Rentokil van slag Schooldamtoernooi Agon/Grontmij echte cupfighter Bedrijfs- volleybal Zevenhuizen 41e Waddinxveense Damdag Bergklassement in nieuwe wielerronde BROUWER DE KONING Waddinxveense turnsters succes vol bij Velocitas Cup Florida 4 en 8 kampioen Drie turnster TOOS op erepodium Taptoe-toernooi TABE geslaagd Winst voor hoogste teams Flyers Uitslagen sjoelen Aeolus 1 kampioen UITVAARTVERZORGING Toon van der Burgt vertrekt Parcoursperikelen Programma Hart van Holland/11 januari 1995 pagina 9 Zevenhuizen - Zaterdag speelde Rento kil in eigen huis tegen het team van TDK/Brevok uit Breda. De Zevenhui- zense heren verloren de eerste ont moeting met deze ploeg met 3-2, nadat Albert Christina geblesseerd het veld afgedragen werd. Rentokil moest revanche nemen in dit duel. maar vanaf het begin kreeg het team een goed spelende TDK ploeg te genover zich. Deze nam al snel een 0-4 voorsprong door hun harde aanval waarop het Zevenhuizense blok tel kens niet adequaat kon reageren. Rentokil kon geen echte servicedruk op de Bredase ploeg zetten en zag dat spelverdeler Michel Everaert zijn aan vallers goed in stelling kon brengen. Toch werd het in de eindfase nog span nend en 10-14 achterstand wist Rento kil te verminderen naar 13-14, echter een misverstand in de veldverdediging betekende toch een 13-15 setverlies. In de tweede set begon Rentokil goed, door de harde sprongservice van Al- bert Christina kwamen de Zevenhui- zenaren voor en nam een 8-0 voor sprong. TDK gesterkt door de winst in de eerste set bleef hun eigen spel spe len en kon door gevarieerd aanvalsspel waarbij de middenaanval van Arno van Solkema goed scoorde, weer helemaal terug komen. Langzaam maar zeker kon het publiek zien dat TDK meer grip kreeg op de Zevenhuizense aanvallen en een hechte blokkering daar tegen over kon zetten. Ook nu weer kon aan het eind TDK de winst binnen halen, nu met 12-15. In de derde set ging TDK door, met gretig en feller aanvalsspel, lieten zij Rentokil niet in hun spel komen. Coach Van der Burgt wisselde in deze set Ro nald Kooijman in de ploeg voor Rob Grabert, dit had in het begin nog effect, maar de Zevenhuizense ploeg mistte het zelfvertrouwen en liep achter de feiten aan. Met een 9-15 setwinst, kon Brevok ook deze wedstrijd winnend af sluiten en staat nog steeds fier boven aan de ranglijst. Voor Rentokil staat nu moeilijke tijden te wachten, de achter stand op de koplopers is nu tot vier punten vergroot. Aanstaande zaterdag spelen de heren in Assen tegen debu tant Sudosa, nadat eerst het Europa Cup duel tegen het Finse Tampereen Isku op woensdag gespeeld wordt. Na het onverwachte verlies tegen TDK/ Brevok, heeft trainer/coach Toon van der Burgt zijn conclusies getrokken. Van der Burgt vindt dat hij zijn doelstel lingen niet gehaald heeft waar hij ver antwoordelijk voor was, en heeft daar om bij het management van Rentokil- ZVH zijn ontslag ingediend. Rentokil respecteert de beslissing van Toon van der Burgt, die de ploeg zeven seizoenen onder zijn leiding had en vele succes sen heeft behaald. Assistent-trainer Stewart Bernard zal de trainingen en het coachen nu overnemen. De Waddinxveense damvereniging Ex celsior en de Vereniging voor Open baar Onderwijs organiseren voor de 23e maal damwedstrijden voor leerlin gen van alle basisscholen in Waddinx- veen en omstreken. Deze wedstrijden zullen worden gehouden in de aula van de Samenwerkingsschool voor HAVO en Atheneum aan de Sniepweg in Wad- dinxveen. Op zaterdag 14 januari starten de groe pen 3, 4 en 5 om 9.30 uur. De wedstrij den zijn om 12.30 uur afgelopen. Op zaterdag 21 januari spelen de groepen 6, 7 en 8 om 9.30 uur en eindigen om ongeveer 13.00 uur. Er wordt gespeeld in