Politieberichten Bedrijven-kegelcompetitie groot succes Verleden Tijdschrift 39 is uit Opening expositie bibliotheek Boskoop itieberichten IJssel en Gouwe 1 Hart van Holland/21 december 1994 pagina 3 ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Bureau Rijnwoude weer geopend Verkeersongeval met letsel Project bestrijdingsmiddelen ■PU O/BiWL JljS door V SJÉ Zevenhuizen-Moerkapelle 30.250 exemplaren. Waddinxveen: Boskoop: Na een ingrijpende verbouwing is vanaf vandaag het politiebureau van Rijn woude aan de Vondellaan in Hazers- woude-Rijndijk weer geopend. Op werkdagen en zaterdagen is het bureau geopend van 9.00 tot 17.00 uur en tele fonisch bereikbaar via 01714-19003 en 06-11. De tijdelijke lokatie is vanaf van daag gesloten. Algelopen zaterdag vond in Hazers- woude-Rijndijkeen ongeval plaats in de Orionhof. Een 28-jarige inwoonster van Hazerswoude-Dorp reed met haar fiets tegen een plantenbak bij de kruising met de Steenbokstraat. De vrouw is met een gebroken sleutelbeen overge bracht naar het ziekenhuis. In de periode van 28 november tot 9 december konden tuinders en kwekers verboden bestrijdingsmiddelen in te leveren bij de depots voor klein che misch afval (K.C.A.). Deze actie werd gehouden in het kader van het geza menlijke bestrijdingsmiddelen-project van de Politie Rijn en Braassem. In to taal leverde de actie 2.635 kilogram op. In de komende tijd zullen controles plaatsvinden bij bedrijven op de aan wezige bestrijdingsmiddelen. Zevenhuizen - Het door de Rotterdam- sche Kegelbond georganiseerde kegel- toernooi voor bedrijven is na twee edi ties een groot succes gebleken. R.K.B- voorzitter Peter van Elswijk, die vele uren in de organisatie heeft gestoken, is dan ook zeer tevreden over het verloop en de enthousiaste deelname aan dit toernooi dat in het aanstaande voor jaar zeker een vervolg gaat krijgen. Ruim 250 deelnemers onderverdeeld in dertig bedrijven uit de regio streden op de banen van het gloednieuwe bonds- gpptj. 5 lv- ,o M'...? POLDER .-s VOOR POJ.IJER 3=-p*- TTERO DE R OTTE STROOM (/étetr&c- nf Dichter DIRK SMITS. AA\ JstCOH KOR TERR AN T S.-Au/s of* Voct/ruiet etn JuizendtJtynLi'ultrJloeJe gebouw De Zevensprong in Oud Ver laat, de afgelopen maanden een vriend schappelijke strijd die naarxgelang het toernooi vorderde, steeds fanatieker werd. "Dat is een goede zaak" vindt de R.K.B.-voorzitter, "want hoe serieuzer de mensen worden des te meer gaan zij onze kegelsport waarderen, en daar is het de R.K.B. om begonnen". Vooral voor het pas een jaar oude ke gelhuis is dit belangrijk want met de komst van eventuele nieuwe kegel clubs in De Zevensprong is niet alleen de uitbater, maar zeker ook de R.K.B. zeer gebaat. Op de eerste plaats eindig de De Haas Groothandel met 1234 om geworpen kegels, op de bielen gevolgd door perfect Direct Mail, dat zes kegels minder omwierp. Een derde plaats was weggelegd voor Breugem Garagebe drijf. In het persoonlijk klassement was de strijd eveneens hevig. Bij de dames won C. Adegeest met 203 hout voor C. v. uden (201) en M. v. Merkesteijn (197). Bij de heren was A. v. Heijst de sterkste met 235 hout voor R. Noordegraaf (224) en D. Slaman (223). De poedelprijs ging naar de heer W. van Capellen die slechts 61 kegels wist te vloeren. 