"Wij hebben lang genoeg een afwachtende houding aangenomen" Kerstzangavond met alle Moerkapelse koren Wintershow Rolling '90 Dierenvrienden? 25 dames in het zonnetje Sv^nhüizen-Moet^^^ Hart van Holland/21 december 1994 pagina 19 Interview met burgemeester L.M. Schools Programma Zeventien Enkele voorbeelden: Wie past bij wie? 140 bewoners hebben vrienden Ander vrijwilligerswerk Geldbedrag Zevenhuizen-Moerkapelle - Met welke verandering hij tevreden is? Daar hoeft burgemeester L.M. Schoots van Zevenhuizen-Moerka pelle niet lang over na te denken. "De gemeenteraad is altijd heel intern gericht geweest en daar is nu verandering in gekomen,vindt hij. "Politiek gezien zijn de luiken opengegaan. Dat geldt zowel voor de gemeenteraad als de inwoners van de gemeente. Dus zowel voor de kiezer als voor de gekozene". Als voorbeeld voor de omslag die dit jaar gemaakt is, noemt de burgemees ter de grote respons die de gemeente kreeg op een oproep in het Hart van Holland. Daarin werden 'meedenkende burgers' gevraagd. Omdat het gemeen tebestuur het 'niet langer verantwoord vindt om te blijven afwachten wat ande ren bedenken wat er op het grondge bied van deze gemeente zal gaan plaatsvinden', werd besloten een structuurvisie voor de toekomst te maken. Tientallen mensen reageerden op deze oproep en woonden inmiddels twee brainstorm-sessies bij. "Het gaat om ongeveer 50 mensen die in groepen werken," vertelt burgemeester Schoots. "Tijdens de eerste sessie werd een analyse gemaakt van de ster ke en zwakke punten van onze gemeen te. Anders gezegd: welke kansen en welke bedreigingen kent Zevenhuizen- Moerkapelle?". De sterke punten van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn bijvoor beeld het recreatiegebied en de ligging tussen de steden. De ligging is echter ook een zwak punt omdat de steden steeds groter worden en de gemeente Evenals voorgaande jaren wordt in Moerkapelle op vrijdag 23 december a.s. weer een kerstzangavond georgani seerd, waaraan alle Moerkapelse koren meewerken. Deze koren zijn: Ouderenkoor "De Avondster", de Christelijk gemengde koren "Asaf" en "Sursum Corda", jonge ren koor "Nethanja" en jeugdkoor "Asa- rela". Op deze avond zal er ook veel samen zang zijn. Peter Verweij bespeelt het orgel en Eri ca v.d. Kolk de dwarsfluit. Deze avond wordt gehouden in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Moerkapelle en vangt aan om 19.30 uur. De toegang is vrij. Er is echter een col lecte ter bestrijding van de onkosten. dreigen op te slokken. Bij de tweede bijeenkomst maakten de groepen tekeningen van het gebied. Daarbij kon men vervolgens aangeven hoe de gemeente eruit zou moeten ko men te zien. "Op de tekeningen van de verschillende groepen zijn parallellen aan te geven. Juist met deze overeen komsten gaan wij verder". Met de uit komsten van de sessies wordt een visie ontwikkeld voor de toekomst van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. "Het werd tijd dat wij zelf actie gingen ondernemen," meent Schoots. "Wij hebben lang genoeg een afwachtende houding aangenomen als het ging om dit gebied. We waren een beetje inge dommeld. Daarom was het tijd om uit de positie van slachtoffer te komen. Met een eigen visie sta je in discussies met de provincie en het rijk immers sterker". De uitwerking van de twee bijeenkomsten wordt uitgewerkt door een werkgroep die bestaat uit de wet houders Zijderhand en Brouwer, twee vertegenwoordigers uit de brainstorm sessies, twee mensen uit de agrarische sector en een