Expositie 87 nieuwbouwwoningen Zuidplas'90 Op weg naar het Coenecoop College! Diplomazwemmen De Sniep Aanvullend Openbaar Vervoer Waterrijk Laat de dieren geen rotje schrikken Fusie tussen de woning stichtingen St. Joseph en Onze Woning te Boskoop Met vet en olie naar de gemeentewerf Nieuwjaarsreceptie Een halve piek voor een in geleverde kerstboom uit Boskoop Kerkdiensten 01828-13500 Hart van Holland/29 december 1994 pagina 13 Oudejaarsdag en zondag 1 januari 1995 UW TELEVISIEDOKTER Versnipperen m m Waddinxveen Belangstellenden voor de woningen in Zuidplas'90 kregen vorige week woensdag de kans om de uitgewerkte plannen voor het nieuw bouwproject te bekijken. In het gemeentehuis van Waddinxveen was een woonexpositie te zien met overzichtstekeningen van de gehele wijk, het plandeel D dat als eerste gerealiseerd zal worden en detailtekeningen van de woningen. De wijk Zuidpias '90 is gelegen aan de zuidzijde van Waddinxveen en sluit aan op Zuidpias '80 bij de Mina-Drückerhoeve. De wijk is een afronding van het buitengebied. Plandeel D is een onderdeel van Zuidpias '90 (circa drie hectaren groot) dat zal bestaan uit 87 wo ningen, waarvan er 66 verkocht en 14 verhuurd zullen worden. Van zeven huizen is nog niet bekend of zij ver huurd of verkocht zullen worden. De koophuizen- zullen tussen 190.000 en 425.0Ö0 gulden kosten en de huurprijs van de huurwoningen zal rond de fl. 760,- liggen. De woningen zijn ontwor pen door Stuurman Partners BV uit Waddinxveen. Dit bureau is door de gemeente gekozen uit drie inzendingen omdat de plannen in totaliteit het hoogst scoorden op ondermeer stede- bouwkundige en woontechnische as pecten, de verhouding tussen de kos ten en de kwaliteit, veiligheidsaspecten en welstands- en archtectonische as pecten. Het voorlopige voorstel werd uitgewerkt en werd tijdens de woonex positie gepresenteerd door de heer R. van der Velden van het architectenbu- De woningen worden gebouwd rond een hoefijzervorming park en de gehele wijk zal in totaal 360 woningen omvat ten. Daarnaast zal er een kerk, een woonwagenlokatie voor vier woonwa gens en een complex van de Hooge Burgh voor lichamelijk en geestelijk gehandicapten komen. De woningcorporaties S.S.W. en Wo ningbouwvereniging Waddinxveen werken samen om de doorstroming van goedkope huurwoningen naar koopwoningen te bevorderen. Tot nu toe zijn er 150 reacties binnengekomen op de huurwoningen en bijna duizend op de koopwoningen. De verkoop van de woningen zal lopen via De Pater Makelaardij. De inschrijving hiervoor sluit op 2 januari 1995, waarna de ge meente Waddinxveen de volgorde van verkoopafhandeling zal bepalen. De verkoop start in april, als ook de precie ze prijzen bekend zijn. Waddinxveen - Boskoop - Het in augus tus j.l. gevormde bestuur van het open baar lichaam voor voortgezet onder wijs in samenwerkingsverband in Wad dinxveen en Boskoop heeft besloten om de onder haar bevoegd gezag res sorterende scholen per 1 augustus 1995 tot één school te fuseren. De sinds jaren bekende namen van de "R.K. Don Bosco- MAVO" te Boskoop, de "Chr. scholengemeenschap voor MAVO/ VBO "de Wadde", de "Prof. Kohnstam- mschool voor openbaar MAVO" en de "Samenwerkingsschool voor HAVO/ Atheneum" te Waddinxveen zullen ver dwijnen om plaats te maken voor de korte, maar krachtige naam: "Het Coen ecoop College". Gedurende een aantal jaren is er tussen de besturen van de verschillende scho len gesproken over een mogelijke fusie. Daarbij zijn veel onderwerpen aan de orde geweest. Er was immers sprake van vier verschillende besturen in twee verschillende gemeenten en drie ver schillende schoolsoorten. Na uitvoeri ge voorbereidende besprekingen werd op 1 augustus 1994 één bestuur inge steld door het creëren van het "open baar lichaam voor voortgezet onder wijs in samenwerkingsverband in Wad dinxveen en Boskoop". Hierin partici peren zoals bekend de