Bentveldplan aangeboden aan C^^uizcn-Soefkapclle 100:000 cursusdagen 19 "Een goede accountant denkt met de ondernemer mee" Schaakjeugd in Capelle gedeputeerde Blok Brochure Waterschapswet bij Schieland verkrijgbaar BROUWER DE KONING Martijn Krabbé in TROS-uit- zending over land- en tuinbouw Giro 100 200. en Kamers van UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/29 december 1994 pagina 9 Even voorstellen hui jmmi Ingezetenenomslag Verkiezingen Zij heeft nu zelf de touwtjes in handen. Geef meer vrouwen in Uganda die kans. De Novib Methode werkt. Je ziet het in Uganda. Geld besparen "Klanten zijn bij mij geen nummer" Henriëtte Wie zijn Rinus Huib? t.k. solide konijnenhok t.e.a.b. 01727-17809 Walter de Kruiff: "Een klein accountantskantoor kan veel sneller werken Moerkapelle - Omdat hij de honderdduizendste cursusdag van het Scholingsfonds had gevolgd, ontving Leo Verweij van Bouwbedrijf De Graaf uit Moerkapelle vorige week een cadeau uit handen van de heer A. Visser, voorzitter van het fonds. Hij kreegeen vogelvoederhuisje meteen kerstpakket erin. Het Scholingsfonds bekostigt sinds zeven jaarcursussen voor werknemers uit de bouwwereld en wil daarmee een bijdrage leveren aan een hogere kwaliteit van de bedrijfstak. Zowel loon- als cursuskosten en eventuele reiskosten worden gedeeltelijk vergoed. Leo Verweij volgde de cursus over veiligheid. Hij begeleidt momenteel leerlingen op de leerlingbouwplaats in de Lepelaar in Moerkapelle van Bouwbedrijf De Graaf. Omdat dit relatief kleine bedrijf twintig werknemers) zoveel aandacht aan scholing en opleiding besteedt, ontvingen ook de heer en mevrouw Gibbon een present, in de vorm van een kunstwerk en een ingelijst certificaat. meisjes lid Liesbeth Verheul 2 uit 8! In de groep t/m 10 jaar pakte Hugo van Elteren fraai de tweede prijs en de be ker met 5.5 uit 7. Sander Hertog speelde goed (3.5 uit 7), Kevin Bakker en Jan van Helden scoorden beide 3 uit 7, ter wijl Peter van Vuurde het met 2 uit 7 redelijk deed. In de oudste groep behaalde Biniam David de prima score van 4.5 uit 7, terwijl Jesse van Elteren het deze keer met 3.5 uit 7 moest doen en dat zat hem niet lekker. Arie Verheul tenslotte, ein digde verdienstelijk met 3 uit 7. Een ervaring rijker keerden ze huiswaarts, met een leuke herinnering. Moerkapelle-Op zaterdag 17 december vond in Capelle a.d. IJssei het 15e Bon gerdschaaktoernooi voor de jeugd plaats. Hieraan deden ongeveer hon derd kinderen mee, waaronder tien van de s.v. Moerkapelle. Er werd gespeeld in drie leeftijdsgroepen, en wel t/m 8 jaar, t/m 10 jaar en t/m 12 jaar. Het zou niet makkelijk zijn, een van de bekers te winnen (drie per groep); het toernooi was immers sterk bezet en de meeste van de Moerkapelle spelertjes hebben niet zo veel ervaring. Maar leren is ook belangrijk. In de jongste groep haalde Stefan Ren- sen 2.5 punten uit 8 partijen en het Tijdens de inspraakavonden over het Bentwoudplan is gebleken dat het con flict over het nieuwe bos met de bewo ners van het gebied niet kleiner is ge worden. Niet alleen diegenen die direct moeten wijken voor het bos verzetten zich tegen dit plan. maar ook de land bouwers waarvan het bedrijf buiten het Bentwoud gelegen is. Mede daarom heeft het Platform Bentveld een inte graal landschapsplan 'Het Bentveld plan' ontwikkeld. Dit plan is vandaag aan gedeputeerde mevrouw Blok aan geboden. Het Bentveldplan voorziet in tegenstel ling tot het Bentwoudplan in een inrich ting voor het gehele zogenaamde cen trale droogmakerijgebied. Het Bent woud beslaat slechts een deel daarvan. Daardoor blijft met dat plan ongewis, welke ruimtelijke ontwikkeling wordt verwacht of nagestreefd in de polders grenzend aan het nieuwe bos. Dit wordt met name door de bewoners van het gebied als bedreigend ervaren. Gelet op het zeer geringe draagvlak voor tiet Bentwoud in de streek en mede gelet op de hoge kosten van het Bentwoud, stelt het Platform Bentveld voor het Bentveldplan verder te ont wikkelen en te realiseren in plaats van het Bentwoud. Het Bentveldplan is gebaseerd op de historie van het gebied. De ontwerpers hebben de agrarische, natuur-, recrea tie en cultuurhistorische belangen zo danig proberen te verenigen dat ze el kaar kunnen versterken. In het plan blijft de landbouw de economische 'drager' van het gebied, met een door adering,met moeraszones, fietspaden, wandelpaden, ruiterpaden en kanorou tes. Bovendien voorziet