Reisbureau De Zwaluw viert eenjarig bestaan AFWEZIG Een vakantiebaan om nooit te vergeten Loesje stopt met roken HUIZEN Mythen en beeldentaal Bibliotheek geeft een kijkje in de toekomst Bijzonder fluit en harpconcert Cursus voor stiefgezinnen nieuws gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 24! Nieboer Gemako m van der Spek^ Dames/herenkapster m/v Hart van Hoiland/11 januari 1995 pagina 17 Dokter van Bruggen van 16 januari t/m 20 januari. De praktijk wordt waargenomen door dokter W. Vroegindeweij en dokter C.W. Onderwater. Afspraken via de praktijk: 01802-1783 Dagblad De Telegraaf vraagt voor MOORDRECHT Bezorging voor 7.00 uur. Goede verdienste. Min. leeftijd: 15 jaar. Inl. na 14.00 uur: Tel. 01827-4075 de heer Stelwagen. KOOP ZEVENHUIZEN Burg. Klinkhamerweg 41 Vraagprijs: 289.000 k.k. 7evenhuizen - Deze week bestaat reisbureau De Zwaluw aan de Dorpsstraat in Zevenhui zen precies een jaar Jolanda van Fulpen. hefgezicht van het reisbureau, vertelt wat er gebeurd is sinds de opening op 14 januari 1994. "Lisette Mulder en ik zijn vanaf het begin betrokken geweest bij het bureau.vertelt zij. "En sinds november worden wij bijgestaan door Felice Oosterbroek. Naast het geven van informatie over reizen en het reserveren van reizen geven wij algemene informatie over vakantielanden Reisgidsen geven namelijk heel beknopte informatie over het land of de streek. Sommige boeken of tijdschriften kunnen de klanten meenemen, andere lenen wij uit. Ook hebben wij videofilms van een aantal landen Om een volledig beeld te krijgen van de omgeving van de accommodatie, kunnen de klanten ook het boek Toeristiek inkij ken. "In dat boek staan de hotels en ap partementen beschreven zoals zij werke lijk zijn," vertelt Jolanda. "Controleurs gaan regelmatig zelf kijken hoe groot de kamers zijn. zij meten de afstand naar het strand en checken de faciliteiten. Op die manier kunnen onze klanten beter een keuze maken". Toeristiek is ook het gelij knamige computerprogramma waarmee het reisbureau werkt en waarin de infor matie ook te vinden is. "Wij kunnen ge makkelijk bestemmingen uitzoeken met dat programma. Als iemand bijvoorbeeld alleen nog weet hoe de accommodatie heette waar hij vorig jaar was, maar niet meer weet waar het ook al weer lag, zoe ken wij dat snel uit. Bovendien is het mogelijk prijzen met elkaar te vergelij ken, omdat accommodaties bij verschil lende reisorganisaties in de gids staan voor verschillende prijzen. Wij kunnen snel opzoeken welk organisatie in een bepaalde periode het voordeligst is". Sinds enkele maanden geeft reisbureau De Zwaluw ook WV-informatie. "Wij in formeren over Nederland, met name deze regio. Daarnaast zijn wij op de hoog- te van evenementen in de omgeving en het is mogelijk om daarvoor kaarten bij ons te reserveren, ledereen die een evenement organiseert, kan dit overigens bij ons op geven, zodat wij deze kunnen opnemen in onze informatie". Jolanda vertelt dat veel mensen niet weten dat het bureau ook dagtochten organiseert. "Het grote voor deel is dat de bussen- altijd vertrekken vanuit Waddinxveen of Boskoop," vertelt zij. "Zo worden tochten georganiseerd naar Thermae 2000, winkelsteden in België en Duitsland en naar de Ardennen om te kanoën. Ook is er een verrassingstocht". De dagtochten zijn bedoeld voor particu lieren, maar ook bedrijven en verenigingen kunnen bij De Zwaluw terecht. Het leuke van werken bij reisbureau De Zwaluw vindt Jolanda van Fulpen de afwis seling in haar werk. "Het ene moment ben je bezig met reserveren, dan zorg je voor de betalingen en daarna zorg je weer dat de reisverzekering in orde gebracht wordt. Op die manier verveelt het werk nooit". Ook het feit dat het een klein reisbureau is, spreekt haar aan. "Ik leer Zevenhuizen al aardig kennen," vertelt de Boskoopse. En haar kennis zal de komende tijd toenemen want de nieuwe zomergidsen zijn binnen en zullen voor veel drukte zorgen. Jolanda van Fulpen. Een vriendschap opbouwen voor je hele leven. Kampliedjes zingen. Een onvergetelijke