Bruidsbeurs showt nieuwe huwelijkstrends Kamer van Koophandel introduceert workshops voor startende ondernemers Kinderdienst Woningbouwverenigingen gaan nauwer samenwerken Stedelijke musea Gouda in "Tussen Kunst Kitsch Vakantiewerkers en bijbanen kunnen belasting terugkrijgen Rutmer van Weringh tweede bij kampioenschappen schaatsen Programma Goudse Schouwburg Akkerbouwbedrijven geïnventariseerd door Schieland Hart van Holland/18 januari 1995 pagina 21 Gratis informatie 'Purper 10' op 20 en 21 januari 'Cutup-Uppercut' op 21 januari 'De Woonboot' op 24 januari Wasplaats Zoetermeer - Romantische, liefdevolle en hartstochtelijke mensen kunnen zondag 22 januari de hele dag wegdro men tijdens de grote Zoetermeerse bruidsbeurs bij Dekker, gelegen aan de zuidelijke rand van de wijk Rokkeveen. In de conferen tiezalen van dit centrum zijn zondag alle ogen gericht op jong geluk, ware liefde en eeuwige trouw. De bruidsbeurs biedt verliefden en verloofden de al lermooiste vooruitzichten op de mooiste dag van hun leven. "We hebben op deze beurs de traditionele aspecten van een bruiloft gecombineerd met alle moderne inzichten." aldus ini tiatiefneemster Gaby Cordia. •Elk jaar bieden wij een voor proefje op de nieuwe huwelijks trends van dit nieuwe jaar' Het evenement speelt zich overi gens niet alleen binnen in het omvangrijke zalencomplex af. Buiten op het parkeerterrein staat zondag de hele dag een bonte trouwstoet van limousi nes en old-timers te glimmen naast antieke koetsen met aan gespannen paarden. Rond half elf verricht mevrouw H.R Oosterop-van Leussen, de I Zoetermeerse wethouder van Economische Zaken, de ope ning van deze bijzondere bruidsbeurs Daarna kan ieder een zich opmaken voor de eer ste van de twee bruids-mode- shows. Voor die shows zijn in totaal tweemaal driehonderd zitplaatsen beschikbaar De be langstelling is groot. Vanuit het hele land komen belangstellen den naar Zoetermeer - mede omdat het de eerste keer is dat de col lectie 1995 hier te zien is. Het is daarom belangrijk te weten dat kaarten die in de voorverkoop zijn gekocht, rechten ge ven op een gereserveerde zitplaats De shows vormen zijn de hoogtepun ten van de beurs. Ruim een uur lang kan men zich dan vergapen aan meer dan vijftig nieuwe modellen. De manne- Om de startende ondernemer te helpen bij het opzetten van een ondernemings plan organiseert de Kamer van Koop handel voor Mfdden-Holland in Gouda vanaf februari van dit jaar twee work shops. Uit recent onderzoek is geble ken dat veel gestarte ondernemers bin nen vijf jaar weer met hun zaak stop pen. Ook is gebleken dat veel 'kleine' zelfstandigen een te klein bedrag per maand overhouden om van te leven. De meesten van hen hadden zich niet goed voorbereid en hadden hun ideeën niet in een ondernemingsplan uitgewerkt Een goed ondernemingsplan, waarmee men inzicht krijgt in de haalbaarheid van de plannen, is dus van groot be lang. Niet voor niets vragen banken, accountants en adviseurs er altijd naar Om de starters te helpen bij het op papier zetten en het bepalen van de haalbaarheid van de plannen start de KvK voor Midden-Holland vanaf fe bruari twee workshops. Deze work shops die een aantal malen per jaar worden gehouden, zijn kort en bondig en geven de mogelijkheid hetgeen ge leerd wordt direct in de praktijk van de eigen op te zetten onderneming te brengen. Een extra voordeel is dat de medecursisten elkaar ontmoeten en ervaringen kunnen uitwisselen. De I workshop 'Marketing en Financiën' is voor starters die nog moeten beginnen met het uitwerken van hun plannen. 