Politieberichten Nieuwe expositie Galerie Laerken Demonstratie Delfts blauw Koffiebar Benthuizen Petra Boere Nederlands kampioen Afscheid van postcommandant Van Suydam ederiand mag je niet uitblinken in je hoofd" Kerkdiensten mmÊSÈm. Gospel drive-in Stroopwafelactie Zondag 5 februari medische weekenddienst boskoop - benthuizen Belangrijke telefoonnummers: Verkeersongevallen Bromfietser ten val Auto tegen een boom Vernieling aan vrachtauto's Brand in afscheidingsheg Inbraken in caravans Onderscheidingen Hart van Holland/1 februari 1995 pagina 13 Benthuizen S.O.W. gem. De Hoeksteen: 10.00 uur ds. D. van Arkel. Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J.H. Lammers; Hazerswoude-dorp H.H. Engelbewaarders za. 4 febr.: 19.00 uur Woorddienst m. gem. koor; 19.00 uur H. Mis in de Hoeksteen, Bent huizen; zo. 5 febr. 10.30 uur JH. Mis m. gem. koor. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Ouwendijk, Alphen a/d Rijn; 18.30 uur ds. J.B. Alblas. Geref. kerk 10.00 uur ds. A.C. Poley; 17.00 uur ds. J.A. v. Hooijdonk, Bos koop. Koudekerk ad Rijn-Hazerswoude/Rd. Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Tielke- meijer; 19.00 uur ds. A.L. Lapré, sow- dienst geref. kerk. Geref. kerk 10.00 uur ds. W A. vd Lugt; 19.00 uur zie herv. gem. Zaterdag 4 en zondag 5 februari: dokter M.J. Bom, Parklaan la, Bos koop, tel. 01727-10553. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01728-9322.; Divisie ouder-en kindzorgspreekuur dagelijks 13.00- 14.00 uur. tel. 01715 - 463: Openingstijden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00- 14.00 uur.; Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30- 19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00-13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 12.30-13 30 uur. tel. 01714-12605. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maat schappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazers woude-dorp: tel. 01728-8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woens dagmiddag 15.00-16.00 uur; Benthuizen: Maaltijdvoorziening, tel. 079-313350 SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambu lance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 ^entrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 i^hting Open Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen: Mevr. G. Drost 01714- 132S3 (Rijndijk); Tafeltje-dek-je: Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarme- r^}g voor ouderen. Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-de k-je. Mevr. M. Verhage01728- Jgfo (Dorp) b.g.i;. 01728-9531 Koudekerk aan den Rijn - Vorige week donderdagochtend raakte een 18-jari- ge inwoonster van Koudekerk gewond toen zij met haar bromfiets moest af remmen voor een automobilist die van rechts kwam. Het ongeval vond plaats op de kruising van de Prins Bemhard- straat met de Den Tollstraat. De brom fietsster kwam ten val en werd voor onderzoek aan haar knie overgebracht naar het Elisabethziekenhuis. Een paar uur later vond er wederom een ongeluk plaats in Koudekerk, dit maal op de Hondsdijk ter hoogte van de betoncentrale. Een 44-jarige vrachtwa genchauffeur uit Leiderdorp reed vanaf een uitrit de Hondsdijk op. Een auto, die bestuurd werd door een 47-jarige inwoner van Koudekerk aan den Rijn, botste tegen de linker zijkant van de vrachtauto op. De inzittende van de personenauto, eveneens afkomstig uit Koudekerk, werd met borstletsel over gebracht naar het Elisabethziekenhuis. Hazerswoude-Dorp - Vorige week don derdag reed een 18-jarige inwoner van Boskoop op zijn fiets over de Roemer toen een bromfietser het fietspad kruis te en tegen de Boskoper botste. Deze kwam hierbij ten val en moest met let sel overgebracht worden naar het zie kenhuis. De identiteit van de bromfiet ser is onbekend omdat hij doorreed na het ongeval. Benthuizen - Donderdagavond reed een 36-jarige Rotterdammer met zijn auto over de Hogeveenseweg. Hij raak te, vermoedelijk door een te hoge snel heid, uit de bocht ter hoogte van Bent huizen. Een lichtmast werd hierbij uit de grond gereden en het voertuig kwam tegen een boom tot stilstand. De be stuurder bleef ongedeerd. Hazerswoude-Dorp - Er werd vorige week bij de politie melding gedaan van vernielingen aan vrachtauto's. Deze vernielingen zouden in het weekend van 21 op 23 januari