Mario Bros-competitie wederom groot succes CDA overlegt over sociale veiligheid Samenwerking openbare- en R.K. basis scholen gaat voorlopig niet door 13.000 gulden bijeengebracht voor Aidsfonds Kerkdiensten Dick Bruna-school op televisie "Er lopen hier geen wapenmaniakken rond" Helderziende, helderhorende, heldervoelende Nieuwe gemeentegids Waddinxveen 01828-13500 Scholen verschillen te veel UW TELEVISIEDOKTER Fusie twee openbare scholen Zondag 15 januari Schuttersvereniging heeft plaats voor nieuwe leden Hart van Holland/11 januari 1995 pagina 19 Waddinxveen - Op vrijdag en zaterdag werd deze week voor de vijfde maal het Mario Bros-kampioenschap gehouden in het Zuidhonk. Dit keer waren er 44 deelnemers, die varieerden in leeftijd van zes tot zestien jaar. Nadat in de voorronden op diverse spellen gespeeld was ging op zaterdagavond de finale van start. De finale werd gespeeld door John van Spengen 16), Michael van der Steen (11) en Jeroen Wildeboer(l 1). Uiteindelijk trok Michaël aan het langste eind en werd kampioen. John van Spengen werd tweede. De finale werd gehouden tijdens de disco, die door ongeveer honderd kinderen werd bezocht. De wedstrijd werd Waddinxveen - Op maandag 16 januari houdt het CDA het eerste grootfractie- beraad van 1995. Het onderwerp van de avond is sociale veiligheid. Omdat veel mensen affiniteit hebben met dit onder werp (bijna iedereen heeft wel eens te maken gehad met zogenaamde kleine criminaliteit), worden alle inwoners van Waddinxveen uitgenodigd aanwe zig te zijn bij het beraad. Sprekers op deze avond zijn ondermeer de heer Keijzer en de heer Twigt van de politie Ussel en Gouwe. Burgemeester Van der Linden, die ook uitgenodigd was, kan niet aanwezig zijn maar heeft toege zegd voor deskundige vervanging te zorgen. Tijdens deze avond zal ook de werk groep sociale veiligheid van start gaan. In deze werkgroep zullen zowel leden als niet-leden van het CDA zitting heb ben. Het beraad begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis. Vanaf 19.30 uur zijn er fractieleden aanwezig, met wie men desgewenst persoonlijk kan spreken. 24 uur service 3 maanden garantie ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast enz. Boskoop-Per l januari 1994 is voor het basisonderwijs de wet 'Toerusting en bereikbaarheid' van kracht geworden. Deze Wet heeft tot doel om de doelma tigheid in het basisonderwijs te vergro ten door middel van schaalvergroting. Daarom is per gemeente een nieuwe instandhoudingsnorm vastgesteld. Deze norm is voor de Boskoopse basis scholen bepaald op 143 leerlingen (was 50). Scholen met een leerlingenaantal beneden deze nieuwe norm zullen moe ten fuseren met een of meer andere scholen. Twee Boskoopse basisscholen, de openbare basisschool "Koningin Wil- helmina" in Boskoop-Oost en de R.K. basisschool "De Zevensprong" in Bos koop-West, hebben een leerlingen aan tal onder de nieuwe instandhoudings norm. Dat maakte het voor beide schoolbesturen noodzakelijk om naar oplossingen voor dit probleem te zoe ken. Hoewel het meer voor de hand ligt dat scholen binnen eenzelfde onder- wijsrichting fuseren, hebben er in de afgelopen maanden verkennende ge sprekken plaatsgevonden tussen het bestuur van de Boskoopse R.K.-basis- scholen en de gemeentebestuur van Boskoop als het bestuur van de Open bare basisscholen. Doel hiervan was na te gaan of het mogelijk was een samen werking tussen de openbare- en de R.K. basisscholen te realiseren waardoor nog beter op de toekomst zou kunnen worden ingespeeld. Op grond van een ingesteld onderzoek naar de mogelijk heden van samenwerking zijn beide besturen tot de conclusie gekomen dat een fusie tussen openbare- en R.K. ba sisscholen op dit moment geen oplos sing biedt voor de problemen die een gevolg zijn van schaalvergroting. Naast financiële- en rechtpositionele argu menten vormen onderwijsinhoudelij ke- en levensbeschouwelijke verschil len tussen de betrokken scholen - mede gelet op de beschikbare tijd - een be lemmering voor fusies. Daarom heeft het gemeentebestuur in beginsel besloten de openbare basis scholen "Koningin Wilhelmina" en de "de Vijverfluiter" te laten fuseren. Het Rooms-Katholiek schoolbestuur heeft eenzelfde beslissing genomen ten aan zien van "de Akker" en "de Zeven sprong". Op deze wijze zullen de Konin gin Wilhelminaschool en de Zeven sprong als dislocatie van