ncke Princen had nooit een visum moeten krijgen" Evenementenladder Sterrenborgh en SIOM: samen sterk voor mens en werk Donateursavond Stichting Kinder hulp Roemenië EO organiseert koffieochtend Onderlinge wedstrijden "Tarzan" Jeugdschaken voor clubteams Kerkdiensten Activiteiten Agenda Gut O Gut O Gut! NATUURLIJK DOEN Knip de bon uit en stuur hem ongefran- keerd naar: Het Zuidhol lands Landschap, Antwoordnummer 646, 3000 WB Rotterdam. Zondag 29 januari Medische weekenddienst om bij te blijven... agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland/25 januari 1995 pagina 13 Bob Verhoef en zijn echtgenote Nellie, in Moerkapelle ook bekend als 'oom Bob en 'tante Nellie Moerkapelle - Voor veel mensen lijkt vijftig jaar lang geleden. Maar niet voor Bob Verhoef uit Moerkapelle. Sinds Poncke Princen naar Nederland mocht komen, is alles in verhevigde vorm weer bovengekomen. Princen deserteerde destijds tijdens de politionele acties en vocht tegen Nederland. "Het steekt me nog steeds dat Princen hierheen kwam. Minister Van Mierlo had hem nooit moeten binnenlaten, die landverrader met zijn RaRa- vrienden." Bob Verhoef werkt als sociaal commissaris bij het VOMI, de vereniging voor oud-militairen die in Indië de zogenaamde politionele acties hebben uitgevoerd. "Bij het VOMI zijn veel mensen die grote haatgevoelens koesteren voor Princen. Gelukkig is de geraamde moord aanslag niet gelukt; Princen was net weg bij zijn vrienden toen men bij hem binnenviel". Volgens de oudstrijder is de waar dering voor de militairen in het voormalig Indië gering. "Wij gin gen naar Indië omdat wij dachten dat dat goed was. Dat wij de kolonie konden helpen met zelfstandig worden. Er was strijd tussen verschillende bevolkings groepen in Indië en wij hebben getracht vrede te brengen. Ik ben bij twee poli tionele acties aanwezig geweest en bij één ervan is zelfs geen schot gevallen. Maar toen wij terugkwamen, is er nooit waardering geweest voor de acties. Wij werden bij wijze van spreken aan de kade gezet met een sinaasappel en een tientje. Veel van de oudstrijders heb ben daarmee moeite. Dat merk ik bij de mensen in onze vereniging, die nog steeds groeit en in het hele land actief is". De heer Verhoef benadrukt dat hij niet van geweld of militarisme houdt. "Maar wij waren bereid te vechten voor het vaderland. Dat is een gevoel dat nu helemaal niet meer bestaat". De waardering waarop de oudstrijder uit Moerkapelle wachtte, was die van de verantwoordelijke politici uit die tijd. "In de Leidsche Courant verscheen vorige week een interview met Sicco Mansholt, die toegaf dat de veteranen niet de verantwoordelijkheid droegen en dragen, maar hij en de andere minis ters". Mansholt was in die tijd minister van landbouw, visserij en voedselver deling en was in de hele periode betrok ken bij het Indische vraagstuk: van de Indonesische onafhankelijkheidsver klaring in 1945 tot de soevereiniteits overdracht vier jaar later. "Mansholt zegt in dat interview ook dat de minis terraad wijzer had moeten zijn. Daarom ben ik heel blij met dat artikel. Het doet me goed dat zo'n vooraanstaand man dit heeft gezegd". Vandaag bieden de oud-militairen van het VOMI een petitie aan aan de voorzit ter van de Tweede Kamer, de heer W.J. Deetman. "In deze petitie wordt gesteld dat het verstrekken van een visum aan Princen een handeling is die in feite het landverraad legaliseert en daarmee de grondslagen van onze rechtsstaat en de krijgstucht ondermijnt," aldus de heer Verhoef. "Het had daarom nooit mogen gebeuren". Voor de komende tijd staan weer diver se evenementen op het programma in de regio. Op 26 januari komt Klazien uit Zalk naar Boskoop, dezelfde dag vertelt een spreekster over haar leven in Israël in Benthuizen. Op 27 januari wordt in Zoetermeer het premiereconcert van het Nederlands Strijkorkest georgani seerd.Tot 1 februari is in de bibliotheek in Zevenhuizen een expositie te zien over de toekomst en op 28 januari wordt in Hazerswoude-Dorp een con cert gegeven op het Kunkel-orgel. Op 28 en 29 januari wordt in Zoetermeer het toneelstuk 'Het einde is zoek' gespeeld. Op 28 januari organiseert de Zeven Muzen een concert met piano en dwarsfluit in Zevenhuizen. Gouda - De samenwerking tussen Ster renborgh, de regionale sociale werk voorziening, en SIOM