1 Scrooge te gast bij Boskoop Creatief Vuurwerk itieberichten IJssel en Gouwe Foto's in het HART VAN HOLLAND Hart van Holland/zy december 1004 pagina ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Neeltje Zij derhand-van Leeuwen A KORTELAND Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwars weg la te Zevenhuizen, afge haald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na beta ling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's 2ijn af te halen vanaf donder dagmorgen na verschijning van het Hart van Holland. Zevenhuizen/Moerkapelle 30.250 exemplaren. Waddinxveen OPROEP Klanten Plusmark van vrijdag 9 december (dag van de overval) Boskoop gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 11! De Heere is mijn Herder Psalm 23:1 Dankbaar voor alles wat zij voor ons Is geweest, en vertrouwend dat ze haar rust nu heeft gevonden, geven wij u kennis dat van ons is heenge gaan onze lieve moeder en oma weduwe van Antonie Zijderhand in de leeftijd van 88 jaar. H.J. van Kralingen-Zijderhand J.W. van Kralingen Arthur en Antoinette Natasja en Patrick J.A. Romein-Zijderhand P. Romein Robèrt Marcel en Saskia 27 december 1994 Correspondentie-adres: Potgietersingel 25 - 2761 LB Zevenhuizen Gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats "Westhage". Akkerweg te Moerkapelle op donderdag 29 december van 19.00 tot 20.00 uur. De rouwdienst, voorafgaand aan de teraardebestelling, zal plaatsvinden in bovengenoemde aula op vrijdag 30 december om 12.00 uur. waarna wij moeder en oma begeleiden naar haar laatste rustplaats aldaar omstreeks 13.00 uur. Langs deze weg wil ik allen bedanken die mij met liefde hebben omringd en de velen die mij hun warme belangstelling hebben getoond. Het heeft mij heel veel steun en moed gegeven. Zo dicht bij de scheidingslijn wat is een mens dan klein Een stofje in het niet. Hoe immens groot is de vreugde als men dan toch weer de horizon ziet. Weer te hopen, te verlangen alles uit zich in jubelende zangen. Dank u. o Heer. dat het mij is gegeven weer deel te mogen nemen aan dit heerlijke leven Een innig dankbare mevrouw i^L.A. Stubbe-den Hollander; Boskoop - Leerlingen van de Bos- koopse basisschool De Vijverfluiter zetten de opening van "Boskoop Creatief' op Tweede Kerstdag extra luister bij met de musical Scrooge. Onder grote belangstelling sprak na mens Boskoop Creatief, voorzitter Ton Kegge een welkomstwoord. Hij complimenteerde de deelnemers aan de expositie die tot 21 januari a.s. in de Boskoopse bibliotheek wordt ge houden. De voorzitter van de bibliotheek, de heer W. van Deventer ging inhoude lijk in op de door de en in de biblio theek ontplooide activiteiten. Hij ver richtte de openingshandeling en ver lichtte, door op een knop te drukken, de zuil van Boskoop Creatief. In de pauze van de opvoering van de musical, een vertolking van Scrooge, het beroemde verhaal van Charles Dickens, toonden de aanwezigen, waaronder de exposanten, veel be langstelling voor de tentoongestelde produkten van creativiteit. Tevens kon men zich inschrijven voor de cursussen 'kantklossen' en 'boekbinden/dozen maken'. Deelnemers aan de expositie "Bos koop Creatief" zijn: Henriëtte Bakhui zen, Leny Bogaards, Cristine Bosman van Vliet, Heieen Blok, Fenna van Brummelen, Coby v.d. Jagt, Els de Leerlingen van De Vijverfluiter zongen en acteerden bij de opening van Boskoop Creatief Jong, Andrea Haeck, Liz Hardijzer, Jeannet Hooftman, Bert Houtman, A.C. van Jaarsveld, Agne Kalf-van Klaveren, Els de Natris, L.W. Onstein, Loes Rad der, Margriet Ramp, Nox Schreuder, E. Sesink- Clee, Rieni Stolwijk- v.d. Zon, J.D. Spek, Til Venema, A. Verbeij- van Vliet, Ineke Verheul, Lia Verweij-den Hollander, Cock v.d. Waay. NAAIMACHINESPECIAALZAAK Noordwaarts 73 - Telefoon (079) 418596 Stadshart Zoetermeer en Oranjelaan 29 - Telefoon (079) 166759 Zoetermeer Vanaf heden tot 9 januari wordt er door de politie extra aandacht besteed aan het afsteken van vuurwerk. Met politie, justitie en bureau Halt zijn werkafspra ken gemaakt die in een draaiboek zijn vastgelegd. Naast de bekende overlast en de gevaren die bij gebruik van vuur werk ontstaan, met soms zeer ernstige gevolgen, krijgt ook de handel en op slag van vuurwerk extra aandacht. De samenwerking met bureau Halt heeft hoofdzakelijk betrekking op het afsteken en voorhanden hebben van vuurwerk van jongeren tussen 12 en 18 jaar. Jongeren die met vuurwerk wor den betrapt moeten zich binnen 24 uur bij bureau Halt melden. Op hun vrije dagen moeten zij dan schoonmaak- werkzaamheden