5S5S Rentokil/ZVH in internationaal toernooi! Poppentheater Andre Verhagen in Nieuwerkerk aan den IJssel £fyenhuizen^ol^R^ffeNe "Invoel mij grenzeloos in de steek gelaten" Rentokil kan geen vuist maken! Gezamenlijke kerstviering Kerkdiensten Activiteiten Agenda Zevenhuizen lof Moerkapelle om bij te blijven... Oudejaarsdag en zondag 1 januari 1995 Medische weekenddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle EEN BETER MILIEU Jje^ BEGINT BIJ JEZELF THUIS CHEMISCH AFVAL BEWAREN pagina 6 Hart van Hollartd/29 december 1994 Rentokil/ZVH speelt 29 en 30 december in Almelo in het sterke internationale Conrad toernooi, waar een aantal landskampioenen aanwezig zullen zijn. Naast ZVH spelen daar ook Alcom/Ca- pelle en Piet Zoomers/Dynamo. ZVH1 speelt de eerste dag, 29 decem ber, tegen SCC Berlin uit Duitsland (15.30 uur), Vildoga Murjani uit Letland (18.00 uur) en Holte 1F uit Denemarken (19.00 uur). Op vrijdag 30 december spelen de nummers drie en vier en de nummers een en twee van de verschil lende poules tegen elkaar. Waarbij om 18.00 uur de finale gepland staat. De wedstrijden worden gespeeld in de Rembrandthal in Almelo." Regio - Op 7 januari 1995 zal het pop pentheater André Verhagen, twee voorstellingen geven in het ontmoe tingscentrum aan de Bospolderstraat 10 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Dit poppentheater, bekend gemaakt door Elly Rikkert Zuiderveld, zal dan zowel een middag- als avondvoorstel ling geven. 's Middags om 15.00 uur begint de voor stelling van het programma: "De droomreis van Jan Kalebas". Dit pro gramma is geschikt voor zowel kinde ren als volwassenen, en zal tot circa 16.45 uur duren. 's Avonds om 19.30 uur begint de voor stelling van "Het achternichtje van de freule", een programma, dat gericht zal zijn op tieners en volwassenen. Na de pauze om ongeveer 21.00 uur zal het koor "Sound of Joy" uit Nieuwerkerk optreden. Het avondprogramma duurt tot ongeveer 22.00 uur. Kaarten zijn een half uur voor de voor stelling aan de zaal verkrijgbaar. Zevenhuizen Herv. kerk Oudejaarsdag: 19.30 uur de heer T.J. Korten, Oud-Beijerland. Oud Verlaat Oudejaarsdag: 19.00 uur ds. B. Duisterhof, Rotterdam. Geref. kerk Oudejaarsdag: 19.00 uur ds. W. Davidse; januari: 10.00 uur ds. W. Davidse. Moerkapelle Herv. Gem. Oudejaarsdag: 19.00 uur drs. J.W. van Estrik: I januari: 9.00 en 16.30 uur drs. J.W. van Estrik. Geref. Gem. vrijdag 30 dec. (oude- jaarsdienst): 19.30 uur ds. R. Katten- berg; I januari: 11.00 en 19.00 uur student G. Baan. Zaterdag 31 december en zondag 1 januari 1995: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, tel. 01892- 14085. Zevenhuizen: 6 januari14.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen: kindertheater Itoek en het IJsbeertje. Donderdag 12 januari: 8.00-18.30 uur: Oud papier aktie De Eendragt. Zondag22 januari: 16.00 uur Ger. kerk. Oecumenische dienst samen met Ontmoe ting over Drempels heen; voorganger: ds. Gaasbeek. Zaterdag28 januari: 19.00 uur Dorpshuis Swanla: samenspel piano en dwarsfluit (Zeven Muzen). Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein Zaterdag 18 maart: Dorpshuis Swanla 20.00 uur: Toneeluitvoering V.O.O. 22 april: 20.00 uur in de Geref. kerk: Muziekavond De Zeven Muzen. ANBO: Spelmiddag. elke maandag 14.00 uur Zevenster; Soosmiddag. 2e woensdag Her vormd Centrum; 4e woensdag Zevenster; aanvang 14.00 uur; zwemmenin De Koornmolen: elke donderdag 10.00, 11.00 en 13.30 uur 2 febr. 1995: toneelvereniging Spektakel. Oud Verlaat "De Vierkap": Iedere woensdagmiddag voor de jeugd vanaf 4 jaar: 13.30-15.00 uur; 30 dec klaverjassen; 3 januari 14.30 uur: Soos; 13ian: klaverjassen. