inde regio BROUWER DE KONINGii Rentokil door het oog van de Zesde Lions Rottemerenloop van slag "Dit jaar wil ik bij de eerste vijf eindigen" €fóel zeker haalbaar". sporters van Rijnwoude bekend naald Winst voor Flyer meisjes junioren Dames Rentokil UITVAARTVERZORGING]! Hart van Holland/25 januari 1995 pagina 9 Ploeg ronde verder in Europa-cup I Rentokil wint van LINK/AMVJ Van Tilburg vol vertrouwen in nieuw seizoen sedert 1962 een begrip voor de waardige j uitvoering van begrafenis of crematie vooi I West- en Midden-Nederland. I Opbaarruimten naar eigen keu/.e ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. f Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Karl (22) gaat helemaal op in de motorracerij. Hij studeert aan de Haagse Hogeschool voor com mercieel ingenieur en alle de resteren de tijd besteedt hij aan trainingen, zo wel rij- als conditie- en krachttraining. In het wedstrijdseizoen rijdt hij op vrij dagmiddag naar de plaats waar de wed strijd gehouden wordt, hij maakt de wedstrijd zal in Italië gespeeld gaan worden. Bij dit Daytona Modena speelt Nederlands international Bas van der Goor. Nadat de spelers van Rentokil, donder dagavond uit Finland terug waren ge keerd, moest de ploeg zich weer gaan concentreren op het ontmoeting in Am stelveen tegen Link/AMVJ. Zaterdag speelden de Zevenhuizense heren te gen Link die het verrassend goed doet in de competitie. In de eerste twee sets wist Rentokil door veel service-druk de Amstelveners onder de duim te houden en met resp. 12-15 en 4-15 deze sets winnen. In de derde set kwam de thuis club goed terug, waarbij Marko Klok een hoofdrol vervulde. Klok wist met zijn snoeiharde sprongservice de ver dediging van Rentokil danig in de pro blemen te brengen. De aanvallen van Rentokil mistten kracht, waarbij de veld verdediging van Link weinig moei te mee had. In de eindfase wist Gilbert Bronkhorst de set voor Link met 15-10 binnen te halen. In de vierde set hielden de beide ploe gen elkaar tot 9-9 in evenwicht, daarna wist Rentokil weer met de service als basis, weer grip op de wedstrijd te krij gen. In de eindfase van deze set zorgde de blokkering en s opslag voor punten. Edger Tinkhof zorgde uiteindelijk voor de eindstand 9-15. Voor Rentokil is deze week, weer een normale week geworden. Zij kunnen zich nu in alle rust opmaken voor het komende weekend, waarin twee duels uit gevochten moet worden. Zaterdag spelen de Rentokil heren in eigen huis om 19.00 uur tegen Exakta/Bovo uit Aalten en zondag reizen de heren af naar Apeldoorn, waar zij het opnemen tegen landskampioen Piet Zoomers/ Dynamo. Voor Rentokil is deze laatste wedstrijd cruciaal, om aansluiting te houden met de top moet er gewonnen worden en moeten zij zich revancheren voor de nederlaag die in de eerste pe riode tegen Piet Zoomers werd opgeio pen. De wedstrijd in Apeldoorn begint om 16.00 uur en Rentokil hoopt dat veel supporters de weg naar de sporthal in Apeldoorn kunnen vinden om hen te steunen. tegen VC Rijswijk met een goed resul taat afsluiten om de aansluiting in de middenmoot te blijven behouden. De selectie van trainer/coach Van Yperen verloor echter deze wedstrijd, in de eerste set kwamen zij er niet aan te pas, maar in de tweede set wist Rentokil een 12-2 achterstand nog om te zetten naar een 12-14 voorsprong door 12 aces van Ivana. Echter de ploeg verzuimde om deze voorsprong te verzilveren naar winst en zag Rijswijk deze set met 16-14 Het degradatie gevecht in de eredivisie meisjes junioren tussen Energie Kluis Flyers en DVZ/Grasshoppers was een goede spannende wedstrijd. Hier wa ren twee ploegen aan het werk, die het beste gaven van wat zij in huis hadden. Over de gehele wedstrijd gezien had Flyers meer inhoud en was het teams- pel beter verzorgd. Hierdoor was de kleine overwinning volledig verdiend en werd de laatste plaats overgedaan aan Grasshoppers. Einduitslag 42-35. Topscoorder: Tineke Lelievel met 15 punten. Dames 1 speelde afgelopen vrijdag avond tegen Midland uit Utrecht. Deze ploeg behoort tot de sub-top en is altijd in staat om voor een verrassing te zor gen. Flyers was niet op volle sterkte en kwam mede daardoor niet echt in het normale spel. Vanaf het begin nam Mid land het heft in handen en de Waddinx- veense dames keken steeds tegen een kleine achterstand aan. Enkele minuten voor het einde lukte het om eindelijk langszij te komen, maar dit had zoveel kracht gekost, dat Midland toch met de winst naar huis kon keren en de Flyers- dames de tweede achtereenvolgende nederlaag leden. Eindstand: 