tijd beleven. Hiermee worden jongeren van 19 tot 28 jaar enthou siast gemaakt om bij een zomerkamp in de Verenig de Staten te gaan werken. Het zijn de uitspraken van mensen die zelf vorig jaar in zo'n vakantiekamp hebben gewerkt. Camp Counselors USA is de organisatie die ervoor kan zorgen dat jonge mensen de kans krijgen om een keer naar de Verenigde Staten toe te gaan. In een zomerkamp worden activiteiten georganiseerd voor kinderen van zes tot zestien jaar. Benodigd zijn: minstens negen weken tijd om te werken, bereidheid om hart te werken, enthousiast zijn om met kinderen te werken en flèxibiliteit. Geboden worden: een re tourticket vanuit Amsterdam, een werkvisum, gratis kost en inwoning tijdens het kamp, een oriëntatie in New York, zakgeld en tijd om rond te reizen nadat het kamp is afgelopen. Inlichtingen: 070-3454800. Met medewerking van Loesje start de Stichting Volksgezondheid en Roken in januari de jaarlijkse stoppen-met-roken-actie. Centraal in deze actie staan de smoesjes die rokers gebruiken om het roken aan zichzelf ter verkopen. Want elke roker weet dat roken schadelijk is voor de gezondheid. Om de roker kritisch over zijn vijf argumenten te laten nadenken, zijn samen met de Stichting Loesje uit Arnhem vijf teksten gemaakt. In deze teksten worden veel gebruikte smoesjes weergegeven zoals 'Over vijf jaar stop ik met roken. Echt waar...' en 'Roken doet mij niets, ik heb nog nergens last van.' De teksten worden ondertekend met Smoesje, in plaats van Loesje. Daaronder staat: Neem jezelf niet bij de neus. Kom op. Stop. Via spotjes op radio en televisie krijgt de actie in de media aandacht. Natuurlijk worden de rokers ook via affiches uitgedaagd net als Loesje te stoppen. Voor de roker die behoefte heeft aan meer informatie over de smoesjes, is een boekje gemaakt 'Smoesje. Feiten over roken, smoesjes doorgeprikt'. Ter ondersteuning bij het stoppen met roken is er een brochure verkrijgbaar bij de huisarts, de apo theek, de GGD en de Kruisverenigingen. De laatste twee instellingen organiseren ook cursussen om de roker te helpen met het breken van zijn of haar gewoonte. Verder kan elke roker die meer wil weten over stoppen, bellen met de nieuwe informatielijn 06- 35012022 (50 cent per minuut). Via deze telefonische dienstverlening kan men naar informatie luisteren, voorlichtingsmateriaal bestel len en het adres van een organisatie ontvangen voor cursussen. Alphen aan den Rijn - Op zaterdag, 14 januari om 16.00 uur wordt de expositie van de bekende Vlaar- dingse beeldend kunstenaar Jan van Reeven in de Staa-galerie, Prinses Irenelaan 88 te Alphen aan den Rijn geopend met zang van de Schiedamse tenor Albert de Bruin. Albert de Bruin zal napolitiaanse liederen ten gehore brengen. Jan van Reeven werkt vanuit de emotie. Hij zegt: "In mijn zoektochten naar de invloed van dingen om ons heen op de mens en de invloed van de mens op de dingen om ons heen maak bewust gebruik van "ei gen" mythische beeldentaal, daarbij gebruik ik vaak symbolen van mythen uit het verleden, maar oo-k van mythen uit onze eigen cultuur. Zij vormen samen een verhaal." Iedereen is van harte uitgenodigd de ope ning bij te wonen en van deze prachtige expositie te genieten. De Staa-galerie is geopend op woensdag, donderdag, vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. De expositie duurt tot en met 23 februari. Zevenhuizen - ln de bibliotheek van Zevenhuizen wordt tot 1 februari de mogelijkheid geboden een kijkje in de toekomst te nemen. In de bibliotheek wordt het 'Jaar van de toekomst' ge houden en deze actie richt zich niet alleen op nieuwe informatiebronnen maar de toekomst staat ook centraal in andere activiteiten. Zo kunnen kinde ren tot tien jaar meedoen met een prijs vraag. De formulieren voor deze prijs vraag worden gepresenteerd door een pop en de antwoorden zijn te vinden met behulp van boeken uit de boeken- robot. Alle kinderen worden uitgeno digd mee te doen en mee te doen met de prijsvraag. Waddinxvèen-Op donderdag 19 janua ri verzorgen