'Werken aan uw ondernemingsplan' is bedoeld voor starters die vastlopen met hun ondernemingsplan. Inlichtingen: Startersbalie Kamer van Koophandel 01820-69111. Op zondag 22 januari is er in de Goudse Evangelische Gemeente 'Parousia" een dienst speciaal voor kinderen. Mede werking verleent het kinderkoor Joy uit Gouda o.l.v Mark Lippe. Er wórdt veel gezongen en de preek wordt verduide lijkt met een schetbord en heeft als thema Kiezen. Kinderen met hun ouders zijn van harte welkom. Plaats: Evangelische Gemeente "Parousia", Calvijn Mavo. Winterdijk 10. Gouda. Tijd: zondag 20 januari om 10.00 uur 's morgens. Inlichtingen: Ds. A.W. David- se tel. 01827-5885; Hr. .i.Zoer tel. 01823- 87001. Waddinxveen In de bestuursver gadering van vorige week hebben de besturen en raden van commis sarissen van de woningbouwvere nigingen 'SS W' en 'Waddinxveen ingestemd met een haalbaarheids onderzoek naar intensivering van de samenwerking. Het maatschappelijk en econo misch klimaat is de afgelopen jaren steeds minder gunstig ge worden voor de Nederlandse volks huisvesting. Met de komst van staats secretaris Heerma werd begonnen met de decentralisatie en deregulering van het volkshuisvestingsbeleid Tevens werden financiële maatregelen van kracht die de woningbouwverenigin gen niet alleen meer handelingsvrij heid gaven. maar die ook het bedrijfsri sico sterk verhoogden De overheid als vangnet voor de volkshuisvesting raakt steeds meer op de achtergrond. In 1993 leidde dit bij beide verenigingen tot de overtuiging dat meerdere volkshuis- vestingstaken en -doelstellingen beter gezamenlijk ten uitvoer gebracht zou den kunnen worden. Dit heeft geleid tot een maatschapsovereenkomst voor de bouw van plandeel D in Zuidpias '90. Het aangekondigde haalbaarheidson derzoek zal zich uitsluitend bezighou den met de mogelijkheden van gecoör dineerde beleidsontwikkeling en een sterke samenwerking van de werkap paraten van beide verenigingen Het totale uitvoerings-management zal daarbij in handen moeten komen van een management-team onder leiding van een directeur. Een krachtenbundeling van de beide Waddinxveense woningbouwvereni gingen houdt in dat de woningen van 3.600 huurders door één organisatie beheerd gaan worden. Voor de huur- I' ders kan dit een verbetering van de j service-graad betekenen. Voor de bei- j de verenigingen kan nauwere samen- werking voordelen opleveren bij bet woningbeheer door kostenbesparing j en kwaliteitsverbetering Op dinsdag 24 januari aanstaande zijn de Stedelijke Musea Gouda uitgebreid te zien op televisie. Dan zendt de AVRO om 20.30 uur op Nederland 1 het populaire pro gramma 'Tussen Kunst Kitsch uit waarvan de opnamen in de Goudse musea gemaakt zijn Ruim 1700 mensen hebben op 19 september jongstleden de opna medag van Tussen Kunst Kitsch bijgewoond in Museum het Catharina Gasthuis aan de Oosthaven Zij lieten meege brachte voorwerpen bekijken en taxeren door een van de twaalf experts die verspreid zaten in het Museum. De meest bijzondere waardevolle en kunsthistorisch interessante zaken zijn gefilmd in de Grote Gasthuiszaal van het museum, die voor de gelegenheid was omgetoverd tot studioruim te. In interviews met presentator Cees van Drongelen geven de ex perts en de