"Het is soms zwaar, maar de sfeer is de stimulans om door te rijden" Flyers heren 1 naar promotie plaats Candle-light zwemavond Magere start Avanti 1 Zeven spelers ZVH ziek Belangrijke winst dames Rentokil Diploma-zwemmen in 'De Koornmolen' Eerste polderioop in regen Trainer Floreant-zaterdag verlengt contract BROUWER DE KONING UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/1 februari 1995 pagina 9 KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden (20% korting) - Broeiramen Sla- en koolplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken 10, QRGEN Eerste kwart-finale Europa-cup in Zevenhuizen Cors van Bemmel zet punt achter trainersloopbaan Afscheidscadeau Vandaag wordt in Oostenrijk een alternatieve elfstedentocht gereden. Vijftienhonderd deelne mersvooral Nederlanders, zullen dan op de Weissensee acht ronden van 25 kilometer schaat sen, in ongeveer tien uur. Eén van de deelnemers is de heer Van Oosten: Het is de derde keer dat ik meedoe met deze tocht. Het is een leuke rit, de sfeer is altijd heel goed en het enthousiasme aanstekelijk Aan tochten zoals deze, gaat veel voorbereiding vooraf. De organi satie is er een heel jaar mee bezig en de vele vrijwilligers zorgen voor al lerlei praktische zaken. "Zonder de vrij willigers zou de tocht niet gereden kun nen worden," aldus de heer Van Oos ten. "Zij smeren vijfhonderd krenten broden, pellen vijftienduizend manda rijnen en zorgen dat iedereen onder weg warme thee krijgt. Bovendien moe digen zij de schaatsers aan". Als de 67- jarige schaatser aan de tocht denkt, heeft hij al plezier. "Met een bus erheen gaan is het leukst," vertelt hij. "Dan komen de sterke verhalen al snel los". Ook het contact met de andere deelne mers in het pension is leuk. "We hebben altijd veel lol," aldus de heer Van Oos ten. Net als de organisatie bereiden ook de schaatsers zich goed voor op de tocht. "Vanaf half oktober train ik tweemaal per week." vertelt de heer Van Oosten. "En de afgelopen weken heb ik driemaal per week geschaatst". Een goede ge zondheid is belangrijk, daarom rookt de heer Van Oosten niet. "Ik vind het toch een wonder dat ik deze tochten nog kan rijden, want dertien jaar gele den ben ik aan mijn rug geopereerd. Er zat een wervel scheef. Vijf maanden heb ik in een korset rondgelopen. Maar de operatie heeft goed uitgepakt, want ik heb nooit meer last gehad". De eerste keer dat de heer Van Oosten deelnam aan de tocht op de Weissen see, wilde hij testen of het nog lukte om 200 kilometer te schaatsen. "Ik heb vier elfstedentochten verreden," vertelt hij. "Dus ik wilde kijken of het nog zou gaan". De tocht leverde geen proble men op, maar maakte de heer Van Oos ten juist zo enthousiast dat hij elk jaar weer mee gaat. "Ik heb er vertrouwen in dat het goed zal gaan. De voorbereiding was goed en ik heb er veel zin in. Vorig jaar ben ik een paar keer gevallen, maar dat komt vooral door onoplettendheid. Er zijn veel scheuren in het ijs en als je even de andere kant opkijkt dan kun je al vallen. Concentratie is dus heel belangrijk". Om zich te beschermen draagt de heer Van Oosten een schaatspak met schuimrubber eronder op de dijen, knieën en schouders. "Je valt niet hard op het ijs, want je blijft glijden. Skeele ren is bijvoorbeeld veel gevaarlijker," legt hij uit. Het belangrijkste is volgens hem 'je eigen tocht rijden'. "In je eigen ritme rijden," noemt de 67-jarige schaatser dat. "Maar ik zorg er altijd wel voor achter iemand anders te gaan schaatsen. Dat scheelt veel energie". Behalve de heer Van Oosten doen ook Cor van Leeuwe en Piet Geuze uit Ze venhuizen met de alternatieve elfste dentocht mee. Bovendien nam Jan Ot- tevanger deel aan de wedstrijd, die eveneens afgelopen zaterdag werd ge houden op de Weissensee. Vrijdagavond trad Flyers heren 1 aan tegen Leiden, de nummer vier van de competitie. Inzet van deze wedstrijd was de derde plaats. Flyers begon niet goed. Er was geen tempo in de beginfa se van de eerste helft. Maar naar mate de