Asiel ontvangt bijna 9 duizend gulden van Dierenbescherming "Het is belangrijk om allemaal dezeifde taal te spreken Koninklijke onderscheidingen Zwembad De Hazelaèr krijgt nieuwe zuiverings- en verwarmingsinstallatie AVaddinxveen-Boskoop Rijnwoude De Hazelaar record aantal bezoekers Hart van Holland/21 december 1994 pagina 29 Interne^1 met burgemeester J.J. Spros Sluiting van het éne zwembad is redding voor het andere "Elk jaar kijk ik terug op het afgelopen jaar en vraag mezelf af: wat hebben wij dit jaar gerealiseerd? Hoeveel projecten zijn er dit jaar gestart en welke zijn afgerond?" Aan het woord is drs. J.J. Sprosde burgemeester van Boskoop. Vorige week werd hij opnieuw benoemd tot burgemeester en ging daarmee zijn tweede ambtsperiode in. "En ik vind dat wij over het afgelopen jaar niet ontevreden hoeven zijn want wij hebben veel bereikt". Dat beschouwt burgemeester Spros als het prettigste van zijn werk: gezamenlijk voor veranderingen en verbeteringen zor gen. "Als ik door Boskoop rijd en ik zie hoeveel er veranderd is de afgelopen jaren, dan moet dat iedereen die eraan gewerkt heeft een kick geven," vertelt hij. "Kijk alleen al naar het winkelcen trum. Nog niet zo lang geleden zag je daar alleen maar de achterkant van huizen. En nu ziet het er prachtig uit. Zulke veranderingen zorgen voor voldoening." Twee projecten die voor 1995 nog op het programma staan zijn onder andere het appartementencomplex bij de galerijkavel en het nieuwe zorgcentrum waar het verzor gingstehuis Irene vroeger stond. Naast kansen kent Boskoop echter ook bedreigingen. "De finan ciële situatie van de gemeente is slecht," aldus burgemeester Spros. "Er komt steeds minder geld van het Rijk terwijl de gemeen ten steeds meer verantwoordelijkheden krijgen toegeschoven. 'Jullie kunnen dat goedkoper regelen', zeggen ze dan. Maar dat is niet altijd waar. Daardoor wordt besturen voor ons steeds ingewik kelder". Toch mogen de financiële moeilijkheden geen reden zijn om in een hoekje te gaan huilen, vindt de burgemeester. "Wij blijven gewoon doorwerken. Natuurlijk zonder daarbij onze ogen te sluiten voor de situatie waarin wij zitten. Het komende jaar gaan wij bekijken of er nog meer bezuinigd kan worden. Mocht de raad van mening zijn dat dat echt niet kan, dan moet artikel 12 eraan te pas komen. Dat betekent meer geld van het Rijk maar minder zeggen schap over dat geld". De gemeenteraad wordt zorgvuldig op de hoogte gehouden van alle ontwikkelingen. "Het is belangrijk dat iedereen meedenkt en op één lijn zit. Dat geldt zowel voor het college als voor de raad en de medewerkers op het gemeentehuis. Daarnaast is het van belang om allemaal dezelfde taal te spreken, want alleen op die manier kun je samen veranderingen tot stand brengen. En dat geldt in de nabije toekomst ook voor de inwoners van Boskoop, want het is de Twee vrijwilligers van het asiel, Marv Eegdeman en Loek Derksen. ontvingen de cheque uit handen van de heer Barnhard van de dierenbescherming afdeling Boskoop bedoeling dat er informatiebijeenkomsten gehouden zullen worden over de kerntakendiscussie die in het voorjaar van 1995 gehouden wordt". Boskoop - Vorige week ontving het die renasiel aan de Otweg in Boskoop een kerstcadeau van de Dierenbescher ming afdeling Boskoop in de vorm van een cheque ter waarde van fl. 8.750,-. Enige vrijwilligers namen deze cheque uit handen van Kees Barnhard in ont vangst. Het bedrag voor het asiel maakt deel uit van opbrengst van de landelijke actie van de Dierenbescherming. Deze ging eind vorig jaar van start en bestond onder andere uit puzzelacties en een benefiet-diner voor honden in Utrecht. In totaal bracht de actie 700.000 gulden op. Dit geld is verdeeld over de tachtig dierenasielen in Nederland. De opvang van zwerfdieren en af- standsdieren (dieren die weggedaan worden) is een dure aangelegenheid. De kosten van voeding, medische ver zorging en hygiëne loopt jaarlijks in de miljoenen. Gemeenten betalen deze kosten doorgaans voor 14 tot 21 dagen terwijl een hond gemiddeld 30 dagen in een asiel zit en een kat 40 tot 50 dagen. Daarom kampen de asielen met forse tekorten. Giften zijn daarom welkom en het is ook mogelijk een kooi in het asiel te sponsoren. Inlichtingen: 01727- 11810 Boskoop - Afgelopen vrijdag werden in Boskoop twee koninklijke onderschei dingen uitgereikt door burgemeester J.J. Spros. 