Kerkdiensten SWW start theaterproject Vrijwilligers gezocht voor jeugdwerk Expositie in het Nieuwe Trefpunt Lopers bereiden zich voor op marathon Expositie in gemeentehuis Waddinxveen "v5/a3cïïnxveen-BöSKOop Europese prijs voor tuin-campagne X'ONEN eurohome in Boskoop Zijde 36 01727-14550 Zondag 5 februari een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 10 Hart van Holland/1 februari 1995 pagina 17 Waddinxveen - Theatergroep de Bloeiende Maagden verzorgt op vrijdag 3 februari in Kreater het programma 'de Afrekening'. Deze voorstelling, be doeld voor jongeren van 15 tot 25, be gint om 20.20 uur en de kaarten kosten vijf gulden. De Afrekening is een ge durfd, provocerend programma door brutaie meiden die net zo grof in de mond kunnen zijn als alle anderen die het niet meer weten, maar ook gevoelig en tactvol. Het blijven tenslotte dames. Motto: 'Moeders houd uw zonen bin- Waddinxveen - Wijk- en speeltuinvere niging de Paddestoel organiseert op vrijdag 3 februari weer een bingo avond. De avond is bedoeld voor ieder een vanaf twaalf jaar en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. De Paddestoel is te vinden aan de Lijsterbesstraat 18 in Waddinxveen. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. D. Griffioen. Voorburg; 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Herv. Immanuël kerkgem. 10.00 uur dr. A. v. Haarlem, Amersfoort; 17.00 uur cand mevr. S.C.B. Hermanus, Schiedam sow-dienst Ontm. kerk. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater, Kerkstr. 13): 10.00 uur spre ker A. Bol. Boskoop V.P.G.: 10.00 uur ds. J.A. Broström- Bruin. Herv. gem. 9.30 uur ds. J.J. Roodsant, Woubrugge; 18.30 uur ds. R. de Reu ver De Stek 9.30 uur ds. J.A. v Hooijdonk. Chr.Geref. kerk 9.30 uur ds. M.J. Oosting; 17.00 uur ds. H. de Bruijne, Den Haag. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Paul Trap man. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar; 17.00 uur ds. A.C. Poley, Hazers- woude. Waddinxveen - Dit seizoen gaat de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk van start met theatervoorstellingen in Kreater. Deze voorstellingen werden voorheen georganiseerd door het Cen trum voor Kunstzinnige Vorming. De stichting wil door middel van knutsel en toneelactiviteiten de kinderen voor en na de voorstelling actief betrekken bij het toneelstuk. Daarom is SWW op zoek naar vrijwilligers die de kinderen willen begeleiden. De eerstvolgende theatervoorstelling wordt gespeeld op 19 maart in Kreater door 'Burrp' met het programma 'Klatergoud'. Inlichtin gen: Astrid de Weerd 01828-31917. Waddinxveen - De laatste drie jaar heeft de Stichting Waddinxveens Welzijns werk elke zomer thema-weken georga niseerd voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Het afgelopen jaar was het the ma 'Professor Speurneus wil een kind vriendelijk Waddinxveen ontdekken'. Ook deze zomer is de stichting voorne mens activiteiten te organiseren tus sen 24 juli en 1 september. De werkwijze zal deze keer het anders zijn de andere jaren, want er zal een werkgroep zomervakantie-activiteiten worden opgericht. Deze werkgroep zal het thema bedenken, het programma invullen en de voorbereiding en organi satie voor haar rekening nemen. De stichting is op zoek naar mensen die genteresseerd zijn in deelname aan deze werkgroep. De activiteiten zullen elk lid ongeveer twee uur per week kosten. Op maandag 13 maart van 9.30 tot 11.00 uur is de eerste bijeenkomst van de groep gepland. Deze zal plaats vinden in het kantoor van Stichting Waddinxveens Welzijnswerk aan de Herman Heyermanslaan 