nieuw opgerich te Vereniging voor voortgezet onder wijs in samenwerkingsverband en de gemeentebesturen van Boskoop en Waddinxveen. Hierdoor ontstond één bestuur voor de vier aparte scholen. In de volgende fase is uitgezocht onder welke omstandigheden de scholen tot een brede scholengemeenschap zou den kunnen fuseren. Deze nieuwe school zal op twee loka- ties de eerste jaren van het voortgezet onderwijs verzorgen voor VBO, MAVO, HAVO en VWO. In Boskoop zal in ieder geval de eerste en tweede klas doorlo pen kunnen worden. Op termijn moet vastgesteld worden in hoeverre derde en vierde klassen mogelijk zijn. In Wad dinxveen zullen na het doorlopen van de eerste en tweede klas alle vervolgop leidingen mogelijk zijn. De lokatie Wad dinxveen zal aan de Sniepweg gelegen zijn. Het gebouw aan de Mauritslaan wordt bij de start van de nieuwe school buiten gebruik gesteld. De nieuwe school zal het karakter van een samen werkingsschool dragen. In ieder leer jaar wordt een uur levensbeschouwe lijke vorming gegeven. Voor wat betreft de verdere inrichting van het onderwijs is gekozen voor een kleinschaligheids structuur met 5 klassen tot een klassen- groep. De samenhang hierin betreft de docen tenverdeling, leerlingbegeleiding en gezamenlijke activiteiten. Hierdoor zal het mogelijk zijn de leerlingen die van de verschillende soorten onderwijs gebruik maken adequaat te begeleiden. Vast staat dat er op het moment van fusie -1 augustus 1995 - geen gevolgen voor de werkgelegenheid van het zit tende personeel zullen optreden. Naar alle waarschijnlijkheid zal het totaal aantal leerlingen van het Coenecoop College eerst nog iets dalen en na onge veer vier jaar weer stijgen. De demografische ontwikkeling van het voedingsgebied ligt daaraan ten grond slag. Voor wat betreft de directiestruc tuur heeft het bestuur gekozen voor een centrale directie. In die structuur worden 3 directieleden benoemd die in nauwe samenwerking met de overige leidinggevenden zorg zullen dragen voor het verder ontwikkelen van het onderwijs in Waddinxveen en Bos koop. Waddinxveen - Dinsdag 13 december is er in Gouwebad De Sniep weer gezwom men voor het B-diploma. Deze keer waren er 32 kandidaatjes, die allen zijn geslaagd. De geslaagden zijn: Nanda Rietveld, Martine Bruystens, Steef van Bezu, Alexander Rosendael, Gilles Bresser, Rens Philipsen, Ronald de Bruin, Sonny Boere, Jens Koops, Natas- ja Faust, Sander Weerd, Maikel Huis- man, Frarie van Vliet, Annika de Jong, Mariëlle Boer, Charissa Breedijk, Ma- rijn Plaisier, Bas van der Ploeg, Susette Blom, Katy Geertsen, Paula van Maanen, Alexander Hartmans, Dionne Rietveld, Elja van den Vendel, Hicham Bendriham, Lisda van Adrichem, Mar- een de Vrij, Laila Ettalby, Nathalie Hoogendoorn, Diederik Donker, Kestrel Beek en Brent Compeer. Waddinxveen - ln Waddinxveen rijdt vanaf 2 januari 1995 Aanvullend Open baar Vervoer (A.O.V.). Kleine 8-per- soonsbussen zijn op afroep beschik baar en komen de mensen aan de deur ophalen. Een verlaagde instap en een hydraulische lift maken de bussen spe ciaal geschikt voor ouderen en rolstoel gebruikers. Veel ouderen en gehandicapten onder vinden moeilijkheden als zij met het openbaar vervoer (bus, tram, trein of metro) willen reizen. De afstand naar de halte, het in- en uitstappen en de toegankelijkheid voor rolstoelen en electroscooters vormen aak een pro bleem. De chauffeurs van de A.O.V.-bussen helpen bij het in- en uitstappen en bie den zonodig assistentie tot aan de voordeur. De bussen van het A.O.V. rijden de hele week - dus ook op zon- en feestdagne - van 9.00 tot 23.00 uur. Het A.O.V. rijdt niet alleen binnen Waddinx veen, maar kan ook gebruikt worden voor ritten naar Gouda (en weer terug). Hierdoor wordt bijvoorbeeld zieken huisbezoek, winkelen in Gouda of een avondje naar de schouwburg veel een voudiger en goedkoper. Inlichtingen: 10401/24694. