Kindertoneel in Swanla Jeugddienst Hervormde Kerk Wateroverlast beperkt gebleven door Molenviergang Inzameling oud papier "De lessen zijn goedkoop, maar wij vragen wel maximale inzet" Evenementenladder Moerkapelse schaakjeugd naar Aalsmeer Hart van Holland/4 januari 1995 pagina 11 De Kleine Trompetter organiseert open repetities Nieuwe logo Rabobank in gebruik genomen Zevenhuizen/Moerkapelle - Bij de Ra- bobankvestigingen in Zevenhuizen en Moerkapelle is afgelopen maandag het nieuwe logo in gebruik genomen. Het een van de medewerkers. Er werden een zuil en een nieuwe brochurestand aard onthuld. Bij de feestelijke inge bruikname waren ondermeer wethou- logo maakt onderdeel uit van een nieu we huisstijl en veranderingen die bij de Rabobank zijn ingezet. De in troductie van de nieuwe huisstijl en het bijbehorende logo staat sym bool voor deze veranderin gen. Met haar nieuwe ge zicht wil de bank zicht baar maken dat zij een bank is van en voor mensen. Het logo werd in Zevenhui zen in gebruik genomen door Cijnie Spekman: "Een bank van en voor men sen met u als centraal middelpunt, gaan we een zonnig 1995 tege moet". der J.T.M. Brouwer, de heer G. Sluis (landelijke coördinator van de huis stijloperatie) en diverse vertegen woordigers f- uit de Zeven- huizense en Moerkapelse gemeen- schap aan wezig. Aan- sluitend werd het woord ge voerd door ondermeer de voorzitter van de Rabo bank, de heer J. Boers- ma, en de heer A.B.P.M. Lamot, direc teur van de Rabobank in Zevenhuizen en Moerkapelle. De heer Lamot heeft meegewerkt aan het ontwikkelen van de nieuwe huisstijl. Een aantal mede werkers had gezorgd voor een lied waarmee aangegeven werd dat zij ge heel achter de veranderingen bij de bank staan. Op de melodie van "Dro men zijn bedrog" van Marco Borsato zongen zij 'We voelen ons krachtig met zo'n nieuw gezicht, je bent de droom die ons goed ligt'. Na afloop kregen de genodigden en medewerkers van de banken in Zevenhuizen en Moerkapelle een 'verlaat ontbijt' aangeboden. In Moerkapelle werd de opening ver richt door Peter Lusse, de acteur en conferencier. Hij heeft een middag meegelopen in de bank in Zevenhuizen om informatie te verzamelen voor zijn conference tijdens de 'huisstijlshows' voor 31.000 medewerkers van Rabo- bank-organisatie. "Ik heb geprobeerd om informatie te geven in die conferen ce, maar wel op een leuke manier," legt Peter Lusse uit. "Het was de bedoe ling om de Rabo- bank-medewer- kers te inspireren om het nog beter te doen". Gijsbert Geluk: "Bij het nieuwe logo denk ik aan een bank voor en door mensen, een onderne mende bank, een bank die volop in beweging is en die initiatief neemt". liteit uit Het nieuwe logo is ontworpen door een Londens bu reau, dat naam heeft gemaakt in Engeland als ont werpbureau van de Britse spoorwegen en postkanto- Esther Schuurman: "Het nieuwe logo straalt uit wie wij belangrijk vin den ren. Bij het invoeren van de huis stijl waren .Nederland se ontwerp bureaus, fo tografen, schrijvers, drukkers, in- terieurin- richters en communica tieadviseurs betrokken. De huisstijl is per 2 ja nuari inge voerd en is direct merk baar voor alle klanten: de cards, de passen, de afschriften en het briefpapier dragen vanaf die datum de nieuwe huisstijl. De invoering van de stijl leidt tot kostenbesparingen. Het aantal brochures bijvoorbeeld neemt af omdat de afzonderlijke produkten Koos de Man: "Van een- Meinco van der Haven: voud naar expressie. Het "Ik ben ervan overtuigd nieuwe logo straalt kwa- dat deze ontwikkeling de positieve relatie met onze cliënten nog meer ten goede komt". niet meer in brochures worden behan deld maar op- lossingen voor financiële vraagstukken. Het nieuwe beeldmerk van de Rabobank is een lopende menselijke fi guur, ge plaatst in een cirkel die ge zien kan wor den als zonne wijzer en klok. Zo wil de bank benadrukken dat de klant centraal staat. Deze ontvin gen in december als eersten informatie over de nieuwe huisstijl en de achter gronden ervan. De vernieuwingsopera tie is de komende