g^^^f^^^^oërRape Jeugdschaken voor clubteams SKR organiseert film- en muziek avond Inzameling oud papier Nieuw bestemmingsplan voor Oud Verlaat Onderlinge wedstrijden bij Tarzan Programma Fotoclub Moerkapelle inwoonster viert 101e veijaardag krediet voor In Spijkenisse vond afgelopen weekend de tweede rondes van de Jeugd Club Kampioenschappen schaken plaats. Schaakvereniging Moerkapelle heeft dit jaar met twee teams ingeschreven een D2-team (beginners tot 12 jaar) en een C-team (tot 14 jaar). Het D2-team moest op deze tweede wedstrijddag vier partijen spelen. De eerste twee partijen werden gemakke lijk gewonnen. Zowel Hugo van Elteren als Jan van Heiden en ook Aart-Jan van Vliet, behaalden in de eerste twee par tijen twee overwinningen. Alleen Arie Verheul moest een verloren partij en een remise incasseren. De derde partij kreeg Moerkapelle koploper de Bon gerd uit Capelle tegenover zich. Helaas verloren drie spelers en wist alleen Aart-Jan van Vliet door zeer sterk spel te winnen. Dit betekende een verlies van 3-1Door deze uitslag zal het Moer kapelle niet lukken om over twee we ken, wanneer de laatste partijen ge speeld gaan worden, de kop van het klassement aan te voeren. Wel is zeker dat dit D2-team erg hoog kan eindigen. Het C-team, dat na de eerste wedstrijd dag op de zesde plaats stond, heeft zich na de tweede wedstrijddag op kunnen werken naar een fraaie vierde plaats. De eerste partij werd gespeeld tegen Ortec en werd gewonnen met 2,5 - 1,5. Zowel Sven Stange als Biniam David wonnen hun partijen. Jesse van Elteren moest genoeg nemen met remise en Gerben Bergacker verloor. De tweede en laatste partij voor dit team werd een duidelijke 4-0 overwinning tegen HHP uit Oostvoorne. De laatste wedstrijd dag is zaterdag 11 februari en mis schien weet dit C-team zich nog in de medailles te schaken. t.k. AEG wascombinatie 150.- 01727-15829 Knaus Rubbin 5.20 mtr. op vaste (seizoens)plaats in Harskamp ƒ2500,-01727-10542 t.k. acculader 24 volt ƒ150.- 01727-15798 t.k. grote salontafel ƒ75,-; theekastje gr.moederstijd ƒ100,-; ladenkastje 3 eiken 50,- 01727-12709 aangeb. 2 kaarten van Tineke Schouten i.h. luxortheater 16 febr. 01727-16957 in de gemeenteraadsvergadering van juni vorig jaar is besloten om een ge deelte van multifunctioneel Moerveen in Moerkapelle te verkopen. Toen is besloten een krediet van 55.000 gulden beschikbaar te stellen voor de verbou wing van het gebouw. Sindsdien heeft er overleg plaatsgevonden met de huurders van het gebouw om overeen stemming te bereiken over de herinde ling van het gebouw. De vele besprekingen hebben vertra ging opgeleverd maar uiteindelijk is een plan gemaakt waarmee alle betrok kenen instemmen. De huidige huurder zal verhuizen naar de andere vleugel van het gebouw, zodat de gemeente de resterende ruimte optimaal kan gebrui ken. Aan dit plan hangt een prijskaartje van 62.000 gulden, zodat met de herinrich ting in totaal 117.000 gulden gemoeid zal zijn. De gemeenteraad zal aanstaan de dinsdag over het collegevoorstel beslissen. pagina 15 Moerkapelle - Op zaterdag 18 februari organiseert de Stichting Kinderhulp Roemenië een film- en muziekavond in de sporthal van dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. Op deze avond zal een groot de videofilm van het laatst uitge voerde transport te zien zijn. Een Roe meens ensemble zal de avond muzikaal luister bijzetten met originele volksmu ziek. Om de avond te bekostigen, zijn sponsors aangetrokken en wordt een toegangsprijs gevraagd. De avond is voor iedereen toegankelijk, donateurs en niet-donateurs uit de omgeving. De kaarten kosten vijf gulden en kunnen vanaf woensdag 1 februari worden ge kocht bij: de Fotoboetiek in Moerkapel le, Bakkerij Gerritsen in Zevenhuizen en verenigingsgebouw de Rank in Bleiswijk. De zaal gaat open om 20.00 uur. Het programma begint om 20.30 uur. Moerkapelle - Vrijdag 3 en zaterdag 4 februari wordt er weer papier ingeza meld in de containers naast de kerk van de Gereformeerde Gemeente. Op zater dag is de containerdienst van 9.00 tot 12.00 uur aanwezig. De laatste contai ner is bestemd voor karton en na 12.00 uur kan er geen papier meer gebracht worden. De opbrengst in januari be droeg 14.260 kilo. In de gemeenteraadsvergadering van 7 februari komt het voorstel voor een nieuw bestemmingsplan voor Oud Ver laat aan de orde. Aangezien het oude plan voor deze kern al twintig jaar oud is en dringend aan modernisering toe is, heeft het college