Rentokil zesde op internationaal toernooi De Gouwe Vis organiseert lezing over insekten "Waarschuwing! Dit boek kan schade toebrengen aan uw rookplezier" Bibliofoon krijgt nieuw telefoonnummer 'Nooit niks te doen' Wateroverlast door extreme neerslag Klaveijassen voor koppels Politieberichten IJssel en Gouwe Zevenhuizen/ Moerkapelle Waddinxveen: Boskoop: Voorleesmiddag in bibliotheek Boskoop Foto's in het HART VAN HOLLAND "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kannen aan ons kantoor, Noordelijke Dwars weg la te Zevenhuizen, afge haald worden a 5,-, Nabestellen kan ook: na beta ling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donder dagmorgen na verschijning van het Hart van Holland. Revanche tegen TDK/Brevok? Een oude bekende 30.250 exemplaren. Aanrijdingen Inbraak/diefstal Inbraak/diefstal Overig nieuws Inbraak/diefstal Overig nieuws Hart van Holland/4 januari 1995 pagina 3 advocaten spreekmiddag in zevenhuizen I Afgelopen donderdag en vrijdag speel- I de Rentokil in Almelo mee in het inter- I nationale Conrad-toernooi en eindigde I daar op een zesde plaats. Rentokil-coach Van der Burgt gebruik te dit toernooi als voorbereiding voor de tweede helft van de nationale com petitie. Alle spelers werden ingezet zo dat zij aan de vereiste speelminuten kwamen. In de eerste wedstrijd nam Rentokil het op tegen het Duitse SCC Berlin en wist via de setstanden 6-15, 15-11 en 15-10 de eerste winst binnen te halen. In de daarop volgende wedstrijd tegen het sterke Vildoga Murjani uit Letland kwam Cees van Opijnen weer in het veld, om het weer voorzichtig te proberen. Maar deze eerste wedstrijd, viel voor Cees van Opijnen tegen, zijn rugblessure speelde toch weer op. Vil doga Murjani maakte gebruik van de situatie en wist met de cijfers 12-15en9- 15 de wedstrijd te winnen. Direct aansluitend namen de heren uit Zevenhuizen het op tegen het Deense I Holte IF, die duidelijk voor de winst van het toernooi ging. Rentokil werd in de eerst set overdonderd en kon het in de tweede set niet meer goed maken. Met 2-15 en 10-15 ging deze wedstrijd naar Holte IF toe. Laat in de avond gewor den. wisten de Zevenhuizense spelers, dat zij het in de eerste wedstrijd van de andere dag het moesten opnemen te gen het Belgische Breites Herenthals. Deze wedstrijd wisten de Rentokil spe lers via 15-6 en 15-12 in winst om te zetten. In de strijd om de 5e/6e plaats kreeg Rentokil weer SCC Berlin als te genstander. Nu verliep de wedstrijd anders en kon Berlin met 8-15 en 6-15 met de winst gaan strijken. Aanstaande zaterdag kunnen de heren van Rentokil zich revancheren voor de eerste nederlaag van de competitie. Om 17.15 uur zal de wedstrijd tegen TDK/Brevok uit Breda beginnen in de sporthal Swanla. De vorige wedstrijd wist TDK met 3-2 te winnen, nadat Al- bert Christina met een enkelblessure uitviel. Deze wedstrijd begint om 17.15 uur en wordt rechtstreeks uitgezonden door TV Plus, in het kader van breed beeld TV. Vöor Rentokil begint woensdag 11 ja nuari om 19.45 uur in de sporthal Swan la weer het Europa Cup avontuur, tegen een oude bekende. In 1989 heette de ploeg waartegen Rentokil speelde Ran- taperkion Tampere en in deze wedstrij den wist te winnen. In de eerste wed strijd in Finland won Rentokil met 3-1 en in de return in Zevenhuizen, deed Rentokil het met 3-0 nog beter. Daarna was voor Rentokil het Europees avon tuur bijna afgelopen. In de daarop vol gende ronde moesten ze het opnemen tegen het zeer sterke Dynamo/Moskou. Met tweemaal verlies tegen deze top- ploeg kon Rentokil met opgeheven hoofd het Europa Cup toernooi verla ten. Dit jaar waren de doelstellingen van de ploeg hoger ingezet en leek het erop dat dit wellicht kon lukken. Maar de loting verbindt Rentokil, wanneer zij zouden winnen van Tampereen lsku, met titelkandidaat Daytona Modena met Bas van Goor in hun midden. Maar eerst zal Rentokil het moeten opnemen tegen het Finse Tampereen. De return wedstrijd zal op woensdag 18januari in Tampere gespeeld worden. Waddinxveen - Op maandag 9 januari geeft de heer B. Wierda, één van de leden van aquariumvereniging De Gou we Vis, een lezing over insekten. Hoe wel insekten door veel mensen