wedstrijd vorderde, begon het steeds beter te draaien bij de heren. De ruststand was 36-29. De tweede helft stond wel in het teken van snelheid. Nu werd door beide teams een hoogtempo gedraaid en de toeschouwers kregen goed basketbal te zien. Flyers hield het initiatief en won ook deze wedstrijd. Eindstand 87-72. Door dit resultaat blijft Flyers uitzicht houden op promo tie. Topscoorder was Robbert Kauf man met 16 punten. Dames 1 ging op bezoek bij Dunckers in Hilversum. Geen gemakkelijke tegen stander. En na twee nederlagen op een rij moest er nu gewonnen worden. Het werd van Flyer-zijde geen al te beste wedstrijd. De dames konden maar moeilijk in het spel komen. Dunckers dicteerde dan ook de strijd. Ruststand 33-28. De start van de tweede helft was ook al geen beste Flyers-kant. Dunckers nam een 42-30 voorsprong en de derde nederlaag kondigde zich aan. Coach Frank Minnee vluchtte in een zone-ver dediging en langzaam kwam Flyers te rug. Zover terug zelfs, dat zij de twee zwaarbevochten punten mee naar huis konden nemen. Eindstand 49-53. Top scoorder: Anita van Unen met 23 pun ten. Heren 4 speelde een spannende wed strijd tegen LUSV uit Leiden. De eind sprint van de studenten uit Leiden was iets te veel voor onze heren en LUSV nam de punten mee naar huis: Eind stand 53-59. Topscoorder: Gert-Jan Kraayenbrink met 13 punten. Meisjes kadetten moesten de ongesla gen status proberen te handhaven te gen Grasshoppers uit Katwijk. De eer ste helft zag het er niet naar uit, maar een heel goed gespeelde tweede helft zorgde toch voor de overwinning. Eind stand 51-43. Topscoorders: Inger Hulst en Charlotte Lelieveld ieder met 11 punten. Jongens kadetten speelden tegen Gym- nova geen goede wedstrijd. Gymnova was letterlijk en figuurlijk een maatje te groot. Uitslag 43-131. Topscoorders: Tie Wai Lam en Casper v.d. Put elk met 12 punten. Jongens passerelle 1 begonnen ook ongeslagen aan hun derde wedstrijd en wel tegen Leiderdorp. In het begin was er nog sprake van strijd, maar daarna kwam Leiderdorp er niet meer aan te pas. Einduitslag 104-45. Topscoorder: Freddy Hoffman met 34 punten. De klapper van het weekend werd ver zorgd doorde mini's 1 en de benjamins. Zij speelden zaterdagmiddag tegelijk hun wedstrijd. Mini's tegen Jumpers en de benjamins tegen Blitz. Als neutrale toeschouwer kwam je ogen tekort. Op beide velden ontstonden uiterst span nende wedstrijden. Alle vier de teams met supporters konden juichen. De standen veranderde keer op keer. Dan stond de een voor en dan weer de an der. De mini's juichten uiteindelijk het laatst en wonnen hun wedstrijd met 19- 18. Toen was het de beurt aan de ben jamins. Ook zij sleepten een overwin ning uit de strijd. Eindstand hier was 18- 15. Topscoorder bij de mini's was Fabi an van Berkel met 6 punten en bij de benjamins Elzo T rapman met 8 punten. A.s. vrijdagavond 3 februari om 21.00 uur Energie-Kluis meisjes junioren te gen 3Es-Piranhas uit Aalsmeer. Het eerste heren team van tafeltennis vereniging Avanti moest afgelopen za terdag thuis spelen tegen Amstelveen 1. Erik Pennings, een speler uit het tweede team moest de afwezige verde diger, Joost Mentink vervangen. Helaas kon Erik geen wedstrijd winnen. Vin cent de Beer won een wedstrijd en hij verloor er twee waarvan een in drie games. Edwin Vente speelde goed en won maar liefst twee wedstrijden. De dubbel werd gewonnen door Avanti zodat de einduitslag 4-6 in het nadeel van Avanti werd. Vier februari moet Avanti 1 naar Arnhem om daar te spe len tegen de Treffers. Hopelijk is Joost Mentink dan weer aanwezig zodat het team compleet is. t.k. kinderskipak mt. 176 rood/aqua ƒ20.