Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle Informatie-avond De Zeven Dwergen Een reis om de wereld begint bij u om de hoek. Organisatoren Koninginnedagvie ring kunnen alle hulp gebruiken Veiligheidsplan in volgende vergadering 100 jaar de Kleine Trompetter A herikaans feest bij Rabobank Warmtekrachtcentrale in gebruik Politiek café van start Hart van Holland/25 januari 1995 pagina 11 Rabobank Een weekendje New York? Met een camper door de En als u de keus gemaakt heeft (wat overigens niet makkelijk zal zijn States? Een luiervakantie op Gran Canaria of gewoon een want er zijn veel nieuwtjes), dan kunt u meteen ook al die andere weekendje eruit? Wat ons betreft kunt u uw koffers alvast vakantiezaken bij ons regelen. Uw verzekeringen bijvoorbeeld en pakken. Want bij de Rabobank, het grootste reisbureau buitenlands geld. Dat is wel zo handig. Kortom: waar u ook naar toe van Nederland, hebben we de nieuwste zomerreis- wilt, loop eerst eens binnen bij de Rabobank. programma's en de Leukste Vakantie Krant voor u klaar liggen. Vol met vakantieideeën. evenhuizen - Op vrijdag 27 januari wordt de grootste "armtekrachtinstallatie van het energiebedrijf E.W.R. officieel in gebruik genomen. Deze centrale, gerealiseerd aP de tomatenkwekerij van de maatschap A. W. Tas Mn de Knibbelweg, wordt om 14.30 uur 'geopend' door ie burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, de heer -M. Schoots. Na afloop kan de warmtekrachtcentrale W.K.K.) tot 17.00 uur bezichtigd worden. 0e eerste besprekingen van het energiebedrijf met de amilieTas dateren van februari 1992. Bij deze besprekin- >en kwamen beide partijen tot de conclusie dat het nteressant was om een warmtekrachtcentrale te instal- wen. Berekeningen toonden aan dat deze gezamenlijke westering economisch gezien geen geld kost. Het EWR ■iit Alphen aan den Rijn heeft bij de installatie gekozen v°or 3 KHD Deutz-motoren van ieder 528 kW elektrisch prologen. De warmte die vrij komt bij het opwekken van elektriciteit kan nu nuttig gebruikt worden aan het groei proces van de tomaten. De geproduceerde elektriciteit jrordt door middel van transformatoren in het elektrici en van het EWR gestopt. Doordat er drie warmtekracht- fnotoren met een gezamenlijk elektrisch vermogen van mega Watt gekozen is, kan deze installatie de elektri citeit voor ongeveer 750 huishoudens verzorgen, net voordeel van het gezamenlijke project is gelegen in A^armte die vrij komt bij de produktie van elektriciteit. energiebedrijf door middel van een grote gas- of olengestookte elektriciteitscentrale elektriciteit pro- Weert, moet de daarbij vrijgekomen warmte via een srote koeltoren terug gekoeld worden tot 30 graden cius voordat dit geloosd mag worden. Dit kost geld ant de warmte gaat verloren. Het milieu wordt niet schoner en de elektriciteit blijft duur. Door nu kleine re centrale zoals bij de familie Tas te installeren hoeft de warmte die nu vrijkomt niet vernietigd te worden, maar kan nuttig worden aangewend om het tuin bouwbedrijf te verwarmen. Het afgekoelde water is nu weer geschikt om de WKK-motoren te koelen, de cirkel is rond. Door dit gezamenlijke project is er een flinke be sparing op het aardgas en wordt de C02 uitstoot met 40% gereduceerd. Aan de Europese milieunormen die voor het jaar 2000 zijn gesteld, voldoet het bedrijf volledig. Enkele voorbeelden hiervan zijn: herge bruik en ontsmetting van drainwater en minimalise ring van chemische gewasbeschermings-middelen. Om optimaal gebruik te maken van de to-tale instal latie op het bedrijf van de firma Tas isdewaterzijdige koppeling tussen de reeds bestaande ketelinstallatie en de nieuwe WKK-motoren bedacht. Daarbij is de nodige kennis van stromingstechniek van de ver schillende waterstromen van belang geweest. Het EWR heeft eisen voor wat betreft de koeling van de motoren en de firma Tas wil alert kunnen reageren op wisselende