^■ik heb weer hoop op een groter en verniewd museum" Gedeputeerde Blok geeft raadsleden uitleg over Bentwoud Politieberichten Hulp Noord-Ierland gaat gewoon door Ton den Daas wordt de nieuwe trainer van de v.v. Koudekerk DWO te sterk voor BSC68 Geschiedenis Kerkdiensten Kerk Gereformeerde Ge meente houdt open huls If I Waarschijnlijk toch verbouwing oudheidkamer Hazerswoude Zondag 29 januari medische weekenddienst boskoop - benthuizen Belangrijke telefoonnummers: Inbraak in bedrijf Bromfietser gevallen Inbraak in bedrijf Hart van Holland/25 januari 1995 pagina 19 m Hazerswoude-Dorp - "Ik irriteerde me aan de laksheid van de gemeente. De onderhandelingen liepen immers al tien jaar.Cees Kroon, conserva tor van de oudheidkamer vanaf 1975, diende in oktober vorig jaar zijn ontslag in bij het gemeentebestuur omdat hij het vertrouwen in restau ratie en uitbreiding van de oudheidkamer had verloren. Deze verbou wing van het pand aan de Dorpsstraat 66 was al jaren geleden toegezegd door de toenmalige gemeente Hazerswoude. Ook later gaven de gemeen teraad en het college aan de kamer bewaard moest blijven. Maar er gebeurde niets. Met het indienen van zijn ontslag zou daarom het doek vallen voor zijn levenswerk, na ruim 28 jaar. Toch ziet het ernaar uit dat Cees Kroon de oudheidkamer niet hoeft op te ge ven. Nadat hij zijn brief had opgestuurd en een artikel was verschenen in de Rijnwoudekourier, kwamen de reacties los. "Ik heb veel brieven en telefoontjes gekregen. Veel mensen zeiden zelfs 1 bereid te zijn donateur te worden om de verbouwing te kunnen realiseren," aldus de heer Kroon. Inmiddels werkt hij met een aantal enthousiaste mensen aan een stichting, die Stichting Histo risch Museum Hazerswoude zal gaan heten. Cees Kroon heeft grote plannen met de oudheidkamer. "Het moet een exclusief Hazerswouds museum wor den dat professioneel is ingericht," vindt hij. Zelf heeft hij thuis een grote verzameling boeken, prenten en docu menten die samenhangen met de ge schiedenis van de regio. Bovendien heeft hij materiaal in bruikleen van on der andere de Lakenhal in Leiden. Cees Kroon heeft inmiddels ook ge sproken met wethouder Van der Lecq. "Tijdens het gesprek bleek dat er eigen lijk twee opties waren. Of de gemeente zorgt voor restauratie en verhuurt het pand aan de stichting. Of het pand wordt verkocht aan de stichting die zelf voor de restauratie zorg draagt". De verbouwing aan het pand zou de ge meente 300.000 gulden kosten, terwijl de stichting met een ton minder toe zou kunnen. "Ik heb goede contacten met ondermeer een aannemer, zodat wij de verbouwing goedkoper kunnen laten uitvoeren," legt Cees Kroon uit. De verbouwing is heel ingrijpend omdat er al 'een eeuw' niets aan gedaan is. "Het pand hangt van ellende aan elkaar: er moet een nieuw dak op, het is vochtig. Maar het is zeker mogelijk om er iets moois van te maken. Het originele balkenplafond zit er bijvoorbeeld nog in. Het is jammer dat de oude schouw met Delfts blauwe tegels ooit is weggebroken". Of het pand door de stichting wordt aangekocht, en wanneer de overdracht vervolgens zou moeten plaatsvinden, is nog niet bekend. Het college van bur gemeester en wethouders van Rijn- woude laat binnenkort het standpunt van de gemeente weten. De oudheidkamer is in 1967 in de toren van de Nederlands Her vormde kerk aan de Dorpsstraat in Hazerswoude-Dorp. Daar was een kleine verzameling uitgestald, die al snel groeide. Daarom werd in 1975 uitgeweken naar het pand naast de kerk, dat dateert uit 1630. Het voorste gedeelte werd inge richt als oudheidkamer, het achter ste gedeelte werd een woonhuis. Het pand werd goedkoop aange kocht door de gemeente en is sinds dien al aan een verbouwing toe. In de oudheidkamer zijn sinds de ope ning ongeveer twintig wisselende tentoonstellingen te zien geweest, naast de vaste expositie over de geschiedenis van Hazerswoude. Momenteel vormt de Rembrandt- molen die aan de Rijndijk gestaan het middelpunt van een expositie. Benthuizen S.O.W. gem. De Hoeksteen: 10.00 uur ds. W. Baas. Sassenheim. Herv. Gem.9.30 uur ds.J.H. Lammers; 18.00 uur ds. A.A.W. Boon, Schoonho ven. Hazerswoude-dorp H.H. Engelbewaarders za. 28 jan.: 19.00 uur H. Mis m. gem. koor; zo. 29 jan. 10.30 uur Jongeren themaviering met jongerenkoor. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.B. Alblas; 18.30 uur ds. J.J. Roodsant, Woubrug- ge- Geref. kerk 10.00 uur ds. A.J. Don- dorp, 's-Gravenhage; 17.00 uur ds. W.A. vd Lugt, Koudekerk a/d Rijn. Koudekerk ad Rijn-Hazerswoude/Rd. Herv. Gem. 10.00 uur ds. A.L. Lapré; 12.00 uur ds. W.A. vd Lugt, sow-jonge- rendienst in "Onder Dak";19.00 uur mw. da. N.A. Kok, Oostzaan, sow- dienst herv. kerk. Geref. kerk 10.00 uur mw. da. P. Kwast: 12.00 en 19.00 uur zie herv. gem. Zaterdag 28 en zondag 29 januari: dokter J. T. Buiter, Dorpstraat 20, Benthuizen, tel. 079-313737. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend-en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg:spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01728-9322.; Divisie ouder-en kindzorg: spreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel. 01715 - |4b3; Openingstijden uitleenmagazijn Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00- 14.00 uur.; Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30- 19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00-14.00 uur. stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00-13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 12.30-13.30 uur. tel. 01714-12605. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maat schappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazers woude-dorp: tel. 01728-8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woens dagmiddag 15.00-16.00 uur: Benthuizen: Maaltijdvoorziening, tel. 079-313350 SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambu lance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 ^entrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen. 01714-19015 ïKin8 0Pen Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen: Mevr. G. Drost 01714- 13253 (Rijndijk); Tafeltje-de k-je: Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; A la rme- nngvoorouderen: Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp): Tafeltje-de k-je: Mevr. M. Verhage 01728- J15b9 (Dorp) b.u.u. 01728-9531 Hazerswoude-Dorp - Voor iedereen die van zingen houdt, organiseert het christelijk gemengd koor Zang en Vriendschap op maandagavond 30 ja nuari een open repetitie. Deze avond begint om 19.45 uur in de zaal achter de Gereformeerde Kerk aan de Korenmo lenlaan. Het koor heeft een nieuwe diri gent en is aan het repeteren voor een Vivaldi-concert dat in november ge houden zal worden. Inlichtingen: me vrouw H. Polderman (01714-16744) of mevrouw T. de Man (01720-32943). Benthuizen - Het nieuwe kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente in Benthuizen is gereed. In dit gebouw wordt op donderdag 2 februari een openingsdienst gehouden, die voorge gaan wordt door ds. C.A. van Dieren. De dienst begint om 19.30 uur. Op zater dag 4 februari wordt in het nieuwe ge bouw open huis gehouden, ledereen is welkom van 14.30 tot 17.00 uur. De kerk is te vinden aan de Dorpsstraat 63. Hazerswoude-Dorp - Op zaterdag 28 januari treedt theatergroep Eigenwijs op in koffiebar de Schutse. De groep, bestaande uit vier personen, komt uit Middelharnis/Sommelsdijk en geeft een voorstelling door middel van sket ches en zang. De bar