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. Oudejaarsdag: 19.30 uur dsl. L.S.K. Hoogendoorn; januari: 10.30 uur ds. L.S.K. Hoogen doorn; 16.30 uur ds. C. Beiboer. Herv. Immanuël kerkgem. Oude jaarsdag: 19.30 uur ds. P.A.C. Bon- gers, SOW-dienst Ontm. kerk; 1 janua ri: 10.30 uur ds. J.C. de Moor, SOW- dienst Imm. kerk. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13); 10.00 uur spre ker br. Boskoop V.P.G.: Oudejaarsdag 17.00 uur ds. R. Oort, Rotterdam; Herv. gem. Oudejaarsdag: 19.00 uur ds. R. de Reuver; I januari 10.00 uur ds. L. van Nieuwpoort: 17.00 uur ds. R. de Reuver, gez. dienst geref. kerk. De Stek 1 januari: 10.00 uur kand.J.G. Schenderling, Alphen a/d Rijn. Chr.Geref. kerk Oudejaarsdag: 19.30 uur ds. M.J. Oosting; I januari: 10.00 en 17.00 uur ds, M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel I januari: 10.30 uur Dick van Steenis. Geref. kerk Oudejaarsdag: 19.00 uur ds. J.H. Langelaar; 1 januari: ds. J.H. Langelaar; 17.00 uur ds. R. de Reuver, gez. nm. dienst in geref. kerk. Boskoop - Veel vrouwen willen hun baby na de geboorte graag borstvoe ding geven. Maar hoe werkt dat in de praktijk? Kun je het met werken bui tenshuis combineren? Hoe kun je melk afkolven en bewaren? Op dinsdag 10 januari organiseert de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk haar maande lijkse informatie-avond. Deze maand is het thema: Borstvoeding in de praktijk (d.m.v. video) en kolven. Natuurlijk kunnen belangstellenden ook terecht voor het lenen van een boek of kolf of het afhalen van één van de 14 folders. Aanvang 20.00 uur. Info Elly Blaazer: 01727-15440 (na 18.00 uur). Lieve Mar en Siem nog even geduld. Liefs Lien en Nico Piet en Marijke van. harte gefeliciteerd met jullie trouwdag. H.C.M.E. Speelman Danny Kaptein H.G. met je 1 e plaats van judo en zwemdiploma B. OPa en Oma Verhoef Hallo ik hou heel veel van jou en dat meen ik voor altijd groetjes Pierre xxx Gevr. Puch ca. 200,- 01802-1261 24 uur service 3 maanden garantie ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast enz. Boskoop - ln het Hart van Holland van vorige week staat onder de luchtfoto van "Waterrijk", 'hoe het was', staat als onderschrift: "dit is een project van Leyten en partners B.V. te Rotterdam". Dit onderschrift had onder de foto in de advertentie van De Pater en Bunnik Onroerend Goed, van geschakelde vil la's, waarvan er nog twee te koop zijn, moeten staan. Deze 16 woningen zijn een project van Leyten en partners B.V. Rotterdam. Boskoop - De afdeling Boskoop van de Dierenbescherming zal ook dit jaar weer in actie komen om de dieren zo veel mogelijk een rustige jaarwisseling te bezorgen. De meeste dieren, dus ook huisdieren zijn bang voor vuurwerk en de kans is groot dat zij rond oud- en nieuw op de vlucht slaan. Om dit die renleed zoveel mogelijk te voorkomen geeft de Dierenbescherming een aantal tips - Houd de dieren op oudejaarsdag zoveel mogelijk binnen en laat honden alleen aangelijnd uit. Doe het huisdier een naamkokertje om, zodat een door vuurwerk geschrokken en weggelopen dier snel naar de eigenaar terugge bracht kan worden. Als uw huisdier erg bang is, kunt u bij de dierenarts een kalmeringstabletje halen. Natuurlijk zorgt u ervoor dat er tijdens de oude jaarsnacht iemand bij de huisdieren blijft om ze op hun gemak te stellen. De Dierenbescherming betreurt het dat in de gemeente Boskoop al vanaf 's morgens tien uur geknald mag worden. Hierdoor wordt het risico vergroot dat huisdieren op de vlucht slaan. De vuurwerkposter van de dierenbe scherming laat een hond zien die zelf het heft in handen neemt; hij pist nijdig een rotje uit. De vuurwerkposter hangt ondermeer in de bibliotheek, scholen, winkels etc. Huisdier bezitters die meer informatie willen kunnen contact op nemen met 0172 7-11810. Ook een exem plaar van de posters kunt u hier aanvra gen Voor meer informatie over: Dierenbe scherming Boskoop - contactpersoon Jeanette v.d. Lede - 01727-11810. De wereld rondom de volkshuisvesting is de laatste jaren sterk in beweging. Veel corporaties zijn aan het zoeken naar oplossingen om deze veranderen de omstandigheden het hoofd te kun nen bieden. Eén van deze oplossingen is te gaan samenwerken of te fuseren met een andere corporatie. De woning stichtingen Onze Woning en St. Joseph te Boskoop hebben in 1988 een geza menlijke beheerstichting opgericht, de Stichting Samenwerkende Woning bouwcorporaties Boskoop (S.S.W.B.). De beide besturen hebben besloten de samenwerking verder uit te bouwen en gaan daarom per 1 januari 1995 fuse ren. De nieuwe woningstichting krijgt de naam van de oude beheerstichting: Stichting Samenwerkende Woning bouwcorporaties Boskoop (S.S.W.B.), Het Dagelijks Bestuur van de S.S.W.B. is per 1 januari 1995 als volgt samenge steld: Voorzitter, de heer A. van Os, secretaris: de heer A.A.L. Egging, pen ningmeester: de heer N.C. Persoon. De samenstelling van het werkapparaat van de S.S.W.B. verandert niet. Suzanne en Iris van harte gefeliciteerd met jullie eerste diploma. Bas Truus en Peter 't was een toffe-avond. Bedankt. Bosln. 48. 54. 56, 58, 60, 23, 25, 27 en 50 Box la 75,-; wipst. 75,-: badst. 15,-; en gelse kinderw. 75.-1 koop: 200.- 01802-1509 Marco Sloof gefeliciteerd met je 21e verjaardag Pa en Moe Elina en Gerben Lieve Linda eindelijk in de krant, heel veel geluk in 1995! Ik hou van je! Sandra Onze vriendjes Jarid en Dayar wensen we een beregoed 199511! kusjes Sanne en Vera Hoi stuk, geen kaart, wel de beste wensen. Bel me z.s.m. werk of thuis R. Papa en Mama hartelijk gefeliciteerd met jullie 12,5 jarig huwelijk. Nicoliene Janneke Wil en Cor gefeliciteerd met jullie trouwdag de tam. van Elswijk Boskoop- Niet alleen kerstbomen moe ten op een deugdelijke manier ver werkt worden, ook de vele vetten die rond Oud en Nieuw gebruikt worden vragen een zorgvuldige behandeling. Evenais voorgaande jaren biedt de ge meente u de gelegenheid om uw bak olie in te leveren. Daarmee spaart u het milieu en de olie kan op deze manier verwerkt worden tot nieuwe produk- ten. Alle soorten olie en vet kunnen worden ingeleverd op de gemeente- werf aan de A.P. van Neslaan, dagelijks van 13.00-16.30 uur en zaterdags van 9.00-13.00 uur. Boskoop- Op maandag 2 januari 1995 zal voor de inwoners van de gemeente Boskoop de traditionele nieuwjaarsre ceptie worden gehouden. Deze recep tie vindt plaats van 19.30 tot 21.00 in de raadzaal van het gemeentehuis-. Om 20.15 uur houdt burgemeester Spros een nieuwjaarstoespraak, leder is van harte welkom op deze nieuwjaarsre ceptie. Boskoop- Een halve piek, ofwel twee kwartjes krijgen kinderen tot 14 jaar, die in Boskoop een kerstboom inleve ren. Op donderdagmiddag 5 januari 1995 van 13.00 tot 16.00 uur kunnen de kerstbomen op een drietal plaatsen in geleverd worden. Dat is op de Goudse Rijweg naast Hoogvliet, aan het Toren pad op het parkeerterrein naast het gemeentehuis en in Snijdelwijk bij de flat Lage Weide. Tijden veranderen: was het verbran den van kerstbomen vroeger - zeker voor de jeugd - een feest, tegenwoordig is het verbranden niet alleen milieuon vriendelijk, maar is het zelfs strafbaar. Op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) mag het verbran den van bomen in de openlucht niet Uiteraard is de gemeente Boskopp aan dezelfde spelregels onderhevig, dus worden de kerstbomen niet verbrand, maar worden ze ingezameld om te ver snipperen. De snippers worden daarna teruggebracht in de natuur, waar ze gebruikt worden voor verharding of markering van paden. Voor elke ingele verde kerstboom krijgen de kinderen dus twee kwartjes. In 1994 was het in brengen van kerstbomen naar de ver- snipperaar een groot succes, want toen werden er ruim 1500 bomen versnip perd.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 13