"Gymnastiek is goed voor elke sporter" Zangmiddag in Anne Frankcentrum Polariteitsmassage bij Lavande Dierenbescherming laat kalveren niet kisten Dirigent Concordia neemt afscheid Lezing over gezonde voeding Voorverkoop VW Bestuursleden gezocht Waddinxveen-Boskoop :- KVStimsteftmiW, I m Kerkdiensten Slice of Merlin in de Tunnel 01828-13500 cgx sbsat «sss SU. K; -t - fiöK'i!ISHn| Mgg y hMssp i *m' iSHKB sawsr» m a URL Zondag 29 januari UW TELEVISIEDOKTER 24 uur service 3 maanden garantie ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast enz. Boskoop stuurt brief naar minister Muziekvereniging op zoek naar vervanger Bruidspaar van de maand worden? Holland! l. Stuur je eigen trouwkaart of die van één van je vrienden of familie leden naar: Redaktie Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen,en maak kans op 100,- aan waardebonnen! Hart van Holland/25 januari 1995 pagina 17 Boskoop - "Gym is niet alleen sport, hei is een must voor het lichaam. Het onderhoudt namelijk het hele lijf en zorgt bij de jongsten voor een goede lichaamsbeheersing en bij volwasse nen voor een goed functionerend lichaam". Do Witteman, één van de docenten van gymnastiekvereniging Boskoop, vertelt enthousiast over haar club'. "Iedereen heeft een regel matige onderhoudsbeurt nodig," vindt zij. "Dat kan uitstekend in de gymzaal: een uurtje in de week helpt al veel. Ondanks de goede voorne mens zullen mensen de oefeningen niet thuis doen, omdat ze niet weten hoe". Ook voor andere sporters is gymnastiek nuttig, omdat een uitge balanceerde training ervoor zorgt dat alle spieren aangesproken worden. Daarom is gymnastiek een goede aan vulling. "Eigenlijk zou iedereen moe ten 'gymmen'". Siffinr/- mmvmt&mrn mt. y qgfóy&gg/fr.ztó WtfSwmmWi ÈÉMiÉi f WK'#*##'-'- j m\ mmmm» t#s& m Mkss m wm sa -i Xg|S #2 I I §1 "Gymnastiek is voor iedereen", vindt mevrouw Witteman. "Van twee- tot zeventigjarigen. Wij hebben vijfhonderd leden die alle een eigen programma hebben. Om te beginnen is er peutergym, waar de kleintjes met hun moeder of vader heerlijk kunnen uitleven op echte gymtoestellen. Ook kleuters kunnen zich uitleven: rennen, klauteren, rollen, zwaaien en gooien. Zij leren de grondbeginselen van bewegen, wat wordt voortgezet in de lessen voor de jongens en meisjes waar echte oefeningen worden aangeleerd: handstand, bokspringen en ringzwaaien". Ook het echte turnwerk komt bij de vereniging aan bod. "Met het aanleren van salto's en pirouettes draaien en dergelijke, wordt de coördinatie ontwikkeld en de lenigheid en kracht nemen toe. Bovendien wordt een beroep gedaan op het door zettingsvermogen". Sinds een jaar is er ook een groep 55- plussers, die met veel plezier gevolgd wordt. De lessen van gymnastiekvereniging Boskoop worden gegeven van maandag tot en met zaterdag, zowel overdag als 's avonds. "Het grote voordeel van een vereniging is de prijs van de lessen," legt Do Witteman uit. "Een paar gulden per les is immers niet veel. Bovendien zorgt een vereniging voor per soonlijke aandacht, zonder dat de lessen ontaarden in thee kransjes. Omdat elke groep een eigen programma heeft, is er voor iedereen wel iets passends bij. Zo doet een van mijn groepen veel balspelen en een andere groep trimt graag op muziek". De vereniging is al bezig met de voorbereiding van het 25-jarig bestaan in 1996. "In alle groepen zijn wij gestart met de voorbe reidingen. Het wordt een heel bijzonder programma, waarin wij onze vereniging optimaal zullen presenteren". Inlichtingen: secretariaat vereniging 01829-2107 of 