Poulet au vin (kip in witte wijn) In de ban van Hunan gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 2! Politieberichten IJssel en Gouwe Foto's in het HART VAN HOLLAND Hart van Holland/25 januari 1995 pagina 3 "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Onze Joost is thuis! Hunankeuken in Amsterdam Lezingen en demonstraties China's verre-verledenkrant KORTELAHID 30.250 exemplaren. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5, Nabestellen kan ook: na beta ling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donder dagmorgen na verschijning van het Hart van Holland. Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop advocaten spreekmiddag in zevenhuizen Wij ivillen iedereen harteCijf^bedanhen voor de belangstelling, de vele hgarten en telefoontjes tijdens het verblijf van dtenriëtte en Joost in het ziekenhuis. iPJ. beschuit met muisjes staan kjaar! Wim, 'Jdennëtte en Joost Spehsnijde De Chinese keuken is beroemd gewor den door roerbakken inde wok. Die pan kan echter ook gebruikt worden voor andere gerechten, bijvoorbeeld voor dit klassieke Franse recept. De kip kan geserveerd worden in witte wijn met gekookte rijst of pasta bestrooid met tuinkruiden (vers of diepvries). De be reiding kost circa 25 minuten. Ingrediënten (voor twee personen): 25 gram boter of margarine 250 gram kipfilet in reepjes zout en peper zakje geschaafde amandelen van 45 gram 1 eetlepel bloem 3 eetlepels sinaasappelsap 5 eetlepels droge witte wijn 150 gram broccoliroosjes In de wok de boter verhitten. Kip onge veer vier minuten roerbakken. Be strooien met zout en peper. Amandelen toevoegen. Nog twee minuten roerbak ken. Bloem erover strooien. Nog een minuut roerbakken. Sinaasappelsap, wijn en broccoli toevoegen. Aan de kook brengen. Afgedekt ongeveer acht minuten zachtjes koken. Op smaak brengen met zout en peper. Serveren met rijst of pasta, bestrooid met groene kruiden (vers of diepvries). Dit recept wordt u aangeboden door Tip Culinair Van 24 tot en met 31 januari wordt in de Amsterdamse Nieuwe Kerk de Hu- nan-week georganiseerd. In het kader van de tentoonstelling van archeolo gische vondsten uit Hunan, China's verre verleden, worden er verschil lende evenementen in en rond de Nieuwe Kerk gehouden. Tijdens de Hunanweek, waarin ook het Chinese Nieuwjaar in de Hunanweek valt, wordt de keuken van Hunan geïntro duceerd in een speciaal buffet-restau rant. De Chinese provincie Hunan heeft niet alleen een bijzondere cultuurgeschie denis, maar wordt ook geroemd om de culinaire traditie. Van die kooktraditie, gekenmerkt door scherpe gerechten, is in Nederland weinig bekend. In het buf fet in de Eggertzaal kunnen de bezoe kers kennismaken met diverse gerech ten uit deze keuken. Chinese experts op het gebied van schilderkunst en kalligrafie zullen da gelijks van 11.30 tot 16.30 uur demon straties verzorgen. De dagelijkse lezin gen over reizen naar China worden ver zorgd door deskundigen van de Vereni ging Nederland-China en vinden plaats in het Hoge Koor van de kerk van 12.30 tot 13.00 uur. Op zaterdag en zondag zijn er ook lezingen om 15.30 uur. Tijdens de Hunanweek wordt aan elke bezoeker van de tentoonstelling gratis de China's verre-verledenkrant uitge deeld. Deze krant is speciaal gemaakt voor de Hunanweek en geeft informatie over de tentoonstelling. Er wordt veel aandacht besteedt aan de Chinese keu ken en de Hunankeuken in het bijzon der. De kookliefhebber kan thuis direct zelf aan de slag met recepten uit de Hunankeuken die in de krant zijn opge nomen. NAAIMACHINESPECIAALZAAK Noordwaarts 73 - Telefoon (079) 418596 Stadshart Zoetermeer en Oranjelaan 29 - Telefoon (079) 166759 Zoetermeer Wil degene die per ongeluk in de nacht van 18-19 jan. tegen onze zw. ford escort gereden is op de Bongerd(zvh) aub contact opnemen? 