"WATERRIJK" - 16 GESCHAKELDE VILLA'S ffl de pater fa fa WAAIJER WÉÈimSn I ll r; bunnik pfsrf ONROEREND GOED (makelaardij Hart van Holland/21 december 1994 pagina 27 De Huizenbeurs Uw adviseur bii uitstek in bemiddeling van: aan- en verkoop van üw woning optimaal en onafhankelijk hypotheekadvies •ialle verzekeringen financieringen persoonlijke leningen pensioenen spaaradviezen, deposito's huur en verhuur wenst u prettige feestdagen!! Zijde 28 te Boskoop Tel. 01727-10747 - fax 01727-11669 Wethouder Van der Kolk voor de patiowoningen met een terrasvlonder gedeeltelijk boven het water zal er op een crea tieve manier met de ruimte moeten worden omge sprongen. Dat kan onder meer door een grote variatie, qua vorm en qua kleur van wonin gen. Daarnaast moet er wel samen hang zijn. Die een heid wordt ge creëerd door de ge graven singel, die als een diagonaal van de Prins Hen drikstraat bij het Juliana-kwartier richting toren Hervormde kerk loopt. Langs deze brede diagonale singel komen fiets en wandelpaden en aan beide kan ten bijzondere bebouwing. Bij het planontwerp wisten we wat we konden verwachten: hele dras sige, slechts gedeeltelijk ontveen- de grond, waarop een goede funde ring moet worden gerealiseerd". 800 woningen tot 2010 "Het ontwerpplan gaat uit van zes fasen. De eerste fase: bouw van sociale huurwoningen is voltooid. De woningen, grenzend aan de Voorofscheweg, hebben hun ach terzijde op hèt zuiden. De eerste paal voor het complex van 30 gesta- KOOPSOMMEN VANAF f420.000,- v.o.n. (type Cl) Inmiddels is de bouw gestart van het bouwplan van 16 royaal geschakelde villawoningen met inpandige garage op bouwlokatie Waterrijk te Boskoop. Indeling: entree, hal, betegelde toiletruimte met fontein, garage/berging (binnendoor te bereiken), riante L-vormige woonkamer ca. 45m2 met schuifpui naar riante achtertuin op het Zuiden, gesitueerd aan brede sloot, open keuken. leVerd.: overloop, 3 riante slaapkamers met mogelijkheid voor dakterras, betegelde badkamer met ligbad, aparte douche, toilet en wastafel. 2e Verd.: riante open zolder, studio met mogelijkheid voor meerdere kamers. Bijzonderheden: inhoud vanaf ca. 515m3, kavelgrootte vanaf 291 m2. Woningen worden ca. zomer 1995 opgeleverd. NVM pelde huur-woningen ging in okto ber 1992 de grond in. De woningen werden verdeeld onder de woning bouwverenigingen "Onze Woning" en "St. Joseph". Begin 1995 gaat er een paal de grond in voor een tweede woning complex met gestapelde wonin gen. Dan gaat fase II van Waterrijk van start. De flat met 30 woningen, is gedeeltelijk voor de sociale huur sector. Woningbouwvereniging "St. Joseph" hoopt ongeveer de helft in de vrije huursector te ver huren. We zijn ontzettend^benieuwd of we een categorie mensen voor deze etage-woningen kunnen interesse ren. Iedereen kan voor deze vrije sector-woningen in aanmerking ko men, mits men de huur kan betalen. Daarom zal als basisvoorwaarde een bepaald minimum-maandinko men gelden. Mensen «die hier be langstelling voor hebben kunnen zich melden bij het gemeentehuis of bij de St. Joseph". Fraaie villa's "Inmiddels is fase 111 al weer enige tijd aan de gang. Deze omvat de bouw van zestien geschakelde wo ningen in de vrije sector, elf patio bungalows, drie vrijstaande kubus woningen, 1 villa 'Rotonda', één muurwoning en één kubuswoning de blikvangers van "Waterrijk". In drie clusters worden bovendien nog 16 sociale koopwoningenwor- den gebouwd (152.000 v.o.n.red.) waarvan de hoekwoningen in de vrije sector met diverse extra's, een ton duurder zijn. Daarna volgen nog de fases vier, vijf en zes. Omdat we telkenjare vanwege de contingentering door de rijksover- Ontwikkelen en uitvoeren van complete bouwprojecten Utiliteitsbouw, woningbouw, verbouwingen, onderhoudswerken en