gaat open om 20.00 uur en het programma begint om 20.30 uur. Iedereen vanaf 16 jaar is welkom. Hazerswoude-Rijndijk-Ook in Rijnwou de gaf gedeputeerde mevrouw drs. H.E. Blok vorige week toelichting op het bosplan Bentwoud. Dit gebeurde tij dens de commissievergadering Ruim telijke Ordening in het gemeentehuis in Hazerswoude-Rijndijk. Zij werd als ver tegenwoordiger van Gedeputeerde Sta ten van de Provincie Zuid-Holland bij gestaan door een vertegenwoordiger van het Ministerie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij, de heer ing. J.W. Harreveld, en de projectleider Bent woud, de heer ir. A.M. van der Meulen. Net als in Zevenhuizen-Moerkapelle staat de gemeenteraad van Rijnwoude negatief tegenover het bosplan. De fracties wezen, net als de insprekers die voor de vergadering aanving hun zegje deden, ondermeer op de negatie ve effecten die de aanleg van het Bent woud heeft op de werkgelegenheid in de agrarische sector en over de aantas ting van het open landschap. Ook de financiële gevolgen hadden de aan dacht. De gedeputeerde presenteerde de raad daarop een betalingsmodel. Hieruit bleek dat niet alleen de gemeen ten rondom het Bentwoud meebetalen aan de aanleg en het onderhoud aan het bos, maar ook de gebruikers van het bos. Bentwoud zal volgens mevrouw Blok onder andere gebruikt worden door inwoners van Den Haag, Rotter dam, Alphen aan den Rijn en Zoeter- meer. De raadsleden wezen erop dat het model nader uitgewerkt dient te worden omdat het nog niet precies ge noeg aangeeft om welke bedragen het gaat. Alleen de fractie van D66 is een voor stander van het Bentwoud. De heer H.F.M. Gerritse benadrukte tijdens de bijeenkomst dat het bos tegemoet komt aan de eisen die gesteld worden aan een goede woon- en leefomgeving. Verder wees hij erop dat het bos ook voordelen oplevert voor de inwoners van Rijnwoude. Volgens de mini-enquê te die gehouden werd onder 600 inwo ners van Rijnwoude, is meer dan de helft voorstander van het Bentwoud. De PvdA-fractie wil wel graag voldoen de groen in de gemeente, maar ziet de noodzaak van zo'n groot bos niet in. De fractie houdt liever vast aan de notitie 'Sterk in het Groen', waarin ook sprake is van bebossing maar dan in veel min dere mate. De voorwaarden die de gemeente Rijn woude wil stellen aan de aanleg van het bos, kwamen vorige week niet aan de órde. Mocht het bos inderdaad aange legd worden, dan zal de gemeente te zijner tijd hierover in onderhandeling treden. in de nacht van 18 op 19 januari werd ingebroken in een bedrijf aan de Willem Kloosstraat in Hazerswoude-Rijndijk. Er werd een ruit ingegooid, waarna uit het bedrijf een partij sigaretten werd ontvreemd. Op 19 januari omstreeks negen uur 's ochtends is vermoedelijk ten gevolge van gladheid op het Groenendijksepad in Hazerswoude-Rijndijk een vrouw ge vallen met haar bromfiets. De vrouw, een 25-jarige inwoonster van Koude kerk aan den Rijn, werd met verwondin gen aan knie en hoofd overgebracht naar het Elizabeth Ziekenhuis in Leider dorp. Koudekerk aan den Rijn - In de nacht van 21 op 22 januari werd ingebroken in een bedrijf aan de Hoogewaard in Kou dekerk aan den Rijn. Hierbij werd een raam vernield. Uit het bedrijf wordt een computer met printer vermist. Rijnwoude - De komende weken ont vangen alle scholen in Rijnwoude een folder van de werkgroep Hulp Noord- Ierland (HUN1). in deze folder vestigt de werkgroep de aandacht op een vredes project met katholieke en protestantse jongeren uit Belfast in Noord-Ierland. De werkgroep is op zoek naar gastge zinnen voor deze jongeren, die tussen 14 juli en 4 augustus naar Nederland komen. HUN1 wijst erop dat het staakt-het-vu- ren van het IRA en de protestantse para-militaire groeperingen nog maar liet