weken in geheel Ne derland zichtbaar: door middel van sterspots, affiches bij bushaltes vestigt de Rabobank de aandacht op haar nieu we imago. Bertha Strijdhorst: "Wij zijn er voor u! Dat spreekt uit ons nieuwe logo". Een reis als prijs Moerkapelle - Een paar uur nadat de trekking van de grote Eindejaarsactie van de Winkeliersvereniging Moerka pelle plaatsvond, kon voorzitter D. Pak de hoofdprijs: een reischeque, aan me vrouw H. Everaart- Verheul overhandi gen. Dat gebeurde eveneens in het kan toor van de Rabobank te Moerkapelle. Deprijs: een waardebon van vijfhon derd gulden, kan als betaalmiddel die nen voor een te boeken vakantie bij de Rabobank en is beschikbaar gesteld door de winkeliersvereniging. Zevenhuizen -Op vrijdag 6 januari orga niseert De Zeven Muzen in dorpshuis Swanla voor iedereen vanaf 4 jaar de toneelvoorstelling 'ltoeken het ijsbeer- tje'. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs is fl. 5,50. 'ltoek en het ijsbeertje' wordt verzorgd door Theater Terra met poppenspeelster Virga Lipman en acteur Paul Weijkamp. Zij laten hun publiek kennismaken met het leven, de gebruiken en de mythen van de eskimo's. Zevenhuizen - Op zondag 8 januari is er weer een jeugddienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst is 'leder voor zich en God voor ons allen?' De dienst begint om 19.00 uur en de voorganger is ds. Klui ver uit Nieuwerkerk aan den IJssel. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door Menorah uit Gouda en organist lke Zintel. Zevenhuizen -De molens van de Molen viergang staan er niet voor niets. Dat bleek maar weer tijdens de hevige re genval in de laatste week van vorig jaar toen het water in de buurt van de mo lens bijzonder hoog kwam te staan, net als op diverse andere plaatsen in de regio. De molenaars staken de koppen bij elkaar en hebben twee dagen gema- Van 8 januari tot en met 25 februari is in Den Haag de expositie 'De getekende beweging' te zien in het AT&T Dans theater. Op zaterdag 7 januari wordt in Zevenhuizen een veldtoertocht van de ATB-toerclub gehouden en in Zoeter- meer is op die datum een nieuwjaars concert in het Stadstheater. Eveneens op 7 januari is er voorstelling van een poppentheater in het ontmoetingscen trum aan de Bospolderstraat 10 in Nieu werkerk aan den IJssel. Op 7 januari is tevens een postzegelruilbeurs in buurt- ruimte Chez Césare in Zoetermeer. In lichtingen: VVV-informatiepost Zeven huizen, 01802-2131. len om het water weer op peil te krijgen. De eerste dag dat de molens meedraai den was woensdag 28 december, toen de wind uit het zuidwesten kwam en een kracht had van 6 a 7. Nadat het water door de drie ondermolens tel kens een stuk omhoog werd getild, kwam het bij de bovenmolen terecht. Daar werd het water de Rotte inge pompt. De molens zijn eigendom van Stichting Molenviergang van de Tweemanspol der in samenwerking met de Vereniging Molenvrienden Rottemerengebied. Deze zorgen er ondermeer voor dat in noodgevallen de molens gebruikt kun nen worden. Daarnaast zijn de molens het gehele jaar door regelmatig in wer king te zien. De draaikalender voor het komende jaar: 7 en 21 januari, 4, 18 en 25 februari, 18 en 25 maart, 15 en 29 april, 13,20en27mei, lOen24juni,8en 22 juli, 5, 19 en 26 augustus, 9, 16 en 30 september, 14 en 28 oktober, 11 en 25 november, 9 en 23 december. De mo lens draaien op die dagen (behalve bij vorst of zwaar weer) van 10.00 tot 17.00 uur maar zijn door permanente bewo ning niet te bezichtigen. Moerkapelle - Op vrijdagmiddag 6 en zaterdag 7 januari wordt er in Moerka pelle weer oud papier ingezameld. De containers staan als gebruikelijk opge steld naast de kerk van de Gerefor meerde Gemeente. De vierde container is voor karton. Zaterdag is de contai- nerdienst van 9.00 tot 12.00 uur aanwe zig en na 12.00 uur kan er geen papier meer worden gebracht. In december werd 11.740 kilogram papier ingeza meld. Zevenhuizen - "De motivatie is het be langrijkst. Gemiddeld studeren de leer lingen een half uur per dag". Aan het woord is Jan