Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle I I c ■f»—iü Hart van Holland/25 januari 1995 pagina 5 'p-*t Verkiezing leden provinciale staten Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Verkiezing leden provinciale staten Stemmen bij volmacht ëi Inwoneraantal Melding/aanvraag bouw- vergunningen Afgegeven bouw vergunningen/ beschikking mel ding bouwplannen Aanvraag en ontwerp-beschikking Wet Milieubeheer Verwijderen boom WAAR BLIJFT UW CHEMISCH AFVAL? EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van provinciale staten een kiezer is toegestaan de stem uit te brengen in een stembureau naar keuze van de kiezer. Aan de kiezer die het is toegestaan om in een stembureau naar keuze aan de verkiezing deel te nemen wordt een kiezerspas verstrekt. De kiezerspas kan schriftelijk of mondeling worden aangevraagd. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A Schriftelijk verzoek 1Formulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming deel te nemen, zijn kosteloos bij het gemeentehuis verkrijgbaar. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 22 februari 1995, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeen te, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (24 januari 1995) als kiezer is geregistreerd. 3. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kie zerspas. B. Mondeling verzoek 4. Na ontvangst van de oproepingskaart kan de kiezer zich onder overlegging van die oproepingskaart melden bij het gemeen tehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaat stelling (24 januari 1995) als kiezer is geregistreerd. 5. Het mondeling verzoek kan plaatsvinden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 3 maart 1995. 6. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien de verzoeker reeds via een schriftelijke procedure toestemming heeft verkregen zijn stem bij volmacht uit te brengen. De kiezer die een kiezerspas heeft ontvangen kan uitsluitend met deze pas aan de verkiezing deelnemen. Aan de kiezer wiens pas in het ongerede is geraakt, wordt geen nieuwe verstrekt. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van het kiesrecht aanmelden bij een stembureau naar keuze binnen de woonprovincie. Nadere inlichtingen worden op het gemeentehuis verstrekt. Zevenhuizen, 24 januari 1995, de waarnemend burgemeester, L.M. Schoots {BBf De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van provinciale staten een kiezer is toegestaan bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Machtiging op schriftelijke aanvraag 1Formulieren voor verzoekschriften om bij volmacht te stemmen zijn kosteloos bij het gemeentehuis verkrijgbaar. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 22 februari 1995, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van die gemeen te, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (24 januari 1995) als kiezer is geregistreerd. 3. Degene die zich bereid heeft verklaard om als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling als kiezer zijn geregistreerd. 4. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. B. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 5. De kiezer kan na ontvangst van de oproepingskaart zonder nadere tussenkomst van de gemeente een andere kiezer mach tigen de stem uit te brengen. 6. Deze aldus te machtigen kiezer dient voor de stemuitbrenging in hetzelfde stembureau opgeroepen te zijn als de volmacht gever. 7. De machtiging vindt plaats door overdracht van de oproepings kaart. Het volmachtbewijs aan de achterzijde van de oproepingskaart dient volledig ingevuld te worden. Bij de overdracht dienen zowel de volmachtgever als de gemachtigde het volmachtbewijs te ondertekenen. 8. De machtiging kan plaatsvinden tot op de dag van de stemming. De gemachtigde brengt de volmachtstem uitsluitend gelijktijdig met de eigen stem uit. Een gemachtigde kan niet meer dan twee volmachtstemmen uitbrengen. De volmachtgever kan de verstrekte volmacht niet intrekken of in persoon aan de stemming deelnemen. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien de verzoeker reeds toestemming heeft verkregen in een stembureau naar keuze aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden op het gemeentehuis verstrekt. Zevenhuizen, 24 januari 1995, de waarnemend burgemeester, L.M. Schoots Het (voorlopige) aantal inwo ners van de gemeente bedraagt per 31-12-1994: 10.285 1-1-1995 10.031 De verlaging van het aantal in woners is een gevolg van de grenscorrectie met de gemeen te Rotterdam. Dit aantal wordt nog definitief vastgesteld door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat de volgende mel ding/aanvraag om bouwvergun ningen zijn binnengekomen: de bouw van een serre aan de Middelweg 16 te Moerkapelle (17 januari 1995). In de periode van 3januari 