Eleonore Pameijer en Er nestine Stoop het eerste concert in het nieuwe jaar in de raadzaal van het ge meentehuis van Waddinxveen. Het concert begint om 20.30 uur. De musici vormen sinds enkele jaren een fluit- harpduo. Deze klassieke combinatie leent zich goed voor het spelen van kamermuziekrepertoire van de barok tot heden. Beiden treden op in diverse kamermuziekensembles en zijn regel matig betrokken bij wereldpremières van nieuwe composities. Een aantal composities is speciaal voor hen ge schreven. Eleonore Pameijer en Ernes tine Stoop treden ook regelmatig op als soliste. Op het programma staan bewerkingen van stukken van Boccherini tot Hendrik Andriessen. Voor liefhebbers van ro mantische muziek zullen het concert waarderen. De kaarten zijn te bestellen via 01828-24697 (op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur). Gouda-Vanaf februari organiseert Ria- gg Midden-Holland een cursus voor volwassenen die een relatie hebben waarbij ook kinderen uit een eerder huwelijk bij betrokken zijn (stiefgezin). Het is namelijk soms lastig om met el kaar om te gaan in een stiefgezin. On danks goede bedoelingen kunnen zich incidenten voordoen waardoor span ningen kunnen ontstaan. Aan de cursus gaat een kennismakingsgesprek vooraf en geïnteresseerden kunnen daarna beslissen of ze willen deelnemen. De cursus bestaat uit negen avonden en wordt niet in de schoolvakanties ge houden. Deelname is gratis. Aanvragen van de folder kan bij Renske van Rooi- jen (01820-16422). Half vrijstaand huis gebouwd in 1925 met grote stenen hobby/werkruimte 5.00 x 5.00 en garage (beide v.v. elektra en water). Mede door de grootte van de kavel t.w. 601 m2 eigen grond en de mooi aangelegde tuinen maken dit pand extra aantrekkelijk. Achter uitzicht op dijk met oude ophaalbrug. Indeling: hal, toilet, huiskamer met open haard. Keu ken voorzien van gaskookplaat. Badkamer voorzien van bad. wastafel en separate douche. Extra kamer. Op de verdieping is de overloop, 2 slaapkamers waar van 1 met dakkapel. Oplevering in overleg. ERA Koper Garantie Plan. pyjfl MAKELAARS ONROEREND GOED ASSURANTIËN BEHEER IWI DORPSSTRAAT 50, ZOETERMEER, TELEFOON 079-167771 t.k. 1 paar witte kunstschaatsen maat 34 als nieuw 25.- 01802-1781 Opel Corsa i .5 diesel grijs kent bj dec.'92 69.000 km. ƒ11.850,- 01727-17456 t.k. Alpen Kreuzer select bj 1985 incl. div. accessoires 2500.- 01828-18841 Michelin autobanden 2 TRX 190/ 65 HR 390 8 mm 4 idem M+S 5-7 mm 60,- 01727-13300 t.k. gevr. ca. 150 m2 gebruikte straatklinkers 01802-2222 crossfiets t.k. 20 inch merk Peugeot 35,- 01727-13311 t.k. z.q.a.n. skischoenen maat 41 50.- 01727-15650 t.k. Epson LQ-400 24 naalds matrixprinter vaste prijs 175,- 01828-11319 Lilian gefeliciteerd met je verjaardag. Hoe oud word je ook alweer, dertig of éénendertig? Liefs Ellen Kapsalon Your-line zoekt versterking! Your-line is een kleine, gezellige kapsalon in hartje Benthuizen. Onze kapsalon is modem ingericht en wij beschikken over alle middelen om onze klonten optimaal van dienst te zijn. Zowel dames, heren alsmede kinderen kunnen bij ons terecht. Noast dit alles verkopen wij een uitgebreide collectie make up artikelen en verzorgen wij visogie. Your-line, dames- en heren kapsalon bestaat nu ruim 2 jaar en heeft een groeiende klantenkring. Your-line is een kapsalon, waar vakman schap en gezelligheid altijd samengaan. Om onze klanten nog beter van dienst te kunnen zijn zoeken wij met spoed een: Voor circa 34/2 uur in de week. De juiste kandidaat is ongeveer 20 jaar en in het bezit van dames/heren bediende diploma. Bovendien moet je zelfstandig kunnen werken en over goede sociale vaardigheden beschikken. Heb je interesse in deze leuke baan, bel dan snel voor een afspraak onderstaand telefoonnummer of na 1 8.00 uur 079 - 616029 (Diane) 079 - 312068 (Carol). Schrijven kan natuurlijk ook. Je reactie zien wij graag zo snel mogelijk tegemoet. Dames- en herenkapsalon Dorpsstraat 56, 2731 AR Benthuizen. Telefoon 079 - 41 25 27

Hart van Holland | 1995 | | pagina 17