Netwerk Versprille JANSSEN/PERS Grafisch bedrijf ELüERSMA op zaterdag 14 januari van 13.00 tot 16.00 uur Ed Plaizier Wij mochten het metselwerk van de nieuwbouw verzorgen Drukkerij Elgersma van harte gefeliciteerd. Van harte gefeliciteerd met de ingebruikname van het nieuwe pand. Straat- en grondwerk Sierbestrating feliciteert Drukkerij Elgersma met de opening van het nieuwe pand. Wij mochten ons 'steentje' bijdragen aan het straatwerk. Bredeweg 15 - WADDINXVEEN - Tel. 01802-3020 Schildersbedrijf Speciaalzaak Verf - Behang Drukkerij Elgersma gefeliciteerd. Wij mochten het schilderwerk verzorgen Wij mochten de stoffering Dorpsstraat 166 - Zevenhuizen Tel. 01802-1377 verzorgen. Hartelijk dank hiervoor. Netwerk VSP, de verspreider van het Hart van Holland, feliciteert alle medewerkers van Drukkerij Elgersma met hun nieuwe onderkomen V.O.F. W.H. WESTERMAN metselbedrijf Postbus 4,6590 AA Gennep Tel.: 08851 - 90433 Fax: 08851 - 12167 Per 10 oktober 1995 (0485) 49 04 33 (0485) 51 21 67 Rotatiedruk die indruk maakt. We maken het dagelijks meer dan waar. Niet alleen de eigen periodieken rollen hier van de pers Als full-service bednjf heeft Janssen/Pers Grafisch Bedrijf zich in de markt bewezen. Steeds meer onderne mingen weten voor hun offsetrotatie drukwerk de weg naar Gennep te vinden. Een geavanceerde heat set pers die ook hoogwaardig papier kan bedrukken. Hart van Holland/11 januari 1995 pagina 15 ;,0 R U K K R I J V.. OPEN HUIS Eindelijk een nieuw pand voor drukkerij Elgersma Geavanceerde prepress faciliteiten.... Vier cold set persen voor alle soorten courantachtige reklame-^ drukwerk, in diverse formaten, van zwart tot en met full-color, tot 64 pagina's omvang. Projektinrichting Dorpsstraat 1 - Moerkapelle Tel. 01793-1421 Taag 35 - 2267 CE Leidschendam Postbus 277 - 2260 AG Leidschendam Telefoon: 070-3209898 Telefax: 070-3177272 VI.nr. staand: Jouke Elgersma, Marije Bender, Silvia Markus, Mario Mezas, Piet Bontenbal, Tilly Elgerma. Zittend: Gertjan van Harskamp, Taras v.d. Voorde, Ellen den HollanderMarco Hoogendoorn. Hoefweg 192 - 2665 LE Bleiswijk Tel. 01892-15543 Fax 01892-21948 door werd het steeds lastiger om rus tig te werken. Het was dan ook prettig dat in april 1994, na vier jaar voorbe reiding, de eerste paal in de grond werd geslagen". Vanaf die datum kon de bouw op de voet gevolgd worden, want het nieuwe pand werd pal naast het oude gebouw opgetrokken. Van uit het raam zag men de ijzervlech- ters, metselaars en timmerlieden aan het werk. Tot overmaat van ramp ontstond er ook nog lekkage in het oude pand. Na de oplevering in okto ber kon gelukkig snel verhuisd wor den. Eerst werden de kantoren be trokken en als laatste volgde de druk kerij. Daarna ging het oude pand te gen de grond en op die plaats werden parkeerplaatsen en een tuin aange legd. Toch was de omgeving van het nieuwe pand, waarvoor Jan de Ko ning de tekeningen maakte, nog niet helemaal af. De gemeente zorgde voor de bestrating en daarna werd de luifel getimmerd en er werd een re- Door de ontwikkelingen die de drukkerij de afgelopen jaren had doorgemaakt, veranderde ook het aantal medewerkers. "De noodzaak voor een nieuw pand was de laatste jaren toegenomen," vertelt Jouke El gersma. "Wij werkten inmiddels met tien mensen in een heel kleine ruim te, waar ik alleen begonnen was. Hier- clamezuil aangebracht. Zo kan druk kerij Elgersma zich op zaterdag 14 januari met recht trots presenteren. "Toen ik hier in 1974 in Zevenhuizen startte, leek de schuur van Piet Bontenbal veel te groot. Zoveel ruimte dacht ik niet nodig te hebben." Jouke Elgersma is er nog verbaasd over. "Maar er is nogal wat veranderd in die twintig jaar en na al die tijd waren wij echt toe aan een groter pand". Drukkerij Elgersma is ondermeer uitgever van Hart van Holland en het bedrijvenblad Hartwijzer en verzorgt alle soorten drukwerk, van geboortekaartjes tot full-colour brochures. Het bedrijf van Jouke en Tilly Elgersma is gestart in Zoeter- meer en na enkele jaren ver huisd naar Zevenhuizen. Het jaar 1978 bracht een grote ver andering, omdat toen het idee bij Frans Schiereck en Jan Dor- repaal ontstond voor een plaatselijke krant. Met dit idee gingen zij naar de drukkerij en in korte tijd werd de Dorps krant geboren. In de krant werd ook het gemeentenieuws opgenomen dat voorheen in Contact stond. Het blad van de middenstand, Winkelnieuws, ging op in Dorpskrant. De 'Jeugdhoek van tante Loes' werd verzorgd door Frans Schiereck en voor de verslag geving werd Henny van den Berg aangetrokken, die corres pondent was bij de Alexander- post en de Goudsche Courant. "In de begintijd van de krant, deden wij alles zelf," licht Tilly Elgersma toe. "Met buren en familie zorgden wij dat de kran ten gevouwen, ingestoken en bezorgd werden". Zij heeft goe de herinneringen aan die tijd, maar benadrukt dat hét veel tijd kostte. "En dat terwijl de krant toen nog maar eenmaal per twee weken verscheen". De artikelen werden getypt door Henny van den Berg en daarna door Silvia Markus met de zetmachi ne verwerkt. De opmaak verzorgden Jouke en Silvia door de stroken te knippen en te plakken. Alles ging nog handmatig. Vanaf 1984 verscheen de krant elke week en vijf jaar later werd de zetmachine vervangen door com puters. Door het gebruik van pro gramma's voor desktop-publishing kan sindsdien steeds sneller gewerkt worden. De Dorpskrant, die later de naam Hart van Holland kreeg, ver scheen eerst alleen in Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. Later werd het gebied uit gebreid met Waddinx- veen, Boskoop en Rijnwoude. Naast Hart van Hol land, geeft de druk- k e r i j sinds 1992 ook Hart wijzer uit. Dit maandelijkse tijd schrift verschijnt in hetzelfde verspreidings gebied als de krant en is bedoeld voor bedrijven.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 15