Kerstuitvoering Kreater IA ui,I "ï(oe brengt u de kerstdagen door? .Waddinxveen-Boskoop "Bestuurlijke schoonheid, daar moeten we naar streven." Levende kerststal St. Victorkerk Sfeervolle nieuwe winkel: Kadotiek Kerkdiensten leurohomel v</ONEI\j in Boskoop KLEINTJES IN BOSKOOP 01828-13500 verkoopt grond aan Hart van Holland/21 december 1994 pagina 23 InteiViov met burgemeester C.M. van der Linden Bentwoud Door omstandigheden is vorige week de "kleintjesbus" niet geleegd. Excuses daarvoor. Kleintjes-inzenders die op- of aanmerkingen hebben, gelieve zicht tot de uitgever van Hart van Holland te wenden, Drukkerij Elgersma, en niet tot de heer Binken. Dankzij de bereidwilligheid van de heer Binken hoeven Boskopers hun "kleintje" niet per post te verzenden! Bedankt meneer Binken! Hart van Holland UW TELEVISIEDOKTER Kerstavond, le en 2e Kerstdag Zijde 36 01727-14550 "Heel uitgebreid eten" "Sjoelen en gourmetten" "Dat hangt af van de drukte bij de brandweer" Hoe ging het met Waddinxveen in 1994? Omringende gemeenten heb ben te maken gehad met een gemeen telijke herindeling het afgelopen jaar, maar in Waddinxveen zijn vooral de gemeenteraadsverkiezin gen van grote invloed geweest. Die verkiezingen hebben volgens burge meester C.M. van der Linden merkba re gevolgen gehad. Tijdens de verga deringen van de gemeenteraad en de commissies is het goed te merken dat er zes partijen zitting hebben in de gemeenteraad in plaats van vijf, aldus de burgemeester. "De ouderen partij Unie 55+ is in de raad gekomen met twee zetels en D'66 heeft een zetel meer". Hij vertelt dat dit span ningen geeft. "Je kunt merken dat de harmonie van de afgelopen jaren er niet meer is. Ook in de discussies voel je dat". De overheid moet volgens burge meester Van der Linden streven naar "bestuurlijke schoonheid". Een begrip dat afkomstig is van de Com missaris van de Koningin van de pro vincie Utrecht, jonkheer Beelaerts van Blokland. "De kunst is altijd om de be slissingen goed uit te leggen aan de bevolking," vindt Van der Linden. "Dat is in mijn ogen bestuurlijke schoon heid. Neem het asielzoekerscentrum. Het is duidelijk dat zo'n centrum veran deringen met zich meebrengt. Ook pro blemen. Maar de gemeente wil zich niet onttrekken aan haar verantwoordelijk heid. Daarom is de raad ook akkoord gegaan met de komst van het centrum, uiteraard op een aantal voorwaarden. Maar hoe leg je deze beslissing uit aan de bevolking?" Burgemeester Van der Linden meent dan ook dat besturen steeds ingewikkelder wordt omdat moeilijke beslissingen moeten worden genomen. Om de positie van Waddinxveen te ver stevigen, is de gemeente twee jaar gele den een convenant aangegaan met Gouda en Moordrecht. "Daarin staan de afspraken die wij gemaakt hebben over zaken als ruimtelijke ordening, woningbouw en werkgelegenheid," legt Van der Linden uit. "Het is bedoeld om een vuist te kunnen maken. Met drie gemeenten sta je immers sterker dan alleen". Dat blijkt inderdaad uit de bij eenkomst met Gedeputeerde Staten van half november. "Toen werd het Streekplan Zuid-Oost bekend gemaakt en door het samenwerkingsverband hebben Waddinxveen, Moordrecht en Gouda goed kunnen scoren. Wij heb ben niet alle wensen kunnen verwezen lijken maar wel een groot deel ervan. In de komende tijd wordt het convenant nader uitgewerkt". Eén van de zaken die geregeld wordt in het convenant is het bedrijventerrein ('Coenecoop Hl') dat aangelegd zal wor den in samenwerking met Gouda en Moordrecht. "Coenecoop 1 is vol en met Coenecoop II zijn wij al aardig op weg," legt burgemeester Van der Linden uit. "Net als Zuidpias I op woningbouwge bied. Dat is ook klaar. Het plan voor Zuidpias 11 is inmiddels gereed maar nu gaan wij al denken aan een derde wijk: de triangel, die gesitueerd zal wgrden in de driehoek tussen de Beijerincklaan en Coenecoop. Dat wordt Zuidpias III. Op het gebied van ruimtelijke ordening kampt Waddinxveen net als alle andere gemeenten in het Groene Hart van Hol land met de problematiek van het Bent woud. "Het is een lastig probleem," vindt de burgemeester. "Er wonen en werken agrariërs in dat gebied die er al generatie na generatie op die grond zitten. Anderzijds moet er genoeg groen gerealiseerd worden in de Rand stad. Het is immers niet de bedoeling dat de Randstad volgemetseld wordt". Voorop staat voor de burgemeester van Waddinxveen in elk geval de leef baarheid van de gemeente. "Het ge meentebestuur is er voor de bevolking en niet andersom," benadrukt hij. "Daarom blijven issues als huisvesting en werkgelegenheid heel belangrijk. Wij streven naar een gemeente waar het goed wonen en werken is". Waddinxveen - Op tweede kerstdag zal 's