's Middags werd de heer W.C. Mulder verrast met de eremedail le in zilver, verbonden dan de Orde van Oranje Nassau. De heer Mulder kreeg deze medaille na veertig jaar trouw dienst bij de firma D. van Teylingen. Hij maakt gebruik van de gelegenheid om vervroegd uit te treden en nam vrijdag afscheid. Op 20 september trad de heer Mulder in dienst bij de firma Van Tey lingen. per 1 januari 1960 werd hij aan gesteld als chef kwekerij en per 1 janua ri 1962 als chef-inkoper (bomenzoe- ker). De afscheidsreceptie werd gehou den in de Lido-zaal van restaurant Flo rida. s Avonds was de heer Booij aan de beurt. Hij werd door Hare Majesteit de Koningin benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau omdat hij zich op verschillende manieren heeft inge zet op zakelijk, maatschappelijk, be stuurlijk en kerkelijk gebied. Zo is hij mede-oprichter van de maatschap An ker Booij Chaudron, thans Arenthals/ Chaudron, die behoort tot de 25 groot ste kantoren op het gebied van accoun tancy en belastingen. Hij vervulde vele nevenfuncties zoals vice-voorzitter en lid van het dagelijks bestuur, woord voerder voor de media van de Neder landse Federatie van belastingadvi seurs in Den Haag, (hoofd)redacteur van diverse vakbladen, lid adviescom missie voor fiscale zaken van de Twee de Kamerfractie CDA. Daarnaast bekleed(de) hij diverse commissaria ten. Ook op maatschappelijk gebied heeft de heer Booij niet stilgezeten. Zo was hij ondermeer lid, fractievoorzitter en wethouder van de gemeenteraad van Boskoop en lid van het Intergemeente lijk Overlegorgaan Midden-Holland. Daarnaast was hij grondlegger en se cretaris van de CDA-fractie, voorzitter van het bejaardentehuis, bestuurslid van de bibliotheek, initiatiefnemer speeltuinvereniging Gruthof. adviseur Stichting Oost Europa Boskoop, be stuurslid van stichtingen en redacteur van het kerkblad Hervormd Boskoop. Tenslotte is hij erelid van jeugdsocië- teit "t Fetertje en drager van de zilveren erepenning van de gemeente Boskoop. Per 1 januari 1995 treedt de heer Booij uit de maatschap Arenthals/Chaudron. De uitreiking van de onderscheiding vond plaats in de Rozenburcht in Bos koop. Hazerswoude-dorp - "Het slopen is een hele klus geweest en er moet nog heet wat werk verzet worden aleer zandfiltars en verwarmingsinstallatie draaien. De meeste buizen en onderdelen liggen in middels hier. Alleen twee grote zandfil- ters en de verwarmingsketel moeten nog naar Hazerswoude worden getranspor teerd", vertelt Dirk van der Lede. voorzit ter van de Stichting Zwembad De Haze laar "Niet alleen particulieren, maar ook bedrijven verlenen spontaan mede werking en stellen zo nodig, gereed schap en ander materieel beschikbaar". Jan Slappende!: "De onderhoudswerk zaamheden die verricht worden, verlo pen volgens een 'stappenplan', opge steld voorde opening in 1993, naar aan leiding van eisen van de provinciale overheid. Een aantal onderdelen, zoals bestrating, schilderen van het buiten werk alsmede kleedhokjes, is al afge werkt. Verbetering van de waterkwaliteit en vervanging van zandfilters en water- verwarminstallatie, behoorden daar ook toe. Door toeval vindt de vernieuwing van de installaties in de machinekamer eerder plaats dan gepland Er is blijdschap in Hazerswoude-dorp om een buitenkansje en leedwezen in de gemeente Rijnsburg. Daar werd het grote zwembad, annex golfslagbad ge sloten. "De gemeente verkocht de grond aan een projectontwikkelaar, die op zijn beurt de onderdelen aan een sloper verkocht", zegt Jan Slappendel. Hij vernam via familie van z'n uit Rijns burg afkomstige echtgenote, de slui ting van het zwembad, waarop het be stuur in contact trad met projectont wikkelaar en sloper voor overname van pompen, zuiverings- en verwarmings installatie. Tegen een geringe vergoe ding konden de onderdelen die nodig zijn voor zuivering en verwarming, na demontatie naar het terrein van zwem bad "De Hazelaar" verhuizen. Om één en ander geolied te laten verlo pen, werd onder Jan's leiding, door de technisch vakkundige ploeg volgens een draaiboek drie weken van de vroe ge zaterdagmorgen tot de late zater dagmiddag, intensief gedemonteerd. Thans worden op zaterdag lasapparaat en breekijzer gehanteerd in de verwar- mings-en zuiveringskeider van "De Ha zelaar" om de oude installaties te ont mantelen. "We zijn hier nog wel enkele maanden bezig", concludeert Van