informatica-op- leidingen heeft als doel om mensen kennis, werkervaring en arbeidsritme te laten opdoen. Doel hiervan is dat deze mensen hun werk beter aankun nen en meer kans hebben op interne en externe doorstroming naar een andere functie. De samenwerking is in maart van 1994 van start gegaan. Inmiddels hebben 26 kandidaat-werknemers een trainingsprogramma gevolgd. Veel kandidaten zijn zeer positief over hun ervaringen met de verschillende trai ningen en hopen dit in de praktijk te kunnen gebruiken. Sterrenborgh biedt personen, die om wat voor reden dan ook (nog) niet in het vrije bedrijf aan de slag kunnen, aangepast arbeid aan. Dit veelzijdige bedrijf doet haar uiterste best om de betreffende mensen te helpen. Aan de ene kant wordt continu gezocht naar aangepast werk. Aan de andere kant worden kandidaat-medewerkers in de gelegenheid gesteld één of meerdere opleidingen te volgen. Dit laatste kan zelfs al het geval zijn als men op de Sterrenborgh-wachtlijst staat, in af wachting van werk. Opleidingen wor den intern verzorgd, maar men kan ook extern een opleiding volgen, bijvoor beeld bij SIOM. Een onderdeel van SIOM is een volledig nagebootste handelsonderneming. Het enige verschil met een echte on derneming is dat de verhandelde goe deren niet daadwerkelijk worden ge transporteerd en dat de salarissen niet worden overgemaakt. De goederen stroom wordt kunstmatig aangestuurd vanuit een landelijk centraal punt. Voor de mensen die geplaatst worden op een van de afdelingen van SIOM Handelsonderneming BV, is er geen verschil met een echt bedrijf. Binnen SIOM zijn achttien werkplekken, uit eenlopend van medewerker algemeen, secretarile ondersteuning, commer cieel administratief medewerker, logis tiek medewerker en programmeur tot systeembeheerder. Doordat Sterren borgh en SIOM samenwerking, kunnen mensen gemakkelijk aan de slag komen en blijven. Tachtig procent van alle grutto's komt in Nederland voor. Veel grutto's hebben de Stichting Het Zuid hollands Landschap als huisbaas gekozen. Geef ons de mogelijkheden om een goede huisbaas te zijn, zodat er genoeg grutto's overblijven om de Neder landse natuur internationaal belangrijk te houden.. Steun ons en word lid. Voor informatie of aanmelding bel 010-4135045. JA, ik steun Het Zuid hollands Landschap. (min. contributie 30,- p.j.; ik wacht uw acceptgiro af). Ik ontvang een GRATIS welkomstpakket plus 4x per jaar het fraaie tijdschrift "Zuidhollands Landschap". NaamMA/ Straat Postcode Plaats Telefoon Moerkapelle - De Stichting Kinderhulp Roemenië, sinds 1990 actief, verkrijgt het grootste deel van haar gelden uit donaties. Moerkapelle en Zevenhuizen zijn de plaatsen waar de stichting het meest leeft en daarom organiseert de S.K.R. op zaterdag 18 februari een dona teursavond in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. Op de donateursavond wordt ondermeer een video vertoond van het hulptransport 1994 en er zal muziek zijn van een Roemeens ensem ble. De entreeprijs is vijf gulden. Hoe de kaarten voor deze avond besteld kun nen worden, wordt binnenkort bekend gemaakt. Zevenhuizen - In Dorpshuis Swanla komt op woensdag 1 februari de Evan gelische Omroep op bezoek. Van 9.30 tot 11.30 uur wordt een 'Bij u op de koffie'-ochtend georganiseerd. Edith Schouten is de gastspreekster van deze ochtend en het thema is 'Bewogen met deze tijd'. Franny Vink en Peter van Essen, respectievelijk op piano en viool, verlenen muzikale medewerking aan de ochtend. De presentatie is in handen van Bertie Richardson. De toe gang is vrij en er is kinderoppas aanwe zig. t.k. schommelstoel (kleur eiken) 01803-17925 na 4 uur ƒ20,- N'kerk a/d ijssel t.k. sneeuwkettingen nieuw!; koelkast gas fornuis wit i.z.g.st. en nieuw borstkolf 01793-2870 t.k. peuterdriewieler met duwstang paar/wit ƒ50.