Üc®w,"e»»t Politie beboet vuurwerk-overtreders 2e kerstdag geopend 1 IKlURlllClI VEERMAN MAKELAARDIJ Samenwerkingsschool houdt actieweek voor Aidsfonds Hart van Holland wenst iedereen prettige kerstdagen! 110.00 tot 16.00 uur Kerstconcert Leiderdorp Kerstbingo Kienen bij Be Fair Kerstbingo in de Paddestoel Evenementenladder Maartenskoor op tweede kerstdag in St Jan Spiegeling van het verleden Flight pass Deskundige dienstverlening bij al uw activiteiten m.b.t. onroerende zaken Natuurlijk is de kerstman weer bij Keukencentrum op 2e kerstdag! ZUIDKADE 6 WADDINXVEEN TEL. 01828-11631 U i tvaartverzorg i ng H.E. van der Hammen Telefoon: 01892-17133 - b.g.g.: 01892-17193 17e jaargang nummer 594 21 december 1994 Op vrijdag 23 december geeft het Jongerenkoor Leiderdorp het zesde kerstconcert in de Dorpskerk in Lei derdorp aan de Hoofdstraat 19. Het concert begint om 20.30 uur en be staat uit zeer uiteenlopende stijlen: het koor begint met 'A Ceremony of Carols' en na de pauze wordt Filipijn- se kerstmuziek gezongen. Daarna brengt het koor het Argentijnse 'Na- vidad Nuestra' ten gehore. De diri gent is Jos Schohaus en de muzikale begeleiding bestaat uit harp, dwars fluit, piano, klarinet, fagot en slagin strumenten. Toegang: ƒ7,50. Inlich tingen: 071-412929/071-412147. Zevenhuizen - Op vrijdag 23 decem ber wordt bij PV de Stormvliegers een kerstbingo gehouden. De avond wordt gehouden in het clubgebouw aan de Zuidplasweg en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis en er zijn leuke prijzen te winnen. Waddinxveen - Vrijdag 23 december wordt in de kantine van Be Fair de traditionele kiepavond gehouden. De avond begint om 20.00 uur en om 21.30 uur zal de notaris de trekking verrichten van de grote verloting waarvoor 8.000 loten zijn verkocht. Waddinxveen - Op vrijdag 23 decem ber is er een kerstbingo-avond in wijk- en speeltuinvereniging de Pad destoel. De avond is bedoeld voor iedereen boven de 12 jaar en begint om 20.00 uur. Dé toegang is gratis. Ook in de kerstvakantie zijn er activi teiten in de Paddestoel. Op 28 de cember zijn er 's middags van 13.30 tot 17.00 uur films voor kinderen van 3 Fm 9 jaar. 's Avonds is de filmvoor stelling van 19.30 tot 23.00 uur voor kinderen van lOt/m 16 jaar. De komende week staat de hele regio in het teken van de kerst. Tot en met 23 december wordt in Gouda een kerstmarkt gehouden; op 2122 en 23 december voeren leerlingen van de Arnoldus van Osschool in Benthui zen een kerstmusical op; op 22 de cember is er een kerstzangdienst in de Hervormde Kerk in Benthuizen; op 23 december wordt in de Padde stoel in V. addinxveen een kerstbingo gehouden; 24 december is er een kerstmuziekshow in het Stek in Ha- zerswoude-Dorp en 27 december is er een schipperskerstfeest in de Doe len in Rotterdam. Meer informatie over deze evenementen: VVV-kan- toor Zevenhuizen, 01802-2131. Gouda Moerkapelle - Al verschillen de jaren geeft het Maartenskoor op tweede kerstdag in de St. Janskerk in Gouda een concert. Met een regelma at wisselende aanpak wordt daarbij 'iet kerstevangelie bezongen en ver woord. Dit jaar is gekozen voor de traditionele opzet onderbroken door meditatieve momenten. Tijdens het concert zal het Maartenskoor, be staande uit 1(H) stemmen. Nederland se. Duitse en Engelse liederen ten gehore brengen. Ds. J.J. Poort zal de meditaties verzorgen. Joke de Vin is a't Jan Bonefaas bespeelt het orgel i'oula de Gier heeft de algehele leiding. De uitvoering is op maandag 26 december om 10.30 uur in de St. Janskerk in Gouda. Oorlogs-kunstwerk in Rottemerengebied Zevenhuizen-Moerkapelle - Moet dat nu nog, na al die jaren?" vroeg kunstenares Corry Ammerlaan-Van Niekerk zich aftoen zij het verzoek kreeg om een oorlogsmonu ment te ontwerpen. Maar al snel was ik een andere mening toegedaan,verklaarde zij vorige week. "Juist nu, want nu kan het nog. Precies vijftig jaar na de bevrijding". Vorige week woensdag presenteerde zij in het gemeentehuis in Zevenhuizen haar ontwerp, dat de titel 'Spiegeling naar de toekomst' draagt. T, Het monument - de kunstena res spreekt liever over kunst werk - zal een herinnering worden aan de overval die op 29 april 1945 werd gedaan in het jachthuis Jolly Duck, onderduikadres en ont moetingsplaats van het verzet. Het wordt geplaatst op het kruispunt van de Tweemanspolder en