01802-3768 wij zijn Sanne (10) en Annelies (10) wij zoeken een verzorgpaard in W'veen 01828-15058 Het is echt waar. Esther is nu 15 jaar! van harte gelukgewenst C.P. J.R.M.H. Wim en Linda hebben jullie alles onder controle dan kan het feest beginnen! Pa en Ma Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289' Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Stuitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kanten-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! be redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898 wie heeft voor mij het tv-progr. Med. Meester schap opgenomen op 13 jan.? 01802-3097 voor Thijs (8) en Suzan (4) zoeken wij een lieve oppas di en vr. na school 6 uur 01802-3671 Miranda van Wijngaarden nog een half jaar dan ben je dertig jaar! 23 januari, ja het is waar, wérd Leo van Veen 50 jaar! Jij bent de liefste op aarde, geeft mijn leven zoveel waarde. Van harte dikke kus Primeurtje: elke keer weer geniet ik van jouw hartverwarmende glimlach Rolschaatsen voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Elke vrijdag van 16.00-17.00 uur Op Moer Jacqueline is jarig geweest. Van harte gelukgewenst R.M.P.M.H. Hoera. Pamela vandaag 25 jan. 11 jaar! Gefeliciteerd door Ivion Papa en Mama verloren: mijn slaapolifant mis hem erg Vera, 1 1/2 jaar 01802-3482 Bij de NPS zwemmen iedere week 70 mensen naturistisch. Wanneer komt u? 01828-16712 Oppas voor dochter 18 mnd. bij ons thuis 4 dgn. p. wk. 8.30-17.30 uur Info: 01727-14732 26 jan. wordt onze vader 60 jaar. H.G. van Josien, Ron, Trees en Debora Harrie gratis af te halen: groot hondenhok, is niet nieuw 01828-10950 verloren: gouden ketting hanger omg. Verheul v. Vliet Moerkapelle: 01793-2937 En dan ineens zie je het Sommige mensen zien het bin nen tien minuten, anderen moe ten eerst een uur turen. Maar na verloop van tijd ervaart bijna ie dereen het wonderlijke feno meen. Het platte vlak waarnaar je zo lang gestaard had, blijkt een geheim te herbergen: er zit nog een dimensie achter verborgen. Het gaat hier om de 3D-afbeeldin- gen die in korte tijd zo populair zijn geworden. De boeken en ansichtkaarten met 3D verschenen vorig jaar in grote getalen in de hele wereld. De boek winkels liggen vol met boeken als 'Another Dimension', 'Het magi sche oog' en 'Magia en 3D'. Bij ca deaushops en kantoorboekhan dels zijn ook ansichten te koop. Dinosaurussen, boten, een hoorns, schepen, sterren, harten en beroemde gebouwen zijn enke le van de onderwerpen die ge bruikt worden. In principe is elke soort afbeelding geschikt. Ook Walt Disney heeft boeken uitgege ven met beroemde stripfiguren als Donald Duck, Mickey Mouse, Belle en het Beest en Sneeuwwitje. Alle maal in drie dimensies. Waar draait het om bij de driedi- mensionele platen? Vooral om het plezier als je het ziet. ledereen die de derde dimensie heeft ontdekt, vertelt enthousiast over het schit terende dat hij of zij heeft gezien. Daarnaast moedi gen degenen die 'diepte' hebben gezien, omstan ders aan om ook te gaan staren. Om de derde di mensie te kun nen zien, is niet veel nodig: al leen twee ogen en een beetje ge duld. Houdt de afbeelding Vlak voor de ogen en staar in de ver te. Dat is lastig omdat de af beelding heel dichtbij is, maar niet on mogelijk. Be langrijk is het ontspannen van de oog spieren. Be weeg dan de afbeelding op de kaart of in het boek heel langzaam van de ogen af. Blijf staren. Na een poosje verschijnt dan de diepte die vele mensen al in de ban houdt. Aanrijdingen: Maandagmiddag vond een aanrijding plaats op de Groeneweg ter hoogte van het benzinestation. Een 23-jarige auto mobilist uit Rotterdam sloeg linksaf naar het benzinestation zonder vrije doorgang te verlenen aan een 19-jarige automobilist uit tegenovergestelde richting. Er ontstond alleen materiële schade. Donderdagmiddag vond een eenzijdig ongeval plaats op de kruising Dorps straat Nrd. Dwarsweg. Een 16-jarige bromfietser uit Benthuizen kwam daar ten val. Hij is per ambulance naar Zoe termeer vervoerd waar werd geconsta teerd dat de verwondingen erg meevie len. Vrijdagavond vond op de Zuidplasweg een eenzijdig ongeval plaats. Een 23- jarige Moerkapellenaar reed met de door hem bestuurde auto tegen een betonblok. Bij controle bleek hij tevens teveel gedronken te hebben. Nadat hij ook nog een politieman beledigde waarvoor hij ook een proces-verbaal krijgt, is hij ter ontnuchtering ingeslo ten. