Expositie kalligrafie op keramiek Mario Bros-competitie Nieuwjaarsbijeenkomst KW Aanvullend Openbaar Vervoer in Waddinxveen gestart BROUWER DE KONING Mieke Visser bij dienst Ichtus .ttilf Plantarium '95 krijgt andere indeling Gordon, Sugar Lee Hooper en Anita Meyer te gast bij Starfestival Zangmiddag in Anne Frank-centrum AV'47 bereidt hardlopers voor op marathons Waddinxveense badminton verenigingen strijden tegen elkaar Nieuwjaarsreceptie WBC Brasilianas Aeolus Kerkdiensten eurohome UITVAARTVERZORGING 01828-13500 Hart van Holland/4 januari 1995 pagina 13 Zondag 8 januari Zijde 36 01727-14550 UW TELEVISIEDOKTER Boskoop - Van 3 januari tot en met 31 januari geeft Keramiek-atelier "2" in Boskoop in samenwerking met kalligra- fiste Margriet Ramp, een expositie van kalligrafie op keramiek en perkament. De in het hart van Holland bekende kalligrafiste Margriet Ramp heeft sa men met keramiste Marianne Smit, een jaar lang geëxperimenteerd om nieuwe produkten te ontwerpen in hun vakge bied. Marianne: "Margriet heeft door jaren lange studies het hoogst haalbare ni veau in nederland, qua opleiding op kalligrafisch gebied behaald. Dit houdt in dat ze de vele soorten lettertypes in het schoonschrijven beheerst en offi ciële stukken, zoals diploma's, oorkon des en werk voor het Koninklijk Huis mag maken. Haar nieuwe creaties hebben een eigen stijl. Er zijn geboorteborden en -tegels, herinneringsborden voor elk gewenst jubileum, naamborden, spreuken, huis nummers enzovoorts. Ze zijn gemaakt in een originele eigentijdse stijl". Margriet wijst: "De ondergrond is niet alleen glanzend wit, maar veel mooier zijn de pasteltinten zoals zacht blauw, zachtgroen, zachtgeel of zachtrose. Daarnaast satijnwit en ivoor. De letter- kleur moet een harmonieus geheel vor men met de achtergrond, daarom wor den de glazuren en opglazuren zelf ge mengd". Ze wijst erop dat het gebruik van goud, platina en zilver ook tot de mogelijkheden behoort". De bezoeker aan het keramiek-atelier "2" in Boskoop, ontdekt dat de letters en tekeningen op originele wijze ge combineerd worden. Zo heeft een her inneringsbord prachtig versierde let ters en een bij de opdracht passende voorstelling of versierselen. Een geboortebordje heeft naam, datum en bijvoorbeeld de gekleurde tekening van het geboortekaartje. Een eet bordje met naam en een leuke voorstelling zoals een beertje met ballonnetjes, clowntje enzovoorts. Er ligt een presentatiemap ter inzage, waaruit lettertype en kleur, soort tegel of bord en achtergrond gekozen kan Waddinxveen - Alweer voor de vijfde keer organiseert de Stichting Wijkwerk De Zuidpias in samenwerking met Van der Wal speelgoed het Mario Bros-kam- pioenschap. Deze competitie wordt gespeeld op vrijdag 6 en zaterdag 7 januari 1995. Er wordt gespeeld met vijf verschillende spellen, zoals Mario 1, Mario 2, Mario Lost Levels en Mario- cart. Het vijfde spel wordt nog even geheim gehouden. Doordat een sys teem van handicaps per leeftijd wordt gehanteerd, maken ook de allerklein sten kans op één van de bekers. In ieder geval krijgt iedereen een aandenken. Jongeren die twee leuke dagen willen hebben zijn hartelijk welkom, nadat ze zich telefonisch aangemeld hebben: 01828-12237. De kosten bedragen vijf gulden p.p. inclusief twee consumpties en gratis entree op de kinderdisco op zaterdag 7 januari. De disco begint om 18.30 uur. De prijzen worden uitgereikt om 20.00 uur. Boskoop - De Katholieke Vrouwenvere niging Boskoop houdt op dinsdag 10 januari een nieuwjaarsbijeenkomst. Op deze ochtend, die om 10.00 uur begint en wordt gehouden in de parochiezaal, zal mevrouw J.Vermeulen-van der Meulen een diapresentatie verzorgen. Met het rijden door de Waddinxveense vlag werd afgelopen maandag het Aan vullende Openbaar Vervoer in deze gemeente gestart. Dit gebeurde vooraf gaand aan de nieuwjaarsreceptie. De bussen die in Waddinxveen worden in gezet zijn bedoeld voor gehandicapten en houders van de Pas65 en bieden voor een laag tarief vervoer van-deur- tot-deur. De ritten binnen Waddinx veen kosten een rijksdaalder, voor rit ten van en naar Gouda betalen de reizi- sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West-en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag-en nacht bereikbaar onder nunimer: 01X21-1230 b.g.g. 223X .Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. worden, met bijbehorende prijslijst. Een vrije opdracht is helemaal leuk en geeft een origineel resultaat. Stambomen en oorkondes op perka ment met prachtige versieringen -ook met bladgoud- worden tevens geëxpo seerd. De tentoonstelling is geopend op dins dag t/m vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur; vrijdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur, in de etalages van Keramiek-atelier "2", Nas- saustraat 7 te Boskoop. Inl. 01727- 16241. Waddinxveen - Op zondag 8 januari houdt de baptistengemeente Ichtus in Waddinxveen, die in november 1994 officieel werd geopend, haar eerste dienst. Tijdens deze dienst zal gospel zangeres Mieke Visser uit Bodegraven voor de muzikale begeleiding zorgen. Haar repertoire is gevarieerd en zij be geleidt zichzelf met gitaarspel en piano. De teksten van Mieke Visser zijn Neder landstalig en net als de muziek van eigen hand. Na de dienst wordt gele genheid gegeven na te praten. De baptistengemeente zal één avond dienst per maand organiseren. De dien sten beginnen om 18.30 uur en worden gehouden aan de Kerkweg 13 in Wad dinxveen. Bij voldoende belangstelling zal de frequentie van de diensten wor den verhoogd. Waddinxveen - Op zondag 8 januari houdt badmintonvereniging WBC Bra silianas Aeolus een nieuwjaarsreceptie in sporthal de Duikelaar. Deze receptie begint om 16.30 uur en is bedoeld voor alle leden, oud-leden, aankomende le den. sponsors en alle anderen die affini teit hebben met de vereniging. De mid dag krijgt een feestelijk tintje omdat het eerste en tweede team zullen worden gehuldigd omdat zij kampioen zijn ge worden. gers het dubbele. Het Aanvullend Openbaar Vervoer (A.O.V.) is iedere dag beschikbaar van 9.00 tot 23.00 uur. De chauffeurs bieden zonodig assistentie bij het in- en uit stappen. Ritten kunnen aangevraagd worden via 01828-31666. Via dit tele foonnummer zijn ook bonnenboekjes voor het speciale vervoermiddel te be stellen. Inlichtingen over A.O.V. wordt gegeven door het Centraal Meldpunt Zorg (01828-10401). Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 10.30 en 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Herv. Immanuël kerkgem. 10.00 uur ds. G. Cazemier, Amersfoort; 17.00 uur ds. J.C. de Moor, sow-dienst ontm. kerk. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13): 10.00 uur spre ker br. J. Schipper; 18.30 br. H. Tiele- man, m.m.v. gospelzangeres Mieke Visser Boskoop V.P.G.: 10.00 uur ds. J.A. Broström- Bruin. Herv. gem. 10.00 uur ds. R. de Reu ver; 18.30 uur de heer Rob Favier. Groot Ammers. De Stek 9.30 uur ds J.A. van Hooij- donk. Chr.Geref. kerk 9.30 uur ds. G. Leen- dertse, 's-Gravenhage; 19.00 uur ds. G. van Roekei, Nieuw-Vennep. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Andries Trui, Oudewater. Geref. kerk 9.30 uur ds. S. Oegema, Oegstgeest, 17.00 uur mw. drs. J. Kolkman, Berkel en Rodenrijs. Boskoop - De internationale vakbeurs voor de boomkwekerij Plantarium zal dit jaar anders van opzet zijn daj) vorig jaar, omdat de beurs ditmaal zal be staan uit vijf delen. Het gaat om vijf groepen deelnemers, te weten: de kwe kers van uitgangsmateriaal, de veilin gen en daarmee verbonden kwekers, de kwekers en handelaren bij wie groenvoorzieners, gemeenten en in stellingen kopen, kwekers bij wie tuin centra, kwekers en hoveniers inkopen en de buitenlandse deelnemers. De in deling wordt gehanteerd om de herken baarheid van de bezoeker te vergroten-. Ook voor de deelnemende bedrijven geeft deze indeling meer duidelijkheid. Plantarium '95 wordt gehouden van donderdag 17 tot en met zondag 20 augustus in het Plantarium gebouw op het International Trade Centre bij Bos- koop/Hazerswoude. De vakbeurs is in hét weekend ook toegankelijk voor de consument. Meer dan 200 boomkwe kers, handelaar, exporteurs, toeleve ranciers en non-profitorganisaties uit binnen- en buitenland presenteren zich. Het