omstandigheden. Beide partijen kun nen de motoren laten draaien: de firma Tas heeft soms extra energie nodig (meestal 's nachts) en het EWR heeft meer elektriciteit nodig tijdens de piek uren (tussen 17.00 en 19.00 uur). Om aan deze wen sen tegemoet te komen, zijn er achter de installatie twee warmte-opslagtanks neergezet. Deze zijn te vergelijken met grote thermosflessen. Het 'warmte- management' wordt geregeld per computer. De in stallatie is de afgelopen maanden uitgebreid getest en werkt naar tevredenheid van alle partijen. Daar om ziet iedereen de toekomst met vertrouwen tege moet. Zevenhuizen-Op woensdag 1 februari organi seert peuterspeelzaal De Zeven Dwergen de jaarlijkse informatie-avond. Deze avond is be doeld voor alle belangstellenden, met name voor ouders die hun kind binnen een jaar op de peuterspeelzaal willen plaatsen. Er zal informatie worden gegeven in drie groe pen. De eerste groep (19.20-20.15 uur) is voor de ouders van kinderen die de maandagoch tend en de donderdagochtend-groep zullen bezoeken. Bij de tweede groep (20.05-21.00 uur) gaat het om de woensdagochtend-groep en de kinderen die binnen een jaar de peuter speelzaal zullen bezoeken. De laatste groep (20.50-21.45 uur) is voor ouders van kinderen die de dinsdagochtend en vrijdagochtend- groep gaan bezoeken. Enkele bestuursleden zullen een algemene in leiding houden, waarna de leidsters laten zien hoe een dagindeling van de peuters eruitziet. Na een videopresentatie is er ook nog gelegen heid om vragen te stellen. Zevenhuizen - Op zaterdag 28 januari organiseert stichting De Zeven Muzen een muziekavond voor ouders, groot ouders en vrienden van piano- en dwarsfluitleerlingen, 's Middags is de generale repetitie, waarbij alle muziek stukken nog een keer worden doorge nomen. Alle belangstellenden zijn wel kom in de Eendrachtzaal of de ballet zaal van dorpshuis Swanla. De uitvoe ring begint om 19.00 en duurt tot 21.00 uur. Zevenhuizen-Moerkapelle - Koningin nedag lijkt nog ver weg. Om een goed programma samen te stellen, is het ech ter nodig om ruim vantevoren te star ten met de voorbereidingen. Daarom organiseert het Comité Koninginnedag op woensdag 15 februari een bijeen komst om ideeën te verzamelen voor een zo aantrekkelijk mogelijke dag. Het Comité heeft reeds laten weten dat het welslagen van Koninginnedag afhangt van de inzet van de verschillende vere nigingen, instellingen, clubs die de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle kent. De inzet kan bestaan uit het leve ren van ideeën, maar ook uit mens kracht. Daarom wordt iedereen van harte uitgenodigd bij de bijeenkomst in februari aanwezig te zijn. Alle vereni gingen, clubs en instellingen hebben inmiddels een brief gekregen van het Comité Koninginnedag waarop inge vuld kan worden hoe aan de viering vormgegeven kan worden. Men wordt verzocht dit formulier mee te brengen op 15 februari. Zevenhuizen - Vorige week diende de PvdA/D66-fractie een plan in om de vei ligheid en het gevoel van veiligheid te vergroten in de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle. Dit gebeurde tijdens de commissievergadering Algemeen Bestuurlijke Zaken en Financiën. Het plan behelst ondermeer het inzetten van 'veiligheidsambtenaren' binnen de gemeente en een enquête. Het plan komt tijdens de volgende commissie vergadering (eind februari) op de agen da te staan zodat de andere leden van de commissie hun mening kunnen ge ven. =i Het college van burgemeester en wet houders bestudeert het plan raomen- tppl Zevenhuizen - Omdat D66 vindt dat vele meningen ook in 1995 weer in een ge dragen beleid resulteren, wordt don derdag 26 januari het eerste politiek café gehouden. De avond begint om 21.00 uur in dorpshuis Swanla. Ieder een is van harte welkom. Zevenhuizen - Deze week organiseert Cl000 Bas Kamerman een mini-enquê te in de winkel. Omdat de medewerkers graag willen weten hoe