eigenaren tekst en uit leg bij de voorwerpen In een korte introductie op het programma wordt aandacht be steed aan het pijpen- en aarde- werkmuseum De Moriaan' aan de Westhaven en aan de grote over zichtstentoonstelling van de N V Koninklijke Plateelbakkerij Zuid- Holland die tot en met 26 maart aanstaande in de Stedelijke Mu sea Gouda te zien is. quins en dressmen van het Bruidspa leis uit Den Haag showen op de catwalk de allernieuwste internationale ont werpen. "Ik heb al iets mogen zien en de collectie overtreft mijn stoutste verwachtingen. Vooral de rijke lijk aangebrachte details zijn op vallend. Bruidsparen willen graag het middelpunt zijn en men is dan ook duidelijk bereid daar spaargeld in te investeren," ver telt Gaby. "Naast geraffineerde sprookjesjurken tonen wij ook alternatieve kleding, die je ook heel goed kunt dragen bij andere bijzondere en feestelij ke gelegen heden". Naast exclusieve, kost bare gewaden wordt ook vooral aandacht gegeven aan bijzonde re ontwerpen die binnen elk bud get passen. De organisatie van de bruids beurs is in handen van Gabriëlle Trouwservice, een organisatie- en adviesbureau aan de Van Leeuwenhoeklaan 8a in Zoeter meer. Daar houdt Gaby kantoor tussen de bruidssuikers en hu welijkspresentjes. Het kantoor is haar 'privé-bruids- kamer' compleet ingericht met gestapelde bruidstaart van mar sepein en een levensechte show pop gehuld in een traditioneel satijnwit gewaad. Gaby is Ga briëlle Trouwservice als zij zegt: "Het is mijn wens bruidsparen te helpen bij een gelukkige en voor al goed georganiseerde huwe lijksdag, want daar draait het al- s .- lemaal om: een dag die tot in de puntjes is verzorgd met twee on bezorgde genietende mensen die je allebei door een ringetje kunt halen". Foto: Demetrios/U.S.A. Jongeren die in 1994 vakantiewerk of een bijbaan gehad hebben kunnen vaak geld terugkrijgen van de Belas tingdienst. FNV Jongeren helpt ze daar bij. Afgelopen maandag begon de jon gerenorganisatie met een campagne onder het motto 'Belasting terughalen kan natuurlijk ook gewoon via de FNV'. Jongeren kunnen tijdens deze campag ne bij de Infolijn van FNV Jongeren (06- 8212147) gratis een 'doe-het-zelf-pak- ket' bestellen. In dit pakket zit een T- biljet met een handige Invulwijzer. Vakantiewerkers en bijbaners betalen net als andere werknemers loonbelas ting. De werkgever houdt dit in op hun salaris. Maar jongeren hoeven lang niet altijd belasting te betalen. Vakantie werkers en bijbaners mogen elk jaar een bepaald bedrag belastingvrij ver dienen. Voor 1994 is dat fl. 5.925,-. Het teveel wat zij aan belasting hebben be taald, kunnen de jongeren terugvragen. Dat kan via een zogenaamd 'T-biljet'. De VW GOlf VR -6 tuning 1 -94 12.000 km 5-deurs 5- bak speciale uitgave blauw 01828-10571 t.k. grote imperial voor auto met goot afm. 190x115 i.g.st. 01820-71052 t.k Puch Maxi rider lady wit sterw. kickstarter i.g.st. ƒ800.-01726-17865 t k autostoeltje storchenmuhle 3 standen vr. pr ƒ150.