vertegenwoordiger uit de glastuinbouw. "Eigenlijk vragen de notities die ver schijnen over de toekomst van Zuid- Holland om een eigen visie", vindt de burgemeester. "Er lijkt nog van alles mogelijk en de ontwikkelingen gaan gierend snels dus laten wij ons zo goed mogelijk voorbereiden door een Ze venhuizen-Moerkapelle een duidelijke plaats te geven in het gebied. Daarmee kunnen wij in 1995 aan de slag". Moerkapelle - Complimenten klon ken alom voor de schitterende rol lershow die de 36 jongeren van 'Rol ling '90' jl zaterdagavond in dorps huis "Op Moer" voor het voetlicht brachten. De show stond in het te ken van de winter, waarop kleding, decors en accessoires, waren afge stemd. De wintershow was zeer gevarieerd en er werd goed geschaatst, waarbij kunststukjes niet ontbraken. Kortom een fraaie show die met vaart en verve, op toepasselijke muziek uitgevoerd werd. Begonnen werd met de 'starsis ters': Maria en Ingrid Oskam, Rona en Iris Dijkema. Ellen Ham, Carla Matze, Josien de Graaf, Bianca van Helden en Elise Hoogendoorn vertolkten de Flintsto- nes. Onder het motto 'ritmo latino' traden Mariska Compeer, Wanda van Hoven, Desiree Immerzeel. Anita Koole. Gerdi- ne Lindhout. Vera de Niet. Kim Witte- koek en Trisja van 't Wout voor het voetlicht. De 'berenrap' was schattig met 'net' echte beren: Marloes Bukman, Marsha van Dommele, Colette Kamp, Wendy de Zwart, Sjoukje van Haastert, Claudia Jonker, Rachel v.d. Schee, Jennifer van Vuuren, Maral Noshad Sharifi en leke- liene Stange. De navolgende meisjes gaven een show als 'beatle hearts clubband': Ellen Ham, Carla Matze, Josien de Graaf, Bianca van helden, Elise Hoogendoorn, Maris ka Compeer, Wanda van Hoven, Desi ree Immerzeel, Anita Koole, Gerdine Lindhout, Vera de Niet, Kim Wittekoek, Trisja van 't Wout, Jorien v.d. Heijden, Maaike Vonk en Iekeliene Stange. 'Winterland' werd vertolkt door Rona Dijkema en Wanda van Hoven. De show werd besloten met een groots gezamenlijk optreden van alle leden van rolschaatsvereniging Rolling'9® Nadien kon de jeugd nog deelnemen aan de rollerdisco, wat eveneens een geslaagde happening werd. t.k. camper Mercedes 407 heel mooi om in te wonen alles aanwezig 14.500,- 01728-8049 t.k. gevr. opklapb. kinderst.; t.k. hulpveren opel kadett/astra 125,- 079-314529 t.k. bankstel bl/gr lamous 3-1 -1 vr. pr. 200.- tel na 18 uur: 01802-1676 t.k. Fiat Uno 45 bl bj 83 apk juli 95 rad/cass. rijdt prima vr. pr. 750,- 079-317444 t.k. gevr. kinderzitje voor auto tot 4 jaar 01727-14676 Gratis af te halen: 30x30 tegels ca. 150 079- 312777 gevr. oud hollandse krulschaatsen en vreemde modellen schaatsen 01891-16894 t.k. Puch Maxi i.z.g.st* kl. zwart 550,- na 18 uur: 079-315840 t.k. dressoir en tv kast lichtgrijs mdf pr.n.o.t.k. 01828-19067 t.k. vogelkooi wit ca. half jaar oud nieuw 40,- ik vraag 25,- als nw. 01727-13470 t.k. stereo tap deck model Pionier 115,- banden 150,-01828-16957 3 t.k. smoking maat 54/56 75,- na 18 uur: 01802-2567 t.k. antieke secretaire stoel: theetafel en Henry II kast 01802-2394 Hoera, Ellen wordt 27 jaar gefeliciteerd Pa en Ma (Ingezonden) ln uw krant van 30 no vember 1994 stond een foto van gekooi de vogeltjes, waarboven een tekst stond: Vogelvrienden hield geslaagde expositie. Omdat ik die tekst nogal stui tend vond reageer ik. Vogelvrienden kooien geen vogels, liefhebbers van vogels laten vogels vrij vliegen. Daar hebben ze ook recht op. Vleugels heb je immers om vrij te vliegen? ln het alge meen zullen dierenvrienden geen die ren opsluiten in