der Lede, "en alles gebeurt door deskundi ge vrijwilligers. We prijzen ons gelukkig dat in Hazerswoude-dorp iedere inwo ner van jong tot oud het gevoel heeft dat het zwembad gezamenlijk eigen dom is. En dat is het ook. ledereen is er emotioneel bij betrokken. Zodoende hebben we de beschikking over vaklie den, die op hun vrije zaterdag mee wil len helpen. De één wat intensiever dan de ander, maar bij ons is iedere vrijwil liger even belangrijk, ook degene die in de zomermaanden één keer per week een paar uur toezicht houdt". Slappendel: "De Hazelaar telt zeker 300 vrijwilligers, die zich doorgaans als J. Slappendel en D. van der Lede tussen roestvrijstalen leidingen, afsluiters, pompen en dergelijke, die 'hergebruikt worden voor zwembad De Hazelaar 'specialist' op één terrein inzetten. Elke vrijwilliger is ingedeeld in een groep. Zo is er een sectie activiteiten, groen voorziening, kantine, techniek- en on derhoud, zwembadtoezicht en kassa. De respectievelijke bestuursleden van de stichting, coördineren elk een be paalde vrijwilligersgroep". ..Karin van Tol heeft de leiding van de kassavrijwilligers en Nelie van Velzen van de zwemzaken. Marijke van Zanten is secretaresse. Jan Slappendel leidt de technische ploeg, Jan van Wijk beheert de financiën (wordt Martin van Eijk) en verder regelen en onderhouden Fons Kok en Marty Jager contacten met plaatselijke en provinciale overheid. Van der Lede: "We zijn blij met de finan ciële eenmalige bijdrage van de ge meente Rijnwoude van 75.000 gulden, welke ook het bestuur van het gepriva tiseerde Willem Alexanderbad kreeg. De gemeente houdt nu alleen het over dekte te renoveren bad "De Dolfijn" in eigendom. Hoewel we zonder winst draaien, komen we geld tekort om alle onderhoudswerkzaamheden van de opbrengst van het zwembadbezoek, donateurs en giften te bekostigen. Een financieel ingrijpende onderhoudsklus is bijvoorbeeld de totale nieuwe coa ting die in de zwembaden moet worden aangebracht. Dat komt aanstaand voorjaar aan de orde. Nu moeten we de grote installatia-klus klaren. We hopen ruim voor 1 mei gereed te zijn en hopen dat de zomer van 1995 net zo mooi wordt als die van het afgelopen jaar". Het gaat goed met het geprivatiseerde zwem bad "De Hazelaar". Een conclusie die gemaakt kan worden na een opsomming van feiten door de heren V.d. Lede en Slappendel. Twee zwemseizoenen zijn er inmiddels, na de geruchtmakende start in juli 1993, achter de rug. De eerste met zeer slecht weer.... "Deze zomer hadden we een record aantal bezoekers. In totaal telden we er meer dan 30.000. Dat is. in de jaren dat het zwembad gemeentelijk eigendom was, nooit voorgeko men. Gemiddeld trok het zwembad zo n 12 a 13.000 bezoekers per zomerseizoen. Boven dien werden 400 (gezins)abonnementen ver kocht. "Ook jongeren die de 20 al gepasseerd zijn en bij een gezin behoren vallen onder het gezinsabonnement. We doen daar niet moeilijk over. Het gebeurt niet zelden dat abonnement houders toch nog bij elk bezoek een muntstuk van een vijfje bij de kassa deponeren, gewoon uit sympathie", lacht V.d. Lede. Koninklijk huis: Als bijzonder orginele geste is door het Stichtingsbestuur een familie-abon nement aan de leden van het Koninklijk huis gezonden. In de begeleidende brief benadruk te het stichtingsbestuur dat "De Hazelaarhet eerste Nederlandse zwembad was dat zonder een cent subsidie van start ging. Deze brief en de hartelijke bedankbrief van H.M. Koningin Beatrix hangen ingelijst in het kantoor van "De Hazelaar'. Slappendel: "Aan de hand van abonnementen verkoop is een adressenbestand opgebouwd. Degenen die deze zomer een abonnement kochten en geen inwoner van Hazerswoude- dorp zijn - veel Boskopers bijvoorbeeld- zitten uiteraard ook in het adressenbestand en krij gen het 'Hazelaartje'. dat hier huis-aan-huis verspreid wordt, toegezonden. Het 'Hazelaar tje' is een informatiebulletin over het wel en wee van het zwembad. Zo blijft iedereen op de hoogte en blijft de bevolking betrokken bij het zwembad. Heel Hazerswoude-dorp leeft mee. Ook hoogbejaarden die nog goed ter been zijn. Diverse bewoners van het verzorgingshuis "Driehof" maakten de afgelopen zomer een wandelingetje naar De Hazelaar en kwamen een kijkje nemen en een kopje koffie drinken. We hopen dat het zwembad ook in de toe komst. in de belangstelling blijft staan".

Hart van Holland | 1994 | | pagina 29