Stitnting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle viert tienjarig bestaan Geen stroopwafels meer Kerstconcert in de Gereformeerde Kerk Klaverjassen Koffiebar Bosplan Bentwoud Informatie over grenswijziging Oh sparreboom... Inspraak Bentwoud Bosontwerp "'Hoe brengt u de kerstdagen door?" Hart van Holland/21 december 1994 pagina 11 'mm "Met mijn gezin" "Werken en daarna lekker uitslapen" "Lekker eten en spelletjes doen" P*u?*rïp(?«>!st3<>j e Z«ven Dwerosn t-fis!**61* De Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle bestond maandag 12 december pre cies 10 jaar. Op deze dag werd door het bestuur de 78ste bestuursvergadering belegt sinds de oprichting van deze Stichting. De oprichting werd op 12 december 1984 verricht ten kantore van de toenmalige notaris Jac. Bos. De bestuursverga dering van vorige week maandag vond plaats aan de andere kant van de Twee manspolder, bij bestuurslid Johan Ottevanger op de Bovenmolen van de Viergang. Na een formeel gedeelte was er ook nog een informeel gedeelte plaats waarin de afgelopen decennia nader werden belicht. In de vergadering kwam ondermeer naar voren dat 1994 afgesloten kan worden met een donateursstand van 1.085, een resultaat waarmee het bestuur heel tevreden is. Bovendien verschenen er in tien jaar veertig edi ties van het Verleden Tijdschrift, er zijn verzamelbanden ontworpen en de stichting heeft landkaarten uitgegeven. In het kader van het tienjarig bestaan is er een kleurwedstrijd georganiseerd voor alle basisscholen in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Het ging om het voormalige treinstation nabij de A12. De prijzen werden gewonnen door: Dan van Dijk, Gino Timmermans, Melissa Kalf, Stefan Dentro, Rajhen van Leeuwen, Diana Heuvelman, Wouter v.d. Broek, Christel Romeijn en Shar- mayne de Leeuw (De Nessevliet), Gert Jan Meijndert, Eline van Dijk, Sjouke Hoogma, Wout Matze, Marlotte Vonk, Kaltom Moukich, Maruwan El Mouridi, Brigit Duursma, Marlotte Vonk (I.J.P. Keijzerschool), Alice v.d. Spek, Benja min Buijs, Jaron van Dommele, Linda Louws, Annemieke Uittenbogaard, Nico Boeser, Inge van der Wel, Paul van Haastert en Patricia van Eeden Peters- De mokken met de afbeeldingen van Zevenhuizen en Moerkapelle, beide voorzien van het logo van de stichting en de zinspreuk. man (Rehobothschool); Marloes Bra- ber, Samantha Havenaar, Monique van der Heijden, Jeffrey Keijzer, Lizzy Koole, Marthe Schwalbe, Christian Sips, Danny Vis en Renard van Vliet ('t Reigerbos); Helene de Graaff, Ellis Hey- boèr, Kimberley Hoogervorst, Suzan ne Karreman, Wouter Klein, Nienke van Sprang, Robert Vink en Hubert van Vliet (De Eendracht). Voor .zover er foto's voor handen waren staan alle kinderen in nummer 39 van het Verle den Tijdschrift. Tijdens het jubileum van de stichting zal een herdruk gemaakt worden van de in 1750 gemaakte landkaart met de "Rottestroom" weergeeft en de daar om liggende gemeenten. Deze kaart is voor donateurs gratis te verkrijgen bij: bij J.S. Bakker, Moerdijkstraat 37 Moer kapeUe, 01793-1303 en bij Reisbureau "De Zwaluw" in de Dorpsstraat te Ze venhuizen tijdens kantooruren. Voor niet-leden kost de kaart fl. 12,50. Het bestuur heeft verder het initiatief genomen om twee verschillende por seleinen mokken te laten vervaardi gen, één van de gemeente Moerkapelle en één van de gemeente Zevenhuizen. Deze mokken zijn te verkrijgen bij de penningmeester op de molen waar ze afgehaald kunnen worden voor fl. 7,50 per stuk en bij een serie van zes stuks voor de gereduceerde prijs van fl. 6,00 per stuk. De oplage is beperkt. Voor informatie van de stichting kunt u terecht bij J. Ottevanger tel: 01802- 1485. Vanaf aanstaande vrijdag worden er op het plein bij het gemeentehuis in Zevenhui zen geen stroopwafels meer verkocht, want de heer J. van der Knaap gaat er mee stoppen. "Ik vind het heel jammer,aldus de heer Van der Knaap. "Maar het moet want ik het heb het aan mijn hart". Wie