op^r °ns o°ulNHu Kerstbomen dit jaar weer verbrand Welke taken gaat de gemeente in de toekomst uitvoeren? et Hart van Holland: iedere week in 30.250 brievenbussen! a.s. Reisverslag pastor Claessen Bijbelstudie Voorlichting zwangere vrouwen Zangmiddag Anne Frank-centrum Koffiebar Hoogbegaafdheid en onderwijs Presentatie in gemeentehuis 17e jaargang nummer 597 11 januari 1995 Zevenhuizen - Moerkapelle - Vorige week -werden in de ker nen Zevenhuizen en Moerka pelle weer kerstbomen ver brand. Dit in tegenstelling tot vorig jaar, toen de gemeente had besloten kerstbomen te versnipperen. Deze beslissing werd genomen omdat vanuit milieu-oogpunt gezien versnip pering beter is. Dit jaar werden de bomen echter weer ingeza meld en tijdens oefeningen van de brandweer Zevenhuizen en de jeugdbrandweer Moerkapel le omgetoverd tot een groot vuur. NAAIMACHINESPECIAALZAAK KORTELAIMP Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Het oude telefoonnummer in Zevenhuizen is komen te vervallen, bel: Telefoon: 01892-17133 - b.g.g.: 01892-17193 Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk Hazerswoude-Dorp - Op woensdag 18 januari houdt pastor L. Claessen bij de Katholieke Vrouwenvereni ging Hazerswoude-Dorp een dia avond. Pastor Claessen zal verteilen over zijn reis naar Nepal en zijn ver slag heeft als titel; 'Er is meer dan Christendom. Indrukken van een reis naar Nepal'. De avond begint om 20.30 uur in het Dorpshuis. De toe gang voor introducees bedraagt vijf gulden. Bergeschenhoek - De Vrou wenbi jbel- kring in Bergschenhoek organiseert op dinsdag 17 januari een bijbelstu die onder leiding van Edith Schou ten. De ochtend begint om 9.30 uur en eindigt om 11.00 uur. Er is kinder oppas aanwezig. Inlichtingen: mw. A. van den Beukei, 01892-14626 of mw. C. Wolf, 01793-3133. Gouda - Op woensdag 18 januari wordt in het Groene Hart Ziekenhuis aan de Graaf Florisweg in Gouda een bijeenkomst georganiseerd voor zwangere vrouwen en hun partners Deze avond begint om 20.00 uur en zal rond 22.00 uur eindigen. De toe gang is gratis. Tijdens deze avond kan kennis gemaakt worden met de afdeling verloskunde en er zullen kra men zijn met informatie over onder meer borstvoeding, luierservice kraamzorg. Aanmelden: 01820- 66445. Waddinxveen - Woensdag 18 januari wordt in het Anne Frank-centrum een zangmiddag gehouden, speciaal voor mensen.die wel van zingen en muziek houden, maar niet aangeslo ten zijn bij een koor. De zaal gaat open om 13.30 uur, de samenzang begint om 14.00 uur. De toegang is gratis. De heren Cornelis en Toebak en mevrouw Snel zullen de middag begeleiden. Zevenhuizen - Op vrijdag 13 januari organiseert de koffiebar Zevenhui zen een thema-avond. De heer Var kensvisser uit Gouda zal op deze avond spreken over een actueel on derwerp. ledereen is van harte wel kom vanaf 20.00 uur in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat. Oegstgeest - Op maandag 16 januari organiseert HINT een bijeenkomst over hoogbegaafdheid. HINT is een vereniging voor belangenbeharti ging van hoogbegaafden in onder wijs en ontwikkeling Zuid-Holland Informatie geven over het verschijn sel hoogbegaafdheid is één van de taken die de vereniging zich stelt. Op ongeveer twee tot drie procent van de bevolking is deze omschrijving van toepassing. Op de bijeenkomst zullen diverse le zingen worden gehouden die ver band houden met hoogbegaafdheid en onderwijs. De avond wordt gehou I den in de aula van de Chr. Hoge- i school Rijn-Delfland, Hazenbosch- laan 