15. Nadere in lichtingen: Astrid de Weerd of Petra Re^f (01828-31932). Boskoop - Verschillende leden van de loopgroep van de Boskoopse atletiek vereniging AV'47 heeft de komende negen weken een zwaar programma voor de boeg. In totaal hebben zes van hen zich aangemeld voor extra begeleiding bij het trainen voor de marathon. Daarnaast zijn er zes lopers van buiten de vereniging die zich toeleggen op de marathon van Londen (op 3 april) of Rotterdam (op 23 april). De hardlopers worden begeleid door de trainers Jan van der Meij en Jaap van Prooijen. Jtn van der Meij: "Met de training die de vereniging biedt, kunnen de marathonlopers zich beter ontwik- telen. In plaats van alleen trainen op de weg, zorgen wij voor een afwisselend programma, waarin snelheid en tech niek centraal staan. Er wordt driemaal per week getraind: op maandag en woensdag doen de lopers basistech niek samen met de andere leden van de loopgroep en op zaterdag is er een extra lange duurloop. De normale groep loopt dan tot anderhalf uur en de marathonlopers trainen ongeveer twee tot drie uur". Behalve een betere tech niek zorgt samen lopen ook voor gezel ligheid. "Het is heel saai orn drie uur alleen op de weg te zijn," weet Jan van Leden van de loopgroep van AV'47 der Meij. "Met een groepje lopen is dan veel leuker. Om verveling te voorko men, zorgen wij overigens ook voor veel variatie. Dus de ene keer lopen wij in het Gouwebos en de andere keer in Zoetermeer bijvoorbeeld. Op die ma nier slaat de verzadiging niet zo snel toe". Het is de tweede keer dat AV'47 specia le trainingen voor de marathon ver zorgt. Jan van der Meij: "Vorig jaar had den veel lopers een betere tijd dan zij ooit hadden gescoord. Wij verwachten dan ook dit jaar weer goede resulta ten". "Voor mij zou het al heel fijn zijn, als ik de marathon gewoon netjes uit liep," voegt één van de lopers eraan toe. :>v" k Vanaf afgelopen zaterdag tot en met 18 februari zal de raadzaal van het ge meentehuis in Waddinxveen weer ge bruikt worden als expositieruimte. De kunstenaressen Eveline Swidde uit Waddinxveen en Lisette Sprockel uit Amsterdam verzorgen in die periode een tentoonstelling. Eveline Swidde begon haar exposities in 1981 met abstracte krijttekeningen in Brussel, zij verhuisde een jaar later naar Aruba en vestigde zich in 1986 in Waddinxveen. Zij exposeert regelmatig in het hele land met haar schilderijen in acryl en olieverf op linnen, papier en panelen. Na haar terugkeer uit Aruba vielen vooral de typische Nederlandse landschappen haar op, zodat een deel van haar tentoongestelde werk met dit thema samenhangt. Verdër bestaat haar werk uit kunstwerken met het menselijk lichaam en met dieren als onderwerp. Lisette Sprockel werd geboren op Cura sao en werd lerares beeldende vorming na de lerarenopleiding handvaardig heid en een opleiding industriële vorm geving. Naast haar parttime baan expo seert zij regelmatig met vrij werk (ruim telijke vormgeving). Als vormgever maakt zij ook toegepast werk zoals ser viesgoed. bestek sieraden en speel goed. De expositie van de twee kunstenares sen is te zien op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. op donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. Waddinxveen - Op zater dag 4 februari worden in het Nieuwe Trefpunt in Waddinxveen ongeveer 400 doeken van verschil lende Nederlandse en buitenlandse kunste naars tentoongesteld. De schilders willen op deze manier hun werk onder de aandacht bren gen. De collectie bestaat onder andere uit klassie ke herkenbare schilde rijen zoals landschap pen. zeeën en stillevens, maar er zijn ook abstrac te en moderne doeken te bezichtigen. t.k. Ford Sierra 2.0 L bouwjaar 1985 donkerblauw vr. pr. ƒ4.000,-01802-2868 t.k. Opel Corsa TR 12 S bj 06-1984 rood open dak trekhaak i.z.g.st. ƒ2950.