaarsen bakje meenemen opgeven bij J. Suurland: 010-4210818; 20 dec.: 14.30 uur: kerstviering Soos (gasten welkom); 20 dec.: kerstviering Schakel (gasten welkom); 21 dec.: voor de jeugd kerstvierin gen; 30 dec.: klaverjassen; 3 januari: 14.30 uur: Soos; 13 jan.: klaverjassen. Moerkapelle: Zaterdag 17 december 19.00 uur Wintershow in Op Moer van Rolling '90; 20.00- 22.00 uur: Roller-disco. Vrijdag 23 december: 19.30 uur: kerk ger. gem. kerstzangavond m.m.v. alle Moerkapelse koren. Iedere 2e donderdag Soos in Op Moer om 9.30 uur-11.30 uur: 12. januari, 9 februari, 9 maart, 13 april en 11 mei Iedere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.30 uur Wereldwinkel Raad huisplein. Zevenhuizen - De creatieve kerstmarkt in de gerestaureerde kerk van de Vereniging Vrijzinnige Hervormden, was zaterdag bijna te klein om alle bezoekers te laten genieten van het vele wat te bekijken en te koop was. Zowel kunstzinnige, decoratieve als gebruiksvoorwerpen met het accent op 'fraai', vonden gretig aftrek. "Buitengewoon geslaagd", was dan ook de conclusie na afloop. Het batig saldo van de kerstmarkt bedroeg circa 3.000, - wat ten goede komt aan het restauratiefonds. Op zaterdag 17 december a.s. gaan Na- tuur- en Vogelwacht Rotta samen met leden van de natuurwerkgroep Wad- dinxveen bomen knotten bij de boerde rij vein de familie Van der Dool aan de 3e Tochtweg 3, op de grens tussen Zeven huizen en Moordrecht. De 3e Tocht weg is het verlengde van de Knibbel- weg in de gemeente Zevenhuizen. Een ieder is welkom vanaf 's morgens 9.00 uur. Een later tijdstip kan ook. Elk meegewerkt uur is meegenomen. Het aantal uren dat iemand meewerkt staat een ieder uiteraard vrij. Einde van de werkdag ongeveer 16.00 uur. Laarzen, lunchpakket en drinken (warm) zelf meenemen. Kleding afhan kelijk van de weersomstandigheden. Gereedschap en werkhandschoenen zijn aanwezig. Nadere informatie bij: Klaas van der Kolk, tel: 01793-1826. Zevenhuizen - In de komende week geeft de culturele stichting De Zeven Muzen ouders, grootouders en andere belangstellenden de gelegenheid om muzieklessen bij te wonen. Het gaat op zaterdag 17 december om viool- en biokfluit-lessen. De leerlingen zullen op die dag speciaal gearrangeer de kerstmuziek spelen. De uitvoering wordt gehouden in de Eendrachtzaal van dorpshuis Swanla van 16.30 tot 18.00 uur. Op maandag 19 december zorgt Nancy Tamminga in de balletzaal van dorps huis Swanla voor een open balletles. Om 15.30 uur start zij met de jongste dansers. Tot 20.00 uur is elk uur een andere groep te zien. Op dinsdag 20 december organiseert De Zeven Muzen een open koorles. In de balletzaal geeft Margré van Gestel van 16.15 tot 17.00 een open les aan de kinderen van vijf tot negen jaar. Daarna zijn tot 18.00 uur de negen-tot twaalfja rigen aan de beurt. Zevenhuizen/Nieuwerkerk - Vrijdag en zaterdag werd door de vereniging Nut en Sport een grootse konijnen-, cavia-, hoender- en sierduivenshow gehou den. Het mooiste konijn, Tan zwart was van mevrouw A. de Lely en was tevens de mooiste van de kleine rassen. Op de tweede plaats kwam de Thuringer gems van A. de Groot, die tevens de mooiste van de middenrassen en de jeugdleden werd. Mooiste van de grote rassen was de witte Vlaamse reus van J.J. Verheul. De mooiste van de dwerg rassen was de roodoog Pool van Wilco Lansbergen. De mooiste grote hoen de Brahma Buff Columbia was ingezonden door Patrick vd Wilk uit Zevenhuizen, die ook de tweede plaats behaalde met een dergelijke hoen. C. v.d. Burg had de mooiste krielhoen, een Hollandse kriel- patrijs ingezonden. Patrick v.d. Wilk be haalde eveneens een tweede plaats met een witte zijdehoenkriel, welke ook de mooiste van de jeugdleden was. De Neurenberger leeuwerik van D. van Wa- geningen werd de mooiste sierduif ter wijl deze ook de tweede plaats behaal de met een witband