zij nog betere service kunnen verlenen aan hun klan ten, worden bezoekers van de winkel ondervraagd. Alle suggesties en mede werking worden op prijs gesteld en daarom krijgt iedereen die meewerkt met de enquête een attentie. Bas Ka merman: "U ziet het, bij C1000 is de klant nog echt koning". Zevenhuizen - Binnenkort bestaat de harmonie-muziekvereniging de Kleine Trompetter honderd jaar. In deze pe riode heeft de vereniging veel unifor men versleten. Omdat de huidige ver ouderd, gehavend en dus aan vervan ging toe zijn, heeft het bestuur van de Kleine Trompetter besloten de leden allemaal in het nieuw te steken. Voor deze actie is 50.000 gulden nodig. Daar om doet de vereniging een beroep op alle inwoners van de gemeenten en op bedrijven om dit bedrag bijeen te krij gen. Het speciaal geopende bankrekening nummer is 375067000 (Rabobank). Zevenhuizen - Dit jaar wordt er weer een lampionoptocht gehouden op 31 januari. De optocht vindt niet plaats op koninginnedag omdat het dan niet don ker genoeg is. De kinderen starten om 19.00 uur bij de Zevenster en de tocht eindigt om 20.00 uur op het dorpsplein waar er voor de kinderen een verras sing is. Bovendien zijn er prijzen voor de kinderen die het leukst verkleed zijn. Zevenhuizen - Op vrijdag 27 januari organiseert het koffiebar-team weer een praatcafé in het Hervormd Cen trum aan de Dorpsstraat. Zoals ge woonlijk geldt weer de regel dat alles mag en niets hoeft en dat de bar de hele avond in- en uitgelopen mag worden. De avond begint om 20.00 uur. _3n de bezoekers in de stemming te brengen, zag de bank eruit als een Ame- -aans stadje uit de vorige eeuw met n zadelmakerij en een wapenwinkel, reral lag stro op de grond en sheriff mot, in het dagelijks leven directeur de bank, hield toezicht. Er was ipcorn en de kinderen konden dart elen of video kijken. De bovenverdie ping van de bank was ingericht als saloon, waar hamburgers met cola werden geserveerd. Op het plein voor In Rabocity kon men alles te weten komen over Noord-Amerika. de bank dansten de Sweet Lake Coun try Dansers gekleed in cowboykleding. Daar was ook een stier waarop de be zoekers hun rodeo-vaardigheden lie ten zien. De heer F. Zweere bleef het langst op de stier zitten en wbn daar mee de eerste prijs. Ter gelegenheid van de tfieFha-dag schreef de Rabobank ook een prijs vraag uit. Huis aan huis werden vorige week folders verspreid met een puzzel. De antwoordformulieren konden tot en met zaterdag ingeleverd worden en aan het einde van de dag werden de win naars bekendgemaakt. Mevrouw S.G. Hordijk-Van den Berg won de tickets voor een reis naar New York, inclusief accommodatie. De tweede prijs, een zak geld, werd gewonnen door M. Cla- zing. De dag werd zeer geslaagd ge noemd. Dick Taal, die zelf de hele dag werkzaam was in de saloon, vertelt dat de reacties van de bezoekers enthou siast waren. "Iedereen vond het heel leuk. Wij organiseren regelmatig een vakantiemarkt, maar deze keer was er extra druk doordat er buiten ook activi teiten waren. Het was een goede manier om de Verenigde Staten te promoten". fevrouw Hordijk ontving uit kanden van sheriff Lamot twee tickets naar New York. Bvenhuizen - Bij de Rabobank in Zeven huizen was afgelopen zaterdag alles Bders dan anders. In plaats van een J1 hi gebouw met keurig geklede mensen ioi de bank veranderd in een Wild West- X,/compleet met cowboys en cowgirls. Iffc de Dorpsstraat inwandelde op die X.. hoorde al ver de countrymuziek [V reden voor het Amerikaanse feest de vakantiemarkt die in de bank Bhouden werd met als thema de Vere- ïlgde Staten. Er werd informatie gege ven over reizen naar dit land en het was Bogelijk meteen een reis te boeken bij Bertha Strijdhorst. Een fotoboek van Tkantiegangers liet zien wat de toe komstige reizigers te wachten staat op lit gebied van natuur, recreatie en cul- tïur.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11