FièSlicht-actie Florida 2 kampioen Onderscheiding voor voorzitter Rozencommissie Thema-avond over water Eben Haezerschool wint eerste prijs tijdens damdag Informatie over vakantie Wedstrijd Flyers heren 1 gestaakt Kort nieuws Waddinxveen Tweede plaats dames T.O.O.S. De Bloeiende Maagden zijn sterke vrouwen Europese subsidie voor Plantarium gebouw jT^^'nxveen-Boskoop eurohome Kerkdiensten s 01828-13500 1 pagina 15 UW TELEVISIEDOKTER Extra ruimte I gemeente-ambtenaren Recreatiegebiedje Nieuwjaarsrede wordt traditie Zijde 36 01727-14550 Zondag 22 januari Hart van Holland/18 januari 1995 Goedwerkende voor- en achterlichten vergroten de veiligheid in het verkeer. Boskoop - Een slippende dynamo? Een knipperend voor- of achterlicht? Met deze 'kwalen' weet de fietsersbond ENFB Boskoop wel raad. Op 21 januari organiseert de bond namelijk een fiets- licht-actie waarbij"kapotte lichten gra tis worden gerepareerd (exclusief ma teriaalkosten). Deze actie, bedoeld om de veiligheid in het verkeer te verho gen, wordt gefinancierd met het geld dat de bond vorig jaar won met de milieuprijs van de gemeente Boskoop. iedere Boskoopse fietser is tussen 10.00 en 15.00 uur welkom zijn of haar fietslicht te laten repareren in de brandweerkazerne aan de Zuidkade in Boskoop. Elk heel uur geeft een fietsen maker een korte cursus 'fietslicht repa reren', waarbij het geleerde direct in de praktijk kan worden gebracht. Mede werking wordt verleend door de brand weer, de politie, Veilig Verkeer Neder land en fietsenmakers. Waddinxveen - De laatste wedstrijd te gen het sterke Delft 7 moest Florida 2 winnen om kampioen te kunnen wor den in de eerste klasse Zuid-Holland. Met veel overtuiging wonnen Jean La- maison (18-15, 15-10). Erik Besemer (15-11,15-7), Herma v.d. Heiden (12-11 11-7) en Maaike v.d. Weij (3-11, 12-9 en 11-4) hun enkelspel en Bart Moors en Herma zorgden in de gemengd dubbel met 15-1 en 15-4 voor het winnende punt. Delft liet zich niet wegspelen, want Jean en LisetteKuypers, Erik/Bart (13-18.14- 17) en Maaike/Lisette verloren. Uitslag was daarom 5-3. Concurrent Aeolus 3 kan via een 8-0 zege in haar laatste wedstrijd nog gelijk komen in punten en aantal gewonnen partijen, maar Flo rida heeft meer games gewonnen in de onderlinge ontmoetingen met Aeolus. Een minimaal verschil dus, maar het is voldoende. Het eerste team van Florida verloor uit met 3-5 tegen koploper Heemskerk. Een verdienstelijke partij met winst voor Dennis Steenland, invalster llona Groe- neveld en de gemengd dubbel Liesbeth v. Bergeijk/Dick v. Teylingen. Echter, hiermee is de verwachte degra datie naar de derde klasse NSB defini tief. Waddinxveen - Op vrijdag 20 januari organiseert de Wijk- en Speeltuinvere niging de Paddestoel de maandelijkse disco-avond in haar gebouw aan de Lijsterbesstraat. De disco is bedoeld voor jongeren van 9 tot en met 14 jaar en begint om 19.00 uur. Om ongeveer 21.15 uur is de disco afgelopen. De toe gangsprijs bedraagt een gulden en de muziek wordt verzorgd door 'the Flying Dutchman' met disc-jockeys Ed, JW en Martin. 