Hwgroot wordt Zevenhuizen-Moerkapelle? Prijzen om warm van te worden ■\r Nieuwe galerie in Moerkapelle Lezing over impressionisme Oplossing Kerstpuzzel Ontsnappen aan de zwaartekracht M 25.95 22.50 21.50 HENKES 15.95 17.95, Ouderenmiddag Hart van Holland/11 januari 1995 pagina 13 Wenneker oude proever oude jenever 1 liter Bokma jonge jenever 1 iter 1993 Roussillon A.C.Roussillon Dujardin 1 liter 1 liter vieux jonge jenever i1 liter 1 9.95. bessen jenever 1 liter citroen brandewijn 1 liter 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 6 2 1 0 0 0 1 0 0 0 Waterbeddenshow bij Bac slijterij Het Wapen van Moerkapelle "Vooral de vraag: hoe groot zullen wij worden? is aan de orde. Meer dan: hoe klein willen wij blijven" Met die uitspraak zet wethouder M. Zijderhand de toon van het gesprek over woningbouw in de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle, waarin de hoeveelheid woningen, de lokatie en de bestem ming van deze woningen aan de orde komt. Hoeueel woningen zullen er de komende jaren gebouwd worden"Door de on derhandelingen over de woonwijk Achtkamp, krijgt de gemeente er 300 woningen bij. Dat betekent dat er de komende jaren zeker veertig per jaar gebouwd kunnen worden. De mogelijk heden om te bouwen, worden de ko mende vijf of zes jaar alleen nog maar groter, want het groene hart is niet meer heilig. Dat zien wij bijvoorbeeld aan de plannen voor de HogeSnelheids- Lijn en de wilde plannen voor de stad Moerkapelle die vorig jaar zijn gelan ceerd. Door meer woningen te bouwen, kan de gemeente de achterstand inlo pen die door de afsluiting van het groe ne hart was ontstaan. Op die manier kunnen wij genoeg huizen bouwen voor de inwoners van Zevenhuizen- Moerkapelle". Op welke lokaties zal worden gebouwd? "Uiteraard wordt eerst de wijk Swanla afgebouwd. De gemeente heeft recen telijk grond aangekocht die aansluit op de wijk. Het gaat om het terrein ten noorden van de voetbalvelden, waar nu een kassenbedrijf gevestigd is. Daar na moeten wij ons beraden op de vraag waar wij vervolgens willen gaan bou wen. Dat zal in eerste instantie gaan om 'inbreiding' in Moerkapelle en Zeven huizen. Inbreiding is bouwen binnen de kern. En daarna gaat het om de vraag: gaan wij bouwen aan de noordzijde van Moerkapelle, waar nu landbouwgron den zijn of aan de zuidwestzijde, naar Zevenhuizen toe. Op het eerste gezicht lijkt de noordzijde van Moerkapelle het eenvoudigst, maar bouwen naar de an dere kern toe lijkt logischer. Ten zuiden en ten westen van Zevenhuizen zal waarschijnlijk niet gebouwd worden want iedereen wil de polder graag open houden". Voor wie wordt gebouwd? "In eerste in stantie richten wij ons op de inwoners van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle. Maar zoals bekend maakt de pro vincie ook plannen. Daarom moeten wij ons afvragen: hoe groot willen wij wor den? Dat doen wij door de structuurvi sie te maken. In deze visie, die in samen werking met inwoners, ambtenaren en bestuurders wordt samengesteld en waarvan de startnotitie recentelijk is verschenen, wordt niet alleen deze vraag beantwoord. De structuurvisie geeft ook een beeld van Zevenhuizen- Moerkapelle zoals wij dat graag in de toekomst willen zien. Wij zetten onze wensen zelf op papier voordat de keu zes voor ons gemaakt worden. Deze hoek van Zuid-Holland is heel gewild. De tijd van rust is dan ook voorbij: er wordt een beroep op ons gedaan. Het is daarom zaak onze plannen in te bedden in die van de provincie. De structuurvi sie is waarschijnlijk