101 en begint om 19.30 uur. De toegang bedraagt vijftien gulden. De kerstbomen werden door de jonge inwoners van Moerkapelle veelal per fiets vervoerd. Zevenhuizen - De oefening van de vrijwillige brandweer Zevenhuizen werd gehouden bij de eerste brug over de Hennipsloot. waar men om precies zeven uur de bomen in brand stak. Dit leverde een fraai schouwspel op hoewel veel van de toeschouwertjes meer interesse hadden voor de. sneeuw die in grote hoeveelheden was gevallen. In Zevenhuizen werden circa 1.000 bomen naar het inzamelpunt ge bracht en in Moerkapelle werden bijna 400 kerstbomen ingeleverd. Voor elke boom kreeg men een lot, waarmee prijzen gewonnen konden worden zoals een Sony walkman, waardebonnen en diverse andere prijzen. In Moerkapelle zijn de mees te prijzen inmiddels afgehaald. Al leen de houder van lotnummer 548 kan zijn of haar prijs (een waarde bon) nog komen afhalen bij John Ka- diks Electro in de Dorpsstraat in Moerkapelle. In Zevenhuizen zijn di verse prijzen nog niet afgehaald. Het gaat om de lotnummers 847,635,827, 136, 749 en 393. Deze prijzen zijn af te halen in de brandweerkazerne van Zevenhuizen, op vrijdagavond vanaf 19.00 uur. Waddinxveen - Welke taken voert de gemeente wel uit en welke niet? Dat is vraag die de komende maanden cen traal zal staan in de gemeenteraad van Waddinxveen. Van januari tot september wordt namelijk de zoge naamde kerntakendiscussie ge voerd, waarin de politieke partijen in de raad hun visie geven op de toe komstige taken van de gemeente. Worden gemeentelijke instellingen geprivatiseerd, hoe worden de subsi dies verdeeld en welke produkten gaat de gemeente voeren? De kernta kendiscussie maakt onderdeel uit van de reorganisatie bij de gemeente Waddinxveen, die vorig jaar is ge start. Het voeren van de kerntakendiscus sie wordt begeleid door adviesbu reau VB Advies uit Nieuwegein. Afge lopen maandag gaf dit bureau in het gemeentehuis van Waddinxveen een presentatie over de methodiek die hierbij gevolgd wordt. Deze presen tatie werd bijgewoond door de raadsleden en door niet-raadsleden die zitting hebben in gemeentelijke commissies. De eerste fase bestaat uit het verza melen van gegevens die nodig zijn om de discussie überhaupt te kun nen voeren. Om te weten welke taken de gemeente gaat uitvoeren, is het immers nodig om eerst te weten wel ke taken en produkten behoren tot het huidige takenpakket van de ge meente. Daarna wordt eind januari of begin februari een 'strategie-discus sie' gevoerd, waarin op abstract ni veau de hoofdlijnen vastgesteld wor den. Dan volgt de belangrijkste fase. De politici van de verschillende par tijen discussiëren dan binnen de fractie over de taken en maken daar na kenbaar welke standpunten zij in- Noordwaarts 73 - Telefoon (079) 418596 Stadshart Zoetermeer en Oranjelaan 29 - Telefoon (079) 166759 Zoetermeer nemen. Het 'standpuntenboek' is een bunde ling van deze visies, die min of meer gedetailleerd zijn. Bijvoorbeeld of er meer fietspaden moeten komen, dat gemeentelijke instellingen geprivati seerd moeten worden, of dat er sub sidie aan bepaalde organisaties ge stopt moet worden. De standpunten worden vanaf begin april ambtelijk getoetst. Hierbij wordt gekeken of de plannen passen binnen de regelgeving. Naar aanlei ding hiervan neemt het college een voorlopig standpunt in en bediscus sieerd de plannen met de gemeente raad. Ten slotte volgt hieruit in sep tember een raadsbesluit.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 1