- 01828-12224 t.k. buitenren voor cavia of konijn ƒ25.-: maat ca. 140x50 cm 01793-1963 Complete DOKA zwart-wit t.o. ƒ250,- 079-317931 t.k. rotan wieg lavendelkleurig met witte bekleding ƒ150,-01727-18214 t.k. carnavals-kleding verkleedkleren voor kinderen 01714-12924 t.k. form.-kast 88x46x100 form kast 164x46x74 audio-meubel 102x40x67 150,- 01828-13943 Wie heeft er nog oude barbiespullen liggen jaren 60 en wil ze verkopen? 078-184191 t.k. universele set lastdragers t.b.v. personenwagen ƒ50,- 01727-17645 t.k. gevr. bakfiets mag zonder bak. Bel na 18.00 uur: 01727-14201 oude ansichtkaarten en kaarten van filmsterren te koop gevraagd: 01828-11171 t.k. printer Star LC20 handl. aansl. kabel, 2 lintcass. en papier ƒ125,- 01828-10319 Het is tijdens de exposi tie van zaterdag moge lijk om kunst te kopen. De organisatie bena drukt dat dit goedkoper is dan normaal, omdat direct van de kunste naar wordt gekocht. Maar het is uiteraard ook mogelijk om alleen te komen kijken, want de kunstenaars horen graag wat het publiek van hun werk vindt. De tentoonstelling is gratis toegankelijk en iedereen is van harte welkom. Het Nieuwe Trefpunt is gevestigd aan de Stationsstraat 18. Tijdens de vakbeurs VTB in Utrecht werd vorige week de eerste Euro Garden Forum Award uitgereikt. Deze prijs is toegekend aan de initiatiefnemers van de tuin- promotie<ampagne 'Tuin en groen, er is altijd wat moois te doenDe award werd in ontvangst genomen door de voorzitters van de betrokken organisaties: Hoveniers Informatiecentrum (HIC), Plant Publicity Holland (PPH) en de Vereniging Belangen behartiging Tuinbranche (VBTB). De onderscheiding werd uitgereikt door de voorzit ter van Euro Garden Forum, de Fransman Bernard Haemmerlin. In zijn speech benadrukte hij het belang van de samenwerking tussen de drie Nederlandse promo tie-organisaties als sleutel tot het succes. Hij bestempelde de campagne als een activiteit die een belangrijke rol vervult op het gebied van promotie en als effectief voorbeeld voor de internationale markt. Euro Garden Forum is de Europese overkoepelende organisatie voor de belangenbehartiging van de particuliere tuinbranche. Hierin zijn inmiddels organisaties uit België, Duitsland en Frankrijk, Groot-Brittan- nië vertegenwoordigd. De organisatie is opgezet om een sterke gesprekspart ner te zijn op de Europese vrijetijds markt. Een belangrijke taak van EGF is het stimuleren van promotionele acti viteiten die zijn gericht op de tuin- markt. De voorzitter van Plant Publicity Hol land, drs. J.J. Spros, is verheugd over de toekenning van de Europese onder scheiding aan de drie organisaties: "Het bewijst eens te meer dat het moge lijk is om door samenwerking tot aan sprekende resultaten te komen". PPH-directeur Jan Habets benadrukt het belang van goede informatie aan de consument: "Er is werkelijk het hele jaar door wat moois te doen in de tuin, maar ook op het terras en balkon. On der het motto van deze campagne, dat inmiddels een grote bekendheid ge niet, kunnen we elke maand weer laten zien wat voor leuke dingen zij in die tijd van het jaar met planten kunnen doen". Habets noemt het van groot belang dat ook de kwekers zelf en de tuincentra goed op deze campagne inhaken. Drs. J.J. Spros (voorzitter PPH), P.H. Mustert (voorzitter VBTB) en ing. B.J.M. Rotteveel (voorzitter HIC).

Hart van Holland | 1995 | | pagina 17