middags vanaf 14.00 uur een aantal muzikanten van Concordia aanwezig zijn bij de levende kerststal in de St. Victorkerk. De groep zal kerstliederen spelen die afgewisseld zullen worden met orgelspel en muziek van een fluitis te en een harpiste. Aan de Zuidkade langs de Gouwe in Waddinx veen is vanaf vorige week een nieuwe winkel gevestigd: de Kadotiek van Diane Appel en Fabiola Hoekstra. De jonge ondernemers zij zijn beide 24 jaar) verko pen in hun sfeervol ingerichte winkel onder andere glaswerk, rieten stoelen, zijden bloemen, kerstartike len, pluche beesten en spiegels. Daarnaast zijn er grenen meube len. kussens, kaarsen en kaarsenstundaards en een grote collectie gelakt zilver dal niet gepoetst hoeft Ie worden. De winkel is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot IS. 00 uur. op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. 24 uur service 3 maanden garantie ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast enz. Waddinxveen - Vijftig leerlingen van Kreater speelden afgelopen vrijdag in de grote zaal van het centrum voor kunstzinnige vorming mee in de kerstuitvoering. Zij speelden dwarsfluit, keyboard, accordeon, cello, piano, klarinet, gitaar en blokfluit. Te horen waren songs als Rudolph the red-nosed Reindeer'. Midden in de winternacht en 'O little town of Bethlehem'. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. Ie kerstdag: 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur ds. P.M. de Wit, Gouda.. Herv. Immanuël kerkgem. Kersta vond: 21.00 uur ds. A.A. v. Houwelin- gen, sow-kerstnachtdienst Ontm. kerk; 22.30 uur ds. J.C. de Moor, sow- kerstnachtdienst lmm. kerk.; le kerst dag: 9.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen; 10.30 uur ds. A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur drs. J.D. Kraan, Nieuw Ven nep, sow-dienst Ontm. kerk. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13): le kerstdag: 10.00 uur spreker br. H.G. de Roodt. Boskoop V.P.G.: Kerstavond: 21.00 uur ds. J.A. Broström-Bruin; Herv. gem. Kerstavond: 19.00 uur ds. R. de Reuver; 21.15 uur ds. L. v. Nieuwpoort; Ie kerstdag: 9.30 uur ds. R. de Reuver: 18.30 uur: ds. J.A. v. Hooijdonk, gez. dienst herv. kerk. De Stek Kerstavond19.30 uur ds. J.A. v. Hooijdonk: le kerstdag: 9.30 uur ds. K.J. Jansen, Utrecht. Chr.Geref. kerk Ie kerstdag: 9.30 en 17.00 uur ds.M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel Ie kerstdag: 10.30 uur: Kerstviering. Geref. kerk Kerstavond: 19.30 uur: kerstavonddienst; le kerstdag: 9.30 uur: ds. J.A. v. Hooijdonk; 18.30 uur zie herv. gem. Afgelopen maandag hebben burge meester C.M. van der Linden en de heer G.A. van de Weg een overeenkomst ge tekend waarbij de gemeente Waddinx veen grond verkoopt aan de Hooge Burgh. Op de grond zal een dependan ce van Hooge Burgh gebouwd worden. De dependance, die plaats zal bieden aan 112 bewoners met een verstandelij ke handicap, zal bestaan uit twee on derdelen: een terrein met tien schakel bungalows met daarbij een activitei tencentrum en een kantoorgebouw. Daarnaast worden vlakbij dit terrein in de wijk nog vier woningen gebouwd waar eveneens inwoners van de Hooge Burgh worden gehuisvest. Met de nieu we voorziening zijn 110 tot 115arbeids- plaatsen gemoeid. t.k. lichteiken bergmeubel met bar 400.- 01828-11606 t.k, doorwerkpak en overall kaki mt. 50 01828-16147 gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pag. 8! Ivanka Somers (21) uit Zoetermeer nodigt op eerste kerstdag haar familie uit. "Wij eten altijd heel uitgebreid met kerst," vertelt zij. "Vorig jaar heb ik bijvoorbeeld een diner verzorgd met zeven gangen. Wat ik dit jaar ga maken weet ik nog niet. Ik heb altijd in de horeca gewerkt dus het wordt zeker iets bijzonders". De tweede kerstdag gaat Ivanka gourmetten bij een vrien din. "De eerste kerstdag ben ik met zoon en dochter bij mijn ouders." vertelt me vrouw Verhoef (29) uit Waddinxveen. "Wij gaan er een leuke dag van maken met cadeautjes onder de kerstboom en spelletjes zoals sjoelen, 's Avonds gaan we gourmetten". De tweede kerstdag is mevrouw Verhoef thuis met haar gezin. "Misschien gaan wij die dag naar de nieuwe Disney-film: De leeuwenko- ning". J. van Gelderen (31) uit Boskoop weet nog niet precies hoe zijn kerst eruit zal zien. "Het hangt ervan af," zegt hij, "Of het druk is bij de brandweer. De ene keer is het heel druk en de andere keer niet". Vast staat in elk geval dat hij zijn vrije tijd zal doorbrengen met zijn vrouw en twee kinderen. Tot de kerst heeft hij genoeg werk. want vanaf het verschijnen van de kerstzegels is de stroom post goed op gang gekomen.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 23