Lezing over Israël Vijftig gulden munt 1995 Politieberichten IJssel en Gouwe Zevenhuizen/ Moerkapelle: Waddinxveen Boskoop Gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in op pagina 81 30.250 exemplaren. Foto's in het HART VAN HOLLAND Boekenmarkt Woord en daad Wie wordt voorleeskampioen? Lezing Jacques Vriens Meedoen met de kindeijury Hart van Holland/1 februari 1995 pagina 3 "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 50 jaar bevrijding Bevrijding als gevoel Een opmerkelijk muntportret Uitgifte tot 30 juni 1995 Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na beta ling van 7.50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donder- Europa Kinderhulp WAARSCHUWING: advocaten spreekmiddag in zevenhuizen Waddinxveen - De Stichting Christenen voor Israël organiseert op donderdag 9 februari een lezing in Waddinxveen. Deze zal gegeven worden door Mosje Wagner, de Israëlische hoofdgids van Isropa, die volgens de organisatoren van de lezing de sfeer van Israël als geen ander op zijn toehoorders over te brengen. Mosje Wagner reist twee we ken door Nederland en doet daarbij diverse plaatsen aan om lezingen te houden. In Waddinxveen zal hij onder meer een selectie laten zien van de mooiste dia's uit het Heilige Land laten zien. Tijdens de avond, die begint om 20.00 uur, is er ook gelegenheid om allerlei produkten uit Israël te bekijken en eventueel te kopen. De lezing wordt gehouden in de Hervormde kerk 'de Hoeksteen' aan de Esdoornlaan 2. Utrecht - Vijftig jaar na het einde van de Tweede Wereldoorlog wordt een bijzondere herdenkingsmunt uitgegeven die in het teken staat van vijftigjaar bevrijding. De bevrijding is gekozen als hoofdmotief van de zilveren vijftig gulden munt om de onschatbare waarde van vijftig jaar vrijheid te accentu- ln de vormgeving van de themazijde heeft ontwerper Gerard Unger zich la ten inspireren door de emotionele be tekenis van het begrip bevrijding. Hij zegt hierover: "Bevrijding is niet alleen een feit, het is ook in sterke mate een gevoel. Het gevoel van bevrijding moet in 1945 ongelooflijk groot zijn geweest, groter dan men direct kon bevatten." Dit overweldigende gevoel heeft de kunstenaar tot uiting gebracht door het getal groter maken dan het muntop- pervlak. "De cijfer rijzen op uit het fond van de munt, zoals het gevoel van be vrijding mensen destijds moet hebben doordrongen en zoals Nederland na de bevrijding is herrezen", aldus Unger. Tot dusverre werd Koningin Beatrix op munten steeds 'en profil' afgebeeld. Gerard Unger koos bewust voor een driekwart gewend portret: "Op deze wijze is het staatshoofd minder een symbool en meer persoonlijk gewor den, wat bij dit onderwerp passend leek." Het portret bestaat alleen uit de contouren en trekken die strikt noodza kelijk zijn voor het bereiken van een goede gelijkenis. Unger heeft dezelfde uitgangspunten toegepast in de vorm geving van het getal 50 en in de belette ring: alleen die delen zijn zichtbaar die essentieel zijn voor de leesbaarheid. De zilveren bëvrijdingsmunt is een wet tig betaalmiddel met een nominale waarde van vijftig gulden. De circulatie- munt is tegen betaling van vijftig gul den verkrijgbaar bij banken en grote postkantoren zolang de voorraad strekt (oplage 650.000 exemplaren). De speciale verzamelaarskwaliteiten proof en fleur de coin kunnen tot 30 juni 1995 worden besteld bij De Nederland se Munt (Postbus 2407, 3500 GK, Utrecht, telefoon 030-910401). Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/cl Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen •n deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor. zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3209898 Geweldig met 1 kaart je diploma B. Arco gefeliciteerd Opa Oma Nicky t.k. stofzuiger i.g.st. ƒ45,-; witte staande schemerlamp 50,- 01828-11598 26 januari werd onze vader 60 jaar! nog van harte Josien Ron Trees en Debora en Harrie Hartelijk gefeliciteerd Tjarda met je eerste verjaardag! van papa en mama 4000 kilometer fietsen9 dat is veel! en dat op jouw leeftijd. Geweldig! je schoondochter t.k gevr. witte hoogslaper in goede staat 079-315942 Draadl. telefoon Boston 300 40 k digitaal transparante tel. 10 geh. 01828-10571 Benthuizen - Op zaterdag 4 februari wordt door het comité Woord en Daad een boekenmarkt georganiseerd in het Hervormde verenigingsgebouw de Bron aan de Dorps straat in Benthuizen. De markt is geopend van 10.00 tot 15.00 uur. Naast nieuwe boeken, dat wil zeggen restanten van diverse uitgevers, worden ook tweedehands boeken en grammofoonplaten verkocht. Er is een ruime sortering kinderboeken, romans en theologische boeken. De op brengst van de markt is bestemd voor het vissersdorp Vadarevu in India. Tweedehandsboeken zijn welkom en kunnen nog ingeleverd worden bi| R. den Heijer (Van Leeuwenhoekweg 16), W. van Kuyk(Christinastraat 65), M. Schellingerhout (Dorpsstraat 107) en A. van Velzen (De Werven 10). Op zaterdag 18 februari zal in jongerencentrum de Tunnel in Boskoop de regionale Voorleeswedstrijd worden gehou den. De Voorleeskampioenen van dertien basisscholen uit Boskoop, Bodegraven, Alphen aan den Rijn. Waddinxveen, Reeuwijk, Waarder en Zwammerdam treden dan vóór het voetlicht. Zij lezen dan een fragment voor uit een kinder boek. De kinderen zijn allen afkomstig uit de groepen 7 oi 8 en kwamen in hun school als beste voorlezer uit de bus. De winnaar van de regionale ronde van de Voorleeswed strijd gaat naar de provinciale ronde in Zoetermeer op 8 april. De kampioenen van de verschillende provincies treffen elkaar ten slotte op 23 mei in muziekcentrum Vre- denburg in Utrecht voor de landelijke finale. In de jury hebben tijdens de regionale wedstrijd zitting: Tanja Verspeek (jeugdbibliothecaris van de Openbare Bi bliotheek in Alphen aan den Rijn), Gertjan van Midden (hoofd Onderwijs en Cultuur van de gemeente Boskoop), Ellen den Hollander (journaliste Hart van Holland) en Ank Vos (docente aan de Agrarische School de Groene Zijde in Boskoop). Het programma, dat om 14.00 uur begint, wordt gepresenteerd door Petra van Hulsen, voordrachtskunste nares uit Arnhem. De deelnemers zijn: Jan Apperloo (Rehoboth, Boskoop), Willemijn Brouwer (de Mare, Alphen aan den Rijn), Melissa Hoogeveen (Samen op weg, Alphen aan den Rijn), Jennifer Vermeulen (de Wereldwijzer, Alphen aan den Rijn), Jamal Bejja ('t Vogelnest, Bodegraven), Jade Kasdorp (Theo Thijssen, Waddinxveen), Chantal Visman (Dick Bruna, Waddinxveen), Marlous v.d. Akker (de Akker, Boskoop), Thomas van Vliet (Vijverfluiter, Boskoop), Paul Verheul (de Rank, Reeuwijk), Jan-Willem Weebers (de Dulebonk, Reeuwijk), Helena van Achterberg (de Wilgenbrink, Waar der) en Mieke Klüver (Oranje Nassau, Zwammerdam). Waddinxveen - Kinderboekenschrijver Jacques Vriens is op 14 februari te gast bij de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Waddinxveen. Op die avond geeft hij in Huize Souburgh een lezing over de boeken die hij geschreven heeft. Jacques Vriens werd geboren op 26 maart 1946 in 's Herto genbosch. Na de middelbare school besloot hij onderwij zer te worden. Bij