respectieve lijk de Vijverfluiter en de Akker kunnen blijven voortbestaan. In een later stadium wordt het alsnog aangaan van een vorm van samenwer king tussen de beide besturen niet uit gesloten. Daarbij kunnen uiteraard ook de besturen van de overige Boskoopse basisscholen worden betrokken. Nu de gesprekken tussen de besturen van de openbare- en Rooms Katholieke basisscholen over samenwerking geen resultaat hebben opgeleverd, is het ge meentebestuur, als bevoegd gezag van het openbaar onderwijs, van plan een fusie per 1-8-1995 tussen de openbare basisscholen de Vijverfluiter en Konin gin Wilhelmina voor te bereiden. Uit gangspunten hierbij zullen zijn hand having van het openbaar onderwijs in Boskoop Oost en West en zover moge lijk handhaving van de eigen identiteit van beide vestigingen. Nog deze maand zullen hierover ge sprekken worden gestart met alle be trokkenen. Het ligt in de bedoeling dat voor 1 mei een definitief besluit geno men wordt. Waddinxveen - De actieweek die de leerlingen van de Samenwerkings school in Waddinxveen hebben gehou den in de week voor de kerstvakantie heeft in totaal ongeveer 14.000 gulden opgebracht. Na aftrek van kosten blijft hiervan ongeveer 13.000 gulden over. Het grootste deel van de opbrengst werd bij elkaar gebracht door de gesp onsorde schaatsmarathon. Deze wed strijd, die 300 leerlingen hielden in de schaatshal Weena in Rotterdam, lever de 12.500 gulden op. De leerlingen wer den met zes bussen van West-Neder land vervoerd. De maatschappij gaf een flinke korting, waardoor de kosten voor de school beperkt bleven. Naast de schaatsmarathon werd op de laatste vrijdag voor de vakantie een inzameling gehouden in de school. Er werden artikelen verkocht in verschil lende kramen, waarbij de rozen het meest opbrachten. Bovendien waren er optredens en een strijd om de titel Mister Samenwerkingsschool door de leraren. Later konden de leerlingen penalty-schieten op leraren. Binnenkort zal een vertegenwoordiger van het Aidsfonds uitgenodigd worden om de opbrengst in ontvangst te ne men. Eind maart wordt opnieuw een cursus Samen Bevallen georganiseerd voor aanstaande ouders uit de regio. In de cursus zal bestaan uit een theoretisch en een praktisch gedeelte. Inlichtingen: [)181>«-19Sfifi nf 01714-16625 Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. H. Hidding, Bunschoten: 16.30 uur ds. A.O. Reitsma, Bunschoten. Herv. lmmanuël kerkgem. 10.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers, sow-dienst ontm. kerk. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13): 10.00 uur spre ker br. J.M. Verkerk. Boskoop V.P.G.: 10.00 uur ds. P. vd Laarse, Terneuzen. Herv. gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur ds. J.A. Tielkemeijer. Kou dekerk a/d Rijn. De Stek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. Chr.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M. Draijer. Hilversum. Chr. gem. Bethel - - - Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij- donk; 17.00 uur ds. J.H. Langelaar. Waddinxveen - Op zaterdag 14 januari komt groep 8 van de Dick Bruna-school lokatie Essengaarde op televisie bij de Confetti Club, een programma van de AVRO. Zij zullen op die dag in actie komen bij het onderdeel Klimrek Kwizz, dat om ongeveer 17.45 uur be gint. Om mee te doen, hebben de Wad- dinxveense scholieren zich eerst we kenlang verdiept in Amerika. Zij zirllen het opnemen tegen twee andere groe pen van basisscholen elders in Neder land. De Confetti Club wordt gepresenteerd door Bas Westerweel en wordt uitge zonden op Nederland 1. Het program ma begint om 17.32 uur.' Waddinxveen - "Nee hoor, het is helemaal geen elitesport. Vooreen paar tientjes per maand kan iedereen komen schieten. Een eigen wapen is niet eens nodig want de vereniging heeft eigen materiaal, waarvan alle leden gebruik kunnen makenDe heerG. Heemskerk vertelt enthousiast over de sport die hij al 25 jaar beoefend bij de Schuttersvereniging Waddinxveen. Naar aanleiding van het jubileum werd hij vorige week tijdens de nieuwjaarsreceptie door het bestuur in het zonnetje gezet. Boskoop - De Katholieke Vrouwen Ver eniging Boskoop organiseert op dins dag 17 januari een avond over helder ziendheid. helderhorendheid en hel- dervoelendheid. Mevrouw B. van Klink uit Ter Aar heeft zelf deze gaven en zal ej- op deze avond over