53-56. Top scoorder: Anita van Unen met 15 pun ten. De heren hadden een uitwedstrijd te gen Hurricanes in Spijkenisse. Flyers had in de eerste helft enige moeite om in het spel te komen, zodat Hurricanes nog aardig bij kon blijven. Ruststand: 30-35. De tweede helft was - wat Flyers betreft - een stuk beter en de tegenstan der werd overklast. Eindstand: 57-83. Topscoorder: Wolter Zwijnenburg met 25 punten. Heren 2 kon alleen in het begin van de wedstrijd - de koploper van de compe titie - Grasshoppers bijbenen. Hierna liep de tegenstander geleidelijk uit. Eindstand: 39-58. Topscoorder: Rijk Meuleman en Coen van Wilgen elk met 9 punten. Dames 3 had ook nu weer geen moeite met de tegenstander. Deze keer was Springers het kind van de rekening en zo boekten de dames de veertiende overwinning oprij in deze competitie en gaan fier aan de leiding. Eind- stand:49-26. Topscoorder: Lidewij Zwamborn met 14 punten. Meisjes passerelle speelden een goede wedstrijd tegen Dunkinn uit Roelof- arendsveen. Het werd een spannende strijd, die uiteindelijk door Dunkinn werd gewonnen. Eindstand: 42-49. Top scoorder: Christa Geurts met 12 pun ten. Aanstaande vrijdagavond 27 januari om 21.00 uur: Heren 1 tegen BS Leiden. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op 25 fe bruari wordt de zesde Lions Rotteme renloop gehouden. Ook deze keer wordt de loop weer gesponsord door bedrijven en de opbrengst komt ten goede aan een doel dichtbij huis: de uniformenactie van muziekvereniging de Kleine Trompetter. De uniformen van deze vereniging zijn namelijk tot op de draad versleten, waardoor de leden zich momenteel niet in stijl kunnen pre senteren bij de diverse evenementen waaraan zij medewerking verlenen. Omdat de Kleine Trompetter veel geld uit moet geven aan instrumenten, is er weinig armslag voor de aanschaf van uniformen. De Lions Club Zevenhuizen heeft bij voorbaat toegezegd enkele duizenden guldens aan de Kleine Trompetter te zullen schenken. Maar het geld moet nog verdiend worden. Daarom vraagt de club bedrijven uit Zevenhuizen en Moerkapelle om co-sponsor van de Rottemerenloop te worden. Deze aan pak is ook toegepast bij de loop van vorig jaar. toen de Lions Club vijfdui zend gulden kon schenken aan Artsen zonder Grenzen. Inlichtingen: 01802- 1956. meisje 7 jr. zoekt penvriendin schrijf je me Margo, Burg. Trooststr. 7 2741 TZ W'veen Europa Kinderhulp zoekt gastvrije gezinnen voor kansarme kinderen tel, 01802-1395 Wie wil er met ons Lion King plaatjes ruilen? Kelly en Daisy Gravesteijn. tel. 01802-1349 De dames van Rentokil verkeren mo menteel in een cruciale fase, om be houd in de eerste divisie zeker te stel len. Het is een competitie waarin de ploegen elkaar niets toegeven en een verlies- of winstpartij direct grote ge volgen kunnen hebben, want de ploe gen staan slechts met minimaal ver schil van elkaar. Rentokil ging vorige week tegen WC 2 ongelukkkig onderuit, moest in Rijswijk naar zich toe halen. In de derde set was de weerstand geheel verbroken en kon de gastvereniging met zijn team het karwei afmaken, de Zevenhuizense da mes wederom met lege handen naar huis sturend. Voor aanstaande zaterdag staat weer zo'n belangrijke wedstrijd op het pro gramma, dan spelen de Multihouse- dames om 14.00 uur tegen Switch'87. Winst is noodzakelijk om niet op een degradatie-plaats te komen. Zevenhuizen - "Ik ben ervan over tuigd dat het komende seizoen nog veel beter zal verlopen dan het vori ge, want er zit nog steeds groei in". Karl van Tilburg, die twee jaar gele den startte in de Supersport 400, heeft vertrouwen in het komende seizoen. In 1994 eindigde hij bij de Nederland se Kampioenschappen op de dertien de plaats en bij de Open Nederlandse Kampioenschappen op de twaalfde plaats. "Ik ben van plan dit jaar bij de eerste vijf te eindigen." oefenronden op zaterdag en op zondag rijdt hij mee in de race. "Mijn vriendin gaat altijd mee. Zonder haar steun en die van mijn familie zou ik deze sport niet kunnen beoefenen". Rijk wordt Karl niet met zijn Van Til burg Racing Team. "Er moet geld bij," legt hij uit. "Zelfs de beste racers zoals Wilco Zeelenberg krijgen de financie ring maar net rond. Daarom ben ikaltijd op zoek naar nieuwe sponsors". De na men van de hoofdsponsors zijn te vin den op de kuip van zijn motor. De kos ten die gemaakt worden zijn onder meer de aanschaf van banden, helm, kettingen en tandwielen, reserve-on derdelen, bougies en kuipdelen. Ver der zijn er de brandstofkosten, de in schrijfkosten bij wedstrijden en trai- ningskosten. De