in april gereed. Het is nu al duidelijk dat Zevenhuizen- In dit gebied, tussen Zevenhuizen en Moerkapelle, kunnen worden zou in de toekomst gebouwd BOKMA Moerkapelle in elk geval een gemeente moet blijven waarin men goed kan wo nen, werken en recreëren". Door wie worden de woningen ge bouwd? "Vroeger was de verhouding tussen huur- en koopwoningen 50%/ 50%. De subsidiekraan wordt door het Rijk echter steeds meer dichtgedraaid, zodat het beleid 70% koop- en 30% huurwoningen wordt. Als gemeente moeten wij er echter voor zorgen dat voor de minst draagkrachtigen vol doende woningen worden gereali seerd. Daarom moeten wij samen met de corporaties zorgen voor voldoende sociale woningbouw. Om de woning bouw (zowel koop als huur) op de be hoefte af te stemmen, is het nodig een onderzoek te doen naar de woningbe hoefte. Zo kun je de wensen van de inwoners vaststellen. Vooral over de aspirant-kopers is weinig informatie beschikbaar. Omdat maar een beperkt aantal huizen kan worden gebouwd, is het daarom nuttig te weten, aan welke woningen precies behoefte bestaat. Op ambtelijk niveau wordt momenteel ge werkt aan een voorstel voor zo'n wo ningbehoefte-onderzoek". Welke be drijven zullen meewerken aan de bouw is nog niet duidelijk. "Omdat 300 wonin gen niet in één keer worden gebouwd, wordt niet gekozen voor één bedrijf," legt wethouder Zijderhand uit. "Maar het is duidelijk dat het eenvoudiger is om te bouwen op grond die reeds in het bezit is van de gemeente dan op grond die nu in handen van anderen is. Want dan zijn er meerdere partijen bij be trokken, waardoor het bouwen steeds complexer wordt. In dat geval kan dat ook nog prijsconsequenties tot gevolg hebben voor de te bouwen woningen". Hoe worden de woningen verdeeld? "Voor koopwoningen onder een be paalde prijs en voor huurwoningen wordt dit gedaan volgens een regionaal te hanteren verdelingssysteem. Vanaf juli vorig jaar wordt dit systeem toege past. Echter, door de nog van toepas sing zijnde overgangsregeling merkt men hier in de praktijk nog weinig van. Het is de bedoeling dat over een aantal maanden de lege woningen via de me dia gepubliceerd gaan worden waarop de reeds ingeschreven kandidaten kun nen reageren. De rangvolgorde voor toewijzing wordt dan bepaald door de leeftijd in het geval van starters of de bewoningsduur bij huurders die al over een woongelegenheid beschikken. Ui teraard gelden daarbij nog meer crite ria, zoals bijvoorbeeld de gezinssamen stelling en inkomen. Al deze criteria bij elkaar dienen ervoor te zorgen dat zo veel mogelijk passende woonruimte wordt aangeboden. Zevenhuizen - Op woensdag 18 janua ri wordt in het Hervormd Centrum in Zevenhuizen een ouderenmiddag ge organiseerd. Gast is de heer R. van Lent, pastoraal medewerker onder zeevarenden in Rotterdam. De mid dag begint om 14.30 uur. Aanstaande vrijdag wordt in Moerka pelle de galerie annex atelier Artique geopend van Arja Tuitel en Tine Hees terman. De volgende dag houden Arja en Tine open huis om het resultaat van maanden ontwerpen en bouwen te kun nen laten zien. Op die dag is iedereen welkom om Artique te komen bekijken van 11.00 tot 15.00 uur. De galerie annex atelier is te vinden aan Kerkewater 4 in Moerkapelle. Omdat de parkeerruimte beperkt is, wordt bezoekers verzocht de auto thuis te laten of te parkeren op de parkeerplaat sen in de omgeving. Moerkapelle - Op woensdag 18 januari houdt de afdeling Moerkapelle de maandelijkse bijeenkomst. Deze avond, die aanvangt om 20.00 uur in dorpshuis Op Moer, bestaat