vertellen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in de parochiezaal. De toegangsprijs voor introducees bedraagt vijf gulden. Deze week valt bij alle inwoners van Waddinxveen de nieuwe gemeentegids in de bus. In deze gids is als gewoonlijk informatie opgenomen over wonen, werken en leven in Waddinxveen. De gids bevat adressen en telefoonnum mers van instellingen, bedrijven en ver enigingen. Nieuw zijn ondermeer de gegevens over het Aanvullend Open baar Vervoer, waarmee vorige week in het Gouwedorp is gestart. Fouten en onvolkomenheden in de gids kunnen doorgegeven worden aan de afdeling Algemene Zaken van de gemeente. "Toen ik in 1969 bij de vereniging kwam, bestond deze twee jaar," vertelt de heer Heemskerk. "Er waren nog maar acht leden. Sindsdien is er veel veran derd: de eerste jaren speelden de leden in de kantine van het veilinggebouw en moesten zelf voor het neerzetten van de kaarten zorgen. Nu is er een eigen clubgebouw, aan de Alb. Thijmlaan met echte schietbanen. Dit gebouw hebben wij voor een groot deel zelf gebouwd en nog altijd zorgen wij zelf voor het on derhoud". De heer Heemskerk heeft zich jarenlang ingezet voor de vereni ging als beheerder van het materiaal. "Er waren tijden dat ik vaker bij de vereniging was dan thuis," geeft hij toe. "Er was altijd nog wel een klusje te doen. Maar ik heb het altijd met veel plezier gedaan". Momenteel is hij nog wel minimaal eenmaal per week in het clubgebouw te vinden om te schieten. "Het is een avondje uit," legt hij uit. "Want na het schieten, kun je ook biljar ten of een kaartje leggen. Met een drankje erbij want wij hebben ook een bar". Op dinsdag-en donderdagavond wordt gespeeld op de tien schietbanen van het clubgebouw van de schuttersvere niging. "Wij spelen zowel onderling als in regionaal verband," legt de heer Heemskerk uit. "Voor het clubkam pioenschap schieten alle leden mini maal 25 series van zes kaarten per jaar. De beste series tellen mee, dus wie meer schiet maakt meer kans om hoog te eindigen. Daarnaast spelen wij mee in de regionale competitie van de bond". Sommige leden hebben voor keur voor schieten met een geweer, anderen schieten liever met een pis tool. "Het lijkt misschien gevaarlijk maar dat is het niet," aldus de Wad- dinxvener. "Wij schieten namelijk met luchtdrukwapens en niet met vuurwa pens. Toch zijn er strenge voorzorgs maatregelen want zo'n kogeltje kan toch schade aanrichten als hij op de verkeerde plaats terecht komt". Veel hangt ook af van het verantwoordelijk heidsgevoel van de leden. "Er lopen hier geen wapenmaniakken rond," al dus de heer Heemskerk. "Voor deze sport is namelijk een groot vermogen tot concentratie nodig, net als bij veel andere sporten". Waarin sommige spelers wel fanatiek zijn, is het aanschaffen van materiaal. "Er zijn speciale schoenen, handschoe nen, brillen en jacks," vertelt de heer Heemskerk. "Allemaal bedoeld om zo goed mogelijk te schieten. Maar ik heb nooit meegedaan aan die 'gekte'. Ik heb wel een favoriete houding, net als veel andere spelers". De vereniging kent mo menteel ongeveer 25 le den. maar heeft plaats voor meer enthousiaste spelers, "ledereen kan in principe leren schie ten, zowel mannen als vrouwen. De minimum leeftijd is veertien jaar en ons oudste lid is in de zeventig. Zoals je nog kunt zien, kun je ook blij ven spelen". De heer Heemskerk is zelf nog niet van plan met het schieten te stoppén. "Ik heb er nog veel plezier in. Het geeft nou een maal een kick om één punt meer te scoren dan een ander. Je wilt ge woon zoveel mogelijk punten schieten". Be langstellenden zijn elke dinsdag- en donderdag avond welkom om te ko men kijken. Inlichtin gen: voorzitter Henk van Loenen (01828-14439). Tijdens de nieuwjaarsrecep tie van vorige week werden ook de prijzen van de compe titie 1994 uitgereikt. De prij zen gingen naar clubkam pioen Werner van Loenen (geweer, gemiddeld 270 pun ten), tweede werd José Dek ker (pistool, gem. 265 punten) en de derde prijs ging naar Leo Roos (geweer, gem. 256 punten). Bij de teams gingen de prijzen naar het team van Werner van Loenen, Perry Theussen en Henk van Loe nen (7279 punten), het team van Henk Groen, Ruud Dek ker en T. Klerk (6844 punten) en het team van A. Spaans, Henk Douma en Henk Jong (6843 punten). De heer G. Heemskerk "Ik wil nog steeds zoveel mogelijk punten schieten

Hart van Holland | 1995 | | pagina 19