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Zondagavond vond op de RW 12 ter hoogte van de afrit Waddinxveen/ Moordrecht een aanrijding plaats waarbij drie personenauto's betrokken waren. Een 40-jarige Hagenaar raakte, vermoedelijk door de overvloedige re genval, in een slip waarbij hij een ande re auto raakte. Vervolgens kwam hij dwars op de rechter rijstrook tot stil stand waarna een 30-jarige bestuurder uit Hilversum daar tegenaan botste. De 31-jarige echtgenote van deze bestuur der alsmede de veroorzaker van het ongeval raakten hierbij gewond en zijn overgebracht naar het Bleulandzieken- huis. De rijbaan is voor ongeveer drie kwar tier afgesloten geweest waarbij het ver keer via de af- en oprit werd omgeleid. Inbraak/diefstal: Vorige week zijn in een nacht twee Ha genaars van 35 en 50 jaar door de poli tie opgepakt op verdenking van een poging tot inbraak. Zij hadden een po ging gedaan in de Boslaan waarna zij hun geluk aan de Dorpsstraat wilden beproeven. Daar werden zij echter op gemerkt door de bewoner nog voor zij iets hadden kunnen proberen. De 50- jarige was om nog een reden een goede vangst. Hij was na een proefverlof niet teruggekeerd en had nog 8 maanden gevangenisstraf tegoed. Overig nieuws: Woensdagmiddag werd van 16.30 tot 18.10 uur op de Zuidplasweg een snel heidscontrole gehouden. Er passeer den 1706 voertuigen waarvan er 142 te snel reden en werden gefotografeerd. De snelste reed 126 km/u. Aanrijdingen: Maandagochtend omstreeks 11.25 uur vond op de Kerkweg-Oost een eenzijdig ongeval plaats. Een 80-jarige Boskoop- se fietser kwam ten val nadat hij de stoeprand had geraakt. Bij zijn val liep hij een hoofdwond op waarvoor hij naar het Bleulandziekenhuis is ver voerd. Vrijdagmiddag vond op de Juliana van Stolberglaan een aanrijding plaats tus sen een 17-jarige Boskoopse bromfiet ser en een 25-jarige Waddinxveense fietser. De bromfietser reed in een on oplettend moment de fietser van ach ter aan. Beiden kwamen ten val. De fietser had wat schaafwonden. De 14- jarige passagiere van de bromfietser is met beenletsel overgebracht naar het Bleulandziekenhuis. Inbraak/diefstal: Gestolen fietsen: Havikshoek, zwarte Giant Squadron ATB herenfiets; Sta tion, grijze Rodeo damesfiets. Sparrengaarde, zwart/rode Peugeot herenfiets met velgremmen en versn. postcode 2742 DM Anna van Hannoverstraat. zwarte he ren ATB merk Giant type Terrago. Woensdagochtend werd in het ge meentehuis een polstasje ontvreemd dat daar door de eigenaar op een stoel was gelegd. Daarin bevonden zich alle denkbare waardepapieren alsmede cheques, bank- en giropassen en geld. NOOT POLITIE: Het is niet verstandig om zoveel waar devolle documenten bij elkaar in één tasje te bewaren c.q. te vervoeren. Het is beter dit soort waardevolle spullen te verdelen en op verschillende plaat sen op te bergen of te vervoeren om het risico van verlies of diefstal zoveel mogelijk te spreiden. In de nacht van dinsdag op woensdag werd middels het openbreken van de schuifpui ingebroken in een woning aan de Linzenakker. Weggenomen wer den de TV en de videorecorder. Aan de Nesse werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een horecagelegenheid. Binnen werd de sigarettenautomaat opengebroken. Aan de Anna de Waalhoeve werd woensdagavond ingebroken in een woning door aan de achterzijde een raam te forceren. Weggenomen wer den een TV en een video. Dezelfde avond werd ook ingebroken in een woning aan de Noordkade via de balkondeur. Weggenomen werden de audio- en video-apparatuur. Donderdag werd ingebroken in een woning aan de Eksterdreef middels het fólteren van het slot van de deur. Uit de firing werd geld weggenomen. WJfdagavond werd ingebroken in een woning aan de Graanakker. Men wrikte het slot van de schuifdeur open om binnen te komen. Weggenomen wer den de audio-apparatuur alsmede een computer. Overig nieuws: Donderdagavond was er aan de Mo- zartlaan een schoorsteenbrand. De brandweer bluste het brandje snel en voorkwam erger. Aanrijdingen: Woensdagmiddag vond in de Julia- nastraat een aanrijding plaats waarbij 3 auto's werden beschadigd. Een 66-jari- ge Boskoopse automobilist reed weg zonder vrije doorgang te verlenen aan een juist passerende auto. Een aanrij ding was het gevolg waarbij hij tevens tegen een ter plaatse geparkeerde auto werd aangeduwd. Inbraak/diefstal: Gestolen fietsen: Station, gewone zwar te Jumbo herenfiets. Woensdagavond werd ingebroken in een woning aan de Gentiaan door een raam open te breken. Weggenomen werden sieraden, cheques en fotoappa ratuur.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3