zijn eerste baan op een basisschool in Amsterdam deed hij ideeën op voor zijn eerste boek: 'Die rotschool met die fijne klas'. Een paar jaar later werd hij directeur van een school in Abcoude en in 1984 verhuisde het gezin Vriens naar Bakel in Brabant, waar de schrijver directeur werd van een school met de naam de Kleine Kapitein. Hier kreeg hij steeds weer ideeën voor boeken en in 1993 besloot hij het onderwijs vaarwel te zeggen om zich toe te leggen op het schrijven. Voor zijn werk kreeg de kinderboekenschrijver onder andere twee Zilveren Griffels en bij de Kinderjury staat hij hoog aangeschreven. ledereen die aanwezig wil zijn bij de lezing kan kaarten hiervoor afhalen bij de bibliotheek in Waddinxveen, bij mevrouw Huls aan de Heemraadweg 17 of bij mevrouw Scholten aan de Plasweg 271. De kaarten kosten dan vijf gulden, aan de zaal zijn de kaarten een gulden duurder. De avond begint om 20.00 uur. Waddinxveen - Meebeslissen welke kinderboeken een prijs krijgen. Dat kan vanaf 1 februari tot 31 mei als voor de achtste keer de Nederlandse Kinderjury wordt georgani seerd. In deze weken kunnen kinderen hun persoonlijk boeken top 5 insturen van boeken die in 1994 zijn versche nen. Meedoen met de Kinderjury kan met een deelnameformu lier dat bij alle bibliotheken verkrijgbaar is. De boeken zijn herkenbaar aan mintgroene stickers in een aparte hoek van de jeugdafdeling. De beoordeling vindt plaats in drie cate gorieën: A (6 t/m 9 jaar), B (10 t/m 12 jaar) en C (13 t/m 16 jaar). Drie boeken zullen uiteindelijk bekroond worden, in elke categorie één. Op dinsdag 13 juni worden de winnaars bekend gemaakt, in een televisie-uitzending van NPS. Doel van de Nederlandse Kinderjury is het bevorderen van lezen door kinderen en het uitreiken van een prijs, die door kinderen is gekozen, als tegenhanger van de Zilveren en Gouden Griffels die door een volwassen jury worden gese lecteerd. De Nederlandse Kinderjury is een aardige afspie geling van de voorkeur van de Nederlandse jeugd, want vorig jaar deden 31.000 kinderen mee. Wie heeft ons katje gezien? Hij is zwart, lang haar, platte kop, omg. Swanla-wijk. Tel. 01802- 3406 (fam. Hessels) t k Opel Kadett 13 4 deurs wit jan.'88 nieuwe apk ƒ9.000,- 01802-2719 Wie wil mij helpen bij studie wiskunde certificaat VWO? 01802-3789 vreselijk merakels spektakel op 3 februari aan het Zuideinde 37, dat moet u zien!!!! Danny Vis is 28 jan. 6 jaar geworden. Nog van harte gefeliciteerd: papa mama pascal xxx jaarlijks vele fijne vakanties bij gezinnen info: 01802-1395 Hoera, Casper heeft op 23 januari zijn A-diploma gehaald! van Ron Hoera, op 3 februari wordt Marten-Pieter 10-er! van harte papa en mama Klaas en Mirjam Tjarda, h.g. met je eerste verjaardag liefs papa en mama marktkraam t.k. gevr. 01802-4121 Aanrijdingen: Op het fietspad langs de RW 12 is dins dagmiddag een 18-jarige Zevenhuizen- se bromfietster ten val gekomen. Oor zaak: een deel van haar voorspatbord was losgeraakt en in haar voorwiel ge komen. Vrijdagochtend raakte op de Rottekade een personenauto in een slip waarna het voertuig in de Rotte terecht kwam. De bestuurder, een 38-jarige Zevenhui- zenaar, kon zichzelf bevrijden maar hield er wel een nat pak aan over. Inbraak/diefstal: Vermoedelijk vrijdagmiddag 20 januari heeft men op de camping Zevenhuizen aan de Tweemans polderweg de voortent van 18 caravans open gesneden. Het lijkt erop dat de daad meer ge richt geweest is op de vernieling dan op diefstal. Er namelijk na genoeg niets weg en in bijna alle gevallen had men de tent ook gewoon