Versprille erkend door federatie Warmtekrachtinstallatie geopend Knabbelfarm gaat per 1 april dicht Prijswinnares bij Cl000 Mosselen uit Yerseke Hervormde gemeente Europa Kinderhulp op zoek naar nieuwe gastgezinnen Garantie Offerte De familie Roodhuijzen heeft de afgelopen twintig jaar altijd graag klaar gestaan voor de klanten van de Knabbelfarm. Zevenhuizen - "Wij denken al langere tijd over de opvolging van de winkel, maar het is lastig iemand te vinden die een dierenwinkel wil overnemen. Er gaat namelijk niet alleen veel tijd in zitten, ook kennis vein zaken is van groot belang. Het is immers niet een pakje sigaretten datje verkoopt". De heer Roodhuijzen vertelt dat hij en zijn familie na twintig jaar afscheid vein de Knabbelfarm gaan nemen. En vem de vele kleinten uit de wijde omgeving die jeirenlang naar de dierenspeciaalzaeik toekwamen. "Wij gaan met de VUT," eddus de Zevenhuizen- se ondernemer, die tot vorig jeieir ook bij Nationede Nederlanden heeft gewerkt. De Knabbelfarm aan de Knibbel weg sluit de deuren op 1 april. Het assortiment gaat gedeelte lijk naar de winkel in Schiedam, die de zoon van de heer en mevrouw Rood huijzen runt. Deze winkel blijft gewoon voortbestaan. Het pand van de Knab belfarm in Zevenhuizen - acht jaar ge deeltelijk nieuw opgebouwd na een brand - zal verhuurd worden. De dierenartsenpraktijk (waarvan één van de artsen bekend is van de wasmid delenreclame waarin zij na een beval ling van een kalf haar handen afveegt aan haar shirt) blijft gevestigd aan de Knibbelweg 8. Tot 1 april wordt een grote uitverkoop gehouden in de Knabbelfarm. "Een ge deelte van het assortiment gaat weg voor superlage prijzen en het totale pakket hengelsport-artikelen wordt verkocht voor de helft van de prijs. En de zegelboekjes kunnen tot de laatste dag bij ons ingeleverd worden," aldus de heer Roodhuijzen. "Na die tijd kun nen onze klanten de boekjes inleveren in Schiedam". Zevenhuizen - Op 17 januari heeft de Koninklijke Vereniging Federatie van Ondernemers in het schilders-, afwer- kings- en glaszetbedrijf (FOSAG) een erkenningsregeling in werking gezet. Bijna tweeduizend hebben zich als deelnemers aangemeld. Ook Schilders bedrijf Versprille meldde zich aan en werd erkend. Dat heeft zowel voor de klanten als voor het bedrijf voordelen. Vakbekwaamheid vormde de basis van het bedrijf maar de erkenning zorgt voor een extra kwaliteitsgarantie. Alleen gekwalificeerde bedrijven kun nen deelnemen aan de erkenningsrege ling. Het keurmerk is herkenbaar aan het logo met AF erop (dit staat voor alwerkingsbedrijf, waartoe schilders, behangers en glaszetters behoren). Als erkend bedrijf is men verplicht de con sument te offreren volgens de algeme ne consumentenvoorwaarden. Deze zijn samen met de Consumentenbond en de vereniging Eigen Huis opgesteld. Als er klachten zijn kan de klant zich wenden tot de Stichting Geschillen commissie Consumenten in Den Haag. De Geschillencommissie Schilders en Afwerkingsbedrijf is onafhankelijk en samengesteld uit een voorzitter, een vertegenwoordiger namens de consu mentenorganisatie en een vertegen woordiger namens de brancheorgani satie FOSAG. De commissie wordt bij gestaan door onafhankelijke deskundi gen. De kosten van een klachteproce dure zijn laag. De consument die met een erkend bedrijf in zee gaat, krijgt dus dubbele zekerheid: vakmanschap en mogelijkheid van verhaal. De belangrijkste gedachte achter de erkenningsregeling is het leveren van kwaliteit door het stellen van oplei dingseisen op het gebied van vakbe kwaamheid en bedrijfsvoering. Tot dat laatste wordt ook het uitbrengen van een overzichtelijke offerte gerekend. Op die manier kan men nooit voor ver rassingen komen te staan. Op die ma nier is het werk werkelijk AF. Hart van Holland/1 februari 1995 pagina 11 Genieten van een mosselrecept uit ons eigen Zeeland. De mosselen worden gekookt in wijn en visfond. Lekker erbij: warm stokbrood, een pittige rouille en knapperige knoflookcroutons. Ingrediënten (voor 4 personen): 1 zak mosselen (ca. 2 kg.) 40 gram boter 4 fijngesnipperde sjarlotjes 2 fijngesneden teentjes knoflook 2 stengels bleekselderij (in stukjes) 2 dl droge witte wijn 1 dl visfond 1 takje tijm 2 takjes fijngeknipte peterselie 2 takjes grofgesneden basilicim Mosselen schoonboenen. Kapotte exemplaren en exemplaren die na een tik op het aanrecht niet meer sluiten verwijderen. In grote pan boter verhit ten. Sjarlotjes, knoflook en