-01802-2258 Nel was zondag 15 jan jarig, weer een jaartje ouder. Nog van harte Willy t.k. nieuwe sneeuwkettingen Universeel voor div. wielmaten 50 - 01802-2153 Piet en Gerda het is stil in de Boslaan. we missen jullie. R/C en P/N Gevraagd rommelmarktspullen gratis weghalen na 18 uur 01802-3452 t.k. Zaanse klok klein 01802-2279 t.k racefiets t'm 11 jaar ƒ25 - 01802-2200 Belastingdienst heeft zelfs een speciaal T-biljet voor vakantiewerkers en bijba ners gemaakt. Daarmee kunnen ze nog eenvoudiger geld terug vragen. Een T- biljet kan'alleen ingevuld worden als in 1994 meer dan fl 150,- aan loonbelas ting is betaald. Het speciale T-biljet voor jongeren is weliswaar eenvoudiger dan een ge woon T-biljet. maar het is toch nog best ingewikkeld. Daarom zit in het 'doe lt èt-zelf-pakket' van FNV Jongeren een Invulwijzer. Hierin wordt stap voor stap uitgelegd hoe het biljet ingevuld moet worden. Jongeren kunnen trou wens niet alleen dit jiakket gratis be stellen bij FNV Jongeren. Ook met al hun vragen over het T-biljet kunnen zij de Infolijn bellen. Het nummer is 06- 8212147 (20 ct. p/mj. De Infolijn is van maandag tot en met donderdag bereik baar tussen 9.00 en 14.00 uur. Afgelopen zaterdag zijn in de Weena- hal te Rotterdam de Zuid-Hollandse kampioenschappen schaatsen gehou den voor pupillen (jongens en meisjes van 11 en 12 jaar). Er werden 2 ronden (400 meter) en 4 ronden (800 meter) gereden. Rutmer van Weringh uit Ze venhuizen reed de 400 meter in een tijd van 40,5 seconden, verbeterde zijn per soonlijk record met 0,6 sec. en werd op deze afstand derde. Op de 800 meter, in een rechtstreeks duel tegen de uiteindelijke winnaar van dit toernooi, werd hij heel mooi tweede in de tijd 1.19.9, een verbetering van zijn PR met 1,7 seconden. Cees Juffermans was bij de jongens ver uit de snelste. De 400 meter reed hij in een tijd van 38,8 en de 800 meter in 1 18.3. Rutmer werd in het eindklasse ment tweede achter Cees. In de regio zijn meer snelle jeugdige schaatsers. Uit de gemeente Zevenhuizen-Moerka- jtelle verbeterden zowel Harmen van der Spek als Bart Laurense hun l'R. zij reden op de 400 meter resj). 41.6 en 42,9. Op de 800 meter evenaarde Harmen zijn PR 1.23.0 en Bart reed een halve seconde van zijn PR af. Hij realiseerde een tijd van 1.28.5. Bij de meisjes reed Hanniël Wallinga uit Boskoop de 800 meter in 1.34.4 een verbetring van haar PR met 0,1 seconde. Onder het motto Never change a win ning team' komt Purper opnieuw met 'Purper 10' De ingrediënten zijn onge wijzigd. muzikale hoogstandjes, close harmony en onvervalste kolder. Beide voorstellingen zijn uitverkocht. Alex d'Electrique maakt voorstellingen die worden voortgedreven door actie. energie, humor en visuele impulsen. Met 'Cutup-Uppercut' gaan zij door op de lijn van 'De Onthoofde Hand de voorstelling die vorig seizoen, ook in Gouda, opzien baarde. Op het toneel is een seksbioscoop inge richt. Een niet alledaagse omgeving voor een gijzeldrama. behalve voor Alex d'Electrique. die zijn nieuwe voor stelling 'Cutuji-Uppercut in deze en tourage plaatst De gijzelnemer blijkt een dronken zeeman die aan lager wal is geraakt en met de twee gijzelaars, een ijsjesverkoopster en de 'enige bezoe ker. staan de zaken al niet veel beter Comedie. spanning, spektakel, variété en kermis. Alex d'Electrique is van alles een beetje. 