poules door kinderen van verschil lende scholen naar leeftijd. De poules bestaan uit zes deelnemers bij de jong ste spelers en uit acht deelnemers bij de oudste spelers. Naast individuele prijzen wordt ook voor scholenprijzen gestreden. Afgelopen vrijdagavond hebben de he ren van Agon/Grontmij een fantas tische overwinning behaald in de ron de van de rayonbeker-competitie. Wordt er in de reguliere competitie slechts mondjesmaat gewonnen, en is het vechten tegen degradatie, in de rayonbeker-competitie verloopt het seizoen voor Agon/Grontmij tot op he den zeer bevredigend. Ditmaal werd de koploper uit de derde klas, d'Ouden 2 uitNieuwerkerk aan de zegekar gebon den. Agon/Grontmij moest deze beker wedstrijd spelen omdat zij eerder de medekoploper uit dezelfde klasse, Rentokil-ZVH uit Zevenhuizen, had ver slagen met een bloedstollende wed strijd die maar liefst vijf sets vergden. Helaas kon het team uit Nieuwerkerk niet op volle sterkte aantreden in de volleybalzaal aan de Puttelaan in Bos koop, maar dat deed niets af aan de klinkende overwinning van 3-0. De ge hele wedstrijd toonden de heren van Agon/Grontmij aan dat zij het spelletje beter beheersten dan hun tegenstan der. Dit werd mqde veroorzaakt door het feit dat er fwee routiniers aan de kant van Agon meespeelden: Hans van de Weide en Ruud Goldstein. Deze twee spelers slaagden erin om de jonge hon den van dit team naar een aanspreken de zege te leiden. De heren van Agon/ Grontmij hopen nu op een gunstige lo ting zodat zij tegen de volgende tegen stander kansen krijgen om een ronde verder te komen. Op initiatief van het bedrijfsleven en de volleybalvereniging Rentokil- ZVH wordt dit voorjaar voor de zes de maal een volleybaltoernooi geor ganiseerd. Het toernooi wordt ge houden op donderdagavond 27 april en zaterdagavond 13 mei in dorpshuis Swania. Alle bedrijven met een vestiging in Zevenhuizen, Oud Verlaat en de bedrijven aan de Groeneweg en de Wollefoppenweg kunnen deelnemen aan dit toernooi met maximaal vier teams. De in schrijving sluit bij circa 50 inschrij vingen. De inschrijfformulieren kunnen aangevraagd worden bij M.C. Zijderhand, de Grutto 10, 01802- 2550. Waddinxveen - De Waddinxveense Damdag, sinds vier jaar bekend onder de naam "Kees Kramp-toernooi", wordt gehouden op zaterdag 25 februari aan staande in hotel-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost 228 in Waddinxveen. De organisatie is in handen van de Wad dinxveense damvereniging Excelsior. Het toernooi, waarbij wordt gespeeld in groepen van vier spelers, vangt aan om 10.00 uur. Het speeltempo bedraagt 60 zetten per uur. De wedstrijden (ron den) zijn van: 10.00-12.00 uur; 12.45- 14.45 uur en 15.00-17.00 uur. De deelnamekosten bedragen voor se nioren 5,- en voor junioren en 65+ 3,50. Aanmelden kan bij C.J. Barelds, Apollo- laan 52 te Waddinsveen, telefoon 01828-14726. t.k. linkervoorportier van 3 deurs ford escort bj 1985 kleur: wit 01802-1557 t.k. gevr. glazen mariabeeld m. of zonder lampje clown van gekleurd glas 079-169764 goed tehuis gezocht voor lieve cyp. poes 8 mnd. wegens allergie moet zij weg: 01828-17645 t.k. gevr. goede ijshockeyschaatsen mt. 39/40 079-411965 Ik zoek kleedjes door mijn vader gemaakt en verloot beg. jaren '40 A. Schrama-v. Rijn 079-312510 Piet er'Gerda jullie waren fijne buren. Bedankt voor de goede zorgen! Rik, Peter en Truus Gevr. opvang aan huis 2 jongens. 6 en 8 jaar donderdag 15.00-17.30 uur info: 01727-16407 Wie heeft zin om een kantoor schoon te maken? 