verrichten. Jongeren onder de twaalf jaar kunnen eveneens naar Halt worden doorverwezen. De ouders worden altijd in kennis gesteld. Wanneer jongeren zich niet bij bureau Halt melden dan gaat het eerder uitge reikte procesverbaal gewoon door naar justitie. Is er sprake van een grote re hoeveelheid vuurwerk dan gaat de haltprocedure niet op. Onderstaand de regels die momenteel gelden: Een verbod om vuurwerk af te steken buiten de periode van 31 decem ber 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. Vuurwerk mag alleen worden ver kocht op donderdag 29, vrijdag 30 en zaterdag 31 december 1994. Vuur werk mag alleen worden gekocht wan neer men 16 jaar of ouder is en er mag niet meer dan twee kilo worden ver kocht. Een verbod om zich buiten de afsteekperiode met vuurwerk op de openbare weg te bevinden. Hierop zijn twee uitzonderingen: 1. de weg die wordt afgelegd van het verkooppunt naar huis; 2. de weg die men gaat om vuurwerk af te steken. Vuurwerk moet zijn voorzien van een etiket waarop vermeld staat dat het vuurwerk is bestemd voor particulier gebruik. Vuurwerk moet voldoen aan de ge stelde eisen, (strijkers zijn verboden). Aanrijdingen: Dinsdagochtend vond een aanrijding plaats op de kruising Zuidplasstraat - Bredeweg tussen eep personenauto en een landbouwtractor. De 78-jarige trac torbestuurder uit Moerkapelle verleen de geen voorrang aan de 34-jarige be stuurder van de personenauto uit Drie- bruggen. De personenauto belandde door de aanrijding in de sloot. Er was alleen materiële schade. Dinsdagmiddag vond een aanrijding plaats op de kruising Bredeweg - Julia- naweg. Een 20-jarige bestuurder van een bestelauto uit Koog aah de Zaan reed de Bredeweg op zonder de 35- Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn. Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor. zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3350133 jarige bestuurster van een personen- auto uit Zevenhuizen vrije doorgang te verlenen. Dinsdagmiddag omstreeks 16.30 uur vond op de Zuidplasweg een frontale aanrijding plaats tussen een personen auto en een taxibusje. De 18-jarige per sonenauto bestuurder uit Capelle a/d IJssel kwam op de weghelft voor tege moetkomend verkeer omdat hij teveel aandacht voor zijn radio had. Het voer tuig waar hij tegenaan botste werd be stuurd door een 35-jarige man uit Gou da. Beide bestuurders raakten bij de aanrijding gewond. De één werd naar Capelle a/d IJssel vervoerd en de ander naar Gouda. Er raakten ook nog 2 inzit ten van het busje gewond, één uit Ze venhuizen en één uit Nieuwerkerk. Ook zij zijn naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd, l.v.m. de aanrijding is het verkeer een uur lang omgeleid via de parallelweg en het Zuideinde. Op de hoek Fazant - Wilgenlaan vond dinsdagavond een aanrijding plaats tussen een 16-jarige bromfietser uit Ze venhuizen en een 28-jarige automobi list uit Waddinxveen. Oorzaak was dat de bromfietser de binnenbocht nam. Er ontstond alleen materiële schade. Woensdagmiddag vond op de Brede weg een kop-staart aanrijding plaats tussen 2 personenauto's. Een 26-jarige Moerkapelse zag te laat dat haar voor ganger stopte. De auto waar zij tegen aan reed werd bestuurd door een 63- jarige eveneens uit Moerkapelle. Donderdagmiddag kwam op de Nrd. Dwarsweg t.h.v. de Burg. Klinkhamer- weg een 36-jarige bromfietser ten val. Oorzaak van het eenzijdig ongeval is dat hij tegen de verhoging tussen rij baan en fietsersgedeelte reed. Met ver moedelijk schouderblessure is hij naar het Bleulandziekenhuis vervoerd. Donderdagmiddag omstreeks 13.30 uur vond een ernstige aanrijding plaats op de Burg. Klinkhamerweg t.h.v. het Kerkepad. Een 77-jarige inwoner van Zevenhuizen stak daar als voetganger over zonder voldoende op het verkeer te letten. Hij werd geschept door een personenauto bestuurd door een 37- jarige man uit Vijfhuizen. De voetgan ger is met ernstig letsel naar het Bleu- landziekènhuis vervoerd. Inbraak/diefstal: Bij een poging inbraak in een A-oning aan de Zuidplasweg wer den maandagavond 2 personen aange houden afkomstig uit Ouderkerk a/d IJssel. De poging werd gepleegd door 3 personen waarvan er na een zoekaktie 2 werden aangehouden in de omgeving van de kruising Zuidplasweg en Nrd. Dwarsweg In de nacht van maandag op dinsdag zijn bij een levensmiddelengroothan del aan de Zuidplasstraat te Moerkapel le weer een aantal kratten gestolen. Inbraak/diefstal: Vanuit een achtertuin werd maandag 19december een rode snorfiets ontvreemd merk Gilera