kooien. Geen dier en geen mens verdient opgesloten te wor den als deze niets op z'n geweten heeft. P.S. Over dezelfde krant: Sinterklaas op de bres voor slachtpaarden. Als men gewoon het laatste stukje kannibalisme opzij zet en onze medebroeders de die ren niet meer opeten, dan zou het kwel len van dieren afgelopen zijn. Trees Bekink, Moerkapelle. Hooge Burch zoekt gastgezinnen/be- zoekvrienden voor zeventien verstan delijk gehandicapte bewoners. Net als iedereen kunnen ook verstandelijk ge handicapten intens gelukkig worden als er speciaal iemand voor hun komt. Twaalf vooral wat oudere mannen, en vijf vrouwen wachten, variërend in tijd soms al vier jaar op iemand, die hun wat extra aandacht kan geven in de vorm van een vriendschapsband. Het belang rijkste is dat ook deze mensen zo af en toe uit hun eigen omgeving worden ge haald. -Henk, 67 jaar. Vrolijk levenslustig. Kan zich goed redden. Iets doof. Beperkte woordenschat. Muziek is zijn grote hobby. Vindt het leuk om met een man ergens een pilsje te gaan drinken, een wandeling te maken, de stad in te gaan. Wacht sinds juni 1992. -Truus, 44 jaar. Ernstig verstandelijk gehandicapt. Praat niet, maar begrijpt kleine opdrachtjes. Heeft wisselende stemmingen maar bij persoonlijke aan dacht is stemming goed. Heeft in de gaten als anderen bezoek krijgen. Zoekt gastgezin/bezoekvrienden zonder huisdieren, die haar bijvoorbeeld één keer per maand mee naar huis willen nemen. Haar interesses: wandelen, fiet sen, koffiedrinken. Wacht sinds sep tember 1993. -Rob, 50 jaar. Rustige vriendelijke man met wisselende stemmingen. Geniet van sociale kontakten. Liefhebberijen: pijp roken, platen draaien, t.v.-kijken, tijdschrift lezen. Is gek op dieren, voor al honden. Loopt langzaam. Heeft dieet. Spreekt verstaanbaar, maar kan gaan stotteren als hij zich druk maakt. Wacht sinds begin 1991. -Trix, 45 jaar. Ernstig verstandelijk ge handicapt. Legt zelf nooit kontakt, maar reageert wel. Is dol op muziek en kan een beetje puzzelen. De vraag is of iemand haar op kan komen zoeken om iets met haar te gaan doen, zoals ergens naar toe wandelen en wat gan drinken, èn haar af en toe eens meeneemt naar huis. Wacht sinds januari 1994. Net als iedereen hebben verstandelij ke gehandicapten behoefte aan kon- takt, aandacht, vriendschap. Natuurlijk krijgen ze dit van hun begeleiders en familie. Maar het is fijn om daarnaast vrienden te hebben. Voor oudere be woners kan dat heel belangrijk worden als familie wegvalt of vanwege ouder dom niet meer regelmatig kan komen. Voor alle gastgezinnen en gastvrienden geldt dat er vooraf uitgebreid worde gesproken over welke verstandelijk ge handicapte het beste bij hun past. Het eerste half jaar, en zo nodig langer, wordt er een duidelijke begeleiding ge geven, Juist wanneer het gaat om ver standelijk gehandicapten die zich moei lijk kunnen uiten, is het kontakt met de begeleiders van groot belang. Begelei ders kunnen het gast gezin of bezoek- vriend vertellen op welke wijze hun ge handicapte vriend of vriendin laat mer ken hoe goed de nieuwe vriendschap hem of haar doet. Wel 140 bewoners van Hooge Burch hebben inmiddels via het vrijwilliger- sprojekt 'gastgezinnen' vriendschaps banden met mensen die wonen in de regio Woerden, Gouda, Alphen, Leiden. Zoals het met alle vriendschappen gaat, zien ook deze vriendschappen er iedere keer er anders uit. Vaak betreft het een heel gezin dat kontakt heeft met een verstandelijk gehandicapte. Even vaak gaat het om een individu dat een