01802-4263 Waddinxveen - In de derde wielerronde van Waddinxveen zullen de leidersprij- zen vervangen worden door echte bergklassementen. Dit is mogelijk ge worden doordat de ronde die traditio neel weer op de tweede Paasdag (17 april) wordt gehouden, op een geheel nieuw parcours wordt verreden met start en finish op de Juliana van Stol berglaan ter hoogte van de Souburg- hlaan. Vanaf de bibliotheek zullen de renners elke ronde op de pedalen moe ten om het hoogteverschil te overbrug gen. Het parcours voert verder over de Kanaalstraat, Stationsstraat, Stations plein, Pr. Beatrixlaan en Willem de Zwij gerlaan waarna de renners weer de Juliana van Stolberglaan opdraaien met aan het eind van 'finish berg-op'. De totale lengte van het parcours be draagt 1.600 meter. Kort na de ronde van 1994 werd duide lijk dat het parcours aan de Groens- voorde definitief onbruikbaar werd vanwege de verkeersmaatregelen in dat gebied. Hoewel het bestuur van de Stichting Wielerronde Waddinxveen direct onderhandelingen begon met het gemeentebestuur voor een nieuw parcours in het Gouwedorp, heeft de stichting lange tijd in onzekerheid ver keert voordat definitief toestemming voor het nieuwe parcours werd verkre gen. Voorzitter Hans Moons is ver heugd over de bereidwilligheid van het college. "Met deze keuze onderschrijft het college dat de ronde een eigen plaats heeft verworven in Waddinx veen. Wij wisten dat wij met het ver zoek voor dit parcours hoog hebben ingezet maar we hebben nu een route in handen die zijn gelijke in de regio niet kent. Het heeft een echte klim, een stuk klinkerbestrating en zal boven alles weer snel en selectief zijn". Vanaf 12.00 uur zullen sportliefhebbers hun hart kunnen ophalen aan een inte ressant programma dat zijn waarde in middels heeft bewezen inde twee voor gaande edities van de ronde. Als eerst sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Afgelopen zaterdag werd in sporthal de Sleutel in Gouda gestreden om de Velo citas Cup. Er werd geturnd op de balk en de brug in de C- en de D-lijn. De pupillen begonnen 's morgens. De Wad dinxveense Verona v.d. Leur, turnster bij Pro Patria Zoetermeer, werd derde op de brug met een mooie oefening die haar 8.70 opleverde. Marjoleine Ver- wey, ook uit Waddinxveen, werd eerste met 9.10. Ook op de balk was het goud voor Marjoleine Verwey (8.80). Voor beide onderdelen behaalde zij ook de Velocitas Cup omdat zij de hoogste dagscore behaalde van alle turnsters met verplichte oefenstof. Verona v.d. Leur was op de balk minder succesvol met 5.75. Hun ploeggenote Yvonne v. Santen haalde brons op balk met 6.20. 's Middags turnden de categorieën jeugd, junioren en senioren. Na een spannende strijd werd de Waddinx veense Berlinda Verwey tweede op brug met 8.65 en derde op balk met 6.45. Maaike v. Velzen, ook uit Wad dinxveen, behaalde op brug 5.00 en op balk 4.85. Kirsten Key uit Zoetermeer haalde een zilveren medaille op balk met 6.60 en een bronzen medaille op brug met 7.60. Ook bij de junioren ën senioren gingen er medailles naar de Pro Patria-ploeg. Goud op brug voor Marloes Broerse met 7.60 en brons voor <kp> Sylvia <pt> Jerphanion. Op balk haalde José Wil- lemsen brons met 8.05. Bij de senioren haalde Ilse Mulder tweemaal goud met 8.95 op brug en 8.45 op balk. Ook Ilse ontving een Velocitas Cup voor haar brugoefening vrije oefenstof terwijl de Velocitas Cup op balk naar Suzan van Vught van Velocitas ging. Naast de turncompetitie die volgende week weer begint, trainen de turnsters nu voor de regionale kampioenschap pen die 21 januari zullen worden gehou den in sporthal de Sniep in Waddinx- In Alphen aan den Rijn speelde Florida met veel moeite gelijk tegen de naaste concurrent Flair 9. Precies voldoende om door voorzitster Hilda Mathot als kampioen in de derde klasse Zuid-Hol land te worden gehuldigd. Het team bestaat uit Thea Fennema en de Bosko pers Dick Schaap, Simonet