grootste kostenpost dit jaar is echter de aanschaf van een nieuwe motor: een Kawasaki ZXR 400. "Met deze nieuwe motor, die mijn Ya maha 400 RR vervangt, hoop iksnellere tijden te kunnen rijden," vertelt Karl, die zelf sleutelt aan zijn machine maar de tuning overlaat aan specialisten. "Met een goed getunede motor, meer race-ervaring en de prestaties die ik tot nu heb neergezet, lijkt me het gestelde Om goed van start te kunnen gaan dit seizoen, heeft Karl van Tilburg in fe bruari een driedaagse training in Frank rijk op het programma staan. Hij zal dan rijden op het circuit van Pau-Arnos. Daarna volgt nog een voorjaarstraining van de bond en dan kunnen de kam pioenschappen echt beginnen. Tampereen Isku wist zich in hun thuis wedstrijd gesteund door meer dan dui zend man supporters en speelde alles of niets. Rentokil keek in de eerste set al snel op tegen 9-0 achterstand, die lang zaam maar zeker kleiner gemaakt kon worden. Maar de Finnen waren opper machtig in deze fase en wist met hun blokkering alle aanvallen van Rentokil goed te keren en wonnen deze set met 15-11In de volgende set liep het voor geen meter bij de Zevenhuizense ploeg en moesten lijdzaam toezien dat Tam pereen een 15-4 setwinst behaalden. Tampere/Finland - Rentokil speelde af gelopen woensdag in Finland de re turn-wedstrijd in de Europa-Cup tegen Tampereen lsku in Tampere. In de eer ste ontmoeting wist Rentokil met 3-0 te winnen en had aan 29 punten of een set voldoende om de kwart-finale in dit Europa-Cup toernooi te behalen. Trainer/coach Stewart Bernard moest het met een niet fitte selectie in Tampe re de klus klaren, Misha Latuhihin was nog niet geheel hersteld van de koorts die hem in de vorige wedstrijd tegen Sudosa verstek liet gaan, bovendien was Rob Grabert ook niet fit. En Cees van Opijnen kon niet spelen, omdat het herstel van zijn rugblessure minder voorspoedig verloopt dan gehoopt. Staand v.l.n.r. Sportman van het jaar Roy Heiner. sportvrouw van het jaar Judith van Berkel-de Nijs en het eerste meisjes team van Avanti. Zittend tafeltenissenverenging Tabé uit Benthuizen. team van Avanti Hazerswoude-Dorp - Afgelopen vrijdag stond het clubhuis van de Hazerswoud- se-Boys in het teken van de vierde sportverkiezingen van de gemeente Rijnwou de. Er werden prijzen uitgereikt aan het beste sportteam, het aankomend talent, een sportvrouw en een sportman. De jury bestond uit vier sportjournalisten. Het eerste meisjesteam van tafel tennisvereniging Avanti werd gekozen ais beste sportploeg van het afgelopen jaar. Dit team staat in de landelijke A-klasse op de tweede plaats en speelt mee in de kampioen spoule. De tweede plaats werd bezet door damvereniging Samen Sterk en derde werd voetbalvereniging Bernar- dus. Bij de aankomende talenten won tafel tennisvereniging Tabé, vanwege het bereiken van de landelijke C-klasse. Tafeltennisser Roel Pannebakker werd tweede en Ajax-speler Marcel Vonde ling pakte de derde plaats. Sportvrouw van het jaar werd Judith van Berkel-de Nijs en de tweede prijs in deze categorie werd gewonnen door Heddy Boers. Schoonspringster Wen dy van Brakel eindigde vlak achter haar. Tenslotte werd de sportman bekend gemaakt. Dit werd Roy Heiner, die met zijn kielboot en een bemanning van zeven man in Italië de Europese titel greep. Bridger Heike Leijnse werd tweede en ruiter Eric Bos derde. De sportverkiezing was ook dit jaar weer een groot succes. De organisatie zorgde voor een gezellige avond en kijkt al uit naar volgend jaar, als het lustrum wordt gevierd. Voor de thuis gebleven supporters van Rentokil, die het verslag volgde van Wim Dekker op Radio Rijnmond werd het zenuwachtig wachten op verder bericht. Het duurde meer dan een half uur voordat Dekker weer in de uitzen ding kwam en positief nieuws over de Rentokil-selectie kon vermelden. Rentokil wist in deze set een voor sprong te nemen van 8-12 die door het 'va banque' spelende Tampereen ver kleind werd naar 12-13. In een spannen de eind-fase wist Rini Boutens de Ze- venhuizenaren de set-overwinning te bezorgen en Rentokil met een 13-15 setwinst naar de volgende ronde te helpen. In de vierde set ging de strijd gelijk op, maar kon Tampereen de set met 15-12 winnend afsluiten. Rentokil kroop door het oog van de naald in Finland en kan zich nu gaan opmaken voor de kwart-finale wedstrij den die op woensdag 8 en 15 februari gespeeld gaan worden. Tegenstander van Rentokil wordt het gerenommeer de Daytona Modena uit Italië. De eerste

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9