24 uur service 3 maanden garantie ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast enz. Boskoop - Vandaag om twee uur reikte loco-burgemeester P.L. Trimp aan de heer J.H. van de Water een eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit in de raadzaal van het gemeentehuis van Boskoop. Deze koninklijke onderscheiding ontving de heer Van de Water ter gelegenheid van zijn afscheid als voorzitter van de Ro zencommissie. De heer J.H. van de Water is 43 jaar lid geweest van de Rozencommissie, de laatste dertig jaar als voorzitter. Naast het lidmaatschap en voorzitterschap van deze commissie heeft de heer Van de Water naast zijn eigen werkzaamhe den als zelfstandig boomkweker, nog vele andere maatschappelijke functies bekleed, zowel op zijn vakgebied als daarbuiten. Zo is hij eerste voorzitter van de Neder landse Bond van Boomkwekers Kring Boskoop en lid van het landelijk be stuur. vakexaminator bij de Lagere Tuinbouwschool de Groene Zijde in Boskoop en lid van de Vaste Keurings commissie van de Koninklijke Neder landse Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde afdeling buitenrozen in de periode van 1954 tot I99l. Buiten zijn vakgebied is de. heer Van de Water mede-oprichter en secretaris van het Collectantencollege parochie St. Jan de Doper in Boskoop, voorzitter van de Parochieraad St. Jan de Doper en lid Ouderraad St. Anthoniuscollege in Gouda. Boskoop - De Nederlandse Christen- Vrouwenbond afdeling Boskoop orga niseert op donderdag 19 januari een thema-avond over water in samenwer king met S1MAV1. Er zal informatie gege ven worden over het belang van schoon water, over het waterverbruik in Nederland en over waterproblemen in ontwikkelingslanden. Er zal een film vertoond worden waarin de gevolgen van watergebrek aan de orde komen. Ook het werk aan de op lossingen wordt belicht. ledereen is welkom bij deze avond aan wezig te zijn. Deze begint om 20.00 uur in de Loods, het zalencentrum achter de Gereformeerde Kerk aan de Zijde. Boskoop - Op zondag 22 januari brengt het Praathuis het eerste koffieconcert van het nieuwe jaar. Het concert wordt geheel gewijd aan Franse impressionis tische muziek en zal verzorgd worden door het Keizer Kwartet. Het kwartet bestaat uit de fluitisten Iris van der Wardt, Marion Schopman, Maaike Vert- regt en Oeds van Middelkoop. Deze musici waren in 1992 al in Boskoop voor een concert. Aanvang 11.30 uur. Gouda - De vier reisbureau's van Van Ginkel organiseren op vrijdag 20 en zaterdag 28 januari informatieve avon den in de Goudse Schouwburg. Op deze avonden zal informatie worden gege ven over verschillende vakantielanden (onder andere Ierland, ABC-eilanden) en er zullen shows te zien zijn. Voor beide avonden zijn nog kaarten Ver krijgbaar. Deze zijn ondermeer verkrijgbaar bij Van Ginkel aan de Passage in Waddinx veen en dienen tevens als lot voor de loterij. Waddinxveen - Ook dit jaar organiseert Stichting Wijkwerk de Zuidpias weer een klaverjasnacht. Deze happening, wordt gehouden in de nacht van 27 op 28 januari in het Zuidhonk aan de Zuid- plaslaan. Er wordt gestart op vrijdag avond 20.00 uur en op zaterdagoch tend wordt het evenement afgesloten met een ontbijt en de prijsuitreiking. Ook tussendoor zorgen de organisato ren voor versnaperingen. In deze nacht wordt gespeeld met vaste koppels (maximaal 32). Aanmeldingen en infor matie: Piet de Niet (01828-19528) en Gerrit de Vries (01828-17889). Waddinxveen - Het eerste team van de Eben Haezerschool heeft met groot verschil de eerste prijs bij de eerste Waddinxveense schooldamdag voor het basisonderwijs gewonnen. Het winnende schoolteam bestond uit Ro saline van de Bosch, Denise Telussa, Matthijs Neven, Ingrid Riep en Ryan den Drijver. De leerlingen behaalden zesenveertig punten. De tweede plaats werd ingenomen door het team van de Behtelschool, dat veertig punten scoorde. Afgelopen zaterdag streden 132 scho lieren om de persoonlijke eer en de