hqt Koren molengat in Zevenhuizen als nage dachtenis aan iedereen die zich heeft ingezet voor de vrijheid. De stichting die zich heeft ingezet voor de plaat sing van het monument is de Stich ting John E. McCormick Foundation, genoemd naar de Amerikaanse mili tair die bij deze overval sneuvelde. Zowel de heer A. Veerman, voorzitter van de stichting, als burgemeester L.M. Schoots hebben zich de afgelo pen tijd sterk gemaakt voor de plaat sing van een monument. Het kunstwerk van Corry Ammer- laan, tevens artistiek directeur van Artihove, bestaat uit twee vlakke pil asters (platte zuilen) van 2,5 meter hoog en 0,60 meter breed die haaks op elkaar staan. De ene pilaster van brons aan de linkerkant beeldt de mensheid uit oorlogstijd en symboli seert het verleden. De andere pilas ter van roestvast staal aan de rech terkant werkt als een spiegel en sym boliseert de toekomst, die nog inge vuld moet worden. "Steeds zal het linkerdeel zich spiegelen in het rech- terdeel," aldus de kunstenares. "Wij mogen nooit vergeten dat deze men sen zich hebben ingezet voor onze vrijheid". De benodigde grond voor het monu ment wordt in eeuwigdurende erf pacht gegeven door het Recreatie schap Rottemeren voor het symboli sche bedrag van één gulden. Het kunstwerk zelf kost ruim 58 duizend gulden en wordt bekostigd door de stichting. Het is de bedoeling dat het door middel van financiële acties, do naties, schenkingen en subsidies kan wor den gefinancierd. Een onderdeel van de fondswerving is de verkoop van replica's van het kunstwerk, die fl. 49,50 zullen kos ten. De eerst replica werd vorige week overhandigd aan bur gemeester L.M. Schoots. Daarnaast zullen er certificaten uitgegeven worden aan donateurs van 25, 50, 100, 500 en 1.000 gulden. Zowel parti culieren als bedrijven zullen gevraagd een bijdrage te leveren. Replica van het kunstwerk dat 12 april 1995 zal worden onthuld. De tekst die op de sokkel komt te staan: "Voor altijd herinneren wij ons diegenen die zich hebben ingezet voor onze vrijheid. April 1995 De onthulling van het beeld vindt plaats op 12 april 1995. De Koninklij ke Luchtmacht heeft toegezegd deze gebeurtenis luister bij te zetten met een 'flight pass', het overvliegen van een squadron jachtbommenwer pers. Regio - De politie Hollands Midden, Jus titie en Buro Halt in Gouda hebben dit jaar afspraken gemaakt over de afhan deling van overtredingen met vuur werk. De boetes die gegeven zullen worden, zijn afhankelijk van de leeftijd (12 tot 15 jaar en 16 jaar en ouder) van de overtreders en de aard van de over treding. Voor vuurwerk dat niet aan de eisen voldoet, zullen de bezitters ervan respectievelijk fl. 75,- en 250,- moeten betalen. Vuurwerk dat niet voorzien is van de aanduiding 'Voor particulier gebruik' levert boetes op van respec tievelijk fl. 50,-en fl. 100,-en vuurwerk afsteken buiten de toegestane tijden komt op dezelfde beboeting te staan. Vuurwerk mag alleen afgestoken wor den tussen 31 december 10.00 en 1 januari 2.00 uur. Het is verboden om vuurwerk in bezit te hebben op een plaats die voor pu bliek toegankelijk is (winkels, kantines en dergelijke). Ook bij deze overtreding worden boetes van fl. 50,- en fl, 100,- gegeven. Jongeren tot 17 jaar krijgen ook de mogelijkheid de boete om te zetten in een alternatieve straf via Buro Halt. Wanneer de politie meer dan twee kilogram vuurwerk aantreft, wordt de zaak door Justitie behandeld. <=>oA? A. Veerman Beëdigd makelaar en taxateur Gediplomeerd onteigeningsdeskundige Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN M.F. Scheffers P.P. Eindhoven Telefoon01802- 1866 Telefax: 01802-3178 Waddinxveen - Onder het motto: 'Aids verdwijnt niet door er niets tegen te doen', organiseert de Samenwerkings school in Waddinxveen van 19 tot en met 23 december een actieweek voor het Aidsfonds. Er worden verschillen de activiteiten georganiseerd zoals een gesponsorde schaatsmarathon, waar bij 250 leerlingen zoveel mogelijk ron den proberen te schaatsen, en een Open Podium. Tussen de lessen door zullen er drumsessies en cabaretvoor stellingen zijn en wedstrijden in de sporthal. Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Het oude telefoonnummer in Zevenhuizen is komen te vervallen, bel: Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk

Hart van Holland | 1994 | | pagina 1