band met een Hooge Burch-bewoner aan gaat. Sommige vrienden bezoeken hun verstandelijk gehandicapte vrien of vriendin voornamelijk op in Hooge Burch, anderen nemen hun vriend mee naar huis om gezellig te praten, t.v. te kijken, te wandelen, te fietsen, de tuin te doen, een stukje auto rijden of om er gewoon te zijn. Vaak hoeft het gastgezin of de bezoekvriend niet zo veel te doen en is het al voldoende als de verstande lijk gehandicapte af en toe uit eigen omgeving wordt gehaald om even er gens anders te kunnen zijn. Binnen Hooge Burch is, naast de gastge- zinnen/bezoekvrienden, ook nog be- hoefteaan andere vrijwilligers, namelijk vrijwiligers die op zondagmorgen bewo ners begeleiden naar de kerkdienst en vrijwilligers die op een door-de-weekse dag een verstandelijk gehandicapte be geleiden in het zwembad. Informatie t.a.v. gastgezinnen/bezoek- vrienden: Corrie Hoogendoorn en Ros- witha van Bijlert: maandag, dinsdag en vrijdag tel. 01726-30465/30467. Ander vrijwilligerswerk tel. 01726-30380. Moerkapelle - Mevrouw H. Brouwer- Dekker, zeker dertig jaar actief als penningmeesteresse van het Veijaar- dagfonds van de Ned. Hervormde kerk van Moerkapelle, werd zaterdag middag door de Kerkvoogdij bedankt voor haar jarenlange trouwe inzet. Op hartelijke wijze werd van haar af scheid genomen. Met haar nam nog een aantal da mes afscheid dat 20 jaar of lan ger trouw een kaart bij de jarige gemeenteleden bezorgde, waarbij te vens de verjaardagbus omhoog gehou den werd. Als dank kregen ze een fraaie koperen herinnerings-gravure met kerkzegel en de datum waarop het ver jaardagfonds begonnen is, een verwij zing naar de restauratie en voorzien van ieders naam. Deze ging vergezeld van een bloemetje. Dit zijn namen van de dames van wie afscheid genomen werd: J.C. Oudijk - Bos, J. Monster - Scheele, C.C. Douw - Mostert, I. Vermulm - Hertog, H.J. Oudijk - Bos, L.H.A. van dén Berg - Me ijer, W. van Vliet - de Knegt en C. v.d. Linden - in 't Veld. Ook de dames W. Hertog - Hertog, C.K. Gorissen - Zijderhand, A. Immerzeel - Knop en A. Teeuwen - Troosteveneens 20 jaar of langer actief voor het Verjaar- dagfo'nds, ontvingen een plaquette. Extra bedankt werd mevrouw L. Boe- vée - Smaal, die 43 jaar 'haar' wijk loopt en nog niet van plan is hiermee te stop pen. De jaarlijkse bijeenkomst met de Kerk voogdij van de Hervormde Gemeente, in verenigingsgebouw De Rank, ook bij gewoond door de Hervormde predi- Namens de kerkvoogdij bedankt de voorzitter, de heer P. de Vrij de dames Boevée en Brouwer voor hun inzet. Van laatstgenoemde werd tevens afscheid genomen. kant, drs. J.W. Estrik en kosteres me vrouw C. Broer, verliep zaterdagmid dag bijzonder geanimeerd. Na de opening memoreerde president kerkvoogd P. de Vrij het ontstaan van het verjaardagfonds in 1948, waarvan mevrouw Zijlstra oprichtster is en be doeld om kronen in de kerk te kunnen bekostigen. De kronen werden betaald en het fonds bleef bestaan. Veel prakti sche dingen zijn door het verjaardag fonds bekostigd. Door de huidige penningmeesteresse, mevrouw A. Oudijk- van der Wilt, werd een bedrag van 55.000 gulden aangebo den, te besteden voor de restauratie van de kerk, die momenteel in volle gang is. Met een woord van dank werd door de voorzitter voorgesteld dit be drag te besteden voor de aanleg van een nieuw terrein voor de kerk, nieuwe gordijnen, een aantal nieuwe stoelen en wellicht twee nieuwe lichtkronen bo ven de nieuw te bouwen orgelgalerij.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 19