selderij ca. 3 min. bakken. Toevoegen: mosselen, witte wijn, visfond en takje tijm. Met deksel op pan aan de kook brengen, ca. 8 minuten koken. Ongeopende mosse len verwijderen. Mosselen op diepe borden scheppen. Kookvocht erover scheppen. Bestrooien met basilicum. Serveren met geroosterde sneetjes stokbrood ingewreven met knoflook of met rouille (potje). Bereiding: ongeveer 35 minuten. Dit recept wordt u aangeboden door Tip Culi nair. t.k. antiek bed met kuif 130x200 m. licht eiken ƒ750,-na 18.00 uur: 01802-1441 Vrauw Frut Sara 5 febr. 50 jaar van harte Bramxxx Mike van harte gefeliciteerd! alweer 101 veel kusjes van je papa en Saskia Ja het is echt waar1 Jolanda Spiekman op 1 febr. 30 jaar! van harte. nr. 21 In memoriam: Toyota BK-49-34 bedankt voor je trouwe dienst. Ellen Zevenhuizen - De kerkeraad van de hervormde gemeente in Zevenhuizen heeft een beroep uitgebracht op ds. G.J. van Beek uit Almkerk. Zevenhuizen - "Ik dacht: laat ik ook een keertje meedoen. Zo zie je maar, iedereen maakt een kans". Mevrouw Koren uit Zevenhuizen is er nog verbaasd over. Vorige week ontving zij uit handen van Bas Kamerman van C1000 een boodschappenpakket ter waarde van honderd gulden. Haar echtgenote had de oplossing ingestuurd. "Ik heb er daarna niet meer aan gedacht, aldus mevrouw Koren. "Daarom was ik blij verrast toen ik vorige week werd gebeld". Het boodschappenpakket bestond ondermeer uit lekkernijen en een bloeiende plant. Na de opening kreeg burgemeester Schools uitleg over de centrale van de installateur, Ton Verbakei. Rechts op de foto: Wim Tas. Bianca en haar zusje met hun 'vakantieouders' Henny en Mariet Zevenhuizen - Elk jaar bezorgt de Euro pa Kinderhulp duizenden kinderen uit heel Europa een prettige vakantie. Er komen niet alleen kinderen uit Frank rijk, Engeland en Duitsland naar Neder land. Ook binnen ons land worden kin deren vanaf zes jaar een vakantie van drie weken bezorgd. Want ook in Ne derland zijn veel kinderen hard aan een rustperiode toe. Eén van die kinderen is Bianca 14). Zij ging zes jaar lang met haar zusje met vakantie naar Harbrink- hoek in Twente, naar het gezin van Henny en Mariet. Haar verhaal laat zien hoe belangrijk het werk van de stich ting is. "Ik ging de eerste keer naar Henny en Mariet toen ik zes jaar was," vertelt Bianca. Zij herinnert zich nog veel van de vakanties. "De eerste keer was het wel vreemd om van huis weg te zijn. We gingen eerst eten en onze koffers uit pakken. Daarna lieten zij het huis zien. Ik was gelukkig al snel gewend". De vakanties die Bianca doorbracht bij het gastgezin waren heel belangrijk. Dat blijkt wel uit het feit dat zij nog steeds contact onderhoudt met het gezin en de mensen die zij in Harbrinkhoek ont moette. Bianca ontvangt geregeld brie ven en kaarten en afgelopen zomer is zij nogmaals een week in het oosten van het land geweest. Het zijn de kleine dingen die zij zich herinnert: "Wij gin gen vaak melk halen bij de boer verder op," vertelt zij. "En een keer hebben wij oud en nieuw gevierd bij Henny en Mariet. Toen mochten wij opblijven en vuurwerk afsteken". Als ze het vertelt heeft ze pretlichtjes in haar ogen. Het gastgezin heeft door de jaren heen veel werk gemaakt van de bezoeken van Bianca. Zij mocht elke zomervakan tie drie weken langskomen en zij was er regelmatig met pasen en kerst. Van alle bezoekjes maakte gastmoeder Mariet een plakboek, waarin zij alle gebeurte nissen optekende en waarin zij foto's plakte. Zo heeft Bianca, die sinds ander half jaar bij de familie Visser in Zeven huizen woont, een tastbare herinne ring aan de vakanties. Voor kinderen als Bianca is Europa Kinderhulp op zoek naar nieuwe gast gezinnen, die deze zomer drie weken willen vrijmaken voor een kind met een moeilijke thuissituatie. Opgeven kan via 01802-1395 of Q1820-24538. Zevenhuizen Afgelopen vrijdag opende burgemeester L.M. Schools aan de Knibbelweg in Zevenhuizen de warmte krachtinstallatie bij de firma Tas. Deze installatie is geplaatst bij de tomatenkwekerij door het energiebedrijf EWR en wekt elektriciteit op. De reden dat de centrale bij de kwekerij is geïnstalleerd, hangt samen met de warmte die vrijkomt bij de produktie van energie. Deze gebruikt de firma om de kwekerij te verwarmen. Op die manier snijdt het mes aan twee kanten. Na de officiële ingebruikname door de burgemeester konden de bezoekers de installatie bezichtigen.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 11