Plantarium gebouw is vorig jaar in gebruik genomen. Een groot aantal deelnemers van vorig jaar heeft zich inmiddels aangemeld voor Plantarium '95. Aanmelden kan bij Buro Proba (01727-12905). Boskoop - Carnavalsvereniging de Krooshappers houdt op zaterdag 14 januari de nieuwe editie van het 'star festival'. Dit jaarlijkse evenement is mpt een groot aantal bekende artiesten een echte publiekstrekker geworden. Dit jaar zijn er ondermeer optredens van de zanger Gordon en de zangeres sen Sugar Lee Hooper en Anita Meyer. Verder wordt medewerking verleend door The Daylight superband en The funny house jazzband en huisorkest de Baggerbeugels. Ook zullen de dans groepen de Donderkopjes en de Spet ters optreden en prins Fliere Fluiter en hofdame Bianca en de Raad van Elf zullen bij het feest aanwezig zijn. Op het starfestival wordt ook de Cardelier (de hoogste onderscheiding van de Kroos happers) uitgereikt aan een bekende Boskopers. De avond begint om 20.00 uur in Florida en is uitverkocht. Waddinxveen - Voor mensen die van zang en muziek houden maar zich niet bij een koor hebben aangesloten, wordt op woensdag 18 januari een zangmiddag georganiseerd in het Anne Frank-centrum in Waddinxveen. De bij eenkomst begint om 14.00 uur en het is de bedoeling dat bekende liedjes ge zongen zullen worden met begeleiding van piano, gitaar, banjo, accordeon en mandoline. Het is ook mogelijk om zelf een instrument zoals blokfluit of trian gel mee te nemen. De zangmiddag wordt geleid door de heer R. Cornelis, de heer M. Toebak en mevrouw G. Snel. De zaal gaat open om 13.30 uur en de toegang is gratis. Boskoop - Vanaf maandag 9 januari start de loopgroep van atletiekvereni ging AV'47.uit Boskoop voor de tweede keer met de voorbereiding voor de marathon van Rotterdam en Londen. Om niet-gebonden hardlopers de kans te geven 'zich op een professionele wij ze voor te bereiden is het mogelijk ge durende drie maanden met de loop groep mee te trainen. De enige vereiste is een goede basisconditie en enige loopervaring. Iedere loper wordt individueel bege leid bij de training en het opstellen van een trainingsprogramma. Dit program ma wordt gebaseerd op capaciteiten, trainingsmogelijkheden en wensen. Uit de vorig jaar gehouden actie blijkt dat met een gerichte training de resultaten aanmerkelijk kunnen worden verbe terd. De trainingen bestaan uit drie tot vijf trainingen per week. Op maandag en woensdag wordt er getraind op basis snelheid en looptechniek. Op zaterdag middag wordt gezamenlijk de langere duurloop gelopen. Door de begeleiding van een fietser is het tevens mogelijk het drinken tijdens het lopen te oefe nen. De voorbereiding loopt van 9 januari tot de marathon van Londen op 2 april of de marathon van Rotterdam op 23 april. Van elke loper wordt een geringe bijdrage gevraagd. De eerste training begint op maandag 9 januari om 19.30 uur bij de kantine van AV'47 aan de Hoogeveenseweg in Boskoop. Inlich tingen: Jan v.d. Meij (01828-16204) en Jaap van Prooijen (01727-18471). 24 uur service 3 maanden garantie ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast enz. De slotfase van de competitie begint aanstaande zondag voor de badmin- tonspelers in Waddinxveen met vier derby's van de verenigingen Aeolus en Florida. De belangrijkste wedstrijd is Florida 2 tegen Aeolus 3. In de eerste klas Z.H. zal Florida 2 alles op alles zetten om na twee gelijke spelen de voorsprong van twee punten op Aeolus 3 te behouden. Voor Aeolus 3 is het de laatste kans om het goede voorbeeld van het eerste en tweede team te vol gen en kampioen te worden. De wed strijden worden gespeeld in sporthal de Sniep vanaf 12.30 uur. Dan wordtook de wedstrijd tussen Florida 1 tegen Amstelveen gespeeld. In sporthal de Duikelaar spelen zondag tegen elkaar: Aeolus 4 tegen Florida 3, Aeolus 5 tegen Florida 5 en Aeolus 6 tegen Florida 7. Deze wedstrijden star ten om 11.30 uur. De belangrijkste ge beurtenis is op die middag het kam pioenschap van Aeolus 1, waarmee Waddinxveen na twaalf jaar weer een team in de eerste klasse N.B.B. heeft.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13