3e Rottestroom, 1750. "Uitgegeven ter gelegenheid van het tweede lustrum van de Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle, 1994" De donateurs van de Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle kunnen één dezer dagen het laatst versche nen Verleden Tijdschrift verwachten. Het nummer bestaat uit een reeks ver halen over de activiteiten rond het tweede lustrum. Zo zijn er foto's van de prijswinnaars van de kleurwed- strijd voor de vijf basisscholen in Ze- venhuizen-Moerkapelle. Daarnaast een artikel over de bakkersfamilie Meijer, die sedert 1782 een bakkersbe drijf heeft gehad in Zevenhuizen. De middenpagina, dit keer in kleur, is een afdruk van het schilderij van de omgeving van de sluis met de sluis wachterswoning en de Eendrachtsmo- len op de achtergrond van de heer van Zuijlen. Verder is er een uiteenzetting van de textielfamilie Van der Linde, een bekende naam in de regio in deze branche. Er wordt geschreven over loden platen, die aan schoorstenen waren bevestigd en waar de rietdek kers hun initialen inkrasten zodat sommige platen een reeks namen ken de. Er wordt in dit nummer van Verle den Tijdschrift ook ingegaan op het toekomstige Bentwoud, een terugblik op de laatst gehouden excursie en op de komende tentoonstelling over oor logsherinneringen. Info: 01802-1485. Op tweede kerstdag zal volgens de traditie de expositie van Boskoop Creatief geopend worden. De exposi tie wordt gehouden in de bibliotheek van Boskoop. Harmonie Excelsior zorgt om 14.00 uur voor een sfeervol onthaal. De officiële opening wordt verzorgd door de heer Van Deventer, voorzitter van het bestuur van de bi bliotheek samen met de leerlingen van de Vijverfluiter. De leerlingen zullen toneelstukjes opvoeren. Behalve kunstwerken van uiteenlopen de aard zijn op de tentoonstelling ook twee demonstraties te zien. Anneke Winsemius. docente bij de Stichting Boskoop Creatief, demonstreert de techniek van het boekbinden en me vrouw Nieuwman verzorgt een de monstratie kantklossen. Aan de ten toonstelling, die duurt tot 20 januari en te zien is tijdens de openingsuren, nemen dit jaar 29 amateur-kunste naars mee. Aanrijdingen: Woensdagmiddag orb 17.05 uur vond op de Bredeweg een aanrijding plaats tussen een 78-jarige fietser uit Wad- (linxveen en een 37-jarige automobilist uit Alphen a/d Rijn. De fietser kwam nabij de kruising met de N.Dwarsweg vanaf een boerenerf fietsen om vervol gens over te steken. Hij heeft daarbij waarschijnlijk de auto die richting RW12 reed niet opgemerkt. Het slacht offer is met inwending letsel overge bracht naar het Bleulandziekenhuis waar hij in het beging van de avond aan hiafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen. Boskoop, Benthuizen. Hazerswoude-Dorp. Hazerswoude-Rijndijk. Koudekerk a/d Rijn. Zevenhuizen/ Moerkapelle. Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week woensdag in een oplage van kedaktie/ Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-15503 Advertenties Mario Mezas kedaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kanten-klaar materiaal (indien gereserveerd) lal dinsdagmiddag 13.00 uur. f uitgever stelt zich NIET verantu aor- rüjk voor eventuele onjuistheden in rlefonisch opgegeven advertenties!! "'Dnluktie van Hart van Holland steil zich "'ft aansprakelijk voor de inhoud van de verlenties en ingezonden mededelingen deze krant Bovendien behoudt zij zich e' recht voor. zonder opgave van reden, advertenties voor puhlikatie in Hart van Holland te weigeren, aor klachten over de bezorging van ■art van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Wwerk Den Haag VSP 070 3350133 zijn verwondingen is bezweken. Zaterdagmiddag raakte door onbe kende oorzaak een 22-jarige Nieuwer- kerker met zijn auto in de Ringvaart naast het Zuideinde. Hij kon zelf op de kant