plaats hebben ge vonden. Van de vrachtauto's, die ge parkeerd stonden op het bedrijfterrein aan de Hoogeveenseweg, werden de afdekzeilen opengesneden. Er wordt echter niets vermist. Hazerswoude-Rijndijk - Op 24 januari omstreeks 12.30 uur werd brand ge meld aan de Mozartlaan. Een afschei dingsheg met pergola bleek in brand te staan. Omwonenden en de ter plaatse gekomen brandweer hebben het vuur geblust. Mogelijk is er sprake van brandstichting^feen onderzoek wordt ingesteld. Koudekerk aan den Rijn - In de nacht van 27 op 28 januari werd ingebroken in diverse caravans, die in een stalling staan op de Hoogewaard. Er wordt tot nu toe niets vermist. Ook een daar opgeslagen boot werd opengebroken. Uit de boot werd onder andere een stuurwiel ontvreemd. Hazerswoude-Dorp - In de Hazers- woudse galerie Laerken (Bent 2) is momenteel de winterexpositie te be zichtigen. Deze nieuwe tentoonstelling bestaat zoals gewoonlijk uit werk van Deense en Nederlandse kunstenaars. Zo zijn er schilderijen te zien van Mer cedes Chaufour, Marijke Crena de Jong en Bodil Brems; beeldhouwwerken in brons, steen en granito van Frans en Truus van der Veld, Theo Germann, Soren Wullum, Eric du Chatenier, Frans Kokshoorn, Keld Moseholm en Mari- nus Klap. Daarnaast is er ook geblazen glas te zien van Thorkild Thomsen en Nina Backhaus alsmede sieraden van Jetty Wery en Eduard Vrijdag. De galerie is geopend op zaterdag, zon dag en feestdagen van 11.00 tot 17.00 uur en van maandag tot en met vrijdag op afspraak (01728-9837). Benthuizen - Op zaterdag 4 februari laat Maaike van der Ster zien hoe Delfts blauw tot stand komt in het Molenhuis aan de Dorpsstraat in Benthuizen. De demonstratie duurt van 13.30 tot 17.00 uur. Op die middag is het tevens mogelijk de oude doop, trouw- en begraafboeken van de Nederlands Hervormde kerk in te zien. Ook de tienjarige tabellen van de voor malige gemeente Benthuizen kunnen nageplozen worden. De Winkel van Sin- kei is uiteraard ook geopend. Op zaterdag 4 februari presenteert kof fiebar de Schuilplaats de podiumgroep Vlechtwerk. Drie jaar geleden vulde deze groep het zaterdagavondpro gramma. De deur is open vanaf 20.00 en de voorstelling begint om 20.30 uur. ledereen vanaf 14 jaar is welkom. Kof fiebar de Schuilplaats is in de Bron (achter de Ned. Hervormde kerk, Dorpsstraat 42 Benthuizen). Hazerswoude-Dorp - Op zaterdag 4 fe bruari organiseert koffiebar de Schutse een gospel drive-in. Vrijwel alle genres van gospelmuziek zijn dan te beluiste ren aan de Gemeneweg 1Verzoeknum mers worden ingewilligd en het is mo gelijk op deze avond bij te praten of te biljarten. Vanaf 20.00 uur is de bar open Op 4 februari kunnen de inwoners van Benthuizen weer rekenen op heerlijke stroopwafels. Op die dag worden deze wafels verkocht door kinderen om het jeugdwerk van de Hervormde Kerk te ondersteunen. Vanaf 10.00 uur gaan zij langs de deuren. De naverkoop is in de Molenstraat 2 tot 15.00 uur. Op zondag 29 januari organiseerde de stichting Limburg Bokaal de Nederlandse kampioenschappen voor make up, bodypainting en visagie. In een groot deelnemersveld verdedigde Petra Boere uit Hazerswoude- Dorp haar tweede plaats van vorig jaar verdedigen. Er waren twee onderdelen: carnaval in Rio, waarin Petra als derde eindigde. Bij het onderdeel bloemenkoningiii werd zij tweede, in totaal betekende dit een eerste plaats ofwel Nederland kampioen. Zij kwam dus met drie bekers naar huis. Deze wedstrijd staat hoog bij de specialisten aangeschreven, dat blijkt wel uit het grote aantal deelnemers en de wachtlijst om hier aan mee te doen. In Benthuizen werd afgelopen vrijdag afscheid genomen van postcomman dant P. van Suydam van de gemeentelij ke vrijwillige brandweer Rijnwoude. De heer Van Suydam kwam in dienst bij de vrijwillige brandweer Benthuizen op 1 augustus 1979. Hij doorliep daar de ran gen aspirant-brandwacht, adjunct- hoofdbrandmeester en commandant van het corps Benthuizen. Vanaf de gemeentelijke herindeling in 1991 was de heer Van Suydam commandant van de post Benthuizen. Tijdens de afscheidsbijeenkomst wer den ook drie brandweeronderscheidin gen uitgereikt. De heren A. Blijleven, J. Blijleven en J. Bij de Vaate kregen een medaille met oorkonde voor 12,5 jaar trouwe dienst bij de vrijwillige brand weer uit handen van burgemeester M.J.J.M. Boelen. Een