van burgemeester en wethouders voorgesteld een bedrag van 52.000 gulden uit te trekken voor het maken van een nieuw ontwerpplan. Het gaat om het gebied dat nog tot de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle behoort na de grenscorrectie van 1 ja nuari. De gemeente heeft aan twee ontwerp- bureau's gevraagd een offerte uit te brengen onder het motto 'snel, sober en doelmatig'. De offertes ontliepen el kaar op financieel ^)ied nauwelijks. Gekozen is voor een bureau dat het snelste tijdpad had. Daarnaast is het offertebedrag maximaal bindend bin nen de geoffreerde werkzaamheden. Het precieze bedrag dat nodig zal zijn voor het bestemmingsplan, is nog niet bekend. Dit hangt of van de hoeveel heid en de aard van de inspraakreac ties die op het plan komen. De advies- kosten die het bureau rekent, zijn hier van afhankelijk. Mevrouw Oudijk omringd door haar familie. Moerkapelle - Vorige week was het feest in verzorgingstehuis Beth-San in Moerkapelle. Op donderdag werd de oudste inwoonster van Zevenhuizen- Moerkapelle 101 jaar oud. Op de ver jaardag van mevrouw J. Oudijk waren ondermeer haar twee zonen, haar schoonzoon en schoondochters aan wezig. In totaal heeft de 101-jarige twaalf kleinkinderen en drieëntwintig achterkleinkinderen. De familie Oudijk heeft altijd in Waddinxveen gewoond, maar mevrouw Oudijk woont sinds vier jaar in haar geboorteplaats Moerkapel le, in Beth-San. Burgemeester L.M. Schoots bezocht mevrouw Oudijk op haar geboortedag. Hij bracht de felicitaties over namens het gemeentebestuur en overhandigde haar een vrolijk bloemstuk. Moerkapelle - Afgelopen zaterdag wer den bij gymnastiekverenigingTarzan in dorpshuis Op Moer onderlinge wed strijden gehouden, waarbij alle deelne mers aangemoedigd werden door een veelkoppig publiek. De winnaars wa ren: meisjes 1:1. Janine Lindhout. 2. Emily van 't Wout, 3. Annita v.d. Berg; meisjes 2: 1. Sjouke Hoogma, 2. Krista Groenenberg, 3. Jennifer v. Vuuren; meisjes 3:1Annemieke Wielhouwer, 2. Margrita Gielisse, 3. Carla Matze, 4. Trisja van 't Wout; aspiranten: 1. Annet te Mulder, 2. Josien de Graaf, 3. Sylvia Bontenbal; jongens 1: 1. Daniël v.d. Hoven, 2. Hylke Banga, 3. Wouter Bac; jongens 2: 1. Sjoerd Banga, 2. Arwin Westerman, 3. Wout Matze; heren: 1 Henk-Jan ter Braak, 2. Ton Groenendijk. Van alle deelnemers behaald Henk-Jan ter Braak het hoogste aantal punten en nam de wisselbeker in ontvangst. De onderlinge wedstrijden werden afge sloten met een springdemonstratie van de dames- en herengroep. Hart van Holland/1 februari 1995 Moerkapelle - Op de laatste clubavond van de Fotoclub Moerkapelle is een nieuw bestuur gevormd. Afgetreden zijn secretaris Bram Noordam (die niet aanwezig kon zijnen penningmeester Jacqueline Moons-de Maar. In haar afscheidswoorden aan de aftredend penningmeester memoreerde voorzitter Beppie Roos de acht jaar lange staat van dienst van dochter Jacqueline voor de fotoclub en liet haar woorden vergezeld gaan van een cadeaubon en een bos bloemen. Ferry Onderwater zal het secretariaat gaan bemannen en Hilda de Bruijn zal de komende jaren waken over de financiën van de fotoclub. Kees Huisman blijft verantwoordelijk voor de techni sche zaken. Jacqueline Moons neemt na acht jaar afscheid als penning meester van de fotoclub in Moerkapelle. Dezelfde avond werd eveneens het activiteitenprogramma ge presenteerd, dat door de leden goed ontvangen werd. Veel avonden zullen besteed worden aan het bespre ken van eikaars foto's. Naast onderlin ge wedstrijden worden er ook gast-fo- tografen en andere fotoclubs uitgeno digd werk te laten zien. Een hoogtepunt voor de club wordt de expositie die te zien zal zijn in het verpleeghuis VVR in Zoetermeer. De club zal daar in mei zestig van de mooiste foto's tentoon stellen. Daarnaast wor den er theorie-avonden georganiseerd, die voor al voor beginners be doeld zijn. Het bestuur vindt het belangrijk dat deze leden niet tussen wal en schip vallen, om dat het lastig is als be ginner aansluiting te vin den bij een fotoclub. Omdat de Moerkapelse fotoclub dit probleem onderkent, worden naast de theorie-avon den ook fototochten ge organiseerd om het ge leerde in de praktijk te brengen. Belangstellenden zijn welkom om eens te komen kijken op een van de club avonden die eenmaal per twee weken worden gehouden. De eerstvolgende avond is op 7 februari. Inlichtingen: Beppie Roos (01793-2372) of Hilda de Bruijn (01793-1775).

Hart van Holland | 1995 | | pagina 15