1995 XJ m9januari 1995 isde navolgende vergunning/beschikking afgege ven aan: de heer H. Bakker te Zevenhui zen, voor het plaatsen van een tuinhuisje, plaatselijk bekend Gorterstraat 1 te Zevenhuizen; Boode B.V. te Zevenhuizen, voor de bouw van een bedrijfs ruimte, plaatselijk bekend Nij verheidscentrum 3 te Zevenhui zen; de heer S. Duijndam te Zeven huizen, voor de bouw van een schuur, plaatselijk bekend On derweg 3 te Zevenhuizen; N.V. Energie- en Watervoorzie ning Rijnland te Leiden, voor de bouw van een WKK/HSS-sta- tion, plaatselijk bekend Brede- weg 34 te Moerkapelle; N.V. Energie- en Watervoorzie ning Rijnland te Leiden, voor de bouw van een WKK/HSS-sta- tion, plaatselijk bekend Brede- weg 36 te Moerkapelle; ■de heer J. Evers te Moerkapelle, voor de bouw van een kas, plaatselijk bekend Van Hasselt- weg 9 te Moerkapelle; «de heer D.J. Reijm te Zevenhui zen, voor de bouw van een ga rage, plaatselijk bekend Noor delijke Dwarsweg 31 te Zeven huizen; Een ieder die meent door de ver lening van bovengenoemde ver gunningen/beschikkingen in zijn haar belang te zijn getroffen, kan binnen 6 weken na de dagteke ning van dit blad een gemoti veerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indie nen. Voorts kan een verzoek om schor sing of een voorlopige voorzie ning worden ingediend bij de president van de Arrondisse mentsrechtbank Den Haag, Post bus 20302, 2500 EH Den Haag. De vergunningen/beschikkingen liggen gedurende bovenge noemde termijn ter gemeentese cretarie, sektie V.R.O.M., Dorps straat 89 te Zevenhuizen ter inza ge- Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemach tigd door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.19 van de Algemene Wet Bestuursrecht bekend, dat hij voornemens is op de aanvraag van de heer C.A. Uithol om een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een camping, gelegen aan het adres Bredeweg 66 te Moerkapelle, positief te beschik ken. Aan deze vergunning zijn voorschriften verbonden, die nodig zijn ter bescherming van het milieu. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage en wel vanaf donderdag 26 januari 1995 tot donderdag 23 februari 1995, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur (inzage van de stukken buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraagde beschikking, elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking kun nen tot donderdag 23 februari 1995 schriftelijk bij het college worden ingebracht. Degene, die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan verzoeken dat zijn persoonlijke gegevens niet worden vermeld. Gedurende de bovengenoemde termijn bestaat desgevraagd voor een ieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-beschikking. Daarbij wordt de gelegenheid gegeven gemotiveerde mondelin ge bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking in te brengen. Na afloop van deze termijn blijft de aanvraag en de daarbij behorende stukken, alsmede de eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, ter inzage liggen. Zevenhuizen, 20 januari 1995 Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, C.A.H. Oosterhoff Het hoofd van de afdeling Middelen, hiertoe gemachtigd door burgemeester en wethouders, maakt bekend dat bij besluit van 18 januari 1995 vergunning is verleend aan: de heer A. van der Spek, voor het verwijderen van drie perebo men, gelegen op het perceel Julianastraat 128 te Moerkapelle. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Zevenhuizen, 18 januari 1995, Het hoofd van de afdeling Middelen, wnd. R.L. Smits Wat gebeurt ir eigenlijk met het huishou delijk chemisch afval dat u apart heeft inge leverd? Hoe zit het met die batterijen, de verf en de kwikthermometer? Eerst wordt er gekeken wat nog bruikbaar is. Het lood en de kunststoffen uit oude accu's bijvoorbeeld. Die worden er dan ook uitgehaald. Verfblikken worden zorgvuldig schoongemaakt en omgesmolten tot nieuw blik. Uit de afgedankte spaarlampen gaan het glas en de metalen een nieuw leven tegemoet. Het kwik uit kwikthermometers wordt teruggewonnen en herge bruikt. En ook uit lege batterijen is toch nog heel wat te halen. Ingezamelde batterijen worden niet langer meer opgeslagen, maar in het buitenland verwerkt. Het huishoudelijk chemisch afval waarvan niets meer te gebrui ken valt wordt verbrand. In principe gebeurt dat in een speciale oven. Daarin is de temperatuur zó hoog, dat praktisch alle schadelijke stoffen worden vernietigd. Het loont dus zonder meer de moeite om huishoudelijk che misch afval apart te houden. Let op het speciale teken voor chemisch afval op produkten of de verpakking ervan. Haal de gratis folder "Het teken voor huishoudelijk chemisch afval" in huis. Verkrijgbaar bij de gemeente.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 5