de plaats van de stroopwafelkraam zal innemen is nog niet bekend. Zevenhuizen - Op vrijdag 23 december geven het gemengde koor Zanglust, het dameskoor Vox Jubilans en de Kleine Trompetter een concert in de Gerefor meerde Kerk in Zevenhuizen. Het gehe le concert staat in het teken van Kerst mis. De koren en de harmonie zullen apart een optreden verzorgen, afgewis seld met samenzang, waarbij het pu bliek ook kan meezingen. Het is voor het eerst dat in Zevenhuizen op deze manier een kerstconcert georgani seerd wordt. De verenigingen hopen dan ook dat dit concert het begin is van een traditie. Het concert begint om 20.30 uur en de toegang is gratis. Zevenhuizen - Op donderdag 22 decem ber is er bij V.V. Zang en Kleur weer 'kerstkaarten' met prijzen en een loterij waarbij leuke kerstprijzen te winnen zijn. De avond begint om 20.00 uur. Op vrijdag 23 december is er een crea tieve avond in de koffiebar Zevenhui zen. De avond begint om 20.00 uur en er is uiteraard ook gelegenheid om bij te praten. In 1991 hebben de provincie Zuid-Hol land en het rijk de intentie uitgespro ken om een grootschalig bosgebied te realiseren in het Groene Hart van Hol land. Vertegenwoordigers van de pro vincie. het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij en de betrok ken gemeenten werken aan de plannen voor het Bentwoud; een natuurlijk bos gebied dat meerdere functies herbergt en een uniek evenwicht tussen natuur en recreatie biedt. Meer dan 1,5 miljoen Zuidhollanders uit de directe omge ving kunnen gebruik gaan maken van het'Bentwoud. Het bosgebied komt ten oosten van Zoetermeer te liggen en zal door de omvang een belangrijke buffer opwerpen tegen verdere verstedelij king van het Groene Hart. Zevenhuizen-Moerkapelle/Rotterdam- De nieuwe inwoners van Rotterdam hebben vorige week een brief ontvan gen over de gevolgen die de grenswijzi ging voor hen heeft. De brief is afkom stig van de deelgemeente Prins Alexan der, waarvan de voormalige inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle deel uit zullen maken. In de brief wordt infor matie gegeven over de gemeentelijke instellingen en diensten en over andere praktische zaken zoals adreswijzigin gen. De straatnamen en huisnummers blijven bijvoorbeeld hetzelfde, maar de postcodes en de plaatsnaam verande ren. Deze veranderingen zullen per 10 oktober worden doorgevoerd, samen met de overgang naar tiencijferige tele foonnummers. Heeft iemand mijn donkerblauwe strik en gideon boekje gevonden? 01793-2245 Wij wensen fam., vrienden en kennissen een goed 1995. Dikkie en Arie Ulttenbroek Dag Eskimovrouwtje! 'Kliev ya ju (tot in den doet) De Jouwe Blinde Mollie al bijna een jaar! veel liefs je kip Marcel gefeliciteerd met het behalen van je zwemdiploma B van mama papa en sandra Hoera eindelijk! Carola is alweer 4 mnd ze heeft de hele dag trek en dat zie je echt wel gaaf he Zevenhuizen - In de Dorpsstraat in Zevenhuizen is het vanaf vorige week echt kerst. Toen plaatsten de midden- standsverèniging van Zevenhuizen en BloemsierkunstDe Parasol uit Moerkapelle een sparreboom. Wie wil dame voor 14 jan. de wals leren? 01828-13259 Jan heel veel sterkte! de jongens en ouders van groeneweg E1 vermist: papieren Ford Escort RG-94-PV: ook andere spullen. Wie vond ze: 01828-17089 t.k. gevr. oude nederlandse ansichtkaarten 01802-3077 ook op 24 en 31 dec. zwemt de NPN naturistisch in Zevenhuizen van 126.30- 18.00 uur. Kom ook! aangeboden:hulp in de huishouding di. do. of vrijdagmorgen 01802-3104 ƒ12,50 per uur 2 kinderfietsen 4-8 jr. 15.- per stuk; damesfiets 60.