liever vermeden worden, zal de heer Wierda laten zien dat aan deze dieren ook boeiend zijn. Alle belangstellenden zijn maandagavond j/an harte welkom in het clubhuis van de speeltuin Oranje- wijk aan de J.W. Frisoweg. De lezing begint om 20.00 uur. Op 1 januari stoppen veel mensen met ongezonde gewoonten. Vooral het stoppen met roken wordt vaak uitgesteld naar de eerste maand van het jaar. Om de stoppers een steuntje in de rug te bieden, is in het najaar van 1994 het 'Aiiti-rook boek' ver schenen. Het lijkt precies op een pak je shag/sigaretten maar biedt iets heel anders: 150 bladzijden met tips, trucs en verhalen om de stopper van het roken af te helpen en te houden. Volgens auteur en samensteller Elke van den Hout zullen rokers het boek niet durven kopen. "Daarom is het boek vooral bedoeld voor vrienden en familieleden van rokers, die het boek cadeau kunnen geven". Elke noemt haar boek ook wel een geeste lijke nicotinepleister. "Roken zit vooral tussen je oren," vindt zij. "Het boek is dan ook een ondersteuning van een beetje eigen wil om te stop pen". Enkele tips die gegeven worden: een belofte doen aan gezinsleden (bij voorkeur aan de kinderen), drop eten, duimen, minder uitgaan, naar het plafond kijken en bedenken hoe vaak je nog wilt witten en elke week een millimeter van de vloeitjes afha len. Flet Anti-rook boek kost 9,90 en is verkrijgbaar in de boekhandel (ISBN 90-6723-006-5). Per 1 januari heeft de Bibliofoon, de informatietelefoon van de openbare bibliotheken in Nederland, een nieuw nummer gekregen: 06-9394. De tele foon is zestig uur per week bereik baar: op werkdagen van 9.00 tot 20.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 14.00 uur. Een team van ervaren medewer kers beschikt over een enorme hoe veelheid informatie, afkomstig -uit alle boeken van de Provinciale Biblio theekcentrale, naslagwerken en grote computerbestanden. Er wordt meestal binnen vijf minuten antwoord gegeven. De kosten bedragen 75 cent per mi nuut. Er wordt ook doorverwezen naar speciale instanties. Een voordeel van de Bibliofoon is het feit dat de vragen stellers anoniem kunnen blijven als zij dat wensen en dat de Bibliofoon ook bereikbaar is buiten de openingstijden van de bibliotheek. De voorlees- en knutselmiddag in de bibliotheek in Boskoop wordt gehou den op woensdag 11 januari. De mid dag is bedoeld voor kinderen van 4 tot 8 jaar en duurt een uur. Het voorle zen begint om 14.30 uur en deelname is gratis. Boskoop - Onder het motto 'Nooit niks te doen' organiseert de biblio theek in Boskoop een nieuw leespro gramma voor kinderen. Kinderen die altijd wel iets te doen hebben zoals knutselen, tekenen, paardrijden of ballet, kunnen een deelnemersboekje halen bij de bibliotheek. Het is de bedoeling dat de deelnemers drie (of zelfs vijf) boeken lezen over een hob by. Elk boek levert een sticker op die in het boekje geplakt kunnen worden. Als de pas vol is, dan wordt een oor konde overhandigd met de plechtige verklaring dat de deelnemer altijd wel iets te doen heeft. Wie leest, heeft immers nooit niks te doen! Zevenhuizen - Meldde het Hoogheem raadschap van Schieland dat het water peil .van de Rotte en andere watergan gen, door de extreme neerslag van on geveer 50 mm tussen maandag-en dins- dagavond( 26 en 27 december) vorige week, met de daarbij gepaardgaande nazwellende zuidwestenwind, in vrij wel het gehele gebied voor peilstijgin- gen in sloten en watergangen zorgde, donderdag 29 december kwam de ge ruststelling dat het waterniveau tot het normale peil gezakt was. Toch heeft het Hoogheemraadschap maatregelen genomen. In het Rottedis- trict is bij gemaal de Kooi (Bleiswijk) een extra zware pomp bijgeplaatst met een capaciteit van 65 m3 per minuut en bij de Grintweg (tussen Bergschenhoek en Rotterdam) is donderdagmorgen eveneens een extra pomp bijgezet. Deze heeft een capaciteit van 30 m3 per minuut. Eerder was al bij de Hennipsloot een pomp bijgeplaatst om het water van de Rotte via de Ringvaart van de Zuidpias- polder op de Hollandse l.lssel uit te kunnen slaan. Ook de Ringvaart van de Zuidplaspol- der is op normaal niveau. In enkele gebieden in de Zuidplaspolder staat het waterniveau