het plan in het behoed en het herstel van molens en polderkaden. Het Platform Bentveld hoopt met het Bentveldplan een eerste aanzet te ge ven voor een verdere discussie over de inrichting van het gebied en vertrouwt op een creatieve inbrengen vanuit, met name de streek. Het Bentveldplan houdt immers niet alleen rekening met de belangen van de stedelingen rond het gebied, maar ook met de belangen van de bewoners van het gebied zelf. Bovendien kost het plan circa 170 mil joen gulden minder dan het Bentwoud plan, zoals blijkt uit de kostenraming die door het Ingenieursbureau 'Oranje woud' is opgesteld. Een dergelijke be sparing lijkt het Platform ook niet onbe langrijk in deze tijd. een zonnig 1995 voor alle naturisten. KOm zaterdags naar Zevenhuizen info: 01828-16712 KTV 170-01727-15617 t.k. leuk bureau t.e.a.b. 01793-3114 De commissie energie van de Samen werkende KvK's van Zuid-Holland voert overleg met NV Electriciteitsbe- drijf Zuid-Holland over de kostenstruc tuur en de kostenontwikkelingen in de toekomst van EZH. Daartoe is een com missie geïnstalleerd waarin tevens ver tegenwoordigers van de provincie Zuid-Holland en het Ministerie van Eco nomische Zaken zitting hebben. Aanlei ding voor het overleg vormt de behoef te aan vrije marktwerking en concur rentie en distributie van elektriciteit en de mogelijke gevolgen daarvan voor de tariefstructuur. Rotterdam-Vorige week is de brochure 'Waterschapswet en de veranderingen voor de bewoners van Schieland' van het hoogheemraadschap van Schie land van de pers gerold. De brochure is bestemd voor iedereen die op de hoog te wil zijn met de veranderingen van de Waterschapswet. Alle waterschappen in Nederland gaan als gevolg van de Waterschapswet van af 1 januari 195 een nieuwe belasting invoeren. Bovendien worden er vol gend jaar bij Schieland verkiezingen voor het algemeen bestuur gehouden. Ook inwoners kunnen zich hiervoor verkiesbaar stellen. De grootste verandering die de Water schapswet met zich meebrengt is de invoering van de ingezetenenomslag. Deze belasting wordt vanaf 1 januari 1995 opgelegd aan de hoofdbewoner van een woonruimte. Voorheen betaal den alleen eigenaren van woningen of gebouwen mee aan de kosten van het waterschap en voortaan moeten dus ook huurders mee betalen. De Water schapswet bepaalt namelijk dat ieder een belang heeft bij een goede uitvoe ring van de waterschapstaken en daar aan moet mee betalen. Het belang van de ingezetene - inwoner - is dat het waterschap zorgt voor droge voeten, anders gezegd: het waterschap draagt zorg voor het veilig kunnen wonen, werken en recreëren in het beheersge bied. De hoogte van de belasting is afhankelijk van de plaats waar de wo ning staat. Het bedrag ligt 'tussen de f 15.- en F40,- per jaar per woonruimte. De verkiezingen voor het algemeen bestuur van Schieland vinden in mei 1995 plaats. De leden van het bestuur van een waterschap zijn geen vertegen woordigers van politieke partijen, maar afgevaardigden van belangen groepen. In het bestuur komen zes be langengroepen voor. Omdat de ingeze tenen nu ook mee betalen aan de kos ten van een waterschap, hebben zij als belangengroep ook recht op zetels in het bestuur. Van de 39 zetels zijn er bij Schieland 17 bestuurszetels bestemd voor ingezetenen. Inde brochure wordt verder uitgebreid ingegaan op: uitbreiding van het aantal belangen groepen bij het water schap verandering samenstelling bestuur kandidaatstelling voor het bestuur toedeling van de kosten aan de belan gengroepen verandering in de heffingsmaatstaf voor de belastingen inspraakprocedure bij waterschap pen De gratis brochure 'Waterschapswet en veranderingen voor de ingezetenen van Schieland' kunt u aanvragen bij bureau voorlichting. Telefoon: 010-4537312. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Kruisweg-Sinds enkele maanden is in Kruisweg een nieuw bedrijf gevestigd: het accountantskantoor van Walter de Kruiff. Als Accountant-Administratie consulent en belastingadviseur verzorgt de jonge ondernemer voor bedrij ven de (loon)administratie en belastingaangiften, stelt de jaarrekening op en geeft onder andere adviezen over bedrijfsvoering, belastingzaken, onderne mingsvormen en subsidieregelingen. En dat is nog maar een kleine greep uit mogelijkheden die het kantoor biedt. Walter de Kruiff werkte eerder bij een administratiekantoor en verschillende accountantskantoren. Momenteel heeft Walter AA achter zijn naam staan. Dit houdt in dat hij Accoun tant-Administratieconsulent is. Daar naast heeft hij zijn studie voor register accountant (RA) bijna afgerond. "Het verschil tussen deze twee soorten ac countants is, eenvoudig gesteld, de grootte van het bedrijf waarvoor je werkt," legt Walter de Kruiff uit. "Een AA werkt voor kleine bedrijven en een RA voor grote bedrijven. Klein hoeft niet echt klein te zijn want volgens de wet kan een bedrijf met 50 werknemer en een omzet van vele miljoenen ook nog tot deze categorie gerekend wor den. Ik vind zelf het werker! voor deze 'kleine' bedrijven het leukst. Voor die ondernemers kun je een grotere meer waarde betekenen dan voor grotere be drijven, omdat daar vaak al meer ken nis in huis is. Daarom richt ik mij vooral op het midden- en kleinbedrijf en de vrije beroepen. Ook particulieren kun nen natuurlijk bij mij terecht voor hun belastingaangiften". Wat kan een accountantskantoor voor een ondernemer betekenen? "Heel veel," vindt Walter. "Neem een starten de ondernemer. Die adviseer je eerst te onderzoeken of het idee voor het be drijf goed en haalbaar is. Daarna raad je de ondernemer aan een marktonder zoek uit te voeren en in een onderne mingsplan de commerciële formule en financiële verwachtingen vast te leg gen. Een startende ondernemer advi seer ik ook om naar de Kamer van Koophandel te gaan, waar gratis advies wordt gegeven en veel informatie be schikbaar is. Daarna pas komt de ac countant echt om de hoek kijken. Hij zal overigens ook eerst bekijken of het plan haalbaar is en vervolgens helpen met de realisatie van de plannen". "Als de ondernemer inderdaad met het bedrijf begint, dan zal eeb administra tie opgezet moeten worden. Dat kan ik doen. Vervolgens moet de administra tie verzorgd worden. Dat kan ik ook doen, maar het is veel goedkoper om de administratie grotendeels zelf te voe ren. Dit kan met eenvoudige boekhoud- programma's. Op die manier is het al leen nodig om ieder kwartaal de cijfers te controleren. Verder denk je mee met de ondernemer en adviseer je, bijvoor beeld over het vergroten van de bruto winst, kostenbesparende maatregelen of het wijzigen van de bedrijfsvorm. Advisering die tot geldbesparing kan leiden". Een groot voordeel van een klein ac countantskantoor als het zijne vindt Walter de snelheid waarmee hij kan werken. "Bij sommige accountants- en administratiekantoren duurt het een jaar of langer voordat het resultaten- overzicht van het vorige jaar gepresen teerd wordt. Bij mij is dat anders. Elk kwartaal worden de cijfers bekeken, zodat vlot ingesprongen kan worden op veranderingen. Op die manier kan de ondernemer veel sneller zijn be drijfsvoering aanpassen". Naast deze snelheid is ook de persoonlijke aan dacht voor Walter belangrijk. "Mijn klanten weten dat zij geen nummer zijn en niet onbelangrijk: een telefoontje zal ik niet zo gauw declareren. Dat weten zij en dat maakt de drempel om te bel len een stuk lager". Bleiswijk- De makers van het televisie programma 'Tros-Aktua-in-bedrijf' hebben opnamen gemaakt voor een uitzending over de Nederlandse land en tuinbouw. Dat gebeurde op vrijdag middag 16 december jl. in.de tomaten- kas Veenburg aan de Groendalseweg te Bleiswijk. De opnamen worden op zon dagavond 1 januari 1995 uitgezonden op Nederland 2. In het programma wordt een half uur stil gestaan bij de ontwikkelingen in de Nederlandse land- en tuinbouw. Een onderdeel van het programma is de glastuinbouw met speciale aandacht voor het milieu in deze sector. Martijn Krabbé is één van de presenta toren van het programma die tijdens de opnamen diverse teelactiviteiten uit voerde. Zo toonde de populaire presen tator het opbinden van tomatenplan ten en vertelde hij, zittend op een buis- rail-kar. de ontwikkelingen in de sector. Ook toonde hij een trosje trostomaten. Dit is een nieuwe ontwikkeling in de sector. In het nieuwe seizoen zal lande lijk ongeveer 150 hectare met trosto maten zijn uitgezet. Voor de teelt van trostomaten worden meer en meerspe- ciale rassen gebruikt die met een aan gepast teeltrecept worden geteeld. De produktie van trostomaten ligt op een iager niveau dan de reguliere soorten. Veelal worden de produkten ook beter betaald, omdat het veel arbeid kost om de tomaten te verpakken. Verder is de smaak voller en waardeert de consu ment de presentatie van de tomaat.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9