Fijn, René Roelofs en aanvoerder Gert Bogaards. Florida 8 won met iets meer moeite dan gebruikelijk met 7-1 van SIO 11. De meest succesvolle speler van het team, Menno van Boven, moest er zelfs zijn ongeslagen status voor inleveren. Toch werd het team kampioen in de zesde klasse Zuid-Holland. De leden van het achtste team zijn: Amy Jansen, Cor Grim, Menno van Boven en de Bos kopers Ronald v.d. Hoek, Agnes Garrit- sen en Esther v.d. Berg. Tijdens de Velocitas Cup die vrijdag en zaterdag werd gehouden in Gouda, hebben drie turnster van TOOS uit Waddinxveen het erepodium bereikt. In verschillende categorieën kwamen in totaal 190 turnsters in actie op de onderdelen balk en brug. In de categorie Pupil-D behaalde Marije van Buuren voor haar brugoefening 7.10 wat goed bleek voor een bronzen medaille. Anke Lutz kwam uit in de Jeugd-D. Zij presteerde goed op beide onderdelen, met als resultaat twee bronzen medailles. In de zwaarste cate gorie Senioren-C eindigde Isabelle van den Nieuwendijk ook op beide toestel len op de derde plaats. Voor haar balk- oefening kreeg zij 7.75 en voor haar brugoefening 8.30. Alle TOOS-turnsters zijn zaterdag 21 januari te zien tijdens de regionale kam pioenschappen in sporthal de Sniep. Benthuizen - Vorige week organiseerde tafeltennisvereniging Tabé uit Benthui zen voor de zevende keer het Taptoe- toernooi. Deze keer hadden de gebroe ders Visser de organisatie op zich geno men. Remco en René hadden een druk maar leuk programma in elkaar gezet, waarin de tafeltennissport centraal stond. De dertig leerlingen van de ba sisscholen die zich via hun school en de huis-aan-huis verspreide folder, had den de middag van hun leven. In het eerste gedeelte werd het taco- toernooi gespeeld, waarbij de kinderen naar leeftijd in een zeskamp werden geplaatst. De nummers een, twee en drie werden na afloop van het toernooi gehuldigd. Het deel was het handicap- toernooi, waar men dertien opdrach ten moest vervullen. Opdrachten in de vorm van behendigheidsspelletjes waarbij op elke tafel of parcours een handicap was verwerkt. Zo werd er ondermeer gespeeld met lange batjes, schuine tafels en vervormde ballen. Na deze wedstrijden konden de spelers even uitblazen en genieten van een de monstratie die verzorgd werd door het eerste jeugdteam van Tabé. Tot slot werden de prijzen uitgereikt en werd van de hele groep een foto gemaakt. Alle kinderen ontvingen een knipkaart waarmee zij zes keer kunnen gaan kij ken of trainen bij de tafeltennisvereni ging- gaan de sportieve regionale recreanten van start in een 'burgerronde' waarna om 13.00 uur de B-amateurs en vetera nen voor hun wedstrijd over vijftig kilo meter vertrekken. Na het succes van vorig maken de wheely's (rolstoelra cers) om 14.30 uur weer hun opwach ting maken voor een race over tien kilometer. De A-amateurs besluiten het wielerfestijn om 16.00 uur met een wed strijd over tachtig kilometer. Dit maakt deel uit van het Kringklassement. Het is zeker dat net als vorig jaar, sterke buitenlandse renners hun opwachting in deze koers zullen makenIn 1994 wist de Letse renner Kasper Ozers de Wad dinxveense ronde op zijn naam te schrijven. Dit jaar zal hij niet van de partij zijn omdat hij inmiddels een plaats heeft veroverd in het selecte ge zelschap van het profpeloton. Niet alleen kwalitatief, maar ook kwan titatief heeft de ronde van Waddinx veen veel te bieden. Met een volge boekt B- en veteranenpeloton en onge veer tachtig A-rijders behoort de koers in Waddinxveen tot de best bezochte wielerwedstrijden in het land. Naast het sportieve gedeelte van de wieler- dag is het bestuur van de Stichting Wie lerronde Waddinxveen ook al druk in de weer met een interessant