schoolprijzen. De leerlingen waren verdeeld in groepen van zes spelers. De damdag werd georganiseerd door de Waddinxveense damvereniging Ex celsior en de Vereniging voor Open baar Onderwijs. De wedstrijden von den plaats in de aula van de Samenwer kingsschool onder belangstelling van ouders en leerkrachten. De jeugdige dammers speelden vijf wedstrijden in elke poule. Door meerdere scholen waren een of meer teams aangemeld, die voor de schoolprijzen streden. Poulewinnaars: Matthijs Neven, Denise Telussa, Johan Kok, Mark Oudijk, in grid Riep, Madeion Vavier, Ryan den Drijver, Rosaline v.d. Bosch (Eben Hae zerschool), Barbara Geers, Jacoline Hunink, Pieter Moerman, Reinier God- dijn (Willem Alexanderschool), Jaap Cammeraat, Jorien Kooijman, Dirk Boekhout, Robin Grootendorst, Leen Plaisier, Dirk-Jan v.d. Dool (Bethel- school), Margot van Leeuwen (Theo Thijssenschool), Pieter Spelt. Laura Berlijn (Koningin Beatrixschool), Ce lesta v.d. Ende (Koningin Julia- naschool). Koen Hoondert, Charlotte Poulisoe (Dick Brunaschool). J Het college zal voorstellen aan de ge- meenteraad om tijdelijk extra kantoor ruimte te plaatsen in de nabijheid van J het gemeentehuis. Dit voorstel loopt J vooruit op de permanente uitbreiding van het raadhuis. Plaatsing van extra ruimte is nodig omdat er in het gemeen tehuis een toenemend gebrek aan werkruimte, vergaderzalen en spreek kamers is. Gm de extra ruimte te finan cieren. wordt de gemeenteraad ge vraagd een krediet van ƒ145.000.- te verlenen. Met dit bedrag worden de eenmalige kosten gedekt. Voor de jaar lijkse kosten wordt eenzelfde bedrag I uitgetrokken. Het college van de gemeente Waddinx- veen.heeft besloten een stuk grond te kopen van de Stichting Tuinbouwont- wikkeling Waddinxveen-Moerkapelle. Deze grond is ongeveer vijf hectaren groot en is gelegen aan de Tweede Bloksweg. Op dit terrein wil de gemeen te een recreatiegebied maken om te wandelen. In het gebied ligt een vijver die mogelijk als hengelvijver gebruikt zal kunnen worden. Het gebied is niet klaar voor gebruik: er dient het nodige groen aangebracht te worden. Tijdens de nieuwjaarsreceptie die twee weken geleden in Waddinxveen gehou den werd voor burgers en bedrijfsle ven, heeft burgemeester C.M. van der Linden voor de eerste maal een nieuw jaarsrede uitgesproken. Omdat het idee in goede aarde is gevallen, is beslo ten hiervan een traditie te maken. Waddinxveen - Flyers heren 1 trad afge lopen vrijdagavond aan tegen Juven- tus, de koploper in de competitie. Van af het begin van de wedstrijd nam Flyers het initiatief en dicteerde de strijd. De heren waren in topvorm en Juventus probeerde met alle middelen het tij te keren. De eerste helft werd afgesloten met een voorsprong van 45- 26. Ook de tweede helft bleef Flyers de veel betere ploeg en Juventus begon steeds meer de schuld bij de scheids rechters te zoeken. Het werd op een gegeven moment zo ernstig, dat de scheidsrechters besloten de wedstrijd te staken bij een stand van 62-37. Dit kan nadelig zijn voor de Flyers, maar voor hen is het te hopen dat de rappor ten van de scheidsrechters van dien aard zijn. dat zij hier niet de dupe van worden. Topscoorder was Mike Heer- kens met 12 punten. RUM 2887 Waddinxveen - Op vrijdag 3 februari organiseert de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk weer een theater voorstelling voor jongeren van 15 tot 25 jaar. Deze keer staat theatergroep 'De Bloeiende Maagden' op het program ma. De groep speelt 'De afrekening' in het Centrum