type Citta, verz.nr. WML-337. Dinsdagavond vond aan de Vondel laan een inbraak plaats in een woning. Men forceerde een raam. Weggenomen werden de audio-apparatuur, de tele foon, televisie, video en cd's. Woensdagmiddag werden 2 winkel diefjes van 14 en 15 jaar uit Boskoop op heterdaad betrapt in een supermarkt in de Passage. Zij worden in de gelegen heid gesteld via het buro Halt een alter natieve straf te ondergaan. Woensdag werd aan de Peppelhorst een kelderbox opengebroken middels het forceren van het slot. Weggenomen werden een zwarte ATB, een kleinbeeld KTV, cassettedeck en een buitenboord motor. Donderdag in het begin van de nacht werd de noodruit van de toegangsdeur van de slijterij aan de Brederolaan ver nield waarna enkele flessen drank wer den ontvreemd. Eerder op de avond was de ruit van de toegangsdeur ook al ingegooid. Aan de Wingerd werd in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in een horecagelegenheid door het open breken van een raam. Ontvreemd wer den audio-apparatuur, een kassa, geld en sigaretten. Aan de Piet Heinstraat werd in de nacht vanvrijdag op zaterdag ingebro ken in een woning middels het open breken van een keukenraam. Weggeno men werden geld, autopapieren en sleutels. Zaterdagmiddag werd in een winkel aan de Passage een 36-jarige man uit Leiden aangehouden i.v.m. een winkel diefstal. De man zal een transactie wor den aangeboden van 200,-. In de nacht van zondag op maandag werd ingebroken in een flatwoning aan de Peter Zuidlaan. Men kwam binnen via een raam. Weggenomen werd de audio-apparatuur. Aan de Vondellaan werd in het kerst weekend ingebroken in een flat door het openbreken van een raam. Wegge nomen werd de audio-apparatuur. Overig nieuws: Woensdagmiddag ont stond een schoorsteenbrandje in een woning in de Dorpstraat. De brandweer heeft de brand gedoofd. Donderdagavond werd bij huiszoe king in de woning van een 53-jarige Waddinxvener aan het Herculespad 57 kilo vuurwerk in beslag genomen. Het vuurwerk was bestemd voor de handel. Het betrof voor een groot deel verbo den vuurwerk zoals strijkers. Aangetroffen fiets: Groene Nevada Su per heren fiets. Vrijdagochtend werd op de Noordka de een snelheidscontrole gehouden van 8.00 -9.45 uur. Er waren 317 passan ten waarvan er 46 te snel reden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 89 km/u. De meeste overtreders zijn di rect staande gehouden en bekeurd. Zondagavond werden van de hal van de flat aan de Busken Huetlaan de rui ten vernield. Een 30-jarige man uit de betreffende flat werd aangehouden, die daarbij hevig verzet pleegde. Vrijdag 9 december heeft een over val plaats gevonden op de Plus mark aan de Zuidplaslaan te Wad dinxveen. Daarbij zijn o.a. cheques en betaalkaarten buit ge maakt. Gezien het bovenstaande verzoekt de politie aan klanten die op die dag bij de Plusmarkt met een cheque of betaalkaart hebben be taald, hun afschrijvingen na te zien. Indien een afschrijving plaats vindt die aan de Plusmarkt was uitgeschreven, wordt u ver zocht dit aan de politie te meiden. Aanrijdingen: Vrijdagochtend rond 8.00 uur vond een aanrijding plaats waarbij een 40-jarige motorrijder uit Waddinxveen gewond raakte. Een 42-jarige automobiliste uit Hazerswoude reed vanaf de Roemer de Hogeveenseweg op en zag daarbij de motorrijder over het hoofd. De motor rijder liep vermoedelijk een beenbreuk op. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Parklaan, witte Hal fords heremfiets met velgremmen en versn; Parklaan, gewone bruine dames fiets. Aan de Boezemlaan vond in de nacht van zondag op maandag een inbraak plaats in een kantoor. Men verschafte zich toegang door het verbreken van een ruit. Weggenomen werden een co- pieerapparaat, draagbare telefoon en enkele portemonnees. In dezelfde nacht werd ingebroken in een garage in de Darwinstraat. Daar werden 3 tennis rackets ontvreemd. Overig nieuws; Dinsdagmiddag werd in een garagebox aan de Proeftuin ongeveer 8 kilo vuur werk in beslag genomen. Het meren deel betrof niet toegestaan vuurwerk. Vrijdagochtend werd tussen 11.00 en 11.35 uur een snelheidscontrole gehou den op de Zijde. Van de 220 passanten reden er 14 te snel. De hoogst gemeten snelheid was 75 km/u. Tussen 11.40 en 12.10werd een contro le gehouden op de Boezemlaan. Hier waren van de 95 passanten slechts 2 overtreders. De meeste bestuurders werden direct staande gehouden en bekeurd. Aangetroffen fiets: Groene Batavus Bato herenfiets met velgremmen en versn.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3