- 01828-31361 2 herenfietsen ƒ50,- en ƒ60,-: meisjesfiets 6-8 jr. 15,- 01828-12073 t.k. Peugeot 205 bj 88 apk 6-95 11.200 km. i.z.g.st. ƒ7250,-01828-18307 t.k. gevr. oud ambachtelijk gereedschap 01820-30797 t.k. Loeki-kinderfiets voor 3-5 jr. i.z.g.st. ƒ75,-01828-15802 Kinder crossfiets plm. 6 jr. 25,-: rechth. salontafel 35,- na 18 uur: 01828-30264 t.k. gevr. KTV 01802-2018 KWEKERIJ Sb VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Afgelopen weekend zou de Rentokil- ZVH-selectie uitkomen tegen Exakta/ Bovo en Piet Zoomers/DA. Beide wed strijden werden door de NeVoBo ech ter uitgesteld, omdat zeven spelers van de Zevenhuizense club mogelijk een voedselvergiftiging hadden opgelo pen. Hierdoor zal de ploeg de genoem de wedstrijden op een later tijdstip in moeten halen. Hiermee komt het totaal van uitgestelde wedstrijden (er zijn er ook twee verzet vanwege de Europa Cup-verplichtingen) op vier. Aanstaande zaterdag spelen de heren van Rentokil in eigen huis om 19.00 uur tegen het team van Bonaparte/VVC uit Vught, waarbij de supporters kunnen zien of de ploeg volledig hersteld is Rentokil speelt woensdag 8 februari in eigen huis de eerste wedstrijd in de kwart-finale van Europa-Cup. Tegen stander Daytona Las Modena wilde eerst in Zevenhuizen spelen en pas op woensdag 15 februari in Italië. Voor het herstellende Rentokil kan dit niet echt een testcase zijn. Modena is een van de titelkandidaten voor de Eu ropa Cup en heeft in zijn midden Neder lands international Bas van der Goor. De wedstrijd begint om 19.30 uur in de sporthal Swanla en flitsen van deze wedstrijd zijn te zien bij Studio Sport en te horen bij Radio Rijnmond. Zevenhuizen - De dames van Rentokil- ZVH behaalden afgelopen zaterdag in eigen huis een belangrijke overwinning op Switch'87, een ploeg die vier punten meer op hun conto had dan Rentokil. Trainer/coach Willem Jan van Yperen begon met spelverdeelster Monique Bijl in de basis, waardoor er meer varia tie in de aanvallen te zien was. Vanaf het begin hield Rentokil de ploeg van Switch onder druk met hun service en dit resulteerde in een eerste setwinst van 15-7. In de tweede set kon Switch wat terug doen, de beide teams hielden elkaar lang in evenwicht, maar op het eind wist Switch het geluk aan hun zijde te krijgen en met 14-16 de set te winnen. Rentokil in zijn geheel niet teleurge steld door dit setverlies, pakte de draad goed op in de derde set en kon met een uitstekend spelende Ruth Heerschap, Monique Vermeulen, Aafke Verbruggen, Catharine van de Meer en Ivana Vyscolicova deze derde set met 15-6 winnen. Ook de vierde set ging niet gemakkelijk, maar met ruime cijfers (15-5) over in handen van Rentokil. Voor de dames-selectie is dit weer een lichtpuntje, maar de ploeg is er nog lang niet. Het team moet aanstaande zaterdag tegen TDK/Brevok 2 ook weer alles uit de kast halen. Zevenhuizen - Op maandag 23 en dins dag 24 januari behaalden weer 52 leer lingen het A- of B-diploma in zwembad de Koornmolen. De beoordelingscommissie werd ge vormd door: A. de Kruyf-Koolen en C. Schiereck-Timmermans. Nameris het bureau Nat. Zwemdiploma's was aan wezig mevr. v.d. Sloot-Blijleven. Het A-diploma werd uitgereikt aan: De heerH. Hakkoer die samen met dochter Femke de proef wilde afleggen. Suzan ne Abbekerk. René Bakker. Lea Boeser, Timme Ham, Alwin van 't Hart, Casper Hiemstra, Johan Hordijk. Miranda Krijgsman, Marco Kroondijk. Iris de Mos, Boy de Regt, Liana Rook, Darinka Roth, Michel Sinke, Jessica Sol. Marjan Verwey, Wendy Vuik, Joan Wildenberg, Bianca Akkermans, Walter Akkermans, Walter Been, Daphna Bontenbal, Rem- co Geuze, Sanne Kouwenhoven, Nancy v. Kralingen, Kelly de Kreij, Marcel Mo lenaar. Patric de Peinder, Elise Perdijk, Pieter Perdijk, Bob Radder, Vincent Spruit, Karlijn Verweij, Annika v. Vos kuilen en Renske de Vries. Het B-diploma werd behaald door: Jo- hanneke Bos. Niels v.d. Bos, Daniëlle Eindhoven, Rob v. Helden, Marisca Kre- der. Marjan Paul, Roxanne Switzar, Ad- win v.d. Trigt, Timme Ham, Aarno Keyzer. Jeroen v.d. Knaap. Olaf Neder- hof, Irma Rabbestijn en Maurice Slee- uwenhoek. Bijna 350 atleten trotseerden afgelopen zondag tijdens de 29e polderloop de niet aflatende regenval. Ondanks de barre weersomstandigheden lukte het Femke Rietveld om het parcoursrecord op de 1,5 kilometer scherper te stellen. Zij realiseerde een tijd van 5.36 