van Rijs, verantwoordelijk voor de jeugdopleiding van de Kleine Trompetter. Hij vertelt met enthousias me over de opleiding van de vereni ging. "De Kléine Trompetter heeft plaats voor nieuwe leden, zowel junio ren als senioren," vertelt hij. "Want voor de junioren geldt: jong geleerd is oud gedaan en voor de senioren: je bent nooit te oud om te leren". "Onze opleiding is heel goed," promoot Jan van Rijs. "Dat heeft ondermeer te maken met de docenten: Fons Kiesman en Ton Overdam. Fons Kiesman is klari- netist bij de Marinierskapel en geeft concerten over de hele wereld. Hij geeft klarinetlessen. Ton Overdam is afge studeerd aan het conservatorium in Amsterdam en verzorgt de koper'lessen". Een groot voordeel van de lessen van de Kleine Trompetter vindt Jan van Rijs de prijs. "Onze lessen worden gesubsidieerd door de vereni ging, dus zijn betaalbaar," legt hij uit. "Bij muziekscholen ben je vier tot vijf maal zoveel kwijt en moet je zelf voor een instrument zorgen". "ledereen vanaf een jaar of tien is wel kom," aldus Jan van Rijs. "Kinderen die jonger zijn, hebben namelijk te weinig kracht. De kinderen krijgen 25 minuten per week privéles en na ongeveer twee jaar kunnen zij naar het orkest, dat momenteel uit 41 leden bestaat". De mogelijkheden zijn groot: er kan les worden genomen in klarinet, trompet, bariton, saxofoon, hoorn en slagwerk. "De vereniging zorgt voor de instru menten. "De koperlessen worden gege ven op donderdag en de klarinetlessen op dinsdag. Maar daar vragen wij ook iets voor terug: een grote inzet en en thousiasme". De jeugdopleiding is succesvol. "In 1994 is het orkest naar een concours geweest, waaraan ook vijf jèugdleden deelnamen die maar twee jaar lessen hadden gevolgd" vertelt Jan van Rijs. "Bovendien waren er zeven leden bij die nog nooit op een concours hadden gespeeld. Toch werd een eerste prijs niet promotie behaald. Dit betekent dat wij de volgende keer meespelen in een hogere klasse". Om iedereen te laten kennismaken met de Kleine Trompetter, het orkest dat iedereen in Zevenhuizen kent van de aubades. Sinterklaasvieringen, doden herdenking, Night of the Proms, Konin ginnedag of als straatorkest, organi seert de vereniging in januari tweemaal een open repetitie. Deze worden ge houden op maandag 9 en woensdag 11 januari van 19.30 tot 20.30 uur in dorps huis Swanla. "ledereen die meer van de Kleine Trompetter wil weten, is van harte welkom," benadrukt Jan van Rijs. In de eerste week van de kerstvakantie hebben de jeugdige schakers uit Moer kapelle hun beste beentje voorgezet op een jeugdschaaktoernooi in Aalsmeer. De delegatie uit Moerkapelle bestond uit dertien deelnemers. In totaal waren er tachtig deelnemers. In de categorie tot tien jaar deden Ste fan Rensen, Liesbeth Verheul. Peter van Vuurde, Hugo van Elteren, Sander Hertog en Jan van Helden mee. De eer ste drie spelers schaken dit seizoen voor het eerst en voor hen was deze wedstrijd een oefening. Dat bleek uit het klassement, waar zij onderaan ein digden. Hugo van Elteren wist ondanks verlies van de eerste partij met 6 uit 7 een tweede plaats te bezetten. Sander Hertog stelde niet teleur en werd met 4,5 uit 7 achtste. Jan van Helden verloor door een voor hem onbekende spelre gel twee partijen en behaalde 4 uit 7 en werd daarmee negende. Bij de categorie tot en met twaalf jaar deden Kevin Bakker, Jesse van Elteren, Arie Verheul, Biniam David. Aart-Jan van Vliet en Barry Loef mee. Arie Ver heul behaalde drie punten, terwijl Bar ry, Jesse, Kevin en Aart-Jan allen vier punten behaalden. Zij eindigde hier mee respectievelijk op de plaatsen 13 tot en met 16. Het meeste succes had Biniam David met 5,5 uit 7. Hij kreeg net als Hugo zilver. Aron Kroon was de enige speler in de categorie tot en met vijftien jaar. Hij had het moeilijk, maar wist een partij te winnen en een remise te houden. Met twee bekers keerde de delegatie uit Moerkapelle tevreden naar huis en maakt zich nu op voor de komende toernooien.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11