de regio - Grote poppen- en berenbeurs Verlies... en dan verder Van der Wel beëdigd Bijeenkomsten voor vrouwen met een verkrachtingservaring Polderloop: nu ook 15,2 kilometer Brandweerkorpsen Rijnwoude geïntegreerd Burgemeester op bezoek bij bruidspaar Concert harmonie Concordia Feestmiddag voor 50-plussers Instuif voor volwassenen Pakketten voor Polen Hart van Holland/25 januari 1995 pagina 21 Zoetermeer - Op zaterdag 28 januari wordt in de "PWA Hal", Oostwaarts 23 te Zoetermeer een poppen- en berenbeurs georganiseerd door Niesje Wolters van Bemmel. Dat poppen- en berenmaken zeer populair is blijkt wel mt het feit dat er iedere week door het hele land poppen- en berenbeurzen zijn, honderden I poppen- en berenmaaksters geven elke week cursussen, speciale poppen- en berenspeciaalzaken en -ateliers zijn gevestigd. Iedere keer, bedenkt een crea tieve poppen- of berenmaakster wel iets nieuws. De 'portret-' of 'künstler'-pop is ook in opkomst, porseleinen poppen die ge portretteerd zijn naar echte kinderen. Zoals de poppen van Annette Him- stedt, Sabine Esche en Rothraut I Schrott, deze poppen zijn ook te zien en te koop. Evenals de poppen van Joke Grobben uit Den Haag, die nu naast haar poppen van zelfhardende klei ook met een gelimiteerde oplage poppen van porselein aanwezig is. Vorig jaar werd zij benaderd door een grote firma uit Amerika, om speciaal voor hun pop pen te ontwerpen. Haar Amerikaanse I en Duitse edities zijn dit jaar op de I markt gekomen en met veel succes. De I poppenmaaksters weten wel waarom het poppenmaken zo populair is. Voor I de niet-creatieven is er de mogelijkheid I om een fantastische verzameling pop- I pen op te bouwen, modern of antiek. I Mensen die getalanteerd zijn in teke- I nen of schilderen kunnen zich bevin den in het beschilderen van de kop en het algehele ontwerp. Zij die handig I zijn met naald en draad, leven zich uit I op extravagante kostuums, ingetogen jurkjes of feeërieke gewaden. Mogelij k- I heden te over ook voor de 'kleiers', die I de mooiste kopjes kunnen vormen. Al I doende leert men en zo wordt iedere I poppenmaakster bekend met alle fasci- I nerende facetten van het poppenma- I ken. Vele bekende poppenmaaksters I beantwoorden vragen over hun tech- I niek en gaven demonstraties. Cursus- I sen worden gegeven door Wilma Hoe- deman, Astrid Visser, Charley's Dolls en Nan Oomen uit Zoetermeer. In Zuid-Holland komt er steeds meer belangstelling voor de teddyberen, om ze zelf te maken en ook om ze te verza melen. De één maakt ze nog origineler dan de ander. Gelukkig voor deze ont werpers worden de handgemaakte ted dyberen meer verzameld dan de oude beren van vroeger. Men maakt voor verzamelaars dan ook kleine edities die speciaal ontworpen zijn voor bijzonde re gelegenheden. Bij de berenstands ziet men ook mevrouw Diemei uit Noot dorp. Het publiek kan kennismaken met haar zelf ontworpen teddyberen die op klassieke wijze zijn gemaakt. Menig verzamelaar is voor dit type ted dybeer gevallen. De beren van Annema- rie van Gelder die ook aanwezig is, zijn zeer geliefd bij de verzamelaars in bin nen- en buitenland. Sommigen van hen hebben al meer dan zestig teddyberen in hun bezit van Annemarie. Voor de 'zelfdoeners' zijn er de meest mooie mohair berenstoffen verkrijg baar. De huid van de teddybeer, even als het vullen van de lichaam, is zeer belangrijk voor de uitstraling. Men modelleert als het ware met de vulling, dat schapenwol, acryl of wolafval zijn. Waarom zijn teddyberen zo geliefd de laatste jaren? "Misschien wat heimwee naar de kinderjaren of het aaibare van een beer, want een beer is niet afstan Foto: Niesje Wolters van Bemmel delijk door zijn materiaal als een pop. We weten niet precies wat de teddy beer zo aantrekkelijk maakt maar éém ding is zeker: hij is een leven lang een vriend," aldus Niesje Wolters van Bem mel. "Ook als je zelf beren of poppen wilt gaan maken zijn alle materialen om mee te beginnen aanwezig op de beurs. Er is een grote keuze aan boeken en tijd schriften uit binnen- en buitenland over poppen en beren. Alle materialen zoals klei, pruiken, poppenlijven, gla zen ogen, instructie-boeken en materi aal om zelf beren te maken. Prentbrief kaarten, papieren aankleedpoppen, te veel om alles op te noemen. Schitte rende stands met antieke poppen, oud speelgoed, etc. zijn aanwezig voor de verzamelaars, ook voor liefhebbers van celluloidpoppen, is volop keus". Veel belangstelling is er altijd voor de taxateur van oude poppen. Vol ver wachting wordt uit de plastic tas de pop gepakt, is zij veel of weinig waard? Soms is het een oude pop die op de rommelmarkt os gekocht en niets waard is, maar er zijn poppen bij die bijvoorbeeld variëren in waarde van f 100,- tot f 5.000,- of meer. Liesbeth van Marion uit Leiden is de poppendokter samen met haar man die de technische mankementen verhelpt zoals bijvoor beeld van een looppop die niet meer lopen kan. Kleine reparaties doet zij ter plaatse, zodat de poppenmoeder aan wezig kan zijn bij de operatie. Bij antie ke poppen is meestal het elastiek ver gaan zodat de armen en benen erbij bungelen, ook dat is snel verholpen. Bij de poppen- en berendokter is het altijd druk. Openingstijden: 10.30 -16.30 uur. Gouda - Op maandag 6 februari wordt de eerste bijeenkomst georganiseerd voor vrouwen die ouder dan zestig jaar zijn en langer dan een jaar weduwe. Deze bijeenkomst is de eerst in een serie van tien, waarin wordt ingegaan op de vraag hoe men verder kan na het verlies van een partner. De naam van de serie is 'Verlies... en dan verder'. De onderwerpen die aan de orde komen: het verwerken van het verlies van de partner, het dagelijks leven als alleen staande, contact met vrienden, familie en kinderen, ouder worden en de posi tie van oudere vrouwen in de maat schappij. De bijeenkomsten vormen een serie en zijn niet los te bezoeken. Er zullen onge veer tien deelnemers zijn en twee bege leiders. De bijeenkomsten worden ge houden vlakbij het Riagg-gebouw in Gouda op maandagochtend van 10.00 tot 12.00 uur en gratis. Er zijn nog enke le plaatsen vrij. Met de bijeenkomsten wordt gepoogd een bijdrage te leveren aan het voorko men van eenzaamheid en de daaruit vloeiende klachten bij een steeds gro ter wordende groep vrouwen. Ervarin gen delen met lotgenoten kunnen deze vrouwen energie en moed geven voor verder leven. Inlichtingen en aanmel den: Cynthia van der Feltz en Nellie Wilschut (01820-16422). t.k. jonge hondjes 3 wk Berner Senne/labrador gewend aan kinderen zeer waaks 01793-3079 3A- t.k. 4 pits butagasstel weg. aardgas: i.pr.st. 01793-1469 herenfiets ƒ100.-; damesfiets ƒ100,- 01793-2353 tot 18.00 uur t.k. gevr. het aanzien van 1989 en 1991 01793-1237 t.k. racefiets Peugeot 12-15 jaar i.z.g.st. ƒ350,- 01793-2894 Gouda - Uit landelijke onderzoekscij- fers blijkt dat bijna de helft van alle vrouwen met aanranding of verkrach ting te maken heeft gehad. De daders zijn bekenden of onbekenden en het komt voor binnen en buiten relaties. Het kan elke vrouw overkomen. De ge volgen van een verkrachting zijn vaak ingrijpend en langdurig. Vrouwen kun nen bijvoorbeeld last krijgen van ang sten, neerslachtigheid, concentratie stoornissen. wantrouwen, machteloos heid en lichamelijke klachten. Boven dien kunnen