01727-16457. Waddinxveen - In wijkgebouw het Zuid- honk wordt zaterdag 28 januari weer een bingo-avond georganiseerd. Er wordt gespeeld in acht ronden en er zijn veel prijzen te winnen. Naast de gewone ronden is er ook een superron de. ledereen is van harte welkom vanaf 19.30 uur als de zaal opengaat. De avond begint om 20.00 uur. Marco Kroondijk heeft zijn zwemdiploma A gehaald goed hè' papa mama en Bennie t.k. oude afzuigkap "Daalderop" werkt niet 100% ƒ25,-01802-2564 t.k. leer eiken bankstel kuipkussens db na 18 uur: 01727-14253 t.k. Tomos kleur met. roze, sterwielen i.z.g.st. 2 speed automatic ƒ400,-. 01728-8370 Waddinxveen - Afgelopen woensdag is in het Anne Frankcentrum gestart met zangmiddagen, een nieuwe activiteit voor senioren in Waddinxveen. Bij deze middag waren vijftig mensen aanwezig, die allen genoten van de samenzang en de muziek. Er waren al enthousiaste deelnemers die voorstelden om de vol gende keer een muziekinstrument mee te nemen of om zelf een lied te zingen. De vrijwilligers, die genoten van de enorme opkomst en de inzet, zijn ver heugd met dit initiatief. Zij verzamelen al weer liederen en muziek voor de volgende zangmiddag op woensdag 1 februari. Deze wordt opnieuw in het Anne Frankcentrum gehouden van 14.30 tot 16.00 uur. Waddinxveen - Bij Lavande in Waddinx veen geeft Mieke Kolet polariteitsmas sage. Deze massage is een onderdeel van polariteitstherapie. Polariteit is 'evenwicht van energie' en heeft te maken met drie niveaus van het mense lijk functioneren: het mentale, het li chamelijke en het emotionele niveau. "Gedachten zijn creatief," legt Mieke Kolet uit. "Wij zijn of worden wat wij denken, verlangen of willen. Vanuit het mentale of geestelijke vlak materiali seert zich de gedachte via het emotio nele op het lichamelijke vlak. Als we op het lichamelijk of emotionele vlak niet goed functioneren, dan is dat terug te voeren naar een oorzaak die op het geestelijke niveau ligt. Vaak zijn wij ons niet bewust van die gedachten". 'Om onszelf te veranderen, beter te laten functioneren," vervolgt Mieke Kolet, "zal een bewustwording van die gedachten noodzakelijk zijn. Zo kun nen wij kiezen voor meer levensbevor- derende gedachten. Je blokkeert op die manier namelijk je levensenergie". De taal kent vele uitdrukkingen die de rela tie tussen geest, emotie en lichaam goed weergeven: iets op je lever heb ben. dat ligt als een steen op je maag, je hart eens luchten, een brok in je keel hebben, teveel op je schouders nemen, je gal spuwen en je poot stijf hebben, bijvoorbeeld. "Polariteitsmassage leert je bewust worden van die blokka des. Ze zijn vaak lichamelijk aanwijs baar en voelbaar (stijve nek of rug, hoofdpijnen, moeheid, pijn in je buik). Door direct (orgaanbehandeling) of in direct (reflexologie of polariseren dat wil zeggen de energiestroom op gang brengen tussen twee levenspolen) op deze blokkades te werken met behulp van massage, maak je de weg vrij om via emoties je bewust te worden van de achterliggende gedachte". Een blokkade betekent volgens Mieke Kolet ook dat de energie niet kan door stromen. "Daar waar een blokkade is, ontstaat een opeenhoping van energie. Dat betekent automatisch dat ergens anders een tekort ontstaat. Met behulp van polariteitsmassage kan deze ener gie vrij gemaakt worden. En het is deze energie die je voor iets nieuws, meer levensbevorderende creaties kunt ge bruiken. Het tekort wordt aangevuld, het energie-evenwicht is hersteld", le dereen die meer wil weten over deze vorm van massage, kan contact opne men met Lavande, Mieke Kolet (01828- 17375). Opa, h.g. met je 60e verjaardag op 26 jan. nog vele jaren erbij van Tjarda en Fouad t.k. sportieve damesfiets ƒ175,- kleine damesfiets 75,- na 18 uur: 01727-17268 t.k. Opel Kadett 1982 apk tot 9-'95 pr.n.o.t.k. na 18 uur: 01793-2359 Golf bj '83 apk 8-95 kleur rood banden nieuw i.z.g.st. geen roest ƒ1750.