'De Woonboot' is een nieuwe comedie van Haye van der Heyden. zijn tweede na het succesvolle 'Jalouzieën' Met o.a. Gees Linnebank. Trudy Labij. Hugo Metsers jr.. Bodil de la Parra en Peter Smits. De regie is in handen van Andy Daal. Zij heeft genoeg van hem en hij heeft genoeg van haar en alle andere wester se vrouwen. Daarom vertrekt hij naar Thailand om daar een eega te vinden die lief en volgzaam is. Nico neemt Petcharin mee naar Neder land. trouwt met haar en samen betrek ken zij een woonboot in het centrum van Amsterdam. Maar de ex. Wilma, is er ook nog! Zo gemakkelijk zijn zij niet van elkaar af. En ook Petcharin ontwikkelt zich...De woonboot is een heftige komedie over liefde, trots en overgave. Rotterdam - Schieland heeft in de afge lopen maanden alle akkerbouwbedrij ven in het beheersgebied geïnventari seerd. In totaal zijn er in Zoetermeer. Moordrecht. Waddinxveen Bleiswijk. Zevenhuizen-Moerkapeile en Ber- schenhoek 79 akkerbouwbedrijven ge vestigd. Tijdens de actie is met name gelet op de lozingssituatie. Aan de hand hiervan worden vervolgacties uitge voerd op de gemeentelijke riolering De inventarisatie door Schieland was een vervolgactie op een gezamelijk controleproject met de Milieudienst Midden-Holland en bet stafbureau |>oli- tie Hollands-Midden Toen zij negen akkerbouwbedrijven in verschillende gemeenten in het gebied van de Milieu dienst Midden-Holland bezocht. Daar in bleek dat de meeste van deze akker bouwbedrijven huishoudelijk afvalwa ter lozen via een septictank op het op pervlaktewater en een klein aantal op de gemeentelijke riolering Bij de helft is tevens geconstateerd dat het reini gingswater van het afspuiten van wa gens en machines op het oppervlakte- water wordt geloosd Ook is daarbi) geconstateerd dat voor vrijkomende restanten bestrijdingsmidddel geen geschikte afvoermogelijkheid aanwe zig is. De resultaten van die gezantelijke actie waren voor Schieland aaleiding om in het eigen gebied een uitgebreide inventarisatie te houden Tijdens de controlebezoeken door Schieland bleek dat bijna vijf en twintig procent van de bedrijven het afspuit- water van wagens, machines en derge- j iijke via de wasplaats zonder voorzie ningen op het oppervlaktewater loost, wat niet is toegestaan. Aan de spuitinstallatie voor gewasbe schermingsmiddelen blijkt over het al gemeen een reiniger voor lege verpak kingen te zijn bevestigd. Die lege ver pakkingen worden vrijwel overal als bedrijfsafval afgevoerd, maar het reini gingswater wordt over het land uitgere den. Bij 36,5 van de bedrijven met een brandstoftank voor eigen gebruik blijkt dat nog voorzieningen moeten worden aangebracht zoals een afdak en lekbak In 1995 zal door Schieland bij eèn aantal akkerbouwbedrijven een hercontrole plaatsvinden, waarbij er speciale aan dacht en controle is op het wel of niet lozen van afsjiuitwater en de plaats waar het afspuiten van de machines plaatsvindt. Al de bedrijven die het reinigingswater van de wasplaats zonder voorzienin gen op het oppervlaktewater lozen, zijn er door middel van een waarschu wingsbrief oj> geattendeerd dat zij deze situatie moeten beëindigen of een WVO-vergunning (Wet verontreiniging oppervlaktewater) moeten aanvragen, waarin een lozing onder bepaalde vast gelegde voorwaarden wordt toege staan. Slechts drie bedrijven hadden al wel een voorziening voor hun wasplaats door middel van een bezinkput en olie- afscheider. maar hadden nog geen ver gunning aangevraagd Een aantal be drijven zonder eigen wasplaats maakt gebruik van voorzieningen bij een gara ge of ander bedrijf met een officile was plaats om de voertuigen af te spuiten. De overige bedrijven blijken bet reini- gingswater naar de bodem te laten aflo pen De Milieudienst Midden-Holland 1 en de gemeenten Bleisw; -• Zoet'er- j meer zijn hiervan op de noogte ge bracht.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 21