begint vormt van een lange weg naar vrede. Met name omdat 25 jaar van onlusten een generatie heeft ge vormd die alleen haat, vooroordelen en wapens kent. Daarom gaat het werk van Hulp Noord-Ierland voorlopig gewoon door. Deze zomer komen jongeren sa men van jeugdcentrum The Saints uit Twinbrook (bij Belfast) en van de Char ter Youthclub uit de Belfastwijk Sandy Row. Voor hen wordt een gezamenlijk activiteitenprogramma opgesteld. Inlichtingen: Marianne Goedhart (01714-12721), Liesbeth van der Kaa- den (01727-12793), Jacqueline Boting (01714-14056). Koudekerk-Zaterdag 21 januari maakte het bestuur van de v.v. Koudekerk be kend, dat Ton den Daas uit Alphen aan de Rijn de nieuwe trainer wordt van de senioren-selectie van het komende sei zoen 1995-1996. Ton den Daas is 49 jaar en momenteel werkzaam bij de koplo per van de eerste klasse van de afdeling Leiden, T.A.V.V. uit Ter Aar. Daarvoor is hij een aantal jaren werkzaam ge weest bij Alphense Boys, waar hij de senioren B-selectie onder zijn hoede had. Op het winderige sportpark Ons Erf in Benthuizen koos DWO om met de wind in de rug te beginnen. Al direct werd het duidelijk dat de Zoetermeerder beter waren want zij zetten de Nabuurs-Boys flink onder druk. In de vijfde minuut zette Remco Greve de bal voor het doel van John Windhorst, waar Gerrit Pos de bal net corner kon koppen. Nadat Rick Bregman voor nog een redding had gezorgd, kwam in de achtste mi nuut de verwachte treffer. Ook in de twaalfde minuut was het raak. Dooreen misverstand in de Benthuizer achter hoede kwam Remco Greve ineens vrij voor het doel te staan en met een fraaie lob ging de bal in het net. De aanval van de Benthuizenaren verliep niet soepel en in de 23e minuut moest Buitenhuis vervangen worden door Van Driel. we gens een blessure na een duel met Ste fan Aantjes. Er ontstond paniek voor liet doel van John Windhorst; tot drie keer toe werd de bal ingeschoten maar hij ging er niet in. Tegen het einde van de eerste helft kregen de pupillen van Rolf Jans nog enkele kansjes om te sco ren. André v.d. Meer kopte de bal uit een voorzet van Aad de Boer in maar Middelkoop tikte de bal over de lat. Even later kwam Frank Vis los van zijn tegenstander en zette de bal goed voor. André v.d. Meer raakte de bal niet goed en weer kon Middelkoop redding bren gen. De laatste kans van de eerste helft was weer voor Remco Greve maar tot OM twéé keer toe lag John Windhorst in de weg en kopte Gerrit Pos de bal uit de doelmond. JanTuyl kwam in de tweede helft in het veld voor de geblesseerde Sander Foortse. Nu speelden de groen- witten met de storm in de rug maar veel baal hadden zij er niet van. De ballen gingen veel te hard naar voren en wa ren daarom niet te belopen. In de twee de minuut had de Ruyter de kans om DWO op 0-3 te brengen maar hij schoot na een solo rakelings naast de paal. De beste kansen waren voor de Wester- parkers maar liet duurde tot in de 26e minuut voordat zij scoorden. Nadat Remco Greve al een paar keer dicht bij een doelpunt was geweest schoot hij uit de rebound raak, waardoor het 3-0 werd. Ron Meynders had de 0-4 op zijn schoen maar hij schoot in kansrijke positie naast. De laatste twintig minu ten mocht Stefan Greve opdraven voor André Aantjes en tien minuten voor tijd moest ook André v.d. Meer gebles seerd liet veld verlaten zodat de thuis club niet tien man de wedstrijd uit moest spelen. 0-4 werd het alweer door Remco Greve die weer volkomen vrij stond voor John Windhorst en de bal in de uiterste hoek prikte. De kansen voor Stefan Greve (gestopt door Middel koop) en Aad den Boer (hoog over) leverden niets op zodat de stand 0-4 bleef. Zaterdag 28 januari is BSC'68 vrij.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 19