schuldgevoelens, schaam te en onzekerheid over reacties van anderen de vrouwen ervan weerhou den om te praten over wat hen dwars zit. De Vierstroom, Humanitas en Slachtof ferhulp Midden-Holland starten bin nenkort met een praatgroep waarbij veel aandacht geschonken wordt aan de uitwisseling van ervaringen. Na de eerste bijeenkomsten worden ook ont spanningsoefeningen gedaan en wor den thema's besproken. De groep geeft de mogelijkheid om de ervaring verder te verwerken en komt in totaal vijftien maal bij elkaar. De eerste bijeenkomst is op dinsdag 14 februari in het gebouw van de Vier stroom en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Adres: Spoorstraat 2, Gouda. Inlichtingen: NellekeLoot (01820-82537 tot 30 januari en 01820-41129 vanaf 30 januari) of Ans Spanjer (01820-88931). Rijnwoude - Naast de traditionele af standen 1 1/5, 5, 10 en 20 kilometer, is de organisatie van de Hazerswoudse Polderloop erin geslaagd een aantrek kelijke nieuwe afstand in het program ma op te nemen, namelijk de 15,2 kilo meter. Het parcours van deze afstand is tot circa 10 kilometer identiek aan de 20 kilometer. Bij de kruising Voorweg/ Roemer gaan de 20-ers recht door en buigen de 15,2 km.-lopers via de Voor weg af richting het dorp. Aan het einde van de Middelweg treffen de twee af standen elkaar weer en gaan dan via het pad van de Groot gezamenlijk richting finish. Op zondag 29 januari 1995 worden de 10, 15,2 en de 20 kilometerlopers om 11.15 uur weggeschoten. Vijf minuten latervolgende 1 1/5en 5 km. atleten. De Polderloop bestaat uit een cyclus van vier lopen. De overige data zijn 26 fe bruari, 26 maart en 23 april 1995. Tradi- tiegetrouw betekenen deze data de laatste zondag van de bovengenoemde maanden. Aangezien Koninginnedag op de laatste zondag van april valt, is de Bleiswijk - Dick van der Wel is op 11 januari 1995 beëdigd als makelaar in en taxateur van onroerende goederen. Hij is sinds 1989 werkzaam bij Vellekoop Makelaardij - Onteigeningszaken, ge specialiseerd in de glastuinbouw in ge heel Nederland met vestigingen te Bleiswijk, 's-Gravenzande en Hoek van Holland. Dick van der Wel is gespeciali seerd in taxaties, bemiddeling bij aan- en verkoop en begeleiding van onteige ningszaken. april-Polderloop verschoven naar 23 april. De inschrijving begint om 10.00 uur in het clubhuis van de Hazerswoud se Boys aan de Sportparklaan te Hazer- swoude-Dorp. Het inschrijfgeld zonder herinnering is f 2,50, voor de 1 1/5 km f 3,00 en de overige afstanden f 6,00. Voor eenmalige deelname wordt een herinnering beschikbaar gesteld. Bij voltooiing van drie van de vier lopen in 1995 ontvangt iedereen een origineel exclusief Polderloop T-shirt. Voor het verbreken van de diverse parcoursre- cords worden speciale prijzen beschik baar gesteld. Het clubhuis van de Ha zerswoudse Boys is uitgerust met acht kleedkamers met douches. De route van alle afstanden gaat over rustige wegen en fietspaden en is bemand met oversteekhulpen en voldoende verfris- singposten. Bij lichamelijke euvels tij dens de loop kan er een bezemwagen worden gestapt, waarna de EHBO in het clubhuis eventueel eerste hulp kan bie den. Voor meer informatie: 01728-9992 of 9622. Per 1 januari 1995 zijn de brandweer korpsen van de voormalige gemeenten Benthuizen, Hazerswoude en Koude kerk aan den Rijn geïntegreerd tot één korps voor heel Rijnwoude. Het brand weerkorps van Rijnwoude bestaat nu uit drie posten. Op deze manier kan de optimale brandweerzorg en de goede kwaliteit van het brandweerprodukt gewaarborgd blijven. De heer ing. R.B. Fraanje is benoemd als algemeen commandant van het korps, dat geheel uit