nog wel 10 - 15 cm boven het normale peil, maar ook daar is het peil aan het zakken. Dit geldt in het Ringvaartdistrict voor Hitland en het Boezemland bij gemaal Abraham Kroes (beide in Nieuwerkerk a.d. IJs- sel). in de Prins Alexanderpolder geldt dit voor de Lage Bemaling nabij de Shanghailaan (tussen Rotterdam en Capelle a.d. IJssel), waar een extra vij- zelpomp is geplaatst. Zo'n extra vijzel gemaal is tevens geïnstalleerd bij de Tweede Bloksweg in Waddinxveen waar eveneens sprake was van ee peil- verhoging. Het peil is inmiddels zak kende tot 10-15 cm boven het normale Boskoop - Klaverjasvereniging Habo organiseert op zaterdag 7 januari een koppelklaverjastoernooi. Het toernooi begint om 10.00 uur en wordt gespeeld in de tuinbouwschool aan de Aza lealaan 11 in Boskoop. De inleg be draagt een rijksdaalder per koppel en er zijn diverse prijzen te winnen. Inlich tingen: M. Eegelman (01727-13033), C. Vonk (01824-1709) en L. Hogerbrugge (01828-17878). Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop. Benthuizen. Hazerswoude-Dorp. Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn. Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor. zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3350133 Woensdagavond raakte aan deZuidelij- ke Dwarsweg een auto te water toen de 40-jarige bestuurder uit Barendregt te veel uitweek voor een tegenligger. De bestuurder kon nog net op tijd uitstap pen alvorens het voertuig te water ging. Op het Nijverheidscentrum werden in de nacht van woensdag op donderdag 3 vrachtauto's opengebroken. Men kwam in de auto door een ruitje in te slaan of het slot te forceren. Er werd nagenoeg niet ontvreemd. In het kerstweekend zijn aan de Kerk- weg-Oost 2 ventilatoren, welke aan de buitenzijde van een winkel waren be vestigd, gedemonteerd en ontvreemd. Aan de Zuidkade werd in het kerst weekend ingebroken in een bedrijf waarbij de sigarettenautomaat werd gekraakt en de videorecorder werd ontvreemd. Aan de Peuleyen werd in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken in een woning middels het openbreken van een raam aan de achterzijde. Aan de Passage werd zaterdagochtend omstreeks 4.00 uur ingebroken in een. winkel. De voordeur was opengebro ken en de kluis stond al bij de auto van de daders. De daders zijn echter, ook na intensief speurwerk met behulp van een hond, niet aangetroffen. De politie is op zoek naar getuigen die rond dat tijdstip iets bijzonders heb ben waargenomen. Aangetroffen fiets: Bruine Juncker Top 20 kinderfiets met trommelremmen en versn. In de nieuwjaarsnacht werd brand ge sticht in een vuilcontainer van de school aan de Peter Zuidlaan. Er ver brandde 2 containers en het afdak waar ze onder stonden vatte vlam. Door de hitte sprong er ook een ruit. Door het snelle optreden van politie en brand weer werd erger voorkomen. Zondagavond ontstond een binnen brandje in een woning aan de Peuleyen. Terwijl de bewoners naar de kerk wa ren, was een kaarsje blijven branden waardoor liet tafeltje waar liet opstond was gaan branden. Omdat liet brandje snel werd ontdekt, biaaf de schade be perkt tot het tafeltje en rookschade. Parklaan, groene Batavus herenfiets met trommelremmen en versn. Wingerd, paarse ATB merk Giant. Aan de Goudse Rijweg werd in de nacht van woensdag op donderdag een po ging gedaan in te breken in een woning. Men probeerde het middels het boren van gaatjes en met een poging het slot van de achterdeur te forceren. Aan de Weegbree werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto openge broken middels het inslaan van een ruitje. Alleen het front van de radio werd weggenomen. Aan het Zilverschoon werd op dezelfde wijze een auto opengebroken waarbij de autoradio werd ontvreemd. Bij een inbraak in een auto aan de Zuid kade in de nacht van donderdag op vrijdag werden 2 leren jassen ont vreemd. Aan het Noordeinde werd in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken in een woning door het openwrikken van het keukenraam aan de achterzij de. De TV en de audio-apparatuur wer den meegenomen. Aangetroffen fiets: Gewone grijze damesfiets Super Sport New Look.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3