hoogbegaafd kind krijgen, dat lijkt geweldig. Geen leerproble men, een vlekkeloze tijd op school en daarna een goede baan. Dit idee bomt helaas niet overeen met de ervaring van ouders met hoogbe gaafde kinderen. "Het probteem is Waf het onderwijs in Nederland leen rekening houdt met hoogbe gaafden, aldus Mary Wald schmit, moeder van de zesjarige Kim. "Er is voor iedereen passend onderwijs: bijvoorbeeld LOM-scho- ten voor kinderen die langzaam heren. Maar op kinderen die juist snelleren, wordt niet gerekend. In Nederland mag je nu eenmaal niet uitblinken met je hoofd". I-Het geeft problemen als een hoogbe gaafd kind geplaatst wordt in een klas met normaal begaafde kinderen," weet Mary Waldschmit. "Zo'n kind voelt zich daar net zo min thuis als een normaal begaafd kind tussen kinderen die min der begaafd zijn. Het voelt zich niet begrepen, kan zich niet uiten en wordt luitgelachen of gepest als het alle vra- Igen van de onderwijzer kan beantwoor- Iden". Haar eigen dochter Kim heeft drie ■klassen overgeslagen en zit nu op een (Montessorischool in Zoetermeer, de Imr. Verwersschool. "Daar is zij, on- Idanks het leeftijdsverschil met de an- Idere kinderen, beter op haar plaats dan lopeen gewone school," weet haar moe- Ider. Zij heeft Kim nooit tot leren aange- Izet: haar dochter zocht het zelf op. "Zij leest in de medische encyclopedie en ■vroeg de Dikke Van Dale voor haar ver- Ijaardag," vertelt Mary Waldschmit. "Ze I vindt het leuk om op te zoeken wat I woorden precies betekenen". I Dat het ook mis kan lopen, blijkt uit het Iverhaal van W.ilma Huigen. Haar zoon [Jeroen kreeg op school problemen Itoen hij in groep 3 zat. Hij had leespro- I blemen. "in groep 5 was hij een half jaar I achter," vertelt zijn moeder. "Hij kreeg I toen persoonlijke begeleiding en moest Ivoor de Kerstvakantie weer bij zijn. Toen had hij een uitdaging en hij haalde dat streven dan ook. Maar daarna be gonnen de problemen weer. Hij sloeg een klas over en werd in groep 7 en 8 Wilma Huigen en Mary Waldschmit van HINT. heel erg gepest". Omdat in hun woon plaats Leiden geen geschikte middelba re schooi te vinden was, gaat Jeroen nu naar een Daltonschool in Voorburg. Daar is hij opgebloeid: hij werd nog maals getest waarbij dyslexie werd vastgesteld. "Dat verklaarde de lees problemen die hij had op de basis school," aldus Wilma Huigen. "Hij heeft nu veel meer plezier in leren en wil graag profvoetballer worden". Met de kinderen van Wilma Huigen en Mary Waldschmit gaat het goed. Maar veel hoogbegaafde kinderen worden ziek door de problemen die school op levert. "Zij voelen zich vaak niet op hun gemak op school, worden uitgelachen en durven niets meer te zeggen," weet Mary Waldschmit. "Veel kinderen wor den depressief en ziek, zodat zij niet meer naar school kunnen. Zelfmoord komt dan ook veel voor bij hoogbegaaf de kinderen. 'Dit leven heeft mij niets te bieden' is de gedachte die daarachter zit. Er komen weinig hoogbegaafden op de universiteit terecht, omdat de kinde ren lui of dom gevonden worden. Zij zien geen uitdaging in de leerstof dus zij doen geen moeite meer". Om goed onderwijs te krijgen voor hun kinderen, hebben ouders van hoogbe gaafde kinderen HINT opgericht, de Vereniging voor Belangenbehartiging van Hoogbegaafden in Onderwijs en Ontwikkeling. De vereniging organi seert lezingen om aandacht te vragen voor de problemen van hoogbegaaf den. "Ons ideaal is aangepast onder wijs binnen het gewone onderwijs of het oprichten van speciale scholen," legt Mary Waldschmit uit. "Met verdie- ping- en verrijkingsmateriaal kunnen zij vaak op hun eigen school blijven, zodat zij niet zoals Kim of Jeroen uren lang moeten reizen om op school te komen. Dat scheelt meteen ook een hoop geld, want de kosten worden niet vergoed in tegenstelling tot de kosten die gemaakt worden voor speciaal on derwijs". Ouders van hoogbegaafden maken overigens toch veel kosten voor hun kind. Mary Waldschmit: "Deze kin deren hebben vaak een hele brede inte resse. Dat betekent dat zij niet alleen op muziekles, voetbal en ballet willen, maar ook heel veel willen lezen en naar musea toe willen. Maar daarom zijn het ook heel leuke kinderen: ik leer veel van mijn dochter!" inlichtingen over HINT: Wilma Huigen, 071-761890.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 13