B-elftal kampioen ffMfi ZVH loot Finse tegenstander! Genomineerden Sport- verkiezingen 1994 bekend Be Fair verslaat Agon Sponsor voor Groene weg El Opmars Moerkapelse schaakjeugd BROUWER DE KONING Kerstwedstrijd hengelsportvereniging dames 1 ten einde UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/21 december 1994 pagina 15 CYCLAMEN WITTE AZALEA'S KERSTSTERREN Hulst, kerststukjes en artikelen voor stukjes Kerstboompjes kant en klaar - nobelistakken Prettige Feestdagen en een gezond 1995 ZVH op tijd weer bij de les ZVH óp dreef -t ,KWEK^L KOOPAVONDEN: Ut\ 20 tot 23 DECEMBER I VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Zevenhuizen - Mei 56 doelpunten en slechts 11 tegen 'doelpunten, werd het B-elftal van Groene weg kampioen en speelt voorjaar 1995 een 'klasjehoger. De punten werden behaald in zes wedstrijden met tegenspelers Reeuwijk.ponk. Haastrecht, Moordrecht, Lekkerkerk en Oudewater. Van Reeuwijk werd maar 10-2 gewonnen. Op de foto de leiders L. Boevee en H. Wondergem en de spelers: D. v.d. Bor, R. de Bie. J. Dogterom, 4. G. v. Eijk, 5. R Gorissen, 6. A. v.d. Haak, 7. R. Hendriks, 8. S. Hoogeveen, 9. S. Jansen, 10. K. Jongeneel. 11. G. Stuurman. 12. R. Wijnveldt. 13. R. Zweere, 14. R. Zijderhand. Rijnwoude- Een team van sportjourna listen heeft de genomineerden voor de Rabo-sportprijzen aangewezen. De na men van de winnaars van de Sportver- kiezingen 1994 worden bekend ge maakt op maandag 20 januari in het clubgebouw van de Hazerswoudse Boys aan de Sportparklaan in Hazers- woude-Dorps. De genomineerde spor ters zijn inmiddels uitgenodigd om bij deze bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, aanwezig te zijn. De genomi neerden zijn allen woonachtig in Rijn woude. Voor de aanmoedigingsprijs voor sporttalenten zijn twee sporters en een team genomineerd: Roel Pannebakker (veelbelovend talent van Avanti), Mar cel Vondeling (voetballer van v.v. Ber- nardus, speelt nu bij Ajax) en TABE jongens 1 (tafeltennisteam uit Benthui zen). De genomineerden voor de sport vrouw van het jaar zijn Heddy Boers (tennisspeelster, 2e masters B, lid Uni cum) en Wendy van Brakel (schoon- springster. heeft goede prestatie gele verd in de C-groep bij de Nederlandse kampioenschappen). Sportman van het jaar kunnen worden: Eric Bos (goe de prestaties op gebied van paarden sport), Roy Heiner (Europees kam pioen met zijn team in de Kielboot) of Heike Leijnse (met zijn partner kam pioen bij Nederlandse jeügdkampioen- schappen bridge). Ook sportteams konden deelnemen aan de verkiezin gen; de drie genomineerde teams zijn Avanti meisjes 1 (spelen in de landelij ke A-klasse en komen uit in kampioen schapswedstrijden), Bernardus 1 (kampioen geworden van de le klasse zondag L.V.B.) en Samen Sterk 1 (ge promoveerd naar de landelijke 2e klas se na kampioen te zijn geworden in de regionale hoofdklasse). Op zaterdag 10 december vonden de laatste ronden plaats van het Persoon lijk Jeugdkampioenschap van de Rot terdamse Schaakbond. Deze finales werden gespeeld op vier zaterdagen in het sfeervolle Libanon Lyceum in Rot terdam. Gestreden werd in vier leef tijdscategorieën: A (16-20 jr.), B (14-16 jr.), C (12-14 jr.) en D 10-12 jr.). It D wist Jesse van Elteren bijna de opvolger te worden van de kampioen van vorig jaar: Sven Stange (ook Moer- kapelle). Achter Tim Benning (Zwijnd- fecht. 10.5 uit 11) pakte hij een fraaie tweede plaats met 9 punten uit 11 par- hjen. Hij eindigde voor Ka Chun Lui uit Capelle aan den IJssel, die ook 9 punten fit 11 partijen sleepte. Het was een uitstekende prestatie na een spannen de strijd in C speelde Sven Stange niet zijn beste tournooi. Toch mag zijn zesde plaats met 4 uit 7 niet slecht genoemd worden. Hij debuteerde (als 12-jarige) en mag het volgend jaar in C nog eens over doen. Biniam David (Waddinxveen en Moerkapelie) 3,5 uit 7, een score waar mee hij zeker tevreden mag zijn. In B behaalde Michiel Blok (Messema- ker 1847, Gouda Moerkapelie) de vijf de plaats met 