vrijwilligers bestaat. Hij wordt bijgestaan door drie postcom- mandanten. Voor Benthuizen is dit de heer H. Bij de Vaate, voor Hazerswoude de heer J.A. Schouten en voor Koude kerk aan den Rijn de heer A.H. Gulde- mond. De algemeen commandant draagt de verantwoordelijkheid voor de organi satie, de financiën, het contact met de politiek en de ambtelijke organisatie. De postcommandanten regelen de da gelijkse gang van zaken op de posten en zijn met name verantwoordelijk voor het repressief optreden. Bij hen ligt de verantwoordelijkheid voor oefenin gen, onderhoud en paraatheid. Waddinxveen - Gisteren bracht burge meester C.M. van der Linden een be zoek aan het bruidspaar Breedijk-Ne- derberg aan de Anna de Waalhoeve in Waddinxveen. De heer en mevrouw Breedijk waren vijftig jaar getrouwd en de burgemeester feliciteerde het echt paar namens het gemeentebestuur. De heer Breedijk is werkzaam geweest als agrariër bij Van de Torre aan de Bredeweg. Hij en zijn bruid kregen ze ven kinderen: vier jongens en drie meis jes. Zij zijn allen getrouwd en wonen bijna allemaal in Waddinxveen (één dochter woont in Gouda). Het feest werd gisteren gevierd met onder andere een draaiorgel. Boskoop - De christelijke harmonie Concordia geeft op vrijdag 3 februari een concert in beurshal Florida aan de A.P. van Neslaan in Boskoop. Het con cert begint om 20.00 uur en op het programma staan onder andere: Song of Liberation, The Phantom of the Ope ra, de mars Margam Abbey, Lustspiel Ouverture en A hot time in the Brasses Tonight. De drumband verzorgt ook een deel van het programma onder lei ding van C.H. Verkade. De leden van de drumband spelen ondermeer The Drum Girls, Ritmiek in Contrast en Kil ler Queen. De toegangsprijs is vijf gul den, donateurs hebben vrij entree. prachtig lederen eiken bankstel z.g.a.n. 2 3 zits ƒ1250.-01828-15672 t.k. Mechelse eettafel ƒ500.-: evt. met 4 stoelen ƒ900,- salontafel ƒ325.- 01820-12418 t.k. cpl. slaapkamer zwart 4 drs. kast bedmaat 140x200 cm ƒ750,-01793-1963 t.k. scanner 8 kanaals voeding antenne 01802-2980 Kom rolschaatsen in Op Moer eerste 4 Issen voor ƒ5,- elke vrijdag van 16.00-17.00 uur t.k. oliekachel i.z.g.st. 01802-2518 t.k. broedmachine 01793-1386 t.k. gevr. tafeltennistafel 01793-2632 t.k. camper 4 p. met alles er in ook om te wonen ƒ14.500.- heel mooi Voorweg 86 Hazerswoude Waddinxveen - De Gouweslobbers or ganiseren in samenwerking met de Ka tholieke Bond voor Ouderen een feest middag voor 50-plussers. Deze middag wordt gehouden in de toneelzaal van het Anne Frankcentrum in Waddinx veen. De zaal gaat open om 13.30 uur en de middag begint om 14.00 uur. Er zal ondermeer een optreden zijn van de volksdansgroep, diverse playback-acts en sketches. De muziek is in handen van organist Edwin Ruyten. De toe gangsprijs bedraagt vijf gulden inclu sief consumptie. De kaarten zijn ver krijgbaar aan de zaal. Waddinxveen - OP vrijdag 27 januari aanstaande start Wijk- en Speeltuinver eniging "De Paddestoel" met een instuif voor volwassenen. Deze avond wordt eenmaal per maand gehouden. Er is klaverjassen, jokeren of sjoelen, maar er is ook gelegenheid om gezellig wat te drinken en rustig te praten. Aanvang 20.00 uur. Leden en donateurs betalen voor deze avond ƒ1,50. Ook niet-leden/donateurs zijn van harte welkom. Zij betalen ƒ2,-. Op donderdag 2 februari kunnen er weer pakketten ingeleverd wor den voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Het verzamelen is deze keer bij het PPE- verzamelpunt aan de Agaat 10 in Zoetermeer. Dit kan van 17.00 tot 22.00 uur. Informatie: 079-615682.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 21