renovatie. Wij wensen u prettige kerstdagen en een voorspoedig 1995 B.V. BOUWBEDRIJF W.A. WAAIJER heid, maar een veertigtal woningen mogen bouwen, bestaan de fases in "Waterrijk", uit een dertigtal voor de sociale sector en een aantal voor de vrije sector. Bovendien moet de gemeente een aantal wo ningen over houden,voor het geval kwekers of grondeigenaren elders in het dorp in de particuliere sector een woning willen realiseren. We bouwen zoveel mogelijk voor eigen inwoners, ook voor dure luxe wo ningen is in Boskoop belangstel ling. Maar bóven de vrije sector grens is het moeilijk om mensen van buiten te weren. We proberen de enorme woningbehoefte wat te minimaliseren. Op dit moment staan er zo'n 900 woningzoeken den geregistreerd. Dat wil niet zeg gen dat deze mensen dakloos zijn. Een aantal zal trouw-of samenle vingsplannen hebben. Anderen willen op zichzelf gaan wonen; jon ge gezinnen zoeken een grotere wo ning en ouderen een kleinere. Met "Waterrijk" hebben we een plan tot 2010 dat voorziet in de bouw van circa 800 woningen. We mogen die niet in één keer bouwen, maar mondjesmaat met provinciale en/ of rijksoverheid-goedkeuring. Planologische en financiële contingenten Er worden namelijk planologische- en financiële contingenten toege wezen. Planologisch lijkt er wat meer te kunnen, omdat het vrije sectorwoningbouw betreft. Waar het de financiële contingenten be treft is men voor subsidiëring af hankelijk van de overheid. Begin 1996, bij de start van de vier de fase, gaan we goedkopere wo ningen bouwen, in ieder geval on der de twee ton. We denken bij de planvoorbereiding over de moge lijkheid van 'cascowonin gen'. De koper kan het pand zelf afbouwen". Bouwers in Waterrijk zijn: Bouwbedrijf Waaijer uit Leidschendam: de combi natie Leyten en Partners B.V.Rotterdam en Bouw en Aannemingsbedrijf J W Verweij uit Boskoop. Ontwerp Waterrijk: Zand- voort Ordening Advies. Informatie: De Pater Ma kelaardij Zijde 6 Boskoop tel. 01727-15409. De verkoop van woningen van Bouwbedrijf Waaijer uit Leidschendam wordt gecoördineerd door de Huizenbeurs, Zijde 28 Boskoop, tel. 01727- 10747. Voorts kan informatie in gewonnen worden bij Bunnik Onroerend Goed, Zijde 38 Boskoop tel. 01727-13134. Dit is een project van Leyten en partner B V. te Rotterdam. Boskoop - Waterrijkis de nieuwe woonwijk 'in aanbouw' in het hart van het kwekersdorp aan de Gouwe. De nieuwe wo ningen zijn vlakbij het-dorpcentrum gesitueerd op een locatie waarvan de grond voorheen voor broodwinning van een groot aantal Boskoopse kwekers zorgde. Zij zijn schadeloos gesteld door de gemeente, ofwel 'uitgeplaatst'. Sommigen verhuisden na het 'afkweken' naar nieuwe, door Stibos in cultuur ge brachte gronden aan de andere zijde van Boskoop. Anderen, van middelbare leeftijd, vonden nu de tijd rijp om met hun werk te stoppen. "De grondverwerving heeft weinig voeten in de aarde gehad", zegt wethouder Van der Kolk. Hij heeft de gehele voorberei dingsperiode van "Waterrijk" meegemaakt: zes jaar! "Maar toen het plan rond was is het wel snel gegaan constateert hij. "Het bestemmingsplan voor dit ge bied moet nog vastgesteld worden en alle procedures doorlopen, maar inmiddels is het eerste con tingent al weer enige tijd in ge bruik". Alle watergangen in tact "Het bijzondere van het plan "Wa terrijk" is het behoud van de land schapsstructuur. Alle watergan gen zijn intact gebleven. Het is niet de bedoeling om op de langgerekte kavels te gaan bouwen. Wil Water rijkeen levendige wijk worden, dan i BOSKOOP: ZIJDE 38 - 01727-13134 WADDINXVEEN: KERKWEG OOST 224 - 01828-13822 BOSKOOP: ZIJDE 6 - 01727-15409 Postbus 137 - 2260 AC Leidschendam. De Star 5 - 2266 NA Leidschendam. Tel. 070-3 200 100 Fax 070-3 273 876

Hart van Holland | 1994 | | pagina 27