- 01828-11263 t.k. Fasto geiser 75,- wegens aanschaf combiketel 01828-19078 Gevraagd zelfstandige werkster vrijdagochtend 8.30-12.30 uur ƒ12,50 p/u 01802-3073 t.k. rubberboot 3.10 mtr. mercury motor 5 pk: mercury motor 9.8 pk na 19 u: 01793-2269 t.k. schoenenkast ƒ15,-; 2 zitsbank nat. 50,- 01828-10209 t.k. gevr. oud hollandse krulschaatsen en vreemde modellen schaatsen 01891-16894 Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur ds. J.P.C. Simpelaar, Bodegraven. Herv. Immanuël kerkgem. 10.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur idem sow-vesper Imm. kerk. Baptisten gem. lchtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13): 10.00 uur spre ker br. A. Bakker. Boskoop V.P.G.: 10.00 uur mevr. ds. L. Lafeber, Zoetermeer. Herv. gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur ds. J.B. Alblas, Hazerswou- de De Stek 9.30 uur ds. B A. Dubbeldam, Zwammerdam. Chr.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Gerrit-Jan de Graaf Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar; 17.00 uur mevr. drs. W.A.M. Kei der, Zwammerdam. Boskoop - Op zaterdag 28 januari is er weer een optreden in de Tunnel in Bos koop. Die dag verzorgt de band Slice of Merlin, een stukje magie van de tove naar Merlijn, een concert in het jonge rencentrum. Als ondergrond gebrui ken de muzikanten rock roll en vullen dit aan met andere muziekstijlen. De zaal gaat open om 22.00 uur en de toe gang bedraagt tien gulden. Boskoop - De afgelopen weken werd in Engeland massaal geprotesteerd tegen het naar Nederland exporteren van pasgeboren stierkalveren. "Deze die ren worden in Nederland in het donker, zonder bewegingsruimte op een ijzer- arm dieet van kunstmelk en antibiotica gezet. De kalfjes krijgen hierdoor bloedarmoede en leveren op die ma nier blank vlees", aldus de dierenbe scherming, die een campagne is begon nen tegen het kisten van kalveren on der het motto 'Laat ze niet kisten'. In de vijftiger jaren vonden Nederlan ders een methode om mals en blank kalfsvlees te produceren. Stierkalveren werd de vrijheid ontnomen door le venslange opsluiting in donkere stal len. Omdat beweging energie kost, wordt de vrijheid van de dieren zoveel mogelijk ingeperkt. Dit levert onder ontwikkelde spieren op: mals vlees. De dierenbescherming wil de situatie van de kalveren verbeteren door druk uit te oefenen op veehouders om diervrien delijk kalfsvlees te produceren. De die renbescherming afdeling Boskoop heeft naar minister van Aartsen van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij een brief gestuurd om het mesten van kalveren in boxen te verbieden. De in woners van Boskoop kunnen deze brief mede-ondertekenen. Dit kan in de bibli otheek aan de Babsloot of door contact op te nemen met 01727-11810. Waddinxveen - Op vrijdag 3 februari geeft de harmonie en het opleidingsor kest van muziekvereniging Concordia een jubileum- en afscheidsconcert. Dit zal plaatsvinden in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde 3 en begint om 20.00 uur. Het concert zal in het teken staan van het 25-jarig jubileum van dirigent G. de Knegt die het diri geerstokje zal overdragen aan een an dere dirigent. Een vervanger is nog niet gevonden. De