minu ten. Een verbetering van 6 seconden ten opzichte van het oude record. Op de nieuwe afstand, 15,2 kilometer, schreven zestig lopers in. De afstand werd positief ontvangen, mede omdat na ongeveer 10 kilometer alsnog een keuze kan worden gemaakt om door te gaan voor de 20 kilometer. Opvallend was, dat de eerste drie aankomende dames op de 5 kilometer van AV '47 afkomstig zijn. Daar wordt blijkbaar hard getraind, concludeerde de organi satie. De uitslagen: dames: 1,5 km.: 1. Femke Rietveld 5.36; 5 km.: 1. Annette Pronk 23.58; 10 km: 1. Ineke v.d. Berg 44.00; 10 km.: 1. Lenie Vonk 1.26.44; 20 km.: 1. Riet Boezaard 1.52.18. heren: 1,5 km.: 1Olaf Langeveld 5.45; 5 km.: 1. Wiro v.d. Werf 18.46; 10 km.: 1. John v. Wiering 34.15; 15 km.: 1. Bert Koster 52.17; 20 km.: Wilbert Borgonjen 1.08.57. Zevenhuizen - Zaterdagavond 4 februa ri organiseren de medewerkers van zwembad de Koornmolen een kaarsjes avond. Een avond is bedoeld voor het hele gezin. De zwemtijd is van 19.30 tot 21.30 uur. Inlichtingen: 01802-1860. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thüisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Boskoop - Paul de Jong, trainer van Floreant-zaterdag, heeft afgelopen weekend zijn contract bij Floreant met één jaar verlengd. De Jong kwam vorig seizoen bij Floreant, nadat hij het Woerdense Sportlust naar de derde klasse KNVB had gebracht. Zowel het bestuur van Floreant als Paul de Jong waren verheugd over deze beslissing. De Jong ziet voor het eerste team van Floreant-zaterdag, dat de draad in de vierde klasse KNVB weer goed lijkt op te pakken na een wat teleurstellend begin, goede perspectieven. Mocht het dit jaar niet mogelijk zijn een periode kampioenschap binnen te halen, dan moet zoiets volgend seizoen zeker als haalbaar bestempeld worden. Mee draaien in de hoogste regionen - en als het kan gaan voor een kampioenschap - is het doel van de ambitieuze trainer van Floreant-zaterdag. Cors van Bemmel, de trainer van het thans zo succesvolle Floreant-zondag, stopt na dit seizoen met zijn actieve trainerschap. Na negentien jaar trainer te zijn geweest vindt deze Floreant-man in hart en nieren het genoeg. Met het bestuur van Floreant overlegt hij mo menteel of hij op ander gebied nog iets voor de Boskoopse voetbalvereniging kan betekenen. Van Bemmel stopt aan het eind van het seizoen omdat hij zich niet meer voor 100 kan inzetten. Met name het geven van de wekelijkse trai ningen begon hij als zwaar te ervaren. Omdat zijn team een redelijke kans heeft dit jaar kampioen te worden, heeft hij even geaarzeld om er nog een jaar aan vast te knopen. In nauwe sa menspraak met de commissie zondag en het bestuur van Floreant heeft hij echter afgelopen week de knoop defini tief doorgehakt. Van Bemmel stopt dus, ook al promoveert zijn zondagteam, definitief. Zou Van Bemmel als trainer actief blijven, dan zou zijn contract met Floreant in ieder geval zijn verlengd. Ruim negentien jaar was Cörs van Bem mel als trainer actief. Na een imposante voetballoopbaan, eerst bij V en AV Bos koop, later bij Floreant, begon hij als jeugdtrainer bij zijn eigen club. In 1980 kreeg hij de selectie van Floreant-zater dag onder zijn hoede en wist hij het eerste team in het seizoen 1083-1984 naar de vierde klasse te brengen. Na enkele uitstapjes bij verenigingen dicht in de buurt van Boskoop, keerde Van Bemmel in 1993 terug bij Floreant. Het zondagteam was via de nacompetitie net gepromoveerd naar de vierde klas se, maar volgens Van Bemmel was dat eigenlijk net iets te vroeg. Zijn visie bleek juist, want de ploeg bleef slechts één jaar in de KNVB. ech ter, zoals het er nu uitziet, ligt de terug keer in het verschiet. Het zondagteam voetbalt beter dan ooit, er is weer organisatie en structuur en de spelers hebben weer wat voor elkaar over. Van Bemmel: "Het zou mijn mooiste afscheidscadeau zijn - en een leuke afsluiting van mijn trainersloop baan - als de jongens kampioen zouden worden."

Hart van Holland | 1995 | | pagina 9