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag Soos in Op Moer om 9.30 uur-11.30 uur: 12 januari, 9 februari, 9 maart, 13 april en 11 mei Iedere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.30 uur Wereldwinkel Raad- V huisplein. Op produkten die later bij het huishoudelijk chemisch afval horen staat tegenwoordig dit teken. Dat is handig want zo weet u meteen wat u apart moet houden. Bewaar huishoudelijk chemisch afval bij voorkeur op een vaste plek, buiten bereik van kinderen. En zorg dat u de bewaar plaats kunt afsluiten. Het gaat immers om stoffen die schadelijk zijn voor het milieu en voor mens en dier. Speciaal voor het bewaren van huishoudelijk chemisch afval zijn er door de qemeente boxen verstrekt. Ook als u huishoudelijk chemisch afval in deze box bewaart is het verstandig de produkten goed gescheiden te houden. Doe restjes of vervuilde vloeistoffen bijvoorbeeld terug in de origine le verpakking en sluit die goed af. Als u een andere verpakking gebruikt, plak er dan een etiketje op met de naam van het produkt. Dat is handig voor de mensen die het later gaan verwerkten. Lever het huishoudelijk chemisch afval in op de plaats die de gemeente daarvoor heeft aangewezen. Haal de gratis folder "Het teken voor huishoudelijk chemisch afval" in huis. Verkrijgbaar bij de gemeente. Mevrouw J. Onel-Beems en haar hondje, waarvoor zij volgend jaar tweemaal zoveel belasting gaat betalen. anderingen vooral nadelen. "Rotter dam is een dure stad en dat gaan wij per 1 januari meteen merken. Zo is de on- roerend-goedbelasting bijna driemaal zo hoog. En voor mijn hond betaal ik nu fl. 94,- per jaar en in Rotterdam be draagt de hondenbelasting fl. 87,-. Je zou denken dat het dus goedkoper is, maar deze belasting geldt per half jaar, dus het wordt bijna tweemaal zo duur. En de verzekeringsmaatschappijen kunnen ook met premieverhogingen komen, omdat ik in een gebied terecht kom met een verhoogd risico. En dat terwijl ik op dezelfde plaats blijf wo nen!" Achtkamp zal weliswaar meer bieden op het gebied van winkels etce tera, maar zover is het nog lang niet. "Voorlopig levert de bouw alleen maar geluids- en verkeersoverlast op. En op een waardeverhoging van mijn huis zit ik ook niet te wachten. Ik wil hier im mers niet weg". De toekomstige in woonster van Rotterdam vindt het dan ook niet leuk dat er wellicht bouwwer ken gesloopt zullen worden, als dit no dig is voor de voorzieningen. "Dat bouwwerk is dan meestal een huis of bedrijf, waarin mensen met veel plezier gewoond en gewerkt hebben," bena drukt zij. Ondanks alle irritaties, geeft mevrouw Onel aan dat Achtkamp haar leven niet beheerst. "Er zijn belangrijker dingen in het leven, waar ik aan hecht. Maar het is de machteloosheid die wij als bewoners voelen als wij te maken heb ben met overheden, die alleen naar de letter van de wet kijken en niet naar mensen". Rentókil/Z\/H speelde woensdagavond tegen de regerend landskampioen Piet Zoomers/Dynamo in Apeldoorn. De eerste ontmoeting tussen de beide ploegen, was om de Super Cup in no vember en hierin wist Rentokil met 3-0 van Piet Zoomers te winnen. In deze wedstrijd waar het om de koppositie van de ere-divisie ging kregen de spe lers uit Zevenhuizen een dubbel gemo tiveerde tegenstander tegenover zich, die gebrand was op een revanche. In eigen huis speelden de Apeldoorners de sterren van de hemel en hield ZVH met hun moeilijkeen lastige sprongser- vice onder druk. ZVH daarentegen kon geen vuist maken en wist geen enkele druk op de vaste stoppers van Dynamo te leggen. In de eerste set ging het lang gelijk op en wist ZVH op het eind met een sterk spelende Rini Boutens de set met 10-15 naar zich toe te halen. Maar in de daar op volgende sets zat