voor Kunstzinnige Vor ming Kreater aan de Kerkstraat 13 in Waddinxveen. De zaal gaat open om 20.00 uur en de voorstelling begint om 20.30 uur. De Bloeiende Maagden bestaat uit Ane moon Langenhoff, Ingrid Wender en Minou Bosua. Zij hebben de jury- en publieksprijs op het Martini Cabaret podium gewonnen. De afrekening wordt door de groep omschreven als ongepolijst, rauw en recht voor z'n raap. De wereld waar de acteurs zich doorheen slaan bestaat uit pesterijen, paragnosten en te gemakkelijke intelli gentietests. Niets of niemand wordt ontzien. Hoewel de dames bloemetjes jurken dragen, hebben zij niets te ma ken met de nieuwe truttigheid, want zij spelen sterke vrouwen. Hun motto is dan ook: 'Moeders houd uw zonen bin nen!' Waddinxveen Geref. kerkvrijg. 9.30 uurds. P.M. de Wit, Gouda; 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Herv. Immanuël kerkgem. 10.00 uur ds. J.C. de Moor, sow-kanselruil; 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers, sow- dienst ontm. kerk. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13): 10.00 uur spre ker br. .1. Dekker. Boskoop V.P.G.: 10.00 uur dr. E.P. Meijering, Oegstgeest. Herv. gem. 9.30 uur ds. H. Vroeginde- weij, Amersfoort; 18.30 uur ds. R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds L. v. Nieuwpoort Chr.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel - - Geref. kerk 9.30en 17.00 uur ds. J.A v. Hooijdonk. De meisjesploeg van TOOS heeft zater dagtijdens de eerste t urncompetitie de tweede plaats behaald. Na een span nende strijd kwamen de Waddinxveen se turnsters slechts 1.20 punten te kort op de overwinnende ploeg uit Bodegra ven Heren (157.05). De derde plaats ging naar Pro Patria uit Zoetermeer (152.20), Houvast uit Hazerswoude ein digde als vierde (147.25) en de vijfde plaats was voor O.S.S. uit Zevenhuizen met 143.70. In het persoonlijk klassement was de tweede plaats voor TOOS-turnster Anke Lutz met 32.15 punten. De overige totalen waren: 6. Miranda Rutjens 31.75; 7. Wieke van Vuuren 31.20; 11. Nelleke Droge 30.25; 16. Marijke van Buuren 29.45; 23. Hanneke van Buuren 28.50; 32. José Dróge 25.95. Boskoop - De Stichting Vakbeurs voor de Boomkwekerij krijgt ruim 900.000 gulden subsidie voor de tweede fase van het Plantarium gebouw: de inrich ting van laad- en losfaciliteiten. Deze subsidie ontvangt de stichting van het Europese Oriëntatie en Garantiefonds voor de Landbouw en het Nederlandse Ministerie van Landbouw, Natuurbe heer en Visserij bedraagt 35% van de stichtingskosten. De totale kosten van de uitbreiding van het Plantarium ge bouw met distributiefaciliteiten zijn geraamd op fl. 2.682.000,- Bij de toeken ning van de subsidies is er van uitge gaan dat de werkzaamheden eind juni 1997 voltooid zijn. Namens de Stichting Vakbeurs voor de Boomkwekerij zegt Jos van Lint (direc teur van de exploitatiemaatschappij) zeer tevreden te zijn met de toekenning van de subsidies. De stichting ziet deze subsidies als een onderstreping van het belang dat, zowel door de overheid als door het sierteelt-bedrijfsleven, aan het multifunctionele karakter van het Plantarium gebouw wordt gehecht. De laad- en losperrons die nu gebouwd gaan worden betekenen voor de ge bruikers van het Plantarium gebouw een aanzienlijke toename van de verla- dingsefficiëntie. Het bestuur van de Stichting Vakbeurs voor de Boomkwe kerij gaat ervan uit dat de pen ons in ieder geval voor het begin van ln" >or- jaarsseizoen van 1996 gereed zijn

Hart van Holland | 1995 | | pagina 15