5 uit 7. Er had voor de 15- jarige speler uit Moerkapelie een punt meer ingezeten. Toch mag hij niet onte vreden zijn, wat ook geldt voor schaak vereniging Moerkapelie. Waddinxveen - Met nog één wedstrijd voor de boeg is het zo goed ais zeker dat Jan Kersbergen in de tussenstand sjoelkampioen 1994 wordt van de sjoel club Waddinxveen. Jan heeft momen teel een totaalscore van 139.200 pun ten. hij wordt op de voet gevolgd door P. Kerkvliet die 138.500 punten heeft. Derde staat Dick Dros met 137.000 pun ten, ook hij is in staat de koploper in de toekomst te bedreigen. Mevrouw Re- nesse kan met 126.950 punten en een iets hogere score promoveren naar de A-klasse. Tweede is Bas Brouwer met 126.567 punten, met vlak achter hem Kees Slingerland met 126.450 punten. Adrie Faas kan met een iets beter resul taat de B-klasse binnenstappen. Asha den Drijver is de meest constante speelster en bezet nu de tweede plaats en Jan van Beek is te vinden op de derde plaats in de C-klasse. De D-klasse wordt al lange tijd aange voerd door Ronald Meijer die toch wel eens gepasseerd zou kunnen worden door de nummers twee en drie, Coby van Eek en Hans Kuipers. Tot besluit dient ook de E-klasse aandacht te krij gen. Bij deze laagst geklasseerden leidt Miep Zonderland de lijst, tweede is Peter Botger en de derde plaats wordt ingenomen door Corry Boegheim. Waddinxveen - Aan een lange reeks van zeges kwam afgelopen vrijdagavond een einde, toen de dames van Flyers de wedstrijd tegen Cady '73 speelden. De start was weliswaar voor de Flyers, maar de dames van Cady '73 kwamen steeds beter in hun spel. De ruststand was 42-44. In de tweede helft gaf de aanvalskracht van Cady '73 de door slag en de einduitslag was 71-101. De loting voor de 1/8 finale om de Euro pa Cup 11 bracht een oude bekende: Tampereen lsku uit Finland. ZVH speel de in 1989 al een keer tegen deze ploeg toen Rantaperkion geheten. De beide ontmoetingen wist ZVH te winnen met resp. 3-1 en 3-0. In 1989 werd ZVH in de volgende ronde uitgeschakeld door Dynamo Moskou. Voor deze Europa Cup zal de winnaar van de wedstrijden tussen Tampereen lsku en ZVH een ronde verder gaan en moet het daarin opnemen tegen de win naar van Daytona Modena (ita) - Randa- berg (nor). Waarbij Daytona Modena, de nummer twee van Italië, de beste papieren heeft. De wedstrijden tussen ZVH en Tamper een worden op 11 (thuis) en 18 (uit) januari gespeeld. Donderdagavond speelde ZVH in eigen huis tegen Exakta/Bovo uit Aalten. Trai- ner/coach Van der Burgt moest door het niet kunnen spelen van Cees van Opijnen (rugblessure) een andere op stelling kiezen. Deze opstelling was duidelijk niet ingespeeld op elkaar, wat in de wedstrijd tot uiting kwam. In de beginfase verliep het voorspoedig voor ZVH, zij kwamen snel op een 6-0 voorsprong, die verder werd uitge bouwd naar 14-9. Exakta ging nu alles of niets spelen en wist het Rentokil heel moeilijk te maken. De Zevenhuizense spelers waren niet echt scherp en Exak ta maakte daar in die laatste fase van de eerste set gebruik van. Na een spannen de strijd wist Bovo deze set met 15-17 te winnen. Exakta was nu goed op dreef en wist ook de tweede set winnend af te sluiten met 12-45. In de derde set kwam ZVH sterk terug door Exakta onder druk te zetten: met de service werden de aanvallen van Bovo ontregeld en kon de Zevenhuizen- se blokkering de rest doen. Bovo zakte terug en ZVH won deze set met 15-6. In de volgende sets wist ZVH steeds beter in het ritme te komen. Met de setstan den 15-7 en 15-9 wist ZVH deze wed strijd toch met 3-2 te winnen. Zaterdag speelden de Zevenhuizense heren alweer in sporthal Swania een competitie-wedstrijd. Tegenstander was VC Kuipers/Zwolle en daar moest Rentokil nog iets mee rechtzetten. De eerste ontmoeting in Zevenhuizen werd een 1-3 overwinning voor de Zwol lenaren. Kuipers startte goed en wist de eerste punten te scoren. In een spannende strijd, waarbij de de beide ploegen el kaar niets toegaven, wist ZVH met een uitstekend