Zevenhuizen Moerkapelle I 1 i 1 AMI I 7. 1 1 Hart van Holland/29 december 1994 pagina 111 Reisdocumenten j Burgerlijke Stand Vergunningen Wet Milieubeheer) Vanaf januari 1995: KIEZEN VOOR EEN PAS POORT OF EEN EUROPESE IDENTITEITSKAART Melding/Aanvraag bouwvergunningen Wet Milieubeheer Meldingen van een verandering van inrichting Bereikbaarheid Huisvestingszaken meer gemeentenieuws op pagina 6! Kennisgevingen/meldingen Wet Milieubeheer (jdentifikatiepHcht sektie burgerzaken) Gemeente I s Met het invoeren van de nieuwe reisdocumenten vanaf 1 januari 1995 kan voortaan een document op maat worden aange vraagd. Voor wereldwijd reizen is een paspoort nodig, maar als iemand binnen Europa reist is de Europese identiteitskaart veel voordeliger. Het ministerie van Binnenlandse Zaken laat in een Postbus 51-folder dan ook weten: "Paspoort of Europese iden titeitskaart? De keus is aan u!" Deze folder is te verkrijgen bij postkantoor, bibliotheek en gemeente. Paspoort met beeldverhaal Het nieuwe paspoort is wereldwijd geldig. Op het eerste gezicht lijkt het document sterk op het inmiddels vertrouwde donkerro de oude model. Maar bij het openslaan vallen de fleurige tekeningen en teksten van dit nieuwe reisdocument direct op. Het paspoort lijkt een geschiedenisboek in pocketformaat door het beeldverhaal. De llustraties van momenten uit de Nederlandse geschiedenis op de visumpagina's zijn niet alleen ter verfraaiing maar ook uit het oogpunt van beveiliging aangebracht. Menig reiziger zal zich met plezier buigen over dit beeldverhaal, dat begint met afbeel dingen van een mammoet en een hunebed en eindigt met afbeeldingen van gasboringen en windmolens. De geïnteres seerde paspoorteigenaar kan bij iedere afbeelding in micro teksten een korte historische samenvatting lezen. Het nieuwe paspoort is goed beveiligd tegen fraude en misbruik en voldoet aan de verscherpte internationale veiligheidsvoor schriften. Een van de zichtbare beveiligingen is de speciale beschermlaag over de pagina met persoonsgegevens, de zoge naamde houderpagina van het paspoort. De prijs van het pas poort is 82,50 in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Europese identiteitskaart Nieuw is de Europese identiteitskaart voor het reizen in de meeste Europese landen. Voor mensen die alleen binnen Europa reizen is dit reisdocument een voordelig alternatief voor het paspoort. De prijs van de Europese identiteitskaart is landelijk bepaald op maximaal 35,-. De Europese identiteitskaart heeft een handig formaat (105 x 74 mm) en is voorzien van een speciale beschermlaag. Deze kaart vervangt de toeristenkaart, die alleen nog kan worden gebruikt tot de daarop genoemde datum. (Om verwarring te voorkomen: de gemeentelijke identiteitskaart is geen reisdocument en kan alleen tot de daarop vermelde datum worden gebruikt voor identificatie in Nederland.) Vijfjaar De nieuwe residocumenten zijn 5 jaar geldig. Na die vijf jaar moet een nieuw document worden aangevraagd. Het verlengen van de geldigheidsduur van het paspoort is dus niet mogelijk. Dit geldt ook voor de Europese identiteitskaart. Reisdocumenten moeten altijd persoonlijk worden aange vraagd en afgehaald bij het gemeentehuis of het stadsdeelkan toor. Bij het aanvragen van het nieuwe paspoort of de Europese identiteitskaart is een oud reisdocument nodig. Als dat ont breekt moet een ander geldig identiteitsbewijs met foto en handtekening worden getoond. Bij het aanvragen worden twee goedgelijkende identieke pasfoto's van goede kwaliteit ge vraagd. Tegenwoordig mag zowel een zwart/wit als een kleu renfoto worden gebruikt. In verband met de internationale veiligheidsvoorschriften zijn wijzigingen in de persoonsgegevens van het paspoort