spreeuwduif. Zevenhuizen - De kerstman verkocht zaterdag kerstbomen bij Bloemsierkunst Angela. De fotograaf van Hart van Holland betrapte hem bij zijn bezigheden, maar werd door hem op de kerststerren gewezen, die ook bij het kerstfeest horen. Zevenhuizen - Koffiebar Zevenhuizen houdt op 16 december een CD-muziek- avond in het Hervormd Centrum. Iede re jongere die z'n favoriete CD mee neemt kan deze af laten spelen. De be doeling is dat er op deze avond een keus gemaakt wordt wie de mooiste CD heeft laten horen, qua tekst en muziek. Aanvang 20.00 uur. Zevenhuizen-Moerkapelle - Een hulpmiddel om aardig en fatsoenlijk met elkaar om te gaan. Zo kan de non-discriminatiecode worden omschreven die vorige week in Zevenhuizen-Moerkapelle werd uitgereikt aan wethouder M. Zijder hand, de heer N. Dirkzwager van 't Reigerbos en de heer J.M.A.T. Caminada van de Burgemeester 1.J.P. Keijzerschool. De code werd overhandigd door prof.dr. J. Pool, lid gedeputeerde staten van Zuid-Holland. Hiermee was de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle binnen het Intergemeentelijk Samenwerkingsor gaan de eerste gemeente die de code aannam. Dit samenwerkingsorgaan omvat de gemeenten Gouda, Bodegraven, Waddinxveen, Boskoop, Schoonhoven, Nederlek, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen-Moerkapelle, Ouderkerk, Vlist, Bergambacht, Moordrecht en Reeuwijk. verklaarde de gedeputeerde. In allerlei geledingen van de Nederlandse samen leving worden tegenwoordig gedrags codes opgesteld: in de horeca, in de sport. "Het is belangrijk dat de scholen ook meedoen," aldus de heer Pool. "Men moet immers alert blijven. Het is beter aandacht aan discriminatie in de klas te besteden dan het zich onder gronds te laten afspelen". Voor de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle was het belang van een ge dragscode tegen discriminatie al snel duidelijk. M. Zijderhand, wethouder van onderwijs: "Eerst dacht: wij leven hier toch heel vredig. Maar ik hoop dat de code een bevestiging is van de ma nier waarop men in Zevenhuizen-Moer kapelle met elkaar omgaat en dat door deze code een nog veiliger klimaat wordt geschapen voor de kinderen, de ouders en de leerkrachten". Leerlingen van 't Reigerbos volgden een workshop waarbij zij een lied over discriminatie leerden. Het project wordt voortgezet met het verspreiden van de code in Zuid-Hol land en met het maken van een code voor het voortgezet onderwijs, als de provincie hiervoor financiële onder steuning geeft. De non-discrimatiecode is het re sultaat van een project van de Stichtirtg Provinciaal Platform Anti-Racisme (SPPARR), ondersteund door de provincie Zuid-Holland. De code, bedoeld voor het basisonder wijs, omvat onder andere gedragsre gels. Een van de gedragsregels luidt bijvoorbeeld: 'Het is in het gebouw en op het terrein van de school niet toege staan om discriminerende grappen te maken, zowel in woord als geschrift'. Daarnaast wordt aangegeven welke procedure gevolgd kan worden als de regels overtreden worden. Op die ma nier geeft de code bescherming aan alle ouders, kinderen en leerkrachten. Niet alleen aan allochtone, want het gaat ook om andere soorten van discrimina tie, zoals discriminatie op grond van religie of sociale achtergrond. Gedeputeerde prof. dr. J. Pool onder streepte tijdens de overhandiging dat Nederland altijd al een multicultureel land is geweest. "Honderd jaar voor Christus kwamen de Batavieren im mers al naar Nederland. En ook in de eeuwen daarna zijn groepen mensen naar ons land gekomen, als vluchteling of op verzoek van de regering zoals in de jaren zestig". Omdat de samenstel ling van de Nederlandse bevolking steeds verandert, is het handig om een houvast te hebben. "Zoals het handig is om het boek over etiquette te lezen,"

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9