heer De Knegt begon in 1945 als lid bij Concordia, eerst speelde cornet en bugel. Later nam hij de sopraan saxo foon. In 1970 werd hij dirigent van Con cordia. Na de omschakeling van de har monie naar de fanfare, stak hij veel tijd in de opleiding van klarinetleerlingen. Sinds een paar jaar^Jirigeerde de heer De Knegt ook het opleidingsorkest. Op die manier leert men in een orkestver- band samen te spelen. Het jubileumconcert begint met klas sieke muziekwerken zoals De Geuzen in de Bomlerwaard en Musique a la Carte. Dit wordt gevolgd door een optreden van het leerlingenorkest met Mexicum Trumpets, Only Love en King Arthur. Na de pauze speelt het harmonie-or kest populaire muziek als de Bolero, Tennessee Dance, La Storia en Opera Favourites. Het slot staat in het teken van het afscheid van de dirigent. Op zaterdag 4 februari is er van 15.00 tot 16.45 uur een afscheidsreceptie in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1 in Waddinxveen. Waddinxveen - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Wad dinxveen organiseert op donderdag 2 februari een lezing over gezonde voe ding. Deze wordt gegeven door me vrouw C. Muis in gebouw De Vlieger aan de Staringlaan 35. Aan de hand van dia's zal zij vertellen welke voeding men nodig heeft. Na afloop is gelegen heid om vragen te beantwoorden. De ochtend begint om 9.30 uur en introdu- cees en belangstellenden zijn ook wel kom. Zij betalen een rijksdaalder voor de toegang. Boskoop - Bij het VVV-kantoor in Bos koop zijn kaarten voor de volgende voorstellingen en evenementen in de voorverkoop: Nacht van Oranje op 28 april in Ahoy Rotterdam, World Liberty Concert op 8 mei in Arnhem, Carnaval Brasil op 25 februari in Den Haag, For mule 1 Grand Prix in België op 25 tot en met 27 augustus, 22e ABN-AMRO World Tennis Tournament van 27 februari tot en met 5 maart, Rijnmond Jazz Gala op 11 maart in Amsterdam en Torhout/ Werchter op 1 en 2 juli in België. Inlich tingen: 01727-14644. Waddinxveen - Het bestuur van het buurtcentrum "De Boog' roept kandi daten op ter vervulling van een aantal (onbezoldige) vacatures in bet bestuur van de Stichting Wijkwerk Waddinx veen Noord. Het buurtcentrum "De Boog' is een plaats in de wijk waar allochtonen en autochtonen wijkbewo ners elkaar kunnen ontmoeten. Deze groepen kunnen in 'De Boog' samenko men om deel te nemen aan verschillen de activiteiten van recreatieve en vor mende aard. Het bestuur is opzoek naar algemene bestuursleden, maar ook naar personen met specifieke des kundigheden, ten behoeve van het se cretariaat en de financiën. Voor de bestuursleden geldt dat deze hun bijdrage kunnen leveren aan het verder optimaliseren van het gebruik van het centrum 'De Boog' tot een ver trouwde plaats in de wijk voor alle wijk bewoners. Voor de specifieke vacatu res wordt een interessante plaats gebo den om datgeen wat in een opleiding is geleerd in de praktijk gebracht kan worden. Het verwerken van materiaal op computers behoort tot de mogelijk heden en vanuit de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk zullen de nieuwe bestuursleden worden ondersteund in de uitvoering van hun taak. Voor kin deropvang kan een regeling worden getroffen. Voor nadere informatie: de teamleider van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk. de heer J. Korving, onder kantooruren bereikbaar op telfoon- nummer: 01828-31932. Telefonisch en schriftelijk aanmelden voor deze func ties: Buurtcentrum 'De Boog'. Postbus 79, 2740 AB Waddinxveen.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 17