en de Europese identiteitskaart niet mogelijk. In het paspoort kan alleen de woonplaats en de lengte van de paspoorthouder worden gewijzigd. Toestemming Kinderen vanaf 12 jaar hoeven geen toestemming te hebben van hun ouders of voogd voor het aanvragen van een Europese identiteitskaart. Voor een paspoort geldt dat voor kinderen vanaf 18 jaar. Het bij schrijven van kinderen in het paspoort van beide van de ouders blijft mogelijk voor kinderen tot 16 jaar. Kinderen die zonder ouders of voogd reizen moeten een eigen reisdocument heb ben. Vermissing of diefstal Bij vermissing of diefstal van een reisdocument moet dit zo spoedig mogelijk bij de politie of het gemeentehuis worden gemeld. In het buitenland wordt de politie, de ambassade of het consulaat op de hoogte gebracht. Een document dat als vermist of gestolen is opgegeven mag daarna nooit meer worden gebruikt. De Postbus 51-folder "Paspoort of Europese identiteitskaart? De keus is aan u!" geeft alle informatie over de nieuwe residocu menten en is gratis verkrijgbaar bij alle postkantoren, bibliothe ken en gemeenten. Geboren: Fabiënne Jeanine Nelissa, doch ter van Flier, Gerrit G. en van der Knaap, Cornelia A.G., op 17 de cember 1994. Overleden: Noordam, Neeltje, w.v. van der Mast, Hendrik op 17 december 1994, oud 92 jaar Visser, Jannetje, w.v. Visbeen, Jo hannes op 17 december 1994, oud 101 jaar Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat de volgende mel ding/aanvraag om bouwver gunningen zijn binnengeko men: vernieuwen rioolgemaal Zuid- plasweg 20 te Zevenhuizen; (19 december 1994) plaatsen opslagloods Strand weg 17 te Zevenhuizen (19 december 1994) plaatsen dakkapel Burgemees ter Klinkhamerweg 33a te Zevenhuizen (20 december 1994) •uitbreiden bedrijfsruimte Rot- tekade 10b te Zevenhuizen (22 december 1994) De medewerkster huisvestingszaken is bereikbaar op: -maandag 08.30 uur - 12.00 uur -dinsdag volgens afspraak (alleen 's-middags) -woensdag: 08.30 uur - 12.00 uur -vrijdag 08.30 uur - 12.00 uur Op alle werkdagen van 08.30 uur -12.00 uur is het mogelijk om inschrijvingsformulieren af te halen. Voor specifieke informatie of toelichting op het inschrijvingsfor mulier gelden bovenstaande tijden. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe ge machtigd door het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, geeft openbaar kennis van mel dingen van een verandering van de inrichting die zijn ontvangen van: Fa. T. Verboom en Zn., Zuidelij ke Dwarsweg 13 te Zevenhuizen; Boode B.V., Nijverheidscen trum 3/5 te Zevenhuizen; Meubelfabriek Dekker b.v., Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen; Tank- en Wasstation Van der Knaap b.v., Groeneweg 2 te Zevenhuizen; •L. Stolk, Noordeinde 57 te Zevenhuizen; C.A. Uithol, Bredeweg 66b te Moerkapelle; Deze meldingen liggen op de secretarie van de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Ze venhuizen, voor een ieder ter inzage en wel vanaf donderdag 29 december 1994 tot vrijdag 13 januari 199, elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur (inzage van de meldingen buiten bovenge noemde tijden is mogelijk na te lefonische afspraak). Zevenhuizen, 21 december 1994. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, wnd. G.J. Sytsema Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemach tigd door het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle; Gelet op afdeling 3.6 van de Algemene Wet bestuursrecht- maakt bekend, dat door hem op 23 december T994 vergunnin gen zijn verleend ingevolge de Wet Milieubeheer naar aanlei ding van de aanvragen van N.V. Energie- en Watervoorziening Rijnland om vergunningen ingevolge de Wet Milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van inrichtingen voor de produktie van energie, gelegen aan de adressen: Knibbelweg 30 te Zevenhuizen, Herenweg 40, Van Hasseltweg 2 en Van Hasselt- weg 4 te Moerkapelle. Aan deze vergunningen zijn voorschriften verbonden, die nodig zijn ter bescherming van het milieu. De vergunningen en alle terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage en wel van donderdag 29 december 1994 tot donderdag 9 februari 1995, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur (inzage van de stukken buiten genoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak). Bij de Raad van State staat tot donderdag 9 februari 1995 beroep open voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tijdig tegen de ontwerp-beschikkingen beden kingen hebben ingebracht; d. degenen, die bedenkingen hebben tegen wijzigingen, die in de beschikkingen ten opzichte van het ontwerp zijn aange bracht; e. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest tijdig bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 AE Den Haag. De beschikkingen worden van kracht met ingang van de dag na het einde van de beroepstermijn. Indien gedurende die termijn een verzoek tot schorsing van de beschikkingen dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan, worden de beschikkingen niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE Den Haag. Zevenhuizen, 23 december 1994 Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, wnd. G.J. Sytsema fIS Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemach tigd door het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, geeft openbaar kennis van meldin gen die zijn ontvangen van: J.A. van Berkel, Middelweg 9 te Moerkapelle, ingevolge het Besluit Akkerbouwbedrijven milieubeheer; •Veto b.v., Nijverheidscentrum 5 te Zevenhuizen, ingevolge het Besluit Opslag goederen; Akkerbouwbedrijf J.L. Paul, Julianaweg 2a te Zevenhuizen, ingevolge het Besluit Akkerbouwbedrijven milieubeheer; R. van der Horst, Zuidplasweg 22 te Zevenhuizen, ingevolge het Besluit Akkerbouwbedrijven milieubeheer; A.J. van Vliet, Zuideinde 18 te Zevenhuizen, ingevolge het Besluit Akkerbouwbedrijven milieubeheer; H.J. van Vliet, Middelweg 2 te Zevenhuizen, ingevolge het Besluit Akkerbouwbedrijven milieubeheer; Speciaalzaak verf-behang Versprille, Dorpsstraat 164-166 te Zevenhuizen, ingevolge het Besluit Doe-het-zelfbedrijven; Boode b.v., Nijverheidscentrum 3-5 te Zevenhuizen, ingevolge het Besluit Herstelinrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer; M. van Velde, Bredeweg achter nr. 47 te moerkapelle, ingevolge het Besluit Opslag goederen; Deze meldingen liggen op de secretarie van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle, sectie V.R.O M., Dorpsstraat 89 te Zevenhui zen, voor een ieder ter inzage en wel vanaf donderdag 29 december 1994 tot vrijdag 13januari 199, elke werkdag van 08.30 tot 12 00 uur (inzage van de meldingen buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak). Zevenhuizen, 21 december 1994. Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, wnd. G.J. Sytsema In verband met de invoering van de Wet Gemeentelijke Basisad ministratie per 1 oktober 1994 zijn de inwoners van onzegemeen- te verplicht om zich bij alle handelingen op de sektie Burgerzaken te legitimeren. Hierbij gaat het o.a. om de afgifte van paspoorten, rijbewijzen, uittreksels uit de gemeentelijke basisadministratie. Als legitimatiebewijs geldt het huidige paspoort, rijbewijs, toeris tenkaart, gemeentelijke identiteitskaart en voor vreemdelingen het buitenlands paspoort en/of het Nederlandse verblijfsdoku- ment. Voor nader informatie kan met de sektie Burgerzaken kontakt worden opgenomen. IfTCTffffl mMM I

Hart van Holland | 1994 | | pagina 5