komen maar de auto moest met een takelwagen op de kant getrokken worden. Inbraak/diefstal: Aan de Bredeweg werd in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in een SRV wagen die in een loods was gestald. Weggenomen werd geld en sigaretten. Tevens werd ingebroken in het kantoor van een bedrijf waarbij geld en een calculator werd ontvreemd. Overig nieuws: Dinsdagochtend heeft de vreemdelin genpolitie van IJssel en Gouwe in sa menwerking met de Inspectiedienst van het Min. van Soc.Zaken en Werkge legenheid in controle uitgevoerd bij een kippenslachterij aan de Bermweg. Van de 35 werknemers die werden aan getroffen waren 29 buitenlanders waar van 27 illegaal verbleven en dus ook geen werkvergunning hadden. Van de 27 waren er 22 afkomstig uit Polen, hun paspoort is ingenomen en zij zullen gecontroleerd Nederland moeten ver laten. Tegen de werkgever wordt even eens proces-verbaal opgemaakt. Ver moedelijk wordt hem een schikking aangeboden van F 2000,- per persoon. Dinsdagmiddag werd tussen 14.00 en 15.15 uur snelheidscontrole gehouden op de Burg. Klinkhamerweg. 20 overtre ders werden gefotografeerd. De snelste reed 78 km/u. Zondagavond werd op een parkeer plaats in de Dorpsstraat t.o. de biblio theek een Opel Kadet aangetroffen die te Zoetermeer ontvreemd bleek te zijn. Aanrijdingen: Woensdagavond reed een 47-jarige au tomobiliste achteruit een parkeerha ven uit. Ze reed even tever achteruit en kwam aan de overzijde van de straat in de berm terecht waarna het voertuig in de sloot zakte. Vrijdagmiddag vond op het fietspad langs de Kanaaldijk een aanrijding plaats tussen 2 fietsers. Het ongeval gebeurde doordat 3 jongens naast el kaar fietsten en vervolgens in aanra king kwamen met een 16-jarig meisje uit Gouda uit tegengestelde richting. Het meisje kwam ten val en raakte licht gewond aan een hand. Vrijdagmiddag verleende een 62-jari- ge automobilist uit Waddinxveen op de 2e Bloksweg geen vrije doorgang bij het rechsaf slaan richting Dreef aan een 12- jarige fietster uit Zevenhuizen. Het meisje kwam ten val waarbij haar voor tanden beschadigde alsmede haar kle ding. Zondagavond reed een 26-jarige Wad- dinxveense automobilist op de Brug weg tegen een verkeersgeleider. Hij raakte daarna de controle over het voertuig kwijt en botste tegen een brug. Bij onderzoek bleek de bestuurder te veel te hebben gedronken. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen; Acaciastraat, paars/blauwe herenfiets en rode Raleigh racefiets. Station Noord, beige herentourfiets merk Gazelle. Stationsplein, groene Batavus dames fiets met handremmen en versn. In de nacht van maandag op dinsdag werd aan de Peter Zuidlaan bij een in braak in een auto een 27-jarige man op heterdaad aangehouden die woonach tig is in Waddinxveen. Hij had op dat moment al in tenminste 3 auto's inge broken. Vrijdagmiddag vond bij een doe het zelf zaak aan de Noordkade een winkel diefstal plaats door 2 jongens van 15 jaar afkomstig uit Waddinxveen en Bos koop. Beiden zijn in de gelegenheid ge steld hun straf via het bureau Halt te ondergaan. Donderdagavond vond een inslui ping plaats bij een automoblibedrijf in Coenecoop. Vanuit het kantoor werd een portemonnee met geld ontvreemd. Zaterdagmiddag vond een inbraak plaats in een woning aan de Noordka de. Men forceerde een keukenraam aan de achterzijde. Ontvreemd werden kristallen beeldjes alsmede geld. Zondagochtend werden bij een slijte- rij aan de Brederolaan enkele flessen drank uit de etalage gehaald nadat een ruit was ingegooid. Zondag werd