randge- beuren. Met een lokatie als de Passage naast de deur zijn er legio mogelijkhe den. Vast staat dat de podiumwagen met een braderie-achtige omlijsting te rugkeert. Verder zullen er bedrijfspre sentaties en shows worden gehouden, waarbij muziek en artiesten niet zullen ontbreken. Voor de kinderen zullen er kleine kermisattracties zijn. Nabij de start- en finishlokatie worden gezorgd voor de inwendige mens waarbij een dweilorkest voor vertier zal zorgen. Zowel het eerste damesteam als het eerste herenteam van de Waddinxveen Flyers begon de tweede helft van de competitie deze week met een overwin ning. De overwinning van de dames kwam maar moeizaam tot stand. Luba Zoeterwoude bood veel tegenstand, maar Flyers bleef aan de goede kant van de score, hoewel zij geen voorsprong konden nemen. De score werd gelijk matig verdeeld over beide helften, zo dat de einduitslag 56-44 werd. De top scoorder was Nicole Bierwolf met 23 punten. Heren 1 had het ook moeilijk in de uitwedstrijd tegen Oegstgeest. Flyers had moeite met scoren. Gelukkig leed de tegenstander aan hetzelfde euvel, zodat de eerste helft werd afgesloten met een kleine voorsprong (23-28). De tweede helft liet een gelijkopgaande strijd zien, waarbij Flyers de kleine voorsprong goed verdedigde en de twee overwinningspunten mee naar huis kon nemen. Einduitslag: 51-59. De topscoorder was Wim Stuyfzand met 15 punten. Waddinxveen - De sjoelers zijn weer van start gegaan. De stand tot dusver is als volgt: klasse A: 1. Jan Kersbergen 1416, 2. Dick Dros, 1412, 3. Cees Kuy- pers, 14090. Klasse B: 1. Guus v. Renes- se 1299,2. Bas Brouwer, 1295,3. Mien v. Renesse, 1274. Klasse C: 1. Jan van Beek, 1217, 2. Adrie Faas, 1208, 3. Ma- rius Kersbergen, 1187. Klasse D: 1. Ro nald Meyer, 1064, 2. Jeanette Kersber gen, 1004, 3. Rien Takbor, 1001. Klasse E: 1. Frida v.d. Heuvel, 1010, 2. Lies v. Beek, 1003, 3. Tamara Olie, 971. Waddinxveen-Team 1 van Badminton club Brasiliananas Aeolus speelde dit weekend tegen haar beste tegenstan der in de poule, Ribad uit Ridderkerk. De wedstrijd om de kampioenstitel in de tweede klasse van de landelijke bad- mintoncompetitie werd helaas in een uitwedstrijd beslist. Het begon goed met de herenenkel van Tjeerd Hillerts die gemakkelijk werd gewonnen in twee sets. Marco Overes maakte er een bloedstollende single van, waarin hij uiteindelijk met 15-12 in de derde set won. Linda Wiegel won relatief gemakkelijk haar damesenkei. I Ise van Steijn had drie sets nodig om de felbegeerde kampioenstitel door haar winst binnen te halen. Na de succesvol le singles ging het moeizamer in de dubbels. De herendubbel werd in drie ën gewonnen door Tjeerd Hillerts en .loeri Kraaijestein. De damesdubbel werd verloren door Aeolus. De eerste mix-wedstrijd werd ook verloren en de tweede mix gewonnen. Eindstand van deze belangrijke wedstrijd was 6-2 winst voor Brasilianas Aeolus 1. Tij dens de gezellige nieuwjaarsreceptie werd team 1 in de bloemetjes gezet. De andere teams zijn het nieuwe jaar over het algemeen goed begonnen. Team 2 speelde uit tegen SIO en won met 7-1. Team 2 is voor de kerst al kampioen geworden en gaat volgend jaar hoofdklasse spelen. Team 3 won uit bij Florida met 5-3. Door deze uitslag is de strijd in de poule heel spannend geworden, omdat zowel Florida als Ae olus als Delft nog kampioen kunnen worden. Team 4 speelde thuis en won met 6-2 van Florida. Tearn 5 speelde ook thuis tegen Florida en won met 5-3. Team 6 had helemaal geen last van de oliebollen en won met 8-0 van Florida. Team 8 verloor uit tegen Flair met 3-5 en team 9 mocht gelijk tweemaal spelen dit weekend en verloor beide keren, met 1-7 en 2-6.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9