-01793-2783 t.k. Suzuki GSX 1100 R bj '88 km 22.500 vr. pr. ƒ12.000,-ber. op za 01828-18806 Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. H.O. Mole naar, Zoetermeer; 19.00 uur ds. U.W. van Slooten, Bergschenhoek. Oud Verlaat 10.00 uur ds. N. Kleerma ker, Rotterdam. Geref. kerk 9.30 uur dr. R. Fernhout, Alphen a/d Rijn; 18.30 uur ds. J.W. vd Linden, Zoetermeer. Moerkapelle Herv. Gem. 9.00uur ds. P.J. Teeuw, Oude Tonge; 16.30 uur drs. J.W. v. Estrik Geref. Gem. 11.00 en 19.00 uur ds. J.B. Zippro. Zaterdag 28 januari: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moer kapelle, tel. 01793-1687. Zondag 29 januari: dokter R L. War- naar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-12500. Moerkapelle - Op zaterdag 28 januari van 14.00 tot 16.00 uur zullen weer de Onderlinge Wedstrijden van gymnas tiekvereniging "Tarzan" worden gehou den in dorpshuis "Op Moer" in Moerka pelle. Na een jaar van oefenen willen alle leden laten zien wat zij er dit jaar hebben bijgeleerd. Alle groepen die deelnemen aan de Onderlinge Wed strijden worden om 13.45 uur ver wacht. De deelnemers rekenen op zeer veel aanmoediging vanaf de tribunes. De toegang is gratis. In Spijkenisse vonden afgelopen week end de eerste rondes van de Jeugd Club Kampioenschappen schaken plaats. Schaakvereniging Moerkapelle heeft dit jaar met twee teams ingeschreven: een C-team (beginners tot twaalf jaar) en een C-team (tot veertien jaar). Het C- team bestond uit kopman Sven Stange, Jesse van Elteren, Biniam David en Ger- ben Bergacker. Op de eerste wedstrijd dag speelden zij drie partijen. Sven Stange en Jesse van Elteren behaalden goede resultaten en eindigden de eer ste dag met 2,5 en 3 punten. Biniam David en Gerben Bergacker hadden het moeilijker wat resulteerde in voor bei den slechts een punt. Het totale team resultaat was een gewonnen partij, een remise en een verloren partij. Totaal drie wedstrijdpunten en daarmee be landt dit team in de middenmoot van het klassement. Het D-team had het duidelijk gemakke lijker. Alle wedstrijden werden door dit team gewonnen, hetzij met 4-0 hetzij met 3-1Deze prestatie is zeer opmerke lijk, omdat deze ploeg naast de ervaren Hugo van Elteren uit drie onervaren spelers bestaat. Zowel Arie Verheul als Jan van Helden hebben nog weinig wed strijdervaring en Aart-Jan van Vliet is pas vanaf september lid van de schaak vereniging en speelde zijn tweede toer nooi. Hugo van Elteren behaalde vijf overwinningen en een remise. Jan van Helden spande de kroon met zes over winningen, een score van 100 procent. Arie Verheul en Aart-Jan van Vliet be reikten een eindscore van 5 uit 6. De voorlopige tweede plaats in het ploe- genklassement biedt perspectief voor de komende twee wedstrijddagen op 28 januari en 11 februari. Zevenhuizen Zaterdag28 januari: 19.00 uur Dorpshuis Swanla: samenspel piano en dwarsfluit (Zeven Muzen). Woensdag 1 februari: van 9.30-11.30uur: Dorpshuis Swanla, EO bij u op ae koffie Spreekster Edith Schouten. Kinderopvang. Woensdag 15 februari: 14.30 uur Hervormd Centrum: ouderenmiddag: Wycliffe Driebergen, bijbelvertalers. Donderdag 23 februari: van 9.30-11.00 uurKoffieochtend in het Herv. Centrum Spreekster Tsjitske Lemstra 'Omgaan met teleurstellingen' Zaterdag25 februari: Dorpshuis Swanla 20.15 uur toneelgroep Spektakel "En toen was het vakantie". Woensdag 1 maart: 20.00 uur Dorpshuis Swanla: wereldwinkel met informatie avond "textiel" modeshow en verkoop. Donderdag 9 maart: 8.00-18.30 uur: Oud papier aktie De Eendragt. Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein Zaterdag 18 maart: Dorpshuis Swanla 20.00 uur: Toneeluitvoering V.O.O. 22 april: 20.00 uur in de Geref. kerk: Muziekavond De Zeven Muzen. ANBO: Spelmiddag. elke maandag 14.00 uur Zevenster; Soosmiddag. 2e woensdag Her vormd Centrum; 4e woensdag Zevenster; aanvang 14.00 uur; zwemmen: in De Koornmolen: elke donderdag 10.00, 11.00 en 13.30 uur.; Zaterdag 4 febr. 1995: toneelvereniging Spektakel. Oud Verlaat "De Vierkap": Soos 14.30 uur: 31 jan. en 14 febr.; Schakel: 7 febr. 20.00 uur jaarvergadering; 28 febru. de heer J.a. Lembelgen; Jeugd: iedere donderdag playback 18.45-19.45 uur; 1 febr. bingo vanaf groep 3; 8 febr. brooddeeg; 15 febr. sets maken van rubber; Klaverjassen: 27 jan. en 10 febr. 20.00 uur. Vrijdagavond 3 febr. 2.00 uur tot zaterdagmorgen 8.00 uur nachtklaverjassen (opgeven voor zaterdag 28 jan. bij Floor Boevé Wollef.weg 129 tel. 4556809). Moerkapelle: Iedere 2e donderdag Soos in Op Moer om 9.30 uur-11.30 uur: 9 februari, 9 maart, 13 april en 11 mei Vrijdag 10 februari: 20.15 uur Dorpshuis Op Moer: toneelgroep Spektakel met "En toen was het vakantie". Iedere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.30 uur Wereldwinkel Raad huisplein.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13