bij het zwembad aan de Sniepweg een mintgroene snorfiets merk Gilera Citta met verz.nr. SNG-927. In de nacht van zaterdag op zondag werd uit een kelderbox aan de Vondel laan een zwarte Yamaha DT ontvreemd met het verz.nr. TGH-277. Afgelopen weekend werden van een bouwterrein in Coenecoop II 18 rijpla ten gestolen. Overig nieuws: Aan de Albertingk Thijmlaan werden woensdag aan 2 vrachtauto's meerdere vernielingen gepleegd. Vernield wer den contourverlichting, grille, verstra- lers en mistlichten. Donderdagmiddag werd tussen 14.10 en 15.15 op de Noordkade een snel heidscontrole gehouden. Er passeer den 179 voertuig waarvan er 45 te snel reden en werden gefotografeerd. De snelste reed 80 km/u. Zaterdag werden bij een controle op de rommelmarkt aan de Bredeweg 43 flessen sterke drank in beslag genomen alsmede ongeveer 12 1/2 kg vuurwerk waaronder ook verboden vuurwerk zo als strijkers. Aanrijdingen: Vrijdagmiddag vond een kop-staart aanrijding plaats op de Goudse Rijweg. Een 63-jarige Boskoopse automobilist botste tegen de achterzijde van de voor een tegenligger gestopte auto van een 36-jarige Boskoper. Vrijdag ochtend raakte een 65-jarige Boskoopse fietster licht gewond toen zijn vanaf het Zwarte pad de Zijde over stak en werd aangereden door een per sonenauto. Ze kwam ten val en liep licht letsel op aan hoofd en rechterbeen. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen; Koninginneweg, bruine damesfiets merk Gazelle met handrem en versn.; Otweg, groene herenfiets ATB merk Lizzard. De inbraak in het bejaardenhuis Men- delhof in de nacht van 11 op 12 decem ber is snel opgelost. In dezelfde nacht zijn 2 van de 3 personen op heterdaad aangehouden bij een inbraak in een kerk te Bodegraven. Zij hebben ook de inbraak te Boskoop bekend. Maandag 12 december vond tegen de avond een inbraak plaats in een woning aan de Julianastraat. Toen de bewoner rond 17.00 uur thuis kwam werd de dader overlopen die er vervolgens als een haas vandoor ging. Er wordt niets vermist. Aan het Zuidwijk werden in de nacht van dinsdag op woensdag een 50-tal Skimmia's ontdaan van hun takken. Afgelopen week werden vanaf een bouwterrein langs de Goudse Rijweg bouwmaterialen gestolen. Het betreft hier aluminuim kassenbouwmateriaal. Het bouwterrein was niet afgesloten. Zondag werd aan de Julianastraat een zwarte Puch Maxi Special ontvreemd. Verz nr RTR-236. Overig nieuws: Aan de BC-straat werden in de nacht van woensdag op donderdag vernielin gen aan een auto gepleegd. De spiegel was vernield en er was met een scherp voorwerp in de sloten geprikt. Mogelijk is ook geprobeerd de auto te openen. Donderdagmiddag is op de Boezem laan tussen 13.00 en 14.00 uur een snel heidscontrole gehouden. Er passeer den 179 voertuigen waarvan er 17 te snel reden en gefotografeerd zijn. De snelste reed 71 km/u. Van 15.30 tot 16.25 kreeg de Zuidkade beurt. Daar passeerden 233 voertuigen waarvan er 28 te snel reden en gefoto grafeerd. De snelste reed 82 km/u. Vrijdagavond negeerde een 19-jarige Boskoopse automibilist op de Alphen- seweg een stopteken. Na een korte ach- tervolging werd hij staande gehouden op de Voorofscheweg. Daarna werd hij aangehouden, eveneens zijn 21-jarige broer die de aanhouding pröbeerde te verijdelen. Bij een zaterdagavond gehouden al coholcontrole binnen de gemeenten Waddinxveen en Boskoop werden een groot aantal automobilisten gecontro leerd. Er kregen 3 bestuurders een transactie aangeboden omdat zij teveel hadden gedronken.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3