kunnen open ritsen. De politie is op zoek naar moge- lijke getuigen. Vrijdag in het begin van de avond wercl ingebroken in een woning in de Rozen straat. Men kwam'binnen via een raam aan de achterzijde. Weggenomen wer den een ar oradio, een koptelefoon, video, fototoestel en eer gouden ring. De daders zijn door de buren gestoord waarna net hazenpad kozen. I i de nacht van vrijdag op zaterdag werd een camera gedemonteerd die was aangebracht aan het benzinesta- I tion aan de Groeneweg. Aan de Bernhardstraat werd ingebro ken in een woning door een boven- raampje aan de achetrzijde te forceren. De gehele woning werd doorzocht. Er werd alleen wat kleding weggenomen. Overig nieuws: Vorige week zondag is een 20-jarige Nieuwerkerker aangehouden op ver denking van het spuiten van CS-gas (traangas). Dit had de zondag daarvoor plaats gevonden op de parkeerplaats van La Baraque. Een 23-jarige Moerka- pellenaar en een 19-jarige Moerkapelse hadden daar de nare gevolgen van on dervonden. De Nieuwerkerker heeft bekend het feit te hebben gepleegd. Hij zal zich t.z.t. voor de rechter moeten verantwoorden. Dinsdagochtend tussen 8.10 en 10.00 uur is binnen de bebouwde kom van Moerkapelle op de Bredeweg een snel heidscontrole gehouden. Er passeer den 400 voertuigen waarvan er 100 te snel reden. De snelste reed 90 km/u. Afgelopen weekend werd een me vrouw aan de ie Tochtweg via de telefoon benaderd met de medede ling dat de beller iets van haar had gevonden. Vervolgens stelde hij voor dit langs te komen brengen en dan tevens sex met haar te bedrijven. Het is gebleken dat in Zevenhuizen een mevrouw een soortgelijke erva ring heeft gehad. Het advies is om verder niet met de beller in zee te gaan en de politie op de hoogte te stellen als u een soortge lijke ervaring krijgt of heeft gehad. tuig werd bestuurd door een 25-jarige Waddinxvener. Inbraak/diefstal: ln de nacht van vrijdag op zaterdag werd vanuit een kelderbox aan de Peter Zuidlaan een hengel, laarzen en een vispak gestolen. Zaterdagavond werd ingebroken in een woning aan de Oltmanstraat middels een bovenlichtje boven de achterdeur. Weggenomen werden de TV, de video en de audio-apparatuur. Overig nieuws: Dinsdagochtend tussen 10.10 en 10.45 uur vond op de Noordkade een snel heidscontrole plaats waarbij 130 voer tuigen passeerden waarvan er 10 te snel reden. De hoogst gemeten snel heid was 79 km/u. Woensdagavond laat werd bij een 42- jarige bewoonster van de Tesselscha- delaan de audio-appartuur in beslag genomen. Zij was al bij herhaling ge waarschuwd dat zij overlast veroor zaakte Zaterdag werd ontdekt dat vernieling was gepleegd aan de verwarmingsketel van de WilgenhorstflatHet gevolg was dat de bewoners in de kou zaten. Zaterdagavond werd aan het Noordein de een snelheidscontrole gehouden waarbij 348 voertuigen werden gecon troleerd. 30 reden te snel. De hoogst gemeten snelheid was 111 km/u. i Aanrijdingen. Zaterdagochtend vroeg kwam ec 34- jarige automobilist op cfe A 1 z tegei de vangrail tot stilstand nadat hij in slaap was gevallen. De man had 24 uur zijn j bed niet gezien. I Zaterdagmiddag raakte om nog onbe kende oorzaakop de Winterdijk t.h.v de Brugweg een autotje te water. Het voer- Inbraak/'diefstal: Aan de Babsloot vond in de nacht van maandag op dinsdag een diefstal plaats vanuit een berging. Er werd een mint groene Puch Maxi ontvreemd met het verz.nr. TNZ-217. Zondag werd in de Bootstraat een snor fiets gestolen. Het betreft een Gilera Citta voorzien van het verz.nr. WML- 383.

Hart van Holland | 1995 | | pagina 3