scorende Rini Boutens deze eerste set met 15-13 winnend afsluiten. In de tweede set raakte ZVH nog meer ingespeeld. Met de sprongservice van Albert Christina en het goede blok van Brecht Rodenburg werden veel punten binnengehaald, die de basis werd voor een 15-7 setwinst. In de derde set ging ZVH verder en liet Kuipers niet in hun spel komen, deze set werd met 15-5 winnend afgesloten. Doordat Alcom/Capelle met 2-3 thuis verloor van Piet Zoomers is de afstand met deze koploper nog slechts twee punten en met een wedstrijd minder gespeeld. Voor aanstaande woensdag staat de wedstrijd tussen Piet Zoomers en ZVH op de rol. De winnaar van deze wedstrijd neemt dan de koppositie over. Aanvang: 19.00 uur. Waddinxveen - Zaterdag speelden de volleyballers van Keukencentrum Be. Fair tegen Agon 1 uit Boskoop. Agon had vorige week nog gewonnen van één van de clubs bovenaan in de promotie klasse staan. Be Fair trok zich hier ech ter niets van aan en speelde een goede wedstrijd, wat ook in de einduitslag te zien was want de heren wonnen de wedstrijd met 3-1. In de eerst set nam Agon een voorsprong van 2-9. Be Fair had toen al veel netfouten gemaakt door de blokkering. Maar Be Fair her vond zichzelf en werkte deze achter stand helemaal weg. Er werd goed ge- passt, waardoor de aanval allerlei com binaties kon spelen. Be Fair kreeg een paar setpoints op de stand 14-13 maar het was Agon, die de eerste set won met 15-17. De tweede set verliep echter ge heel anders: Be Fair domineerde. Dit kwam doordat er nu een goede service- druk was aan de kant van de Wad- dinxveners. Ze wonnen de tweede set met 15-5. In de derde set was ongeveer hetzelfde beeld als de tweede set. Agon begon meer individuele fouten te ma ken, terwijl bij Be Fair alles goed liep (15-6). Be Fair hield ook in de vierde set het hoofd koel, alhoewel er veel fouten werden gemaakt met serveren. Het spel bleef goed en Agon maakte steeds meer fouten. Uiteindelijk kwamen er match points voor de thuisploeg op 14-5. Na een paar side-outs won Be Fair ook de laatste set met 15-5. Met deze overwin ning heeft Be Fair het gat met de clubs die onderaan staan gedicht. Op zaterdag 24 december wordt de laatste viswedstrijd gehouden van de hengelvereniging Zevenhuizen-Moer- kapelle: de zogenaamde kerstwed strijd. Vertrek om 8.00 uur vanaf de parkeerplaats van Hotel Vos. Rotterdam vonden de laatste rondes van het Persoonlijk Jeugd Kampioen schap schaken plaats. In de D-categorie tot 12 jaar) wist Jesse van Elteren h'jna de opvolger te worden van de kampioen van vorig jaar: Sven Stange. echter Tim Benning uit Zwijndrecht pakte Jesse een fraaie tweede plaats aiet 9 punten uit 11 partijen. Een uitste lde prestatie na een spannende i'l- Hij kwalificeert zich hiermee voorde Nederlandse Kampioenschap- pen- 'n de C-groep speelde Sven Stange niet zijn allerbeste toernooi. Toch mag zijn zesde plaats met 4 uit 7 niet slecht genoemd worden. Hij mag volgend jaar nogmaals in de C meedoen en zal dan zeker een van de favorieten voor de titel zijn. Tevens speelde in deze groep Biniam David, die een score haalde van 3,5 uit 7. In de B-categorie behaalde Michiel Blok (Messemaker en Moerka pelie) de vijfde plaats met 5 uit 7. Er had voor de 15-jarige speler van Moerkapel ie 1 punt meer in gezeten, maar er was geen reden voor ontevredenheid. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoerine van begrafenis ot crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Autobedrijf Ed Hemink heeft zijn naam verbonden aan het beloftevolle El van Groeneweg, die in de tweede helft van de competitie na de winter zeker om de bovenste plaats in hun afdeling gaan strijden. Op de foto: staand v. I. n. r. sponsor Ed Hemink. Silvester van Huisstede. Aziz Osman-Mahmoud, Mark de Hoog, Remco Huisman, Roland Heijnen en trainer/leider Cor Buitenhuis. Zittend v.l.n.r. Michael v. Iperen, Cor Buitenhuis jr., Gert-Jan Brand en René Vis.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 15