Piet Zoomers goed in de wedstrijd en waren de sprongser- vices van Richard Schuil en Arthur Ven- nik zeer moeilijk te verwerken. In de tweede set wisten de gastheren naar een 14-10 voorsprong uit te lopen. Coach Van der Burgt zette al zijn fitte reserve-spelers in om weerstand te bie den aan het service geweld. In de eind fase wist ZVH toch nog terug te komen en kon door alerter te blokkeren op gelijke hoogte komen (14-14). Daarna maakten de Zevenhuizenaren aanval lend enkele missers en Dynamo wist de 45 minuten durende set met 16-14 naar zich toe te halen. In de derde set ging Piet Zoomers door en wist met over macht de set met 15-6 winnend af te sluiten. In de vierde set, waarin ZVH de laatste kans had om op gelijke hoogte te ko men en zo een vijfde set af te dwingen, verliep het voor ZVH in de beginfase voortvarend. De meegereisde suppor ters zagen het weer helemaal zitten en zag ZVH naar een 11-5 voorsprong uit lopen. Maar de afmakende smashes ontbraken bij de Zevenhuizense ploeg, er werden teveel rally ballen geslagen, waardoor Dynamo langzaam maar'ze ker in hun spel konden komen. Dynamo nam het heft weer in eigen hand en kon met hun opslag de gasten het zeer lastig maken. Uiteindelijk kon Piet Zoomers na een tweeenhalf uur durende strijd deze set met 15-13 aflsuiten en zo de begeerde twee punten aan hun konto toevoegen. Hierdoor staat Piet Zoomers met Al- com/Capelle en TDK/Brevok met 10-16 aan de leiding, met ZVH (10-14) in de achtervolging. Voor ZVH staat in het nieuwe jaar op zaterdag 7 januari om 17.00 uur de wedstrijd tegen TDK/Bre vok op het programma. Hierin moet Rentokil een revanche nemen voor de eerste nederlaag van'het seizoen. "Kerst vieren in Zevenhuizen en het nieuwe jaar beginnen in Rotterdam en toch geen stap van je plaats doen. Hoe kan dat? Nee dat is geen tovenarijdat is ambtenarij," legt mevrouw J. Onel- Beems uit. Zij is één van de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle die van af 1 januari Rotterdammer zullen wor den. Mevrouw Onel woont sinds 37 jaar aan de Wollefoppenweg. "Mijn echtge noot en ik hebben eerst in Rotterdam gewoond maar wij wilden graag buiten de stad wonen. Daarom hebben wij dit stuk grond gekocht. We begonnen met een woonwagen, maar in de loop der jaren hebben wij verschillende keren delen aangebouwd. Zo is het een heel bijzonder huis geworden waar ik echt trots op ben". Beide kinderen werden aan de Wollefoppenweg geboren. Omdat mevrouw Onel anderen ook een fijne woonruimte gunt, heeft zij niets tegen de bouw van Achtkamp. "leder een moet wonen, daar gaat het niet om," legt zij uit. "Maar onze bestuur ders moeten wel goed begrijpen dat het niet zomaar woningen en bedrijven zijn, die overgaan naar Rotterdam. Het gaat om mensen, die het prettig vonden om bij een kleine gemeente te horen. Sommigen zijn hier geboren en getogen en anderen wonen hier al heel lang". Daarom voelt zij zich 'grenzeloos' in de steek gelaten door de gemeente. "Tij dens de informatie-avond in oktober zijn er vragen gesteld, waarop zowel door Rotterdam als door Zevenhuizen nauwelijks antwoord gegeven kon wor den. En ik vraag me af, of daar eigenlijk nog wel antwoord op komt. Misschien denkt men wel: als wij er geen aandacht aan besteden, waait het vanzelf over". Volgens mevrouw Onel hebben de ver- Zevenhuizen - In het Hervormd Centrum in Zevenhuizen vierden de ouderen van de Hervormde en Gereformeerde kerken vorige week gezamenlijk kerst. Deze kerstmiddag bestond ondermeer uit zang en gebed en een kerstvertelling. Er werd medewerking verleend door het bejaardenkoor en de meditaties werden verzorgd door ds. Van der Meer.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 6