uit twee delen. Voor de pauze is de jaarvergade ring, waarbij de presidente mevrouw C.T. Everaart-Verheul zal aftreden. Zij heeft zes jaar zitting gehad in het be stuur van de afdeling. Mevrouw M.J. Bukman-van Est wordt voorgedragen als haar opvolger. Na de pauze zal mevrouw B. van Rijs wijk vertellen over de voorgeschiede nis en de aanloop van de schilderkunst impressionisme. Hierbij zullen schil ders als Van Gogh en Monet aan de orde komen. Ook afgelopen kerst werd in Hart van Holland weer een puzzel opgenomen. Dit keer zorgde Frans Schiereck opnieuw voor echte hersenkrakers. Uit de goede inzendingen werden één hoofdprijs en vijf troostprijzen getrokken. De hoofd prijs van/100,- gaat naar Randy en Yvonne Zuidam uit Waddinxveen en de vijf troostprijzen van 25,- werden gewonnen door: mw. J.C. Loef-Roos uit Wad dinxveen, Ria Roos uit Nieuwerkerk aan den IJssel, mw. C. Boon-de Joode uit Waddinxveen, A.B.T. Hazenberg uit Boskoop en M.C. Duine uit Waddinxveen. 1. De eerste puzzel was '2 voor 10'. Uit de eerste letters van de oplossingen volgde een woord. De antwoorden waren: Narcissus, Elcerlyc, Oncoloog, Galei, Orca. Troffel, Isobaar, Sartre, Corbusier (Jeanneret is ook goed, maar dan klopte het woord niet) en Hors categorie. Het woord dat uit deze letters kon worden gemaakt is 'neogotisch'. 2. Bij de tweede puzzel moest een diagram gemaakt worden van een kruiswoord raadsel. Het gemene van deze opgave was dat het diagram niet symmetrisch was, terwijl puzzels meestal wel symmetrisch zijn. Het diagram kon er als volgt uitzien: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 3. Uit puzzel drie volgde het boggle-woord 'televisiefilm'. 4. De oplossing van puzzel vier was: 36 knikkers. 5. Deze puzzel was een echte kraker. De oplossing met een 9 onder de 0 en een 0 onder andere getallen is niet goed omdat de 9 wel voorkomt (namelijk eenmaal). De oplossing is: De winnaars kunnen de prijzen vanaf donderdag 12 januari ophalen bij drukkerij Elgersma, Noordelijke Dwarsweg la in Zevenhuizen (legitimatie bewijs meeenemen). Zevenhuizen - Zolang de mens bestaat, droomt hij ervan om te ontsnappen aan de zwaartekracht. Dat is begrijpelijk. Want die zwaartekracht kan soms knap vermoeiend zijn. Daarom is het heerlijk om je gewicht eens te verliezen. Dat is precies wat er gebeurt met een waterbed. De oude Egyptenaren wisten dat al. Zij sliepen op zakken van dierhuiden, gevuld met water. ensen dieop een waterbed sla pen, hebben beduidend min der pro bij Bac in Zevenhuizen, kan iedereen proberen hoe een waterbed aanvoelt. Onder het motto 'Probeer het zelf, kom proefiiggen". is het mogelijk om eens rustig te gaan liggen en een waterbed zelf te ervaren. De show wordt gehou den van 12 tot en met 18 januari in de beddenafdeling van Bac. Aan de show is ook een zijn acties, aanbiedingen en een kindertekenwedstrijd verbonden (zie achterpagina van deze krant). ta> tc Trudy van Hoven-Wlggers Moerkapelse zijde 14 Moerkapelle tel. 01793-1305 geopend vanaf 9.30 u I maandag gesloten vrijdagavond koopavond tot 20.00 uur. g. CL 3 tb U3 blemen met hun rug. Dat komt omdat het water zich helemaal naar het lichaam voegt. Met andere woorden: het steunt zonder te duwen. Het maakt gewicht loos. Het bekken kantelt vanzelf in een natuurlij ke stand. Hier door worden ook de wervel kolom en de rug spieren ontlast. Artsen schrij ven aan slapen op water dan ook een thera peutische wer king toe. Tijdens de wa terbeddenshow

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13