- 01828-12073 Het definitieve Bosplan voor het Bent woud is gereed. De stuurgroep heeft een ontwerp gemaakt dat nu ter be spreking voor ligt. ledereen kan tijdens de inspraakperiode reageren op het Bosplan Bentwoud. Het Bosplan gaat vergezeld van een milieu-effectrap- port. Ook hierop kan men reageren. De inspraakprocedure eindigde op 19 december. Het Bosplan en het milieu effectrapport lagen tot en met die da tum bij de gemeentehuizen in het be treffende gebied, ter inzage. Er kon tot en met 19 december schrifte lijk gereageerd worden op het Bosplan en het milieu-effectrapport door een brief te zenden aan het College van Gedeputeerde Staten. Na de inspraakprocedure stelt de pro- Het bosontwerp gaat uit van 2080 hec tare bos- en recreatiegebied. Hiervan wordt het grootste deel benut om een §r°ot aaneengesloten bosgebied te realiseren: het Bentwoud. Een natuur- bos van deze omvang is uniek voor Nederland. De recreant kan hier genie- jen van de omgeving zonder gestoord te worden door bijvoorbeeld bebou wing of verkeersgeluiden. Voorgesteld wordt 1000 ha aaneengesloten bosge bied en circa 800 ha verbindingszones aan te leggen. Te zijner tijd moet nog worden beslist over een mogelijke uit breiding met 300 ha ten oosten van "addinxveen. Do 800 ha recreatieve en ecologische verbindingszones of 'groene uitlopers' '->H ha bos en beplantingen tussen 4»etermeer-oost en de Rotte; 235 ha vincie Zuid-Holland een inspraaknota op, waarin staat aangegeven welke wij zigingen in het Bosplan worden aange bracht. Op grond van de inspraaknota zal, naar verwachting in maart 1995(1), de definitieve vaststelling van het Bos plan Bentwoud plaatsvinden. Voor het Bentwoud zijn de streekplannen Zuid- Holland Oost en West van belang. Het Bentwoud ligt voor het grootste deel in het streekplan zuid-Holland Oost, dat op 18 november door provinciale sta ten is vastgesteld. De herziening van streekplan West wordt in 1994 voorbe reid en er wordt naar verwachting in de loop van 1995 gestart met de inspraak. De verbindingszones naar Vlietland en langs Zoétermeer-oost, onderdelen van het Bosplan, zullen hierin worden opgenomen. bos- en recreatiegebied ter versterking van de Rottewig (ten zuiden van de A- 012); 200 ha voor de recreatieve/ecolo gische verbindingszone Waddinxveen/ Gouda; 115 ha overige verbindingszo nes (Vlietlandzone en Zuidplaspolder). Het kenmerkende van het ontwerp is dat al deze zones in verbinding staan met het aaneengesloten compacte bos gebied. De realisering van de groene verbin dingszones vindt plaats in samenhang met de verstedelijking in Zoetermeer- oost, Waddinxveen-Zuidplaspolder Gouda-west en de planvorming voor de Rottewig. De panning van de woning bouwlocaties is gericht op uitvoering voor 2005, met uitzondering van Zoe- termeer-oost dat naar verwachting in 2010 moet zijn afgerond. Mevrouw Samplonius (29) uit Zeven huizen viert kerst met haar familie. De eerste dag gaat zij met haar echtgenoot en kinderen (Eva van bijna 3 jaar en Jelmer van 4 maanden) naar haar schoonouders. Daar gaan zij zelf koken: konijn mét mosterdsaus. "Op tweede kerstdag komt mijn moeder naar ons toe," aldus mevrouw Samplonius. "Ik weet nog niet wat wij gaan doen of eten maar wij blijven in elk geval thuis". Voor Guido Hack (19) ziet kerst er weer heel anders uit. "Op eerste kerstdag ben ik thuis met mijn ouders en broer," vertelt hij. "En om negen uur 's avonds vertrek ik naar La Baraque, waar ik achter de bar werk". Daar blijft hij tot drie uur 's nachts, ais de discotheek sluit. "Tweede kerstdag ben ik alleen thuis, maar ik zal er niét veel van mer ken want ik ga eerst lekker lang uitsla pen!" "Wij gaan al jarenlang naar een huisje in Ughelen," vertelt juf Els(54) van peuter speelzaal De Zeven Dwergen. "Daar blijven wij een hele week en wij kijken geen televisie, wij luisteren alleen naar de radio en doen spelletjes. En overdag wande len wij urenlang". Op tweede kerstdag komen ook de kinderen en neefjes en nichtjes naar het huisje toe, soms ook met de huisdieren. "Wij eten altijd heel uitgebreid, onder andere haas. Dat is echt een traditie geworden. En daarna tot diep in de nacht spelletjes doen